OH - Pozemní hokej (muži) - Argentina - Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   02:30

Argentina - Austrálie

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z pozemního hokeje na Olympiádě, na viděnou.
Je konec. Austrálie zůstává nadále stoprocentní a v tabulce tak mají devět bodů. Argentina zůstává díky remíze, výhře a nyní prohře na čtyřech bodech. Závěrečná čtvrtina byla již spíše taková dohrávající a od Austrálie jsme viděli spíše bránění, čehož alespoň jednou Argentina ještě využila a snížila po trestném rohu na 2:5. I přesto bych výkon Argentiny spíše kritizoval, protože od vyrovnávací branky Austrálie celý tým přestal hrát, což Austrálie nádherně ve druhé čtvrtině využila. Určitě ještě jednou stojí za zmínku druhý gól Australanů. Tim Brand založil na středu nádhernou akci, díky které dokázal přesprintovat dva argentinské hráče, a jak mi jednou řekl známý David Budil „věř, běž, dokážeš“, tak nějak takto, bych okomentoval tuto akci. Na jejímž konci nadešla skvělá přesná přihrávka, a ještě lepší zakončení po teči Wickhama. Hráčem utkání byl zvolen Blake Govers, střelec dvou branek. Argentinu za dva dny čeká Indie, zatímco Austrálii derby s Novým Zélandem.
60'
Utkání právě skončilo
59'
Austrálie již zdržuje čas na polovině soupeře a vyčkává se tak na konečnou sirénu.
58'
A je rozhodnuto! Nicolas Cicileo zahrál příliš agresivně a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu, tedy mimo hru alespoň na pět minut!
57'
Argentina bude do konce utkání hrát ve výhodě, neboť jeden z australských hráčů obdržel zelenou kartu!
56'
Australané drží míč na vlastní polovině a nikam už se neženou, to se však Argentině nelíbí a trošičku přitvrdila.
55'
Argentina právě vstřelila branku!
A Argentina přeci jen ten šestý trestný roh využívá. Do střely se postavil náhradník MAICO SCHUTH CASELLA, jenž svou taženou pozemní střelou nedal brankáři Charterovi šanci na reakci.
55'
Argentina bude ještě pět minut před konce hrací doby zahrávat šestý trestný roh!
54'
Na stadionu už přestalo pršet, a to nějak ke konci třetí části. Nyní na obloze vysvitlo dokonce i sluníčko.
53'
Keenan hledal svým pasem nabíhajícího se Toliniho, místo toho však míček skončil pouze v zámezí.
51'
Je tomu tak, jak jsem říkal. Austrálie se již nikam nežene, zatímco Argentina začala pronikat až k brankovišti a snažit se alespoň snížit. To se jim však zatím nedaří.
50'
Do konce základní hrací doby nám zbývá něco přes deset minut, a já si v klidu tvrdím říct, že o vítězi tohoto duelu máme rozhodnuto. Austrálie bude spíše již jen bránit, zatímco Argentina může ještě s výsledkem něco udělat, vyrovnat ale nikoli.
49'
Martin Vila pronikl s míčkem až do brankoviště soupeře, jedinou nevýhodou bylo, že se nacházel zády k brance, tudíž ze situace nic velkého nevytěžil.
48'
Argentina měla míček ve vlastní moci, až z ničeho nic opět nadešel rychlý a dlouhý pas, jenž však přesného adresáta nenašel.
47'
Hned v úvodu čtvrtiny se do zakončení probojoval Tim Brand, jenže jeho střelu z úhlu se štěstím vyrazil brankář Vivaldi.
46'
Čtvrtá čtvrtina právě začala
Třetí čtvrtina byla na šance zatím nejslabší v zápase, jedné branky jsme se v ní přeci jen dočkali. Austrálie pouze navýšila svůj náskok na 5:1 a o vítězi je tak jasno.
45'
Třetí čtvrtina právě skončila
44'
Joshua Beltz hledal z levého rohu někoho v brankovišti, místo toho však nastřelil hokejku jednoho z soupeřů a o míček pak i následně přišel.
43'
Závěr třetí čtvrtiny není nijak bohatý na šance. Sledujeme spíše kombinační hru Austrálie, ti se ale trápí se zakončením.
41'
Australané pokračují ve své aktivní hře a vypadá to, že si toho Argentinci moc v kabině neřekli. Pár změn k vidění bylo, ale vesměs je to spíše stejné.
39'
Austrálie právě vstřelila branku!
A trestný roh byl úspěšně proměněný. To je již třetí z pěti, což je velmi dobrá bilance. Do střely se postavil THOMAS JEREMY HAYWARD, který tvrdou střelou k tyči nedal žádnou šanci Vivaldimu.
39'
A přeci jen něco! Austrálie bude mít k dispozici další trestný roh!
38'
Klokani se nyní drží u míčku jako přikovaní, zakončení však žádné.
37'
Ani druhý trestný roh Argentiny nebyl gólový. Zakončoval znovu Tolini, ale jeho ránu výtečně vyrazil brankář Charter.
37'
Do rány se vložil Tolini, jenž už dneska branku dal. Nyní však druhou nepřidal, vadit mu to ale nemusí, neboť uvidíme ještě jeden!
36'
Kombinační hra se Argentině možná vyplatila! Díky střele Lopeze uvidíme po dlouhé době trestný roh od hráčů v modro-bílých dresech.
35'
Argentina hraje ve třetí části velmi opatrně. Hráči se neustále drží na vlastní polovině, a proto tak sledujeme jen kombinační hru.
34'
Do vápna Austrálie přilétla nebezpečná vzdušná přihrávka, která však svého majitele nenašla. Míček totiž obdržel jen nesprávný adresát v žlutém dresu.
33'
Austrálie je zpět v plném počtu, Argentina výhodu nijak nevyužila.
32'
Australané i přes oslabení založili rychlou akci po pravé straně, která málem měla i zakončení, jenomže přihrávka na Arana Zalewskiho byla příliš rychlá.
31'
Třetí čtvrtina právě začala
Je za námi první poločas, k vidění bylo celkem pět branek. Ve druhé čtvrtině jsem viděli útočit pouze Austrálii a přineslo jim to až tři branky. O jednu se postaral po krásné akci Joseph Wickham, poté po trestném rohu dnes již podruhé Blake Govers a jako čtvrtou branku vsítil Thomas Sharp. Pokud Argentina pomýšlí ještě na nějaké body z tohoto utkání, bude si muset něco říci v kabině, jinak by z toho byl ještě debakl.
30'
Druhá čtvrtina právě skončila
29'
Poprvé si šel sednout i australský hráč. Za podražení na středu hřiště obdržel zelenou kartu Thomas Whetton a Argentina tak do druhého poločasu ponese krátkou výhodu.
29'
Běží poslední minuta druhé čtvrtiny a zároveň i prvního poločasu. Uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké té branky.
28'
Necelé dvě minuty hracího času nám hráči nic velkého nenabídly, sledujeme tak pouze kombinace na obou stranách.
26'
S Argentinou to vypadalo velice nadějně po první čtvrtině, ovšem od vyrovnávací branky jakoby pro ně zápas skončil. Není k vidění žádný pohyb, žádná nabídka a po celou druhou čtvrtinu se jenom brání.
25'
To se nám s góly roztrhl pytel. Z pravé strany nadešla přesná přihrávka na hokejku THOMASE LACHLANA SHARPA, který přes ignoraci jednoho z obránců volně zakončil sám na brankáře a nemýlil se.
24'
A znovu při druhé šanci z trestného rohu Austrálie skóruje. Tim Brand si střelu nevzal, vzal si ji BLAKE GOVERS, který umístil míček doprostřed, jenže díky teči brankáře, míček zapadl za jeho záda. BLAKE tak vsítil druhý gól dnešního utkání.
23'
Nedočkáme, ale díky teči jednoho z obránců ho uvidíme znovu! Tim Brand tak má šanci na nápravu.
23'
Australané budou zahrávat třetí trestný roh! Dočkáme se další branky?
22'
Austrálie je jako vyměněná. Nyní do brankoviště vpadl Tim Brand, kterému se s velikou smůlou nepovedlo tečovat rychlou přihrávku, jinak by to asi bylo 3:1.
21'
Tak jsem to zakřikl! Tim Brand svým pasem z pravé strany našel na zadní tyči JOSEPHA TOMA WICKHAMA, jenž byl atakován obránci, i přesto se mu však podařilo míček tečovat a otočit vývoj utkání.
20'
Austrálie má velkou šanci otočit utkání, obrana Argentiny však nechce polevit. Nikdo z hráčů ve žlutém nemůže najít tu finální skulinku.
19'
Argentina znovu faulovala, tentokrát to byl Santiago Keenan, jenž podrazil soupeře. Rozhodčí mu tak udělil zelený kartonek a odsedí si dvě minuty.
18'
Díky rychlé přihrávce se v brankovišti Argentiny ocitl Wickham, jenže kvůli špatnému zpracování pro něj akce smolně skončila.
17'
Míček mají na svých holých argentinští hráči, kteří kombinují na středu hřiště.
16'
Druhá čtvrtina právě začala
První čtvrtina nám nabídla rovnou dvě branky. Skóre otevřeli aktivní Argentinci, a to díky trestnému rohu. Dále jsme sledovali spíše poklidnou hru, až nastal závěr, kde ze stejné situace jako soupeř dokázala Austrálie vyrovnat.
15'
První čtvrtina právě skončila
15'
A máme srovnáno! Jako kdyby hráči obou celků hráli podle stejného scénáře. Argentina též skórovala z druhého trestního rohu, to stejné i Austrálie. Ke střele se znovu dostal BLAKE GOVERS a nádhernou střelou pod břevno nedal brankáři Vivaldimu šanci.
15'
Střelu na sebe vzal Blake Govers, míček ale do branky neumístil. Mrzet ho to nemusí, neboť uvidíme ještě jeden!
15'
A teď už se Austrálie dočkala! V posledních pár sekundách první čtvrtiny bude k vidění první australský trestný roh!
14'
Videorozhodčí byl v krátkém sledu opět v akci. Austrálie chtěla reklamovat odvolaný trestný, stejný verdikt však slyšeli i na podruhé. Hraje se tedy normálně.
13'
Trestný roh odvolán. Videorozhodčí celou akci přetavil pouze v zelenou kartu pro Argentinu, soupeř tak bude mít pouze výhodu poblíž brankoviště.
13'
Argentinský kapitán Pedro Ibarra dostal od rozhodčího zelený kartonek, půjde si tak na dvě minuty sednout. K tomu ještě uvidíme první trestný roh Austrálie!
12'
Austrálie se dostala do první velké příležitosti, střela z hole Goverse však skončila pouze na betonu brankáře Vivaldiho.
11'
Nutno ještě podotknou, že na stadionu se snáší poměrně silný déšť. Hrací plocha je tak dvakrát více kluzká než normálně, a to tak Austrálii nejspíše nevyhovuje.
10'
Australané, jakožto předzápasový favorité nám toho nic moc neukázali. Pokaždé se maximálně dostanou na polovinu soupeře, zakončení jsou ale nulová. Uvidíme, zda se hráči probudí.
9'
2:0 se nekoná. I na potřetí to na sebe vzal Tolini, ovšem jeho tvrdou pozemní střelu tentokrát kryl brankář Charter.
8'
A pozor! obránce Hayward tečoval míček v brankovišti nohou, Argentina tak bude zahrávat dnes již třetí trestný roh!
7'
Austrálie se po inkasované brance přestěhovala na polovinu soupeře, k zakončení ale zatím nedošlo.
6'
Na podruhé už to Argentincům vyšlo! Střelu po trestném rohu na sebe vzal opět LEANDRO JOSE TOLINI, jenž tvrdou střelou propálil brankáře mezi nohy a poslal svůj tým do vedení.
5'
Nedočkáme, ale uvidíme druhý trestný roh. Střelu na sebe vzal Leandro Tolini, jenž zamířil k pravé tyči, tu však měl pohlídanou brankář.
4'
Argentina bude zahrávat první trestný roh v utkání! Dočkáme se branky?
3'
Tolini hledal svým dlouhým pasem za obranu nabíhajícího se Ortize, na poslední chvíli však do přihrávky vstoupil obránce.
2'
Austrálie po téměř dvou minutách vytáhla hru na soupeřovu polovinu, tam ale akce ztroskotala na nepřesné přihrávce.
1'
O úvodní výhoz se postarali hráči Austrálie, kteří místo hry směrem dopředu zvolili spíše kombinace na vlastní polovině.
1'
Utkání právě začalo
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Argentina nastupuje v bílo-modrých dresech, zatímco Austrálie v dresech žlutých.
Zahajovací sestavy:

Argentina: Vivaldi – Ibarra (C), Tolini, Cicileo, Rossi – Salis, Ortiz, Lopez, Rey – Vila
Náhradníci: Casella, Paz, Martinez, Habif, Bugallo

Austrálie: Charter – Dawson, Ockenden, Simmonds, Hayward – Whetton, Zalewski (C), Ogilivie, Beale – Wickham, Brand
Náhradníci: Sharp, Beltz, Govers, Martin, Howard

Rozhodčí: L. Madden (GBR), C. van Bunge (NED)
Vzájemná utkání

7.3.20 – Austrálie – Argentina 5:1
6.3.20 – Austrálie – Argentina 3:4psn
4.5.19 – Argentina – Austrálie 1:2
16.3.19 – Austrálie – Argentina 3:2
19.9.18 – Argentina – Austrálie 2:0
Austrálie je na letošní olympiádě zatím stoprocentní. První utkání s hostitelským Japonskem zvládli 5:3 a o den později si smlsli na ambiciózní Indii 7:1. Dnes je čeká Argentina, tedy minulý vítěz, ovšem momentálně bez formy. Toho budou chtít hráči ze země klokanů využít a připsat si tak třetí a zároveň již devátý bod do tabulky.
Argentina, jak jsem již zmiňoval, hráči obhajují zlato z Ria, když ve finále porazili Belgii 4:2. Letos se jim také daří, i přes malé škobrtnutí v prvním kole. První zápas totiž pouze remizovali 1:1 se Španělskem, což bylo poněkud překvapivé. Druhý zápas o den později však Argentina zvládla a vyhrála nad hostitelem z Japonska 2:1. Dnes je čeká asi nejkvalitnější tým, s kterým doposud na letošní olympiádě hráli, to je tak staví do pozice zápasového outsidera. To si Argentina určitě nenechá líbit a hráči tak budou chtít předvést stoprocentní výkon.
Vítám všechny fanoušky a fanynky pozemního hokeje. Dnes máme na programu várku třetích zápasů skupinové fáze, jeden z nich si dnes představíme. Půjde o zápas Argentina – Austrálie, tedy o velmi kvalitní duel. Argentina, jakožto obhájce zlata z Ria, a zatím stoprocentní Austrálie se šesti body. Úvodní hvizd je stanoven na 2:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.