OH - Pozemní hokej (muži) - Austrálie - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   04:00

Austrálie - Španělsko

Dramatické utkání je u konce a Španělé slaví, jako by ho rovnou vyhráli. Není se co divit, díky bodu mají jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. O výsledku rozhodly dva trestné rohy. Po jednom takovém se v 18. minutě prosadil Wickham a Australané dlouho vedli, v závěru duelu ale doplatili na svou pasivitu a vůbec poprvé na turnaji ztratili body. V poslední minutě propálil skrumáž před brankou i Chartera Quemada a stanovil konečný výsledek na 1:1. Australané vyhrávají s bilancí čtyř výher a jedné porážky se 13 body skupinu A. Španělé jsou s 5 body třetí a hůře než čtvrtí už vzhledem k vzájemnému souboji čtyřbodových týmů Nového Zélandu a Argentiny nebudou.
Konec utkání.
60'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Teď už ale mohou španělské oslavy propuknout naplno! PAU QUEMADA CADAFALCH propálil po zpětné přihrávce vše, co mu stálo v cestě! Charter si na balon sáhl, v cestě za svá záda mu ale nezabránil.
60'
Španělsko v poslední minutě slaví. Ne, že by vyrovnalo, ale po rychlém Alegreho průniku vybojovalo trestný roh.
59'
Probíhají poslední dvě minuty tohoto utkání. Aktivní Španělé stále ztrácejí jen jedinou branku, jejich útočné snažení ale čím dál více připomíná křeč.
58'
David Alegre pelášil s míčkem směrem k australské bráně, provinil se ale při tom k nelibosti spoluhráčů proti pravidlům. Hrát může Austrálie.
57'
Iglesias se před brankou natahoval po míčku. Nakonec skončil na zemi. Z téhle akce nic nebude.
56'
Andrew Lewis Charter vykopával po teči jednoho ze spoluhráčů míček od své levé tyče.
55'
Není příliš znát, že by Španělům scházel na hrací ploše jeden muž. Hokejisté v červených dresech hrají s velkou chutí. Zakrátko už navíc budou v plném počtu.
54'
Na třetí pokus už zaměstnal Alonso brankáře Chartera, jenž si proti přízemní ráně připsal důležitý zákrok nohou. Španělské obklíčení je u konce.
54'
Další australský blok a v krátkém sledu již třetí trestný roh pro Španělsko. Znovu střílel Alejandro Alonso.
54'
Alonsova střela byla tečována vedle pravé tyče. Celá situace se tak bude opakovat.
54'
Přesto budou mít Španělé dobrou možnost na srovnání stavu. Lleonartův pokus o průnik skončil míčkem na noze Dawsona. Uvidíme trestný roh.
53'
Do karet rozhodně evropskému celku nehraje ani zelená karta pro Davida Alegreho, který svůj tým na dvě minuty oslabí.
52'
Španělé se ne a ne dostat k míčku. Teď si Australané počínají hodně zkušeně.
51'
Obrázek, který zřejmě budeme s přibývajícími minutami sledovat čím dál častěji. Australané opět kombinují s míčkem na holích poblíž vlastní branky, kde tahají čas.
50'
Pau Quemada se zjevil zcela sám před Charterem. Ten jeho nečistě zasažený pokus vyrazil, z dorážky ale propálil australského brankáře Marc Bolto. Radost Španělům nevydržela dlouho. Po zkoumání videa byla odhalena Quemadova hra nohou a branka tak není uznána.
49'
Australané podnikají většinu akcí po pravé straně. Španělé dobře vykrývají prostory.
48'
Španělsko musí založit novou útočnou akci až od své branky. Čas rychle kvapí a bod by se hokejistům v červených dresech vzhledem k postupové matematice hodil.
47'
Lleonartova přihrávka z levé strany se dostala k úplně volnému Vicenci Ruízovi. Před tím byla prázdná branka, míček ale z první netrefil!
46'
Beale rozjel akci po pravé straně, Španělé se ale brzy zmocnili míčku a můžou se vydat dopředu.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Celá situace nakonec vyrezultovala dalším trestným rohem pro Austrálii, Hayward ale skrumáž těl před sebou nepropálil.
45'
Bylo tomu tak. A málem z toho byl druhý gól! Bealovu střelu vyrážel Cortes před sebe, kde nepříjemně stínil Wickham. Po míčku se natahoval ještě Dylan Martin, odkrytou část branky ale netrefil, neboť míč na poslední chvíli odpálil jeden ze Španělů.
45'
Sledujeme stále stejný obrázek. Australané si přihrávají uprostřed hrací plochy. Dá se ale předpokládat, že se s blížícím koncem čtvrtiny ještě pokusí zaútočit.
44'
Závěr čtvrtiny, v níž měli o něco více ze hry Španělé, patří Australanům. Ti již poměrně dlouho kombinují poblíž půlící čáry a vůbec nikam nepospíchají.
43'
Lleonart se zbavil nejhorší bolesti v předloktí a je zpět na hrací ploše. Nyní šikovně vyvezl míček napříč celou délkou palubovky. Do zakončení se na konci svého sóla nedostal.
42'
Australané operují s míčkem na útočné polovině. Cortes ale zatím může být v klidu.
41'
Jsou za námi dvě třetiny utkání. Výsledek stále určuje jediná trefa Wickhama z 18. minuty.
40'
Na druhé straně si ke střele povyběhl Whetton. Jeho křižný bekhend těsně minul zadní tyč. To byla dobrá možnost na navýšení vedení.
39'
Australané chybovali v rozehrávce a na branku se řítil David Alegre. Při pokusu o kličku byl podražen Ogilviem, podle rozhodčích ale o faul nešlo a nechávají hru pokračovat.
38'
Piera nahazoval míček před branku z pravé strany. Jeho prudký pokus tečoval jeden z Australanů směrem k vlastnímu brankáři, který ale včas zasáhl.
37'
Nepříjemnost pro Španělsko! Xavier Lleonart se po střetu s Goversem drží za ruku a říká si o vystřídání.
36'
Albert Beltran obdržel na levém křídle průnikovou přihrávku. Ta mu ale odskočila od čepele za zadní čáru.
35'
Aktivita je po změně stran na holích Španělska. Australané jsou zatím poněkud pasivní a soustředí se především na defenzívu.
34'
Quemada hledal přihrávkou z pravé strany u zadní tyče Lleonarta, ten se ale do zakončení nedostal.
34'
Hokejisté v zelených dresech pohodlně kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.
33'
Rychlý španělský protiútok ztroskotal na nepřesné přihrávce Ruíze z levé strany. Australané mohou uklidnit hru.
32'
Na konci rychlé španělské akce po pravé straně byl Lleonart. Ten nezvládl zpracovat míček, jenž mu utekl do zámezí.
Začátek třetí čtvrtiny.
Austrálie zatím korunovala svou herní převahu jedinou brankou. Tu zaznamenal v 18. minutě z trestného rohu Wickham. Své možnosti měli i Španělé. Ti se sice především brání, v obou dějstvích si ale vypracovali zhruba dvou až tříminutovou pasáž, při níž soupeře sevřeli. Chartera ovšem příliš neprověřili.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Běží poslední minuta úvodního poločasu. Hraje se daleko od obou branek a zřejmě už se nic podstatného nestane.
29'
Rozehrávka Austrálii úplně nevyšla, pak se ale přeci jen ke střele z levé strany dostal Whetton. Cortes si prostor u bližší tyče pohlídal a míček vyrazil.
29'
Lídr skupiny A se svým protestem uspěl. Austrálie bude rozehrávat v utkání už pátý trestný roh.
29'
Australané tak mají v závěru druhé čtvrtiny výhodu jednoho muže v poli. Po obranném zákroku Ricarda Sanchéze si navíc žádají trestný roh. Jejich reklamaci posuzuje video.
28'
Stejný hráč, tedy Xavier Lleonart, inkasoval za svůj nedovolený zákrok zelenou kartu. Jde o vůbec první španělské vyloučení na olympijském turnaji.
27'
Xavier Lleonart se uvolnil na levém křídle. Akci zakončil bekhendovou střelou do boční strany branky.
26'
Tentokrát se stav nemění. Nabíhanou ránu Blakea Goverse vyrazil Francisco Cortes levou rukou.
26'
Blake Gowers byl při své útočné snaze zastaven nedovoleně. Následuje další trestný roh pro Austrálii. Z toho posledního padl vedoucí gól.
25'
Stále sledujeme méně záživnou pasáž utkání. Žlutozelení drží balónek, na dostřel Cortesovy klece se ale nedostávají.