OH - Pozemní hokej (muži) - Belgie - Jižní Afrika -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   11:30

Belgie - Jižní Afrika

Belgičané jako velký favorit tohoto střetu nezklamali, výběr Jižní Afriky přestříleli jasně 9:4 (Alexander Hendrickx si připsal dokonce hattrick!). Sami tak po zisku dalších tří bodů mají téměř jisté play-off, na druhé straně Jihoafričané si další prohrou na olympiádě podobný počin razantně komplikují a šance, že by do vyřazovací části nakoukli, je spíše na poli teorie.
60'
Zápas byl právě ukončen.
59'
Míček končí mimo hrací plochu a hra končí.
58'
Nyní už se zápas spíše dohrává, ani jeden z celků se příliš nepouští do větších útoků směrem vpřed.
56'
Belgie drží míček, JAR ovšem hraje dobře pozičně a nepouští svého soupeře do nebezpečných šancí.
54'
Charlier (BEL) z otočky napálil prostor mezi třemi tyčemi, bez většího úspěchu – rána nebyla dost přesná.
52'
Teď se ale míček pohyboval samovolně jen kousek od branky Vanasche, nikdo z Jižní Afriky se však včas k dorážce nedostal.
52'
Mvimbiho nepřesná nahrávka končí mimo hrací plochu.
51'
Hraje se již pár minut bez větší gólové šance.
48'
Vanasch (BEL) fotbalově odkopává míček daleko od své svatyně.
48'
Afričané sice gól nezavěsili, vybojovali si ovšem další trestný roh.
47'
Druhý tresný roh pro JAR v zápasu.
46'
Evropané znovu na míčku a již kombinují v blízkosti gólmana Pieterse.
46'
Čtvrtá čtvrtina právě začala.
45'
Třetí čtvrtina je za námi.
45'
Gougnard v poslední minutě tvrdě napálil, bohužel pro něj jen prostor mimo tři tyče.
44'
Belgie byla v této činnosti doteď smrtící, nyní se nicméně obrana v zelených dresech srovanala a nebezpečí odvrátila úspěšně.
43'
Trestný roh pro Belgii.
42'
Gougnard se pokoušel najít spoluhráče v předbrankovém prostoru, tentokrát ale jihoafrická obrana obstála.
41'
Belgie právě vstřelila branku!
CHARLIER ranou na vzdálenější tyč ještě zvyšuje a desítku mají již Jihoafričané skutečně na krku – 9:4.
40'
Mrzet ho to ale tolik nemusí, HENDRICKX dokončil, co on sám nezvládl. Gólman Pieterse si sice na míček sáhl, ale nakonec brance nezabránil – 8:4.
39'
Dockier nyní sám z ideální pozice nepřekonal Pieterse! Obrovská šance, sám Belgičan nemůže uvěřit, jakou šanci právě spálil.
37'
Briels (BEL) se nyní málem dostal do rychlého kontru, na poslední chvíli nicméně zasáhl jeden z obránců soupeře.
36'
Míček pro Jihoafričany.
35'
Žlutá karta pro Drummonda.
34'
Tlak Jižní Afriky pokračuje, hráči po snížení chytají novou krev do žil.
31'
Jižní Afrika právě vstřelila branku!
Afričané se nevzdávají a zkraje třetí čtvrtiny se prosazují, opět zásluhou jednoho z bratří Cassiemových. Tentokrát zavěsil individuálně CASSIEM D. a je to o tři branky – 7:4.
31'
Třetí čtvrtina právě začala.
Belgie je zatím jednoznačně lepší a roli favorita potvrzuje, po zásluze tak vede vysoko 7:3.
30'
Druhá čtvrtina právě skončila.
29'
NTULI nakonec se štěstím propasíroval míček za záda Vanasche a snižuje – 7:3.
28'
S míčkem si opět rozumí více Belgičané, tlak po zelené kartě ovšem není stoprocentní. S vedením 7:2 to však není tolik podivné.
27'
Zelená karta pro Guise-Browna.
26'
Evropané se nyní i s drobnými problémy zvládli ubránit.
25'
Radost je nicméně jen chvilková, dělo GOUGNARDA končí za zády Pieterse – 7:2.
23'
Podobně jako u prvního gólu, tentokrát se však utrhl CASSIEM M. a snižuje na 6:2.
20'
Pieterse (ZAF) nyní vyráží nebezpečnou ránu.
18'
Trestný roh si vyzkoušeli i Jihoafričané, střela jednoho z nich však letěle vysoko nad.
18'
A je to 6:1! Druhý využitý trestný roh ze dvou a druhý gól pro HENDRICKXE – 6:1.
18'
Druhý trestný roh pro Belgii.
16'
Belgie znovu na kombinaci, aktuálně se ale dopředu příliš nežene.
16'
Druhá čtvrtina právě začala.
15'
První čtvrtina je u konce.
15'
A ještě jeden v posledních sekundách, v závěru se prosazuje ještě DOHMEN a mač zatím drží ve svých rukou jednoznačně Belgie – 5:1.
14'
A je to 4:1. VAN DOREN to udělal individuálně a ranou z hranice kruhu navyšuje. Favorit tak jde do třígólového trháku – 4:1.
14'
Belgie nemá dost a po rychlých dvou gólech se nadále tlačí vpřed.
12'
Belgie využívá mezery v obraně a favorit vede už 3:1. Gól vstřelil BRIELS po parádní souhře s Charlierem.
9'
HENDRICKX proměňuje první trestný roh hry! Ranou zblízka nedal Pietersovi žádnou šanci a jeho celek si bere vedení nazpět – 2:1!
9'
Nyní přišla nebezpečná střela! Končí však mimo. Tlak Belgie ale sílí.
8'
Evropané kombinují v obranné čtvrtině soupeře, ten se ale skvěle brání.
6'
Sudí nejprve nařídili trestný roh pro Jižní Afriku, po debatě na videu ovšem verdikt ruší.
6'
Sledujeme zatím vskutku atraktivní mač, nyní hrozí hráči v bílých dresech, ale hra se rychle otáčí zase na druhou stranu.
5'
A je tu blesková odpověď! CASSIEM D. se utrhl a tváří v tvář Vanasche propáli, začínáme znovu od začátku – 1:1!
4'

To už však neplatí! DOHMEN povedenou dorážkou z bezprostřední blízkosti otevírá skóre – 1:0 pro Belgii.
3'
Nyní sledujeme dobrou obranu Jižní Afriky, Belgičané se nemohou dostat do dobré střelecké pozice.
1'
Na míčku začínají hráči ze Starého kontinentu, Jihoafričané se ovšem dostávají ke střele nakonec první! Cassiem D. z vrcholu kruhu ale minul.
1'
Nyní již zní hymny obou států, za pár minut začínáme!
Na hřiště už přicházejí oba celky, Belgičané pro tento zápas zvolili bílou variantu dresů, jejich soupeř zelenou s výrazným žlutým motivem na přední části.
Belgie:
VANASCH – VAN DOREN, BOCCARD, DE SLOOVER, LUYPAERT, DENAYER (C), GOUGNARD, WEGNEZ, VAN AUBEL, DOCKIER, BOON. (Náhradníci: DOHMEN, CHARLIER, MEURMANS, HENDRICKX, BRIELS)

Jižní Afrika:
PIETERSE – SMITH, DRUMMOND (C), GUISE-BROWN, EUSTICE, LEMBETHE, PATON, SPOONER, HORNE, CASSIEM A. D., NTULI. (Náhradníci: CASSIEM M., DLUNGWANA, ABRAHAMS, KOK, MVIMBI)
Velikým favoritem tohoto skupinového klání ovšem bude Belgie, která před čtyřmi lety v Riu de Janeiru dokonce navlékla historické stříbrné medaile. Dokáže přesto výběr Jižní Afriky vytoužené body vybojovat?
Oba celky na olympiádě v Tokiu zatím stihly dvě utkání s tím, že spokojenějšími zatím mohou být jednoznačně Belgičané. Ti totiž nejprve porazili silné Nizozemce a posléze stejným poměrem i Němce, kteří také patří mezi aspiranty na první příčky, 3:1. Jihoafričané nestačili na Brity (1:3) a o den později ani na Nizozemce (3:5), pokud tedy chtějí pomýšlet na postup do play-off, nutně potřebují začít sbírat body.
Hezký den všem. V dnešním online přenosu vám přiblížíme zápas skupiny B mezi Belgií a Jižní Afrikou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:30.