OH - Pozemní hokej (muži) - Belgie - Kanada -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   03:00

Belgie - Kanada

To je ode mě vše. U dalších online přenosů z Olympiády v Tokiu se těším na shledanou!
Belgičané pokračovali v trendu třetí čtvrtiny. Svého soupeře v závěrečné části k ničemu nepustili a naopak nasázeli ještě další dvě branky. V dnešním zápase tak vítězí vysoko 9:1 a zůstávají na turnaji stoprocentní. Kanada naopak zaznamenává čtvrtou porážku, což znamená, že se z posledního místa skupiny B po tomto utkání neodlepí.
15'
Poslední minuta závěrečné části, Belgičané se pokusili zaútočit, nicméně jejich snaha končí míčkem za Kindlerovou brankou.
14'
Opět střílel Hendrickx, avšak Kindler další gól ve své síti odmítl.
14'
Další trestný roh pro Belgii po zásahu nohy jednoho z Kanaďanů.
14'
Hendrickxova střela byla zablokována.
14'
Trestný roh pro Belgii po faulu brankáře Kindlera.
13'
Vanasch předvedl proti střele Johnstona z trestného rohu vynikající zákrok hokejkou.
12'
Po faulu de Sloovera budou Kanaďané zahrávat trestný roh.
12'
Van Dorenův pokus z ostrého úhlu zlikvidoval Kindler.
11'
Boonovo zakončení tentokráte Kindler výborně vyrazil.
11'
Další trestný roh pro Belgii po zásahu nohy jednoho z kanadských obránců. Javorové listy se snažily výrok sudího reklamovat, avšak neúspěšně.
10'
Belgie právě vstřelila branku!

Belgičané přidávají devátý gól. Charlierovu střelu úspěšně tečoval FLORENT VAN AUBEL.
9'
Rána Boona končí mimo kanadskou branku.
9'
Belgičtí hráči se drží na míčku, nikam ovšem nespěchají. Jejich náskok je obrovský.
7'

Druhý trestný roh hráči Belgie nepromarnili. Prosadil se TOM BOON s přispěním jednoho z kanadských obránců.
6'
Tentokráte Belgičané neskórovali. Dockier pálil mimo. Belgičané ovšem budou mít další příležitost.
6'
Trestný roh pro Belgii po vysoké holi Ho-Garcii.
5'
Hendrickx se pustil do samostatné akce, nicméně v jejím závěru ztratil rovnováhu a upadl.
4'
Přihrávka na Wallace neměla potřebné parametry.
2'
Johnstonovu ránu zastavil hokejkou Vanasch. První trestný roh Kanaďanů tak končí neúspěchem.
2'
Trestný roh pro Kanadu po faulu na Wallace.
1'
Útočný faul zastavuje snahu Belgičanů.
Začala čtvrtá čtvrtina.
Belgičané předvedli ve třetí čtvrtině gólovou smršť a odskočili na šestibrankové vedení. Kanaďané vypadají odevzdaně. Tento zápas se pro ně zatím vyvíjí hororovým způsobem.
Konec třetí čtvrtiny.
15'

V poslední minutě třetí čtvrtiny přidávají hráči Belgie další gól. CEDRIC CHARLIER uplatnil důraz v předbrankovém prostoru a poslal míček za brankovou čáru.
14'
Nedovoleného zákroku se dopustil Wallace. Belgičané budou rozehrávat na vlastní polovině.
14'
Další nebezpečný útok zakončoval Charlier, míček jen těsně minul levou tyč Kindlerovy branky.
13'

Belgičané se rozstříleli. Na rozdíl pěti branek zvýšil SIMON GOUNGNARD po nešťastné teči Kirkpatricka.
12'
Kanaďané obrali svého soupeře na vlastní polovině a založili rychlý protiútok. Ten překazil až brankář Vanasch.
11'

A je to 5:1! Další využitý trestný roh v podání ALEXANDERA HENDRICKXE, jenž přízemní střelou poslal míček k pravé tyči Kindlerovy svatyně.
10'
Trestný roh pro Belgii po faulu Kirkpatricka.
9'

Parádní teč belgického kapitána FELIXE DENAYERA znamená tříbrankový náskok!
8'
Útok po pravé straně se Charlierovi nepodařil. Následně ovšem Kanaďané faulovali, a tak Belgie zůstává na míčku.
7'
Míček se po útoku Belgičanů ocitl za Kindlerovou brankou.
6'
Zajímavá střela od Pearsona z levé strany skončila jen těsně vedle Vanaschovy branky.
6'
Charlier se s míčkem dostal mimo hrací plochu. Rozehrávka pro Kanadu.
5'
Dockier mohl přidat třetí gól, avšak jeho střela mířila mimo.
4'
Gougnard se zprava neprosadil. Do bezpečí zahrál Boothroyd.
3'
Dockierovu přihrávku zablokovala kanadská obrana. Nyní mají javorové listy míček ve své moci.
2'

SEBASTIEN DOCKIER přidává svoji druhou branku v zápase po přesné prudké ráně zpoza plného kruhu!
2'
Po rozehrávce zakončoval Boon, avšak netrefil přesně.
1'
Trestný roh pro Belgii po faulu Garaliuka na de Sloovera.
1'
Belgičané rozjíždí svůj úvodní útok, zatím ovšem čekají na vhodnou příležitost ke střele.
Začala třetí čtvrtina.
Máme za sebou polovinu zápasu mezi Belgií a Kanadou. Zápas je herně vyrovnaný, nicméně šťastnější jsou zatím hráči Belgie, a to díky trefě Dockiera, jenž zajistil svému týmu vedení. Podaří se Kanadě vyrovnat či Belgičané ve zbývajících částech zápasu odskočí na vícegóĺový náskok?
Konec druhé čtvrtiny.
15'
Belgičané zkoušeli v závěru druhé čtvrtiny ještě zakončit, avšak jejich pokus skončil daleko od Kindlerovy svatyně.
15'
Wallaceova rána končí mimo belgickou branku.
14'

Tentokráte byl ovšem SEBASTIEN DOCKIER úspěšný, když využil perfektní přihrávky před branku. 2:1!
14'
Výborná šance Dockiera, jenž se ocitl sám před Kindlerem. Kanadský brankář předvedl výborný zákrok.
13'
Opět byl míček v belgické brance, nicméně ani tentokráte gól neplatí, jelikož sudí předtím již zapískal.
12'
Belgii se zatím v této části útoky moc nedaří. Svoji frustraci si vybíjejí i na rozhodčím, jenž si od nich po odpískání vyslechl pár nepěkných slov.
11'
Boothroyd zakončil přesně, avšak kvůli nebezpečné hře Wallace gól neplatí.
11'
Panesar ukázal výbornou techniku na míčku, díky níž donutil Belgičany faulovat.
10'
Parádní individuální akce Wallace vedla k zakončení Pearsona. Vanasch ovšem udržel vyrovnaný stav.
9'
Výborný blok obrany chtěli Javorové listy přetavit v rychlý protiútok. Wallace ovšem přihrávku spoluhráče nezachytil.
8'
Rychlá rozehrávka Belgie vyústila ve faul Kanady. Z následné akce zakončoval Brills, avšak mířil mimo.
6'
Rána zpoza pravého čárkovaného kruhu se odrazila k Denayerovi. Ten ovšem kanadský blok neprostřelil.
5'
Van Aubel dostal míček až před Kindlera, avšak zakončení mu nevyšlo podle představ.
5'
Charlierův pokus o teč skončil mimo branku.
4'
Míčku se chopil Pereira, avšak jeho přihrávka nebyla přesná. Následně musel na druhé straně předvést Kindler další dobrý zákrok proti Dockierovi.
2'
Po nedovoleném zákroku jednoho z belgických hráčů zkoušeli Kanaďané rychle rozehrát. Jejich záměr jim ale nevyšel.
1'
Trest pro van Aubela mezitím skončil.
1'
Belgičané se zatím drží na míčku a vyčkávají na vhodnou příležitost pro útok.
Začala druhá čtvrtina.
V první čtvrtině jsme viděli vcelku vyrovnanou bitvu, čemuž odpovídá i prozatimní výsledek. Belgičané se sice dostali do vedení zásluhou Hendrickxe, avšak přesná rána Pearsona zajistila vyrovnání. Uvidíme, jak se utkání bude dále vyvíjet.
Máme zde konec úvodní čtvrtiny, stav je vyrovnaný, 1:1.
15'
Na konci úvodní čtvrtiny zakončoval Hendrickx, avšak Kindler výborně zakročil.
15'
Kanada právě vstřelila branku!:

Tentokráte byl MARK PEARSON úspěšný poté, co se nikým nehlídaný dostal až před Vanasche, jemuž nedal střelou nad rameno šanci.
14'
Zelená karta pro van Aubela. Pearson se této výhody pokusil využít, avšak neuspěl.
14'
Mezi kruhy zkoušel před branku přihrávat van Aubel, nicméně spoluhráči jeho nabídku nevyslyšeli.
13'
Sarmento špatně zpracoval přihrávku, a Belgičané tak mohou v klidu rozehrát-
12'

Tentokráte se ALEXANDER HENDRICKX nemýlil. Zpoza plného kruhu propálil Kindlera mezi nohy.
12'
Hendrickxova rána skončila na noze jednoho z Kanaďanů. Trestný roh se bude zahrávat ještě jednou.
12'
Trestný roh pro Belgii. Garaliuk sestřelil Hendickxe.
11'
Van Aubelova snaha na pravé straně byla marná. Kanaďané jej ve dvou zblokovali.
10'
Ho-Garcia zkoušel po odpískání selfpass, avšak na belgickou obranu nevyzrál.
10'
Kindlerův fantastický zákrok proti ráně z bezprostřední blízkosti udržel bezbrankový stav.
9'
Briels se snažil procpat míček před branku, kanadská obrana ovšem byla pozorná.
8'
Kanaďané se už radovali z úvodní branky, avšak rozhodčí předtím pískl. gól tedy neplatí.
7'
Panesar se dopustil nedovoleného zákroku. Belgičané rozehrají.
7'
Přihrávka na Dockiera měla zajímavé parametry, avšak ten ji nedokázal přetavit ve vedoucí gól.
6'
Faul kanadského hráče znamená volný úder pro Belgičany.
5'
První rána z hole Charliera končí nad Kindlerovou brankou.
4'
Hra je zatím opatrná, neviděli jsme jedinou větší šanci.
3'
Pereira zastavil útok soupeře a může založit akci Kanady.
3'
Míček opět mimo hrací plochu, tentokráte se jej uchopí Belgičané.
2'
Boon se provinil proti pravidlům. Kanaďané rozehrávají.
1'
Prvotní útok Belgičanů byl zablokován kanadskou obranou.
1'
Máček se ocitl mimo hřiště. Rozehrávat budou Kanaďané.
Obě mužstva jsou již na hřišti, uslyšíme hymny obou států.
Belgie: Vanasch – van Doren, Dohmen, van Aubel, Dockier, Charlier, Boccard, de Kerpel, Meurmans, Hendrickx, Briels, Denayer (C), Gougnard, de Sloover, Kina, Luypaert, Wegnez Boon

Kanada: Kindler – van Son, Pereira A., Tupper (C), Ho-Garcia, Scholfield, Pereira K., Guraliuk, Johnston, Bissett, Wallace, Pearson, Boothroyd, Sarmento, Smythe, Kirkpatrick, Panesar, Curran
Vzhledem k dosavadním výsledkům je favorit jasný. Nikdy ale není dobré se na tento fakt spoléhat. Belgičané hlavně nesmí svého soupeře podcenit, jelikož by se jim to mohlo hrubě nevyplatit.
Vzájemné zápasy
Belgičané se s Kanaďany naposledy setkali na Mistrovství světa v Indii před třemi lety. Tehdy se radovala Belgie po vítězství 2:1.
Kanada:

Kanaďané jsou na tom úplně opačně. Po třech zápasech zůstávají na chvostu tabulky bez jediného bodu a se skóre 4:14. Pátí Jihoafričané jsou taktéž na nule, avšak jejich celkové skóre je o jeden gól lepší. Javorové listy postupně nestačily na Německo (1:7), Velkou Británii (1:3) a Nizozemsko (2:4).
Belgie:

Držitelé stříbrné medaile z olympiády v Riu jsou zatím na turnaji stoprocentní. Postupně si poradili s Nizozemskem (3:1), Německem (3:1) a Jihoafrickou republikou (9:4). Díky těmto výkonům zatím vévodí tabulce skupiny B s devíti body a celkovým skóre 15:6.
Zdravím všechny fanoušky pozemního hokeje! Dnes se společně podíváme na zápas mužské skupiny B mezi Belgií a Kanadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.