OH - Pozemní hokej (muži) - Japonsko - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   13:45

Japonsko - Španělsko

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní zápas je u konce. Japonsko se sice brzy dostalo do vedení, ale pak už tahalo za kratší konec a nakonec nestačilo na Španělsko v jednoznačném poměru 1:4. Kvůli třetí porážce na turnaji má jistotu. že se do čtvrtfinále nepodívá, naopak Španělé budou bojovat o nejlepší osmičku ve svém závěrečném utkání ve skupině proti silné Austrálii.
60'
Zápas právě skončil.
60'
Španělé teď v poklidu rozehrávají na vlastní polovině.
59'
Japonci už nemají síly a znovu se pouze brání.
58'
Španělé přečkali horké chvilky, toto utkání se tak už spíše dohrává.
57'
Trestný roh se opakoval, ovšem Zendana opět neuspěl!
56'
Japonci zahrávali trestný roh a po ráně Zendany musel předvést skvělý zákrok Cortes Juncosa!
55'
Španělsko právě vstřelilo branku!

K trestnému úderu se postavil XAVIER LLEONART BLANCO a bezpečně ho proměňuje, v tomto zápase je tak zřejmě rozhodnuto! – 1:4
55'
Ken Nagajoši podrazil Gonzáleze de Castejona a vidí žlutou kartu, Šanělsko navíc bude mít k dispozici trestný úder!
55'
Japonsko nakonec nezahrávalo trestný roh a nyní se musí bránit.
54'
Japonsko ale hraje sympaticky a teď rozhodne video, jestli nebude nařízen trestný roh!
53'
Teď navíc přišla nepřesná rozehrávka, která zastavuje útočné snažení domácího výběru.
52'
Čas teď hodně rychle plyne a Japonsko má k vyrovnání stále daleko.
51'
Mírný favorit nikam nespěchá a stále si hlídá dostatečný náskok.
50'
Španělé mohli rozhodnout, ale střelu zblízka od Bolta kryje famózní Jošikawa!
49'
Japonci rozehrávají od vlastní branky, alespoň na vyrovnání mají ještě přes deset minut.
48'
Španělé se chtějí spoléhat na pozornou defenzívu, nicméně teď je musel podržet Cortes Juncosa.
47'
Japonci to rozhodně ještě nezabalili a tlačí se na útočnou polovinu protivníka.
46'
4. čtvrtina začala
45'
3. čtvrtina skončila
45'
V závěru předposlední čtvrtiny vymýšlejí Španělé poslední postupný útok.
44'
Teď už ale opět útočí Španělé a snaží se tento duel rozhodnout.
43'
Japonsko je znovu na polovině Španělska a v závěru třetí čtvrtiny tlačí.
42'
Mírný favorit získal míček a kontroluje průběh.
41'
Japonsko se ještě snaží se zápasem něco udělat, jenomže španělská defenzíva výtečně pracuje.
40'
Ve prospěch Španělska byl nařízen trestný úder, nicméně po komunikaci s videorozhodčím je odvolán!
39'
Jošikawa zaznamenal další výtečné zákroky proti ranám Basterry a Alegreho Bioscy!
38'
Japonsko teď zastavilo útočnou snahu protivníka a uklidňuje hru.
37'
Po střele Quemady Cadafalcha se snažil tečovat míček Ingelsias Marcos, nicméně Jošikawa byl opět pozorný.
36'
Po střela Kaita Tanaky předvádí jistý zákrok Cortes Juncosa.
35'
Až nyní se Japonsko snaží útočit a krouží kolem dobře organizovaného obranného bloku Španělska.
34'
Španělsko si s přehledem hlídá dvoubrankový náskok a vůbec nikam nespěchá.
33'
Japonci se nemohou dostat vůbec k ničemu a v tuto chvíli se jen brání.
32'
K nebezpečným střelám se dostali Lleonart Blanco a Quemada Cadafalch, avšak vynikající zákroky předvedl Jošikawa!
31'
Španělsko začíná stejně aktivně jako v prvním poločase a tlačí se před branku soupeře.
31'
3. čtvrtina začala
Úvodní poločas je z námi. Japonsko se sice brzy dostalo do vedení z trestného úderu, nicméně Španělsko bleskově vyrovnalo a pak převzalo otěže zápasu. V následujícím průběhu skórovalo hned dvakrát a klidně mohlo přidat i více branek. Druhý poločas začne přibližně ve 14:40.
30'
2. čtvrtina skončila
30'
Ke střele se dostal nesmírně aktivní Quemada Cadafalch, avšak vynikající zákrok předvedl Jošikawa a ještě udržel svůj výběr nad vodou!
29'
Španělé navíc stále tlačí a nyní budou zahrávat svůj další trestný roh!
28'

A nyní se zaslouženě dostávají do dvoubrankového vedení. V před brankovém prostoru se skvěle zorientoval DAVID ALEGRE BIOSCA a svou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:3!
27'
Španělé neustále dobývají japonskou defenzívu a v této čtvrtině mají výrazně navrch.
26'
První zelenou kartu v tomto utkání vidí Ohaši.
25'
Náskok Španělska mohl zvýšit Lleonart Blanco, nicméně na brankáře Jošikawu si nepřišel.
25'
Obrázek hry se vůbec nemění, Španělé kombinují v blízkosti půlící čáry.
24'
Aktivita španělských hráčů rozhodně neopadá, Japonci jsou v tuto chvíli naprosto bezradní.
23'

Trestný roh se musel opakovat, ovšem po něm se opřel do balónku kanonýr PAU QUEMADA CADAFALCH a parádně zavěsil do pravého horního rohu – 1:2!
23'
Teď budou mít příležitost, jelikož mají k dispozici trestný roh!
22'
Obrázek hry se teď prakticky nemění, Španělé mají více za hry a chtějí se poprvé v utkání dostat do vedení.
21'
Španělsko z něho nic nevytěžilo, nicméně teď souvisle krouží kolem defenzívy soupeře.
21'
A je tomu skutečně tak, Španělsko bude zahrávat trestný roh!
21'
V akci je znovu videorozhodčí a bude se zkoumat případný trestný roh ve prospěch Španělska.
20'
Po nepřesné rozehrávce se Španělé snaží přejít do rychlého protiútoku.
19'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná, ani jeden celek si nedokáže vytvořit souvislý tlak.
18'
Japonsko přešlo do rychlého brejku, avšak o míček vzápětí přichází.
17'
Lleonart Blanco utrpěl úder hokejkou do hlavy, nicméně to vypadá, že bude v pořádku.
16'
Španělé jsou opět mnohem aktivnější a svírají svého soupeře na vlastní polovině.
16'
2. čtvrtina začala
15'
1. čtvrtina skončila.
15'
Právě probíhá poslední minuta první čtvrtiny, ani jeden celek se už nikam výrazně netlačí.
14'
Po dobré střele z dálky musí zasahovat brankář Cortes Juncosa.
13'
Úvodní dějství se pomalu chýlí ke svému konci, navrch stále mají Španělé.
12'
Španělsko je mírně aktivnějším výběrem, ovšem na japonskou defenzívu nyní nenašlo recept.
11'
Trestný roh se neopakuje, na vlastní polovině nyní kombinují Japonci.
11'
Mírný favorit tohoto duelu zahrával trestný roh, jenomže kapitán Dellas de Andres nezakončil. Celou situaci ještě zkoumá video a uvidíme, jestli se bude trestný roh opakovat!
10'
Španělé nyní obléhají branku Japonska a ještě do konce úvodní čtvrtiny chtějí jít do vedení.
9'
Hra teď poměrně rychle plyne, míčku se zmocnili Španělé.
8'
Ke střele se dostal Quemada Cadafalch, ale branku Japonska těsně míjí.
8'
Teď byl odpískán útočný faul Španělska, domácí výběr si tak může oddechnout.
7'
Španělsko se znovu usadilo na japonské polovině a snaží se zakončit.
6'
Teď se ale dostávají do hry také Španělé a kombinují na vlastní polovině.
5'
Míček se nyní spíše pohybuje v blízkosti středového kruhu, v držení ho má domácí výběr.
4'
Španělé jsou povzbuzeni vyrovnávací bankou a snaží se bleskově otočit vývoj.
3'

A po něm už je vyrovnáno! Po zblokované střele zakončoval aktivní Quemada Cadafalch a brankář Jošikawa ho skvěle vychytal, nicméně k dorážce se vzápětí dostal XAVIER LLEONART BLANCO a ten snadno rozvlnil síť – 1:1!
3'
Quemada Cadafalch byl nadvakrát zablokován, trestný roh se však bude opakovat!
3'
Po následném útoku Španělska je však nařízen trestný roh a může být okamžitě srovnáno!
2'
Japonsko právě vstřelilo branku!

K trestnému úderu se postavil HIROTAKA ZENDANA a trefuje se přímo do levého horního rohu – 1:0!
2'
Zápas pomalu ani nezačal a po dravém úniku jednoho z domácích hráčů je nařízen trestný úder (penalta)!
1'
Japonci začínají aktivně a hned se dostávají do útoku.
1. čtvrtina začala

Japonsko: Jošikawa – Jamašita (C), Ohaši, Jamada, Zendana – Mitani, S. Tanaka, Nagaj – Jamasaki, Murata, Kenta Tanaka
Náhradníci: Očiai, Kaito Tanaka, Nagajoši, Watanabe, Kirišita

Španělsko: Cortes Juncosa – Alonso, Romeu Argemi, Dellas de Andres (C) – Salles Esteve, González de Castejon, Oliva Isern, Ruiz Torruella – Alegre Biosca, Lleonart Blanco, Quemada Cadafalch
Náhradníci: Sanchéz Herrero, Ingelsias Marcos, Piera Grau, Basterra, Bolto

Rozhodčí: Hong Lim (SGP) – Martin Madden (GBR)
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Ve hře o nejlepší osmičku zůstane pouze vítěz, navíc v závěrečném kole budou oba soupeři potřebovat pomoc ostatních výběrů. Za mírného favorita tohoto duelu se dá považovat Španělsko, na druhou stranu ho nic jednoduchého rozhodně nečeká.
Japonsko je na tom velice podobně, po třech zápasech má na kontě taktéž jediný bod a čtvrtfinálová brána se zdá být poměrně daleko. Domácí reprezentace nejprve podlehla silné Austrálii (3:5), vzápětí o kousek nestačila na Argentinu (1:2) a pak trochu překvapivě remizovala s Novým Zélandem (2:2).
Pozemní hokejisté Španělska se na uplynulých olympijských hrách probojovali do čtvrtfinále a daleko nakonec neměli ani do semifinále, ovšem letos to vypadá, že se mezi osmičku nejlepších neprobojují. V dosavadních třech zápasech vybojovali jediný bod a to hned na úvod s Argentinou (1:1), vzápětí těsně nestačili na Nový Zéland (3:4) a naposledy nedokázali najít recept na Indii (3:0).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:45.