OH - Pozemní hokej (muži) - Jižní Afrika - Nizozemsko -  ONLINE PŘENOS -  25. července 2021   14:15

Jižní Afrika - Nizozemsko

Jižní Afrika se v tomto zápase dostala do tříbrankového vedení, které ovšem neudržela a přišla o poměrně dobře rozehraný zápas. Nizozemku výborně vyšla druhá polovina zápasu, ve které bylo jednoznačně aktivnější a důraznější.

Branky: 2. Cassiem, 10. Cassiem D., 18. Kok – 24. Pruijser, 29. Dam, 36. Brinkman, 48. Weerden, 54. Pruijser
Jižní Afrika se v tomto zápase dostala do tříbrankového vedení, kl
60'
Konec zápasu
60'
Poslední minuta hry v tomto zápase právě začala.
58'
K zakončení se dostal Janssen, ale jeho pokus zastavil jeden ze soupeřů.
58'
Trestný roh budou rozehrávat hokejisté NIzozemska.
55'
Šest minut hry nás dělí od konce zápasu, Nizozemsko otočilo zápas, vede o dva góly a pokračuje v aktivní hře.
54'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!

Zdá se, že o vítězi je rozhodnuto. MIRCO PRUISER dává gól a Nizozemsko už rázem vede o dva góly. Ray Jethro Eustice přišel o míč, soupeři rozehráli rychlou akci, kterou zakončoval Pruijser.
52'
Nizozemsko kombinuje před brankou soupeře, ale nyní Mol nezastihl míček na hrací ploše. Hrát tedy budou pozemní hokejisté Jižní Afriky.
50'
Jižní Afrika vedla v tomto zápase 3:0, nyní už o jednu branku prohrává. Hráči Nizozemska pokračují v aktivní hře a dál se tlačí do zakončení.
48'

Trestný pokus proměnil LOUIS ALPHONS MINK VAN DER WEERDEN. Jeho rána k tyči byla technicky velmi dobře provedená a brankář na míč nedosáhl.
48'
Nizozemsko rozehrávalo další trestný roh. Ke střele se pak dostal Weerden, jehož pokus kryje brankář. Hra je přerušená.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Ve třetí čtvrtině dokázal aktivněji hrající tým Nizozemska vyrovnat.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí čtvrtině.
44'
Jižní Afrika se nyní mohla dostat do vedení, ale Cassiemova střela se od tyče odrazila mimo branku. Velká příležitost nebyla proměněná.
43'
Stav zápasu je vyrovnaný a nyní sledujeme klidnou pasáž hry, která je ovšem plná nepřesností.
42'
Mansuet Nqobile Ntuli se dostal do zakončení, jeho pokus zblokoval jeden ze soupeřů.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí čtvrtině. Jižní Afrika v tomto zápase prohospodařila své vedení, nyní je na tabuli nerozhodný stav 3:3.
40'
Po střele Guise-Browna hra pokračovala dál a trestný roh se bude rozehrávat znovu.
39'
Jižní Afrika vybojovala trestný roh. Následovala rána, kterou brankář dokázal zastavit.
37'
Blesková akce hráčů Jižní Afriky skončila málem pohledným gólem, ale míček zakončující hráč poslal mimo branku.
36'

Tentokrát to aktivně hrajícímu Nizozemsku vyšlo a je vyrovnáno. Gól dává THIERRRY BRINKMAN, který využil příhodného odrazu míče před brankou. Na jeho zakončení byl jihoafrický brankář krátký.
36'
Bylo nařízeno trestné střílení, ale Nizozemec Hertzberger vůbec netrefil branku. Míček poslal nad.
35'
Sudí využil video v otázce udělení trestu. Podle videozáznamů bylo všechno v pořádku, hra pokračuje dál.
35'
Po pěti minutách hry ve třetí čtvrtině bude sledovat další trestný roh Nizozemska. Janssen se dostal k zakončení, ale jeho ránu chytil jeden z hráčů.
35'
Aktivní hra NIzozemska pokračuje dál, obrana Jižní Afriky je pod velkým tlakem, ale stále drží těsné vedení.
34'
Vyloučený Guise-Brown se vrací do hry-
33'
Následoval další trestný roh Nizozemska. Střelu, kterou vyslal Weerden vyrazil brankář před sebe. Hra pokračovala dá, a pak Pruijser minul bránu.
32'
Po rychlé rozehrávce pálil Weerden, ale výrazněji ohrozit branku se mu nepodařilo, rána byla zblokovaná.
32'
Z kraje třetí části hry budou pozemní hokejisté Nizozemska rozehrávat trestný roh.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Tři branky jsme viděli ve druhé čtvrtině. Jižní Afrika navýšila svůj náskok na 3:0, a pak se dvakrát prosadili soupeři. TI tak zdramatizovali zápas.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Nizozemsko dál pokračuje v aktivní hře, Jihoafričané se musí dál bránit. Z jejich trojbrankového vedení je už velmi těsný náskok.
30'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé čtvrtině.
29'
Gól a je sníženo na rozdíl jediné branky. JOHANNES REINIER VAN DEM THIJS se nejlépe rozientoval před brankou. První střelu gólman zastavil, akce pokračovala dál a na dorážku už nedosáhl.
29'
Žlutou kartu dostává Guise-Browm.
27'
Jižní Afrika se po rychlé akci dostala na útočnou polovinu, ale k zakončení se tým ve žlutém nedostal.
26'
Hráči Nizozemska budou nyní rozehrávat trestný roh. Následně zakončoval Weerden, jehož pokus zastavil brankář Pieterse.
25'
Nizozemská reprezentace hraje nyní hodně aktivně, její soupeři se zatím s vypětím všech sil brání.
25'
Jižní Afrika se pokouší vrátit se k aktivní hře, ale Cassiemovu bleskovou ránu kryje brankář Blaak. Ten byl v souboji úspěšnější.
24'

První gól v zápase dávají hráči Nizozemska. Krásná bekhendová střela v podání MIRCA PRUIJSERA zapadla přesně do horní části branky ke vzdálenější tyči. S tímto pokusem nemohl brankář dělat vůbec nic.
22'
Sledujeme hru, která se přelévá ze strany na stranu, na nějakou zajímavější příležitost nyní čekáme. Hra je plná nepřesností.
20'
Po delší série klidné hry registrujeme střelecký pokus, Ntuli minul branku. Jeho rána z ostré pozice se od brankové konstrukce odrazila mimo.
18'
Jižní Afrika právě vstřelila branku!

MICHAEL TEVIN KOK se dostal k míči poté, co jej brankář Blaak vyrazil jen před sebe. Jeho rána do horní části branky už byla nechytatelná. Jižní Afrika vede o tři branky.
18'
Na druhé straně zakončoval Spooner a nechal vyniknout brankáře.
17'
Do střelecké pozice se dostal nizozemský Dam, ale jeho pokus kryje brankář.
15'
Začala druhá čtvrtina.
Po první čtvrtině vede naprosto zaslouženě tým Jižní Afriky o dvě branky. Nizozemsko si nějaké šance vypracovalo, ale nedokázalo je proměnit.
15'
Konec první čtvrtiny.
15'
Nizozemsko kombinuje na polovině soupeře a čeká na výraznější šanci.
15'
Probíhá poslední minuta hry v první čtvrtině.
13'
Nizozemsko nyní diktuje tempo hry, hraje aktivněji, ale obrana Jižní Afriky je zatím pozorná.
12'
Trestný roh pro Nizozemsko, ale brankář a jeho obránci tuto situaci zvládli. Velkou šanci Nizozemsko proměnit nedokázalo.
11'
Pruijser se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, jeho jeho ránu brankář dokázat vyrazit.
10'

Deset minut hry je pryč a Jižní Afrika navyšuje své vedení. Po výborné spoluhráčově přihrávce dostal míč před prázdnou branku DAYAAN ABDUD CASSIEM, který už velmi snadno zakončoval do prázdné branky.
9'
Nizozemsko vinou nepřesné přihrávky přišli o míč, a tak mohou hrát hráči Jižní Afriky.
8'
Nizozemsko se usadilo na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet. Na svou šanci nizozemští hráči zatím čekají.
7'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mírnou převahu mají hráči ve žlutém, ale na nějakou svou výraznější šanci momentálně čekají.
6'
Ani třetí roh v řadě nedokázal tým Jižní Afriky proměnit. Obrana Nizozemska byla nyní pozorná.
6'
Tentokrát byla střela stejného hráče zblokovaná. Gólman zasahovat nemusel.
6'
Guise Brown po rychlé rozehrávce vypálil a jeho ránu zastavil brankář Blaak. Následovat bude další trestný roh.
5'
Trestný roh bude rozehrávat tým, který je veden jako domácí.
3'
Brinkman to zkoušel individuálně, dostal se k zakončení, ale jeho rána mířila mimo branku, míček zastavili obránci.
3'
Autor úvodní branky zápasu vedl další zajímavou akci, ale nyní se přes obranu k zakončení nedostal.
2'
Nizozemská obrna si s dlouhým míčkem dokázala poradit, a tak se směr hry rychle přesouvá.
2'

Aktivní hra Jihoafričanů se vyplatila a máme tu úvodní branku zápasu, z bezprostřední blízkosti se prosazuje MUSTAPHAA CASSIEM. Na jeho střelu ležící brankář nedosáhl.
1'
Tým vedený jako domácí začal aktivně, pokouší se usadit před brankou soupeře. Nizozemsko se musí bránit.
1'

Jižní Afrika: Pieterse – Cassieim, Smith, Drummond (C), Lembethe, Horne, Guise-Brown, Patton, Eustice, Spooner, Ntuli. Náhradníci: Cassiem, Julius, Kok, Bell, Mvimbi

Nizozemsko: Blaak – Balk, Bakker (C), Ass, Croon, Schiirman, Wijn, Pruijser, Mol, Brinkmann, Weerden. Náhradníci: Hertzberger, Geus, Dam, Kemperman, Jansse

Rozhodčí: Mejzlík, Shaikh – Nazaret, Burt
Autorem zatím jediné olympijské branky Nizozemska je Guise-Brown, za Jižní Afriku se trefil Hertzberger.
Jedná se o souboj v rámci skupiny B a nastoupí proti sobě celky, které své úvodní zápasy prohrály. Nizozemsko podlehlo 1:3 Belgii a Jižní Afrika nestačila na Velkou Británii 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky pozemního hokeje. V tomto zápase skupiny B proti sobě nastoupí Jižní Afrika a Nizozemsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:15.