OH - Pozemní hokej (muži) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   11:30

Belgie – Španělsko

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Ve druhém semifinále se pak Austrálie utká s Německem.
V semifinále se Belgie utká s vítězem duelu Indie – Velká Británie.
Je konec! Favorizovaná Belgie po velkém boji zvládla čtvrtfinále se Španělskem a po vítězství 3:1 postupuje do semifinále! Španělé se ve druhé části zásluhou Alegreho dostali do vedení. Belgie ale otočila výsledek ve třetí části, kdy vyrovnal Hendrickx a do vedení poslal Belgii Tom Boon. Ve čtvrté čtvrtině se Španělsko sice tlačilo do útoku, ale pojistku přidal svou druhou brankou Hendrickx.
Konec čtvrté čtvrtiny.
59'
Jenže Španělé trestný roh nesehráli vůbec dobře a připravili se o možnost na zdramatizování závěrečných dvou minut tohoto čtvrtfinále!
58'
Španělé budou dvě minuty a třicet sekund před koncem zahrávat trestný roh.
57'
Belgie právě vstřelila branku!
Belgie navyšuje své vedení! Po dalším trestném rohu se totiž dokázal prosadit ALEXANDER HENDRICKX! Španělský brankář neměl nárok.

3:1
57'
Španělé zahrávali další trestný roh. Prudkou ránu ale zablokoval Iglesias. Belgie má k dobru další trestný roh.
56'
Belgičané se dostali do brankoviště. Španělský brankář si musel dát pozor na střelu z ostrého úhlu a míček raději vyrazil.
55'
Van Doren potáhl míček po levé straně do blízkosti brankoviště, ale než stačil přihrát, důrazný soupeř jej od míčku odstavil.
54'
Španělům už moc času nezbývá a stále se nemohou dostat za obranu soupeře. Belgie je blízko k cennému vítězství.
53'
Právě Tom Boon střílel z těžké pozice a jeden ze španělských hráčů si jeho pokus málem srazil do branky.
52'
Španělé se tlačí do útoku, ale stále se nedostávají do střeleckých pozic. Boon vypomohl také obraně.
51'
Alegre se dostal do zakončení z levé strany, ale pokus mu vůbec nevyšel a skončil daleko od zadní tyče.
50'
Belgičané opět kombinují na polovině Španělska a kráčí za vítězstvím v důležitém souboji, ve kterém to od začátku neměli lehké.
48'
Van Doren potáhl míček na polovinu Španělska, kde nasbíral cenné sekundy pro Belgii. Belgičané už se podle všeho nikam hnát nebudou.
47'
Španělé se usadili na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledají pozici pro zakončení. Belgie ale brání výborně.
46'
Španělé se v úvodu čtvrté části tlačí do útoku. Hráčům v bílém už nic jiného nezbývá, potřebují nutně vyrovnat.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Konec třetí čtvrtiny.
45'
V závěru třetí části se do útoku vydalo ještě Španělsko, ale po dlouhé kombinaci získali míč Belgičané, kteří mohou uklidnit hru.
44'
V závěru třetí části se Belgie tlačí do útoku a chce rozhodnout o svém postupu. Prudkou přihrávku na pravou stranu srazil do zámezí Iglesias.
43'
Belgičané se usadili na polovině soupeře a pokračují v kombinaci. Hráči Španělska se musí bránit zuby nehty.
42'
Španělé jsou nyní jako opaření a nemohou se dostat na polovinu Belgie. Naopak hráči v červeném získávají odražené míčky.
41'
Belgičané se poprvé v utkání dostávají do vedení! Po dalším trestném rohu brankář míček jen vyrazil, ale dobíhající TOM BOON jej napálil pod břevno!

2:1
41'
Belgie zahrávala další trestný roh. Po prudké přihrávce zakončoval Hendrickx, který trefil prvního obránce v bílém dresu. Akce se bude opakovat.
40'
Belgie přestála další horký moment a opět se tlačí do útoku. Na levé straně byl Kina, ale přihrávkou na stře zasáhl soupeře.
39'
Španělé si mohli vzít ztracené vedení zpátky! Také Španělsko mělo k dispozici trestný roh, ale následné zakončení skončilo na tyči.
39'
Belgie po vstřelení vyrovnávací branky pořádně ožila a nadále se tlačí do útoku. Právě střelec vyrovnávací branky Hendrickx střílel z levé strany, ale trefil obránce.
38'
Je vyrovnáno! Další trestný roh už Belgičané využívají a srovnávají na 1:1! Do zakončení se po rychlé rozehrávce dostal ALEXANDER HENDRICKX a jeho pokus skončil v brance!
38'
Trestný roh pro Belgii! Skvělou prací na brankovišti jej vybojoval Dockier.
37'
Španělé pokračují v hodně odvážném výkonu. Salles Esteve se z poloviny hřiště prodral až do rohu, ale tam jej Belgičané odstavili.
36'
Právě Dellas de Andes se z pravé strany tlačil před branku, jenže v klíčovou chvíli mu míček kousek utekl. Belgičané si vzadu musí dávat pozor.
35'
Až nyní se Španělé poprvé během třetí čtvrtiny vydali do útoku. Dellas de Andes si našel prostor, ale nedokázal zakončit.
34'
Belgičané ve třetí čtvrtině hodně tlačí, ale zatím se nemohou dostat do vyložené šance. Španělé v defenzivě skvěle přistupují k soupeřům.
33'
Boon střílel ze středu, jenže jeho dělovka skončila na bloku prvního obránce. Španělé pokračují ve stejné hře jako v první půli.
32'
Denayer dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže jeho pomalá pobídka do brankoviště nenašla adresáta.
31'
Belgičané předvedli první útok druhého poločasu, jenže akce skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Míček končí v zámezí.
Začátek třetí čtvrtiny.
První poločas je minulostí a zatím se nám tady schyluje k překvapení! Španělé totiž předvádí parádní obranu a nepouští Belgii do šancí. Belgičané sice měli několik trestných rohů, ale obětavý Španělé střely blokují. Ve druhé čtvrtině se navíc prosadil Alegre Biosca, který přiblížil Španělsko k velkému úspěchu.
Konec druhé čtvrtiny.
30'
V poslední minutě prvního poločasu ještě zaútočili Belgičané, jenže Boccard si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a musí spěchat na vlastní polovinu.
29'
Španělé se po delší době dostali na polovinu Belgie, kde nasbírali cenné sekundy k dobru. Střelec branky Alegre Biosca se dokonce otočil kolem soupeře, ale následně nechal míček za sebou.
28'
Ani další trestný roh se Belgičanům moc nepovedl. Zajímavá akce skončila přihrávkou na levou stranu, ale z ostrého úhlu už střela nepřišla.
27'
Rozhodčí nařídil další trestný roh pro Belgii.
27'
Belgie se ihned vydala do útoku se snahou o rychlou odpověď. Další dělovku z hranice brankoviště opět zastavil obětavý zádak v bílém dresu.
26'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé se překvapivě dostávají do vedení! Z hranice brankoviště nastřelil míček před branku DAVID ALEGRE BIOSCA a jeho projektil si jeden z Belgičanů srazil do branky!

0:1
26'
Belgie zahrávala další trestný roh, ale ani z této šance jsme se úvodní branky dnešního souboje nedočkali. Přízemní střelu obětavě zablokoval Iglesias.
25'
Wegnez si našel prostor na pravé straně, chytře zamíchal míčkem, ale nedokázal přihrát nikomu v brankovišti. Španělé zvládají duel takticky na jedničku.
24'
Jeden ze Španělů fauloval v blízkosti vlastního brankoviště a nabídl Belgičanům další rozehrávku volného úderu. Belgie ale rozehrála do zadních řad.
23'
Pokračuje honě opatrné utkání. Belgičané se snaží rozjet další kombinaci na polovině soupeře, ale brzdí je nepřesné přihrávky.
22'
Belgičané to nyní na polovině hrací plochy přehnali s důrazem a dopustili se zbytečného faulu. Španělsko může po delší době zaútočit.
20'
Denayer mohl zakončovat z pozice na středu hrací plochy, ale raději ještě roztáhl hru do strany. Belgičané si chtějí střeleckou pozici připravit.
19'
Španělé stále brání v pevném bloku na vlastní polovině a nedávají soupeři prostor pro zakončení. Belgie se do útoku dostává jen těžko.
18'
Denayer získal odražený míček na vlastní polovině a bekhendem jej poslal na levé křídlo. Rozběhnutý de Sloover však daleko nedošel.
17'
První akci druhé čtvrtiny si připravili také Španělé. Na pobídku na levou stranu si naběhl Romeu Argemi, ale nedokázal si míček zpracovat.
16'
Van Doren předvedl další pohledný průnik do brankoviště, poslal přihrávku ke vzdálenější tyči, ale spoluhráč se k dorážce nedostal.
Začátek druhé čtvrtiny.
Konec první čtvrtiny.
15'
V závěru první části se Belgie ještě vydala do útoku po pravé straně. Van Doren obešel jednoho ze soupeřů, ale další Španěl mu míček vypíchl.
13'
Španělská obrana hraje v úvodu dnešního souboje opravdu výborně. Nyní si poradila s další prudkou přihrávkou z levé strany.
12'
Salles Esteve chtěl překvapit Vanasche zakončením z velké dálky, ale jeho pokus o oblouček postrádal přesnost.
11'
Belgičané nyní stupňují svůj tlak a tlačí se do útoku. Van Doren měl kousek prostoru, ale z úhlu trefil clonícího soupeře.
10'
Ani Belgičané nevyužili svůj první trestný roh! Přízemní pokus totiž mířil přímo doprostřed španělské branky, kde byl připravený Cortes.
9'
Španělé po faulu soupeře při ofenzivě zahrávali volný úder ze své poloviny. Dlouhá pobídka mířila na pravou stranu, jenže míček proskákal do autu.
7'
Oba týmy se snaží hrát ofenzivně. Španělé útočili po pravé straně, ale proti pevné defenzivě Belgie si jen těžko hledají prostor.
6'
De Sloover se z pravé strany tlačil do brankoviště, ale jeho nástřel před branku k nikomu z belgických hokejistů neprošel.
5'
Belgický brankář Vanasch se po střele z trestného rohu výborně roztáhl na brankovišti a vyrazil míček do bezpečí!
4'
První trestný roh pro Španělsko!
4'
Cortes si musel dát pozor na střelu z velké vzdálenosti a bez problémů vyrazil míček do bezpečí. Úvod dnešního souboje je hodně opatrný.
3'
Zadáci Belgie uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na polovině hřiště. Nikdo ze Španělů je neatakuje.
2'
Poprvé se do útoku vydala také favorizovaná Belgie, jenže španělská obrana si prudkou přihrávku před branku pohlídala.
1'
Španělé se hned v úvodu vydali do útoku. Hráči v bílém zvolili útok po levé straně, ale belgická obrana uspěla a odehrála míček do autu.
Začátek první čtvrtiny.
Ještě před startem duelu zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Belgie bude hrát v červeném, zatímco Španělé obléknou bílou sadu.

Belgie: Vanasch – van Doren, van Aubel, Dockier, Boccard, Denayer, de Sloover, Kina, Luypaert, Wegnez, Boon
Náhradníci: Dohmen, Charlier, de Kerpel, Hendrickx, Gougnard

Španělsko: Cortes Juncosa – Alonso, Romeu Argemi, Salles Esteve, Delas de Andres, Gonzalez de Caste, Alegre Biosca, Oliva, Blanco, Ruiz Torruella, Quemada
Náhradníci: Herrero, Iglesias Marcos, Piera Grau, Basterra, Bolto
Belgie

Belgie je obrovským favoritem dnešního souboje. Belgičané ovládli skupinu B se třinácti body. Belgičané totiž porazili Nizozemsko, Německo, Jihoafrickou republiku i Kanadu. Jediná ztráta přišla v posledním duelu s Velkou Británií, který skončil smírně 2:2.
Španělsko

Španělsko se do čtvrtfinále probojovalo ze čtvrté pozice skupiny A. Španělé dokázali postoupit z poslední postupové pozice se ziskem pěti bodů. Pátá Austrálie získala body pouze čtyři. Španělé na turnaji porazili Japonsko, remizovali s Austrálií a Argentinou a prohráli s Indií a Novým Zélandem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům pozemního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání olympijského turnaje mezi Belgií a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:30.