OH - Pozemní hokej (muži) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   02:30

Německo – Argentina

Ode mne je to pro dnešek vše a přeji hezký zbytek dne!
Zápas pokutových rohů! Tak by se dal shrnout vývoj čtvrtfinálového klání, protože z žádné jiné herní situace gól nevzešel. Více se v nich ovšem dařilo Němcům, kteří po výhře 3:1 postupují do semifinále, kde narazí na vítěze duelu Austrálie – Nizozemsko. Naopak pro Argentinu cesta letošním olympijským turnajem končí.
60'
Ještě v samém závěru vidí Argentinci další žlutou kartu.
59'
Čtvrtý pokutový roh v řadě nepřešel přes rozhodnutí videosudího, Němci tak rozehrávají od vlastní branky.
59'
Tentokrát ovšem Němci dokázali zblokovat argentinskou střelu mimo hřiště, čímž přišel na řadu další pokutový roh.
59'
Ten první se ale povedlo německé obraně zblokovat, záhy přichází další.
59'
Argentinci mají před sebou další pokutový roh!
59'
Moc dlouhý pas vyslal obloukem Lopez. Míček tak skončil mimo hřiště.
57'
Německý tým se stále drží před argentinskou brankou. Obrana hostujícího celku ale plní svůj úkol na výbornou a nepustí svého soupeře nikam kupředu.
57'
Rychlý průnik po pravé straně Němcům nevyšel. Ti tak pokračují v celkem poklidné rozehrávce.
56'
Záhy také Němci obsadili útočné pozice a křižmo si nahrávali napříč brankovým prostorem Argentiny. Ke střele se ale neodhodlali.
54'
Míček stále patří na hokejky argentinských hráčů. Souhra v útočném pásmu jim vycházela, nicméně přesun do útoku už nikoliv. Německá obrana má situaci pod kontrolou.
53'
Cicileovu rozehrávku si Němci pohlídali, Argentina se musí vrátit k vlastní svatyni.
52'
Napotřetí to vyšlo! MAICO CASELLA SCHUTH sice svou dorážkou rohové rozehrávky sice v první chvíli trefil míčkem gólmana Stadlera. Od něj se ale balonek odrazil do branky a Argentina tak vsítila velmi důležitý gól ve snaze o obrat.
51'
Ke střele se dostal Maico Casella, německé obraně se ale povedlo míček zblokovat.
50'
Juan Martin Lopez lehce podklouzl při snaze poslat míček zprava do střední oblasti. O chvilku později narazil na obranný blok Němců ve stejném místě Matias Rey. Argentina se ale nevzdává a alespoň vytěžila pokutový roh.
50'
Do útočného kruhu se tentokrát zleva probil Niklas Wellen. Argentinské obraně se ale povedlo jej udržet od možnosti vystřelit na Vivaldiho.
48'
A i ten třetí v řadě využívají! Z vrcholu brankového kruhu poslal míč k pravé straně LUKAS WINDFEDER, čímž si připisuje už druhý dnešní gól a Německo se dostává už do tříbrankového náskoku.
48'
Další pokutový roh pro německé hokejisty.
47'
Němci si v závěrečné fázi utkání zatím počínají velmi aktivně a vytvářejí si řadu nebezpečných situací.
Třetí čtvrtina utkání je za námi. Obraz hry je nadále stejný, snad jen se oba týmy začínají o něco málo více pouštět do útočných situací, byť stále hlavně myslí na obranu. Blíže k postupu ale mají Němci, kteří využili už dvě pokutové rozehrávky a díky nim právě o dvě branky vedou. Argentina se tak bude muset ještě víc snažit, aby skóre dohnala.
45'
Nevýhoda pro Argentinu před závěrečným dějstvím. Maico Casella Schuth viděl žlutou kartu a jeho tým bude hrát pět minut v oslabení.
45'
Míček stále patří německému týmu, který aktuálně zakládá jeden z posledních útoku třetí čtvrtiny.
42'
Zcela sám se před Vivaldim objevil Benedikt Furk. Jeho dorážku ale zvládl argentinský gólman na poslední chvíli vyrazit. Jinak se ale drží v útoku Argentina, a to i díky přesilovce po zelené kartě pro německého hráče.
40'
A právě pokutové akce jsou tím, co Němcům vychází! Z vrcholu kruhu tvrdě vypálil TIMM ALEXANDER HERZBRUCH a poslal míček zcela přesně do argentinské svatyně. Němci tak vedou už od dvě branky.
39'
Německý tým se opět chopil rozehrávky na polovině hřiště. Lucas Martinez se jí sice snažil narušit, nakonec ale Argentinci museli čelit střele Floriana Fuchse. Tu sice gólman Vivaldi vykopl, nicméně německý hráč byl přitom faulován a jeho tým tak může odehrát pokutový roh.
37'
O další průnik Argentiny se postaral Nicolas Santiago Keenan, který ale nedokázal nasměrovat z pravého rohu míček do předbrankového prostoru.
37'
Na tříčlenný německý obranný blok Thomas Ezequiel Habif nestačil. Domácímu týmu se posléze podařilo otočit hru a přenést jí na opačnou stranu hřiště.
36'
Střela Juana Martina Lopeze skončila mimo hrací plochu, tudíž Němci opět v klidu rozehrávají na vlastní polovině.
34'
Argentinský pokus o útok měl vskutku jepičí život. Míček se tak opět dostal do německé moci.
33'
Nakonec se i dokázali probít do útočného prostoru. Z pravé strany vyslal střelu na vzdálenější tyč Florian Fuchs. Míček ale poslal pod trochu větším úhlem, tudíž ten skončil vedle mimo hřiště.
32'
Míček stále patří Němcům, kteří se s ním drží kolem středové čáry a hledají vhodnou pozici pro průnik kupředu.
31'
Třetí čtvrtinu zahájili svou rozehrávkou Argentinci. Celkem rychle ale odevzdali míček do německých spárů.
Druhá čtvrtina přinesla trochu narůstající aktivitu německého týmu, dokonce i jeden gól do argentinské branky. Oba týmy ale stále pokračují spíše v opatrnějším herním tempu, vycházejícím ze zajištěné obrany.
29'
Míčku se po delší době chopila Argentina. V útočném kruhu si počínal aktivně Ignacio Ortiz, zároveň ale Vila zfauloval Furka a Němci z následné rozehrávky mohli otočit hru.
27'
Pokračuje tak německá souhra po obvodu celé argentinské poloviny hřiště. Do výraznější příležitosti se ale Němci dostat nemohou.
26'
Ten ovšem zvrátil takové rozhodnutí, čímž mohou naopak Němci rozehrávat.
26'
Vytrvalé pokusy Argentiny o průnik do útočného kruhu dlouho žádné ovoce nepřinášely, leč nakonec hosté alespoň vytěžili pokutový roh. Celou situaci ale ještě sudí zkoumají s videorozhodčím.
25'
Nicméně vytěžit z toho nic nedokázala a už to jsou opět Němci, kteří se snaží probít z pravého rohu na útočné čtvrtině hrací plochy.
23'
Křižný Grambuschův pas nenašel žádného vhodného příjemce v bílém. Míček tak skončil mimo hřiště a z následné rozehrávky se Argentina opět může dostat do útoku.
23'
Němcům se povedlo uklidnit hru a přenést její těžiště daleko od Stadlerovy svatyně.
22'
Hosté si tak rychle přihrávají po obvodu útočného pásma. Přímo k brance se ale nemohou dostat.
22'
Niklas Wellen obdržel žlutou kartu po faulu na Matiase Alejandra Reye. Němci tak budou hrát pět minut v oslabení.
21'
Dlouhá přihrávka Argentiny do útoku našla pouze německou obranu. Ta tak přenesla hru opět blíže k Vivaldiho brance.
18'
Vzápětí ale Němci střílejí první gól utkání! LUKAS WINDFEDER využil rychlé rozehrávky penaltového rohu a prudce napálil míček přesně do argentinské branky. Juan Manuel Vivaldi neměl ani minimum šance pro reakci.
18'
Německý tým se ale stále drží v útočné oblasti. Při pokusu Wellena o průnik středem do kruhu byl faulován Matiasem Rejem, k vidění tak bude první pokutová rozehrávka, které se chopí Němci.
17'
Na balonku se tak drží Němci, kteří si přihrávají na vlastní polovině. Směrem na soupeřovu stranu se po pravém křídle vydal Niklas Wellen, jehož ale před brankovým kruhem o míček obral Nicolas Cicileo.
16'
Druhá čtvrtina byla zahájena rychlým argentinským náporem a snahou zakončit z bezprostřední blízkosti. Alexander Stadler ale dokázal míček bez větších obtíží vyrazit.
První čtvrtina je u konce. K vidění byl zprvu celkem opatrný zápas, kdy velkou roli hrála obrana obou týmů. Proto se je stav aktuálně také nerozhodný. Postupem časů se více na míčku držela Argentina, ovšem gólmana Stadlera ohrozila prakticky jen minimálně.
15'
Ještě poslední snaha o německý brejk. Ten Argentinci zastavili až v brankovém kruhu.
13'
Tentokrát to hráči Argentiny zkouší zleva. Opět ale naráží na pozornou německou obranu.
12'
Argentinci nedokázali projít přes středovou čáru. Zkouší tak znovu rozehrát od vlastní obrany.
11'
Na opačné straně vyslal vysokou střelu směrem k Stadlerově brance Jose Leandro Tolini. Do míčku ale vložil značnou razanci, ten tak přeletěl břevno německé svatyně.
10'
Timm Alexander Herzbruch byl dost možná prvním hráčem, kterému se povedlo proniknout přímo do soupeřova střeleckého půlkruhu. Obrana Argentiny ale tento prostor docela solidně zaplnila a neumožnila tak svému soupeři vystřelit.
9'
Na opačné straně se pokusil prosmýknout Constantin Staib, ani on ale zleva přes argentinský obranný blok nepřešel.
9'
Pokus o střelu Lucase Martineze poslala německá obrana do bezpečí mimo vymezenou hrací plochu.
8'
Martin Dominik Haner rozjel celkem slibnou akci německého týmu. Domácímu týmu se daří přihrávat si a hledat vhodnou pozici pro přechod do útoku, jen právě ta možnost střelby zatím příliš nevychází.
7'
Do útoku se vydala průnikem po pravé straně. Němci si ale pohlídali případnou přihrávku na střed do předbrankového prostoru.
6'
Navíc posléze odevzdali balonek soupeři, tudíž Argentina zahajuje další akci přihrávkami mezi obránci.
6'
Po nějaké době se na míčku drží Němci. Nemohou se ale probít do útočné části hřiště.
5'
Dlouhý postranní pas Argentinců našel pouze Matse Jurgena Grambusche. Přesto se jihoamerický tým po chvíli dostal zpět k míčku a pokračoval ve svém útočném snažení.
4'
Záhy se ovšem museli vrátit k vlastní brance a odsud zahájit další rozehrávku.
3'
V přetahované o míček mezi čárami dělícími čtvrtiny hřiště mají momentálně navrch hráči Argentiny, kterým se postupnou souhrou povedlo přiblížit se na hranici střeleckého kruhu,
1'
Úvodní rozehrávky se chopili němečtí hokejisté, kteří se snaží dostat středem hrací plochy do útočného půlkruhu. V rohu hrací plochy ale o míček přišli.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, právě znějí národní hymny.
Sestavy obou týmů:

GER: Stadler – Windfeder, Haner, Grosse, Furk – Grambusch, Hauke (C), Oruz – Herzbruch, Ruhr, Fuchs.

Náhradníci: Muller, Wellen, Steib, Zwicker, Bosserhoff.

ARG: Vivaldi – Ibarra (C), Tolini, CIcileo – Salis, Cassela Schuth, Ortiz, Rey, Habif – Vila, Mazzilli.

Náhradníci: Keenan, Paz, Lopez, Martinez, Bugallo.
Cesta Argentiny šampionátem byla zahájena remízou 1:1 proti Španělům. Ani další boj jihoamerického týmu nebyl tak jednoznačný, Argentina dokázala zvítězit o jediný gól 2:1. Následně také zaznamenala dvě porážky, tu první proti Austrálii 2:5, druhou pak 1:3 s Indií. Až v posledním utkání základní skupiny zvládla Argentina přehrát 4:1 Nový Zéland, čímž si pojistila ve své skupině třetí příčku.
Němci se na samý úvod turnaje utkali s Kanadou, kterou smetli vysoko 7:1. V následujícím klání s Belgií ale na body nedosáhli, neboť jí podlehli 1:3. O to více si ale napravili chuť na Velké Británii, kterou porazili 5:1. Střídání výher a proher pro německé hokejisty ale pokračovalo. Ukázal ho v plné kráse zápas s Jižní Afrikou, které Němci podlehli těsně 3:4. Naopak v posledním klání skupiny přehráli dalšího svého souseda z Beneluxu, tedy Nizozemsko 3:1.
Zdravím vás u čtvrtfinálového klání pozemního hokeje mužů z olympijského Tokia. Své síly poměří druhý tým ze skupiny B, tedy Německo s Argentinou, jakožto třetím týmem ze skupiny A. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.