OH - Pozemní hokej (muži) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   12:00

Austrálie – Německo

Austrálie se ve finále střetne s Belgií. O bronz se Německo porve s Indií.
Je konec! Austrálie poráží Německo 3:1 a postupuje do finále olympijského turnaje! Australané tak mohou slavit. Australané se brankou Branda dostali do vedení po sedmi minutách. V11. minutě ale po trestném rohu vyrovnal Windfeder. Tři minuty před koncem druhé čtvrtiny ale vrátil Austrálii do vedení Blake Govers. Ve druhé polovině duelu se hrálo hodně opatrně. V závěru už Němci zkusili hru bez brankáře, ale tu potrestal střelou do prázdné branky Lachlan Sharp.
Konec čtvrté čtvrtiny.
60'
Německo bude v poslední minutě zahrávat trestný roh.
60'
Němci se stále nevzdávají a i v poslední minutě dnešního semifinále hrají s prázdnou brankou!
59'
Austrálie právě vstřelila branku!
Němcům jejich risk se hrou bez brankáře nevyšel! Australané se dostali do protiútoku, který dokázali dotáhnout až ke vstřelené brance! Jejím autorem je LACHLAN SHARP!
58'
Německo to zkouší s prázdnou brankou a posílá do pole o jednoho hráče navíc!
57'
Austrálie se usadila na polovině Německa a sbírá další cenné sekundy k dobru. Navíc přišel faul a rozehrávka volného úderu, která znamená další nasbírané sekundy pro Austrálii.
56'
Ruhr poslal přihrávku před branku Austrálie, kde číhali hned dva hráči v bílém dresu Německa, nicméně ani jeden z nich nestačil zakončit.
55'
Také dnešní duel se hraje za velmi náročných podmínek. V Japonsku je stále obrovské horko a vlhko. Hráčům tak v těchto chvílích mohou docházet síly.
54'
Po delší době se Němci dostali do zakončení. Haner střílel bekhendem, ale jeho dělovka byla hodně nepřesná.
52'
Australané navíc hrají hodně vysoké napadání na polovině Německa. Hráči v bílém mají s rozehrávkou pod tlakem obrovské problémy.
51'
Sharp dostal přihrávku na levou stranu, kde předvedl svou technickou vytříbenost a zbavil se dvojice soupeřů. Austrálie si s přehledem hlídá náskok.
50'
Do konce druhého semifinále zbývá posledních deset minut. K účasti v souboji o zlato je zatím blíže Austrálie, která má ve čtvrté části vývoj duelu pod kontrolou.
49'
Whetton si křikl o zpětnou přihrávku, nicméně jeden ze soupeřů před ním na poslední chvíli změnil trajektorii přihrávky. Austrálie by v opačném případě měla slušnou šanci.
48'
Australané si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině a nikam se neženou. Hráči ve žlutém nechtějí míček půjčit svému soupeři.
47'
Austrálie se vydala i do útoku, ale rozhodčí viděl útočný faul. Německo bude rozehrávat volný úder z vlastní poloviny.
46'
Německo se v úvodu závěrečné čtvrtiny vydalo do útoku, jenže akci zakončila nepřesná přihrávka na levou stranu. Austrálie bude bránit ze všech sil.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Konec třetí čtvrtiny.
44'
Německo se v závěru třetí části tlačí do útoku. Právě Haner zkoušel bekhendové zakončení, jenže do cesty se mu postavil důrazný obránce.
43'
Zajímavá akce pro Německo! Před brankou se zjevil Haner, který v klíčovou chvíli ztratil balanc a slabou střelou po zemi daroval Charterovi snadný zákrok.
42'
Ockenden dostal přihrávku na polovinu soupeře a chtěl míček protečovat na pravé křídlo. Jeho pobídku však nikdo ze spoluhráčů nepochopil.
41'
Austrálie se snaží uklidnit hru kombinací na polovině Německa. Hráči ve žlutém se však nikam neženou. Zároveň však nepůjčují míček Německu.
40'
Beale se dostal k odraženému míčku na vlastní polovině a před napadajícím soupeřem jej poslal do bezpečí.
38'
Němci zahrávali další trestný roh, ale sehráli jej opravdu mizerně. Slabé zakončení ani nedoletělo k brance Austrálie.
38'
Ruhr cítil šanci na rychlý přechod do útoku po levém křídle, ale rychle se k němu stáhl Govers, který mu špičkou hokejky vypíchl míček do autu.
37'
Wickham prošel po levé straně na levou stranu brankoviště, ale trefil prvního soupeře v bílém dresu Německa. Austrálie však zůstává u míčku.
36'
Němci se usadili kolem brankoviště soupeře, nicméně stále nepřichází zakončení. Obrana Austrálie od druhé čtvrtiny podává výkon na jedničku s hvězdičkou.
35'
Windfeder získal volný míček na polovině hřiště a rozehrál na levou stranu. Německý útok se ale zasekl v rohu hřiště. Austrálie brání skvěle.
34'
Ockenden si skvěle pokryl míček v souboji na polovině hřiště a jeden z dotírajících Němců jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Austrálie může pokračovat v kombinaci.
33'
Stadler drží německé šance na zvrat v tomto souboji. Do branky už mířila prudká přízemní střela, ale německý brankář se vrhl k pravé tyči a míček vyrazil.
33'
Whetton zahrával volný úder Austrálie na polovině soupeře. Jeho pobídka z pravé strany nakonec vyústila v trestný roh a další velkou šanci.
32'
Windfeder se po levém křídle dral na polovinu Austrálie, jenže v klíčovou chvíli zapomněl míček za sebou a už se pro něj nestačil vrátit. Němce tyto drobné chyby hodně brzdí.
31'
Austrálie obstarala rozehrávku do třetí čtvrtiny dnešního souboje s Německem. Australané se ihned po pravé straně vydali do útoku.
Začátek třetí čtvrtiny.
První poločas končí! Po úvodních třiceti minutách mohou být spokojenější favorizovaní Australané. Ti se brankou Branda dostali do vedení po sedmi minutách. V11. minutě ale po trestném rohu vyrovnal Windfeder. Tři minuty před koncem druhé čtvrtiny ale vrátil Austrálii do vedení Blake Govers.
Konec druhé čtvrtiny.
30'
V závěru druhé čtvrtiny zakončoval z dobré pozice Furk, jenže jeho pokus z pravé strany skončil těsně vedle levé tyčky. Austrálie měla i kus štěstí.
28'
Němci se usadili na polovině favorizovaného celku a snaží se zdramatizovat závěr prvního poločasu. Průnik z pravé strany byl předem odsouzen k neúspěchu.
27'
Austrálie si po trestném rohu bere zpět své ztracené vedení! BLAKE GOVERS nakonec zakončoval z pozice, kdy proti němu nikdo z Němců nevystoupil. Govers tak s přehledem napálil míček do branky.
27'
Australané zaútočilo po pravé straně. Sharp dostal přihrávku až takřka na brankovou čáru, skvěle si míček zpracoval a získal pro Austrálii trestný roh.
26'
Trestný roh Německa sice Australané ubránili. Hned vzápětí sudí nařídil další trestný roh, ale video odhalilo, že tomu tak být nemá. Rozehrávat bude Austrálie.
25'
Němcům se jejich tlak vyplatil! Grosse vlétl do brankoviště, kde byl atakován nedovoleným způsobem. Trestný roh pro Německo.
25'
Po dlouhé době si nebezpečnou akci připravili také Němci. Hauke prošel na hranici brankoviště, odkud následně pálil bekhendem, ale o kousek minul zadní tyč.
24'
Wickham táhl bleskový protiútok Austrálie. V blízkosti brankoviště si chtěl obhodit posledního německého obránce, ale neuspěl.
23'
Grambusch dostal přihrávku do střelecké pozice, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo. Při střele si navíc podle všeho poškodil hokejku.
22'
Wickham střílel z dobré pozice, nicméně jeho projektil opět zneškodnil fantastický Stadler. Německý brankář je zatím jasnou hvězdou tohoto souboje.
21'
Německý brankář Stadler má v posledních minutách plno práce! Znovu na něj postupoval jeden z Australanů, ale německý brankář drží stav vyrovnaný.
20'
Právě Govers se tentokrát efektně otočil na hranici brankoviště a vypálil z otočky. Jeho rána skončila na levé noze německého brankáře.
19'
Po delší době si Austrálie vypracovala silnější tlak. Govers obral o míček jednoho ze soupeřů a pohotově zakončil. Jeho rána však postrádala přesnost.
18'
Německý brankář musel znovu zasahovat. Tentokrát na něj letěla prudká rána z pravé strany hrací plochy, ale Stadler zasáhl nohou.
17'
Německo je po vstřelení vyrovnávací branky o něco aktivnějším týmem. Němci se tlačí do útoku, ale defenziva Austrálie zatím nenechává volný prostor.
16'
Německo se v úvodu druhé čtvrtiny opět tlačí do útoku. Přihrávku z pravé strany srazil první hráč ve žlutém dresu Austrálie do autu.
Začátek druhé čtvrtiny.
Konec první čtvrtiny.
15'
V závěrečné minutě první části se do útoku znovu vydalo Německo. Furk chtěl z levé strany přihrát před branku, ale trefil vlastního spoluhráče do nohy.
14'
Němci opět útočili po pravé straně. Právě Ruhr se zbavil jednoho obránce, ale další hráč v dresu Austrálie jej dokázal zastavit. Ani jeden z týmů nechce chybovat.
13'
Německo se po delší době vydalo přímo do rychlého protiútoku. Na pravé straně ale v klíčovou chvíli nechal míček za sebou Ruhr.
12'
Ockenden dostal prostor na levé straně a dostal se do blízkosti brankoviště. Jeho následnou přihrávku na střed Němci vypíchli do bezpečí.
11'
Německo právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Německo dokázalo vyrovnat po trestném rohu! Dobře sehranou akci zakončoval LUKAS WINDFEDER a jeho přízemní dělovka se zastavila až v brance!
10'
Německo dostává k dispozici první trestný roh dnešního utkání.
10'
Wickham napálil míček z pravé strany před branku Německa, jenže na jeho pobídku si nenaběhl nikdo ve žlutém dresu, kdo by pobídku mohl tečovat.
8'
Austrálie pokračuje v nátlakové hře a nadále se snaží hrát ofenzivně. Nepřesnou přihrávku na pravou stranu si ale pohlídala německá defenziva.
7'
TIM BRAND si zpracoval těžkou přihrávku do prostoru před brankou a z jasné pozice poslal míč do sítě! Austrálie se tak velmi rychle dostává do vedení!
7'
Wickham se hnal vpřed po levé straně, ale důrazný Haner se k němu včas stáhl a čistým způsobem tělem soupeře odstavil od míčku.
6'
Grambusch doslova skočil po přihrávce na pravou stranu a špičkou své hole vypíchl míček do autu. Australané ale zůstanou v jeho držení.
5'
Australané už znovu hrají na polovině Německa, ale zatím si pouze přihrávají z levé strany na pravou. Němci se skvěle pohybují.
4'
Haner dostal přihrávku na levou stranu, ale místo pobídky před branku rozehrál na spoluhráče ze zadních řad. Němci ale chtějí hrát aktivně.
3'
Poprvé v utkání se Austrálie dostala do útoku po levé straně. Wickhama ale Němci dokázali dobře zdvojit a nedovolili mu rozehrát.
2'
Rozhodčí viděl zbytečný útočný faul jednoho z německých hráčů na polovině Austrálie. Hráči ve žlutém tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
1'
Němci předvedli první útok dnešního souboje, ale daleko se nedostali. Obrana Austrálie kousek za půlící čárou získala míček.
Začátek první čtvrtiny.
Ještě před startem utkání zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Austrálie bude hrát ve žlutém, zatímco Němci obléknou bílou sadu.

Austrálie: Charter – Sharp, Craig, Wickham, Dawson, Beltz, Ockenden (C), Whetton, Govers, Martin, Simmonds, Howard, Zalewski, Ogilvie, Beale, Mitton, Brand, Hayward

Německo: Stadler – Windfeder, Haner, Grosse, Furk – Grambusch, Hauke (C), Oruz – Herzbruch, Ruhr, Fuchs, Muller, Wellen, Steib, Zwicker, Bosserhoff.
Austrálie

Austrálie ovládla skupinu A, ve které dokázala čtyřikrát zvítězit. Jedinou ztrátu si připsala v posledním duelu se Španělskem, se kterým remizovala 1:1. Ve čtvrtfinále narazili Australané na Nizozemsko. Postup si Austrálie zajistila až v nájezdech.
Německo

Německo zatím na turnaji podává parádní výkony. V základní skupině B obsadilo druhou pozici za první Belgií. Ve skupině prohrálo právě s Německem a s Jihoafrickou republikou. Ve čtvrtfinále narazili Němci na Argentinu, kterou přehráli po velkém boji 3:1.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům pozemního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze semifinále olympijského turnaje mezi Austrálií a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.