OH - Pozemní hokej (muži) - Velká Británie - Kanada -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   04:45

Velká Británie - Kanada

Britové si na turnaji připisují druhé vítězství. Stejně jako proti Jižní Africe zvítězili 3:1 a opět to v roli favorita neměli jednoduché. Kanaďané skvěle zvládli druhou čtvrtinu a dlouho drželi bezbrankový stav. Nevzdali to ani za při dvougólové ztrátě a při třech po sobě jdoucích rozích byli blízko vyrovnání. Počítáme-li však výkon v celých 60 minutách, tak si Velká Británie výhru zasloužila. Vypracovala si více gólových šancí a více jich i proměnila, dvě díky útočníku Ansellovi.

To je z tohoto utkání vše, děkujeme za pozornost.
60'
Utkání právě skončilo. Velká Británie vítězí 3:1.
60'
Běží poslední minuta utkání.
59'
Penesar (CAN) nezpracoval prudkou nahrávku a balonek končí v autu.
58'
Teď už to Kanada bude mít těžké, ještě to ale samozřejmě zkouší.
57'
Velká Británie právě vstřelila branku!
LIM PAUL ANSELL dává svému týmu uklidňující dvoubrankový náskok, když u tyčky pohodlně doklepl parádní nahrávku svého spoluhráče.
56'
Kindler drží naděje svého týmu, střelu vyrazil.
56'
A dělají správně, sudí nařizuje trestný roh.
56'
Zkoumá se video, Britové se dožadují trestného rohu.
55'
Hra teď na chvíli nabrala klidnější tempo.
54'
Zklamání na kanadské straně, ze tří rohů ani jeden neproměnili a Britové se osvobodili z velkého tlaku.
53'
Johnston (CAN) to zkoušel vzduchem ale neproměnil. Vzápětí další trestný roh pro jeho tým.
53'
Zblokovaná střela a následuje druhý kanadský roh.
53'
Opět se čekalo na verdikt videorozhodčího. Ten přisoudil Kanadě první trestný roh.
53'
Nabuzení Kanaďané pokračují v útočných aktivitách.
51'
Kanada právě vstřelila branku!
FREDERIK VAN SON dává naději svému týmu. Bekhendem přesně zasáhl odražené nahození před branku a se štěstím poslal míček do brány.
50'
Je vidět, že Britové už se nikam neženou a více myslí na zadní vrátka.
49'
Kanaďanům nezbývá než zkoušet aktivně napadat britskou rozehrávku. Nyní to přineslo ovoce a červení se usadili v útočné polovině.
47'
Kanaďané potřebují útočit, ale při zakládání akcí teď působí trochu bezradně. Velká Británie kontroluje hru.
46'
Rána Jacka Wallera nakonec nebyla uznána jako gól, protože jí předcházel zásah do nohy. Pokračuje se tedy za stavu 2:0.
46'
Britové z rohu vstřelili branku, ale bude se ještě zkoumat video!
46'
A hned na úvod uvidíme trestný roh Britů.
46'
Čtvrtá čtvrtina právě začala.
Velká Británie ve třetí čtvrtině konečně začala naplňovat roli favorita a vede 2:0.
45'
Třetí čtvrtina právě skončila.
45'
Pro Pereiru (CAN) bylo hřiště příliš malé, se svou akcí skončil v zámezí.
44'
Britové si teď můžou dovolit pomalý postupný útok, sekundy utíkají v jejich prospěch.
43'
Kanadský pokus o akci neměl dlouhého trvání, chyběl nápad i přesnost.
42'
Wallace teď poslal Warda k zemi, obešlo se to ale bez zranění.
41'
SAMUEL WARD dostal při trestném rohu nahrávku na hranici kruhu, pečlivě si připravil střelu a zamířil přesně k tyči! Poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení.
41'
Po situaci před kanadskou brankou se opět zkoumá video. Rozhodčí nařizuje trestný roh. Britové možná doufali i v penaltu.
39'
Shipperley ošetřovaný kvůli zranění ruky se vrátil z útrob stadionu a může pozorovat pokračující aktivitu svého mužstva.
37'
Kanaďané pokračují v nervózním výkonu. K balonku pustili Ansella (GBR), jeho střela z velkého úhlu ale neměla velkou naději na úspěch.
36'
A další narušení herního tempa způsobené uklízením skvrn od krve. Na hřišti je zanechal již zmíněný Shipperley.
36'
Zdá se, že dlouhá přestávka u videa měla negativní dopad hlavně na Kanaďany. Ti jsou všude nyní o krok později.
34'
Shipperley (GBR) je v péči zdravotníků, z jeho pravé ruky teče krev. To by byla pro Brity ztráta, patří k jejím nejaktivnějším hráčům.
33'
Jejím autorem je LIM PAUL ANSELL, který se zorientoval před brankou, došel si pro vyražený balonek a přesně zamířil ke vzdálenější tyči. Kindler se natahoval marně.
33'
Roh z toho nakonec nebude, Britové pouze rozehrávají od postranní čáry.
33'
Čekání už je pro všechny aktéry nepříjemné.
33'
Tentokrát rozhodnutí videorozhodčí není jednoduché a stále čekáme na verdikt. Ve hře je další britský roh.
33'
Kindler chytil další střelu. Opět se ale zkoumá video a hledá se potenciální zásah nohy kanadského hráče.
33'
Rozhodčí nechává na videu přezkoumat situaci v předbrankovém prostoru. Výsledkem je 4. trestný roh pro Brity.
32'
Červení kombinují před vlastní brankou a pokračují ve vyčkávají taktice.
31'
A Britové jí začali náporem. Kanada se však z prvního tlaku dokázala osvobodit.
31'
Třetí čtvrtina právě začala.
Britové mají po polovině utkání o čem přemýšlet. Soupeři se ve druhé čtvrtině podařilo neutralizovat jejich tlak a to málo akcí, které prošlo, skončilo na výtečném brankáři Kindlerovi. Javorové listy také získaly více sebevědomí v defenzivě, kde již zbytečně nezmatují při britském forčekingu a dlouhými přihrávkami dokážou potřebně zpomalit hru, a nahlodat tak britské tempo. Do kabin tak stoprocentně odchází spokojenější svěřenci trenéra Gademana.
30'
Druhá čtvrtina právě skončila.
29'
Hra se teď často kouskuje.
28'
Wallace na levém křídle pěkně obešel dva protihráče, víc už ale bohužel pro Kanadu nepředvedl.
27'
Kanadská útočná akce skončila v zámezí.
25'
Ward (GBR) zvedá nevěřícně hlavu k nebi, když tvrdou ranou nastřelil tyč.
25'
Pereira (CAN) z otočky zkoušel naslepo nahrávat před branku, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
24'
Britové po delší době drží balonek, daleko s ním nakonec ale nedošli.
22'
Nad hrací plochou se rozléhají hlasité pokřiky kanadského brankáře Kindlera, který asertivně udílí pokyny svým spoluhráčům.
21'
Javorové listy opět zahrozily, nahození z poloviny nebylo daleko od nebezpečné teče před brankou.
20'
A další velmi pomalá rozehrávka Kanady.
19'
Až teď dostávají Britové hru zpět pod kontrolu a dostávají se opět přes polovinu, kde zatím strávili většinu hrací doby.
18'
Přesto sledujeme zatím asi nejlepší pasáž Kanaďanů, kteří dostali soupeře pod tlak.
17'
Wallace (CAN) se s balonkem propracoval až do střeleckého kruhu, zde ho už soupeři odzbrojili.
16'
Kanaďané v obranné čtvrtině s balonkem vůbec nikam nespěchají.
16'
Druhá čtvrtina začala.
Kanada může být s dosavadním průběhem spokojena. Navzdory velkému tlaku drží bezbrankové skóre, přežila i tři trestné rohy a nastřelení břevna.
15'
První čtvrtina je u konce.
15'
V závěru první čtvrtiny opět aktivnější Velká Británie.
14'
Kanaďané zkoušeli nahozením založit útočnou akci, bylo to však spíše jen na náhodu.
11'
Britové teď po rohu z hranice kruhu nastřelili břevno!
11'
Následuje třetí trestný roh pro Brity.
10'
Vzápětí následoval kvalitní zákrok brankáře Kindlera a Kanada s vypětím sil stále drží čisté konto.
9'
A z rohu jsme viděli první gólovou šanci zápasu, obránce Tupper však střelu ze střední vzdálenosti zblokoval a brankové čáře.
9'
Je tu druhý trestný roh pro Velkou Británii.
9'
Ward dlouhým nahozením vyslal do útoku Ropera, z jeho akce po pravé straně ale nic nebylo.
8'
Kanaďané mají znatelně horší pohyb a příliš si neví rady s rychlým přístupem soupeře. V útoku zatím nevymysleli vůbec nic.
7'
Ward využil nepřesné rozehrávky soupeře a Britové opět útočí.
6'
Kanaďané nebezpečí odvrátili a vyhodili balonek přes půlku.
6'
Je tu první trestný roh pro Velkou Británii.
5'
Britové postupně utahují smyčku okolo branky, zatím ale bez střely.
4'
Ted to Brit Shipperley zkoušel individuálně, balónek ale dovedl pouze do autu.
3'
Kanaďané se poprvé v utkání podívali za polovinu, jejich průnik po pravém křídle ale neměl dlouhého trvání.
1'
Britové dlouho drželi balonek ale jejich pokus o postupný útok nakonec ztroskotal na kanadské obraně.
1'
Utkání právě začalo (1. čtvrtina).
Start utkání se blíží, právě dozněly státní hymny.
Zahajovací sestavy:

Velká Británie: Payne – Ames, Creed, Waller, Sorsby – Martin, Dixon (C), Gall – Forsyth, Griffiths, Ward, Roper, Wallace. Náhradníci: Draper, Shipperley, Sloan, Ansell, Sanford. Trenér: Jones.

Kanada: Kindler – B. A. Pereira, Tupper (C), Johnston, Bissett, Smythe – van Son, Ho-Garcia, Panesar, Curran – K. R. Pereira, Wallace, Pearson. Náhradníci: Scholfield, Guraliuk, Boothroyd, Sarmento, Kirkpatrick. Trenér: Gademan.
Kanada v pozemním hokeji zdaleka není tak úspěšná jako v zimní variantě tohoto sportu a jistě nepatří mezi aspiranty na nejvyšší příčky. To naznačil i její vstup do turnaje, ve kterém podlehla Německu 1:7. Čestný gólový svého týmu zaznamenal Keegan Pereira.
Velká Británie na Hrách patří mezi matadory pozemního hokeje a roli favorita potvrdila i ve svém prvním utkání. Vítězství 3:1 nad Jižní Afrikou se však nerodilo lehce, soupeř s Brity dlouho držel krok a jeho odpor definitivně zlomila až branka v 55. minutě.
Vítejte u online přenosu z mužského turnaje v pozemním hokeji konaného na Olympijských hrách Tokio 2020. Vzájemné střetnutí mezi Velkou Británii a Kanadou ve skupině B bude pro obě reprezentace druhým vystoupením na turnaji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:45.