OH - Pozemní hokej (muži) - Indie - Argentina -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   02:30

Indie - Argentina

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Indie byla po většinu času lepším týmem a tenhle zápas dotáhla zaslouženě do vítězného konce. Ačkoli Argentina zkraje čtvrté čtvrtiny dokázala srovnat stav, závěr utkání se jí hrubě nevydařil. A o postup do čtvrtfinále bude muset stále ještě tvrdě bojovat.
4. čtvrtina skončila
59'
S. Kumar je zpátky na hřišti. Může za pár okamžiků slavit s týmem výhru, kterou Indie urvala díky perfektnímu závěru tohoto utkání.
59'
HARMANPREET SINGH udělal konečnou tečku za tímhle zápasem, který Indie již dotáhne do vítězného konce. Po nařízeném trestném rohu propálil gólmana Vivaldiho.

3:1
58'
Konec trestu pro Habifa, Argentina se i s ním může pokusit o vyrovnání.
58'
Tak tenhle moment Argentince určitě nepotěšil. Zdálo se přitom, že Indie polevila po obdržené brance. Vivaldi si ještě poradil se střelou D. Singha, nicméně míček vyrazil pouze před sebe a dorážející VIVEK SAGAR PRASAD ho dotlačil u tyčky za brankovou čáru. Velká radost na straně Indie.

2:1
57'
A taktéž Indie si na disciplínu nedávala pozor. Zelenou kartu tak inkasoval S. Kumar.
56'
Habif byl poslán ze hřiště po udělené zelené kartě. Už třetí napomenutí během tohoto utkání.
56'
Jakoby oba týmy již byly smířeny s remízou. Vlastně je tenhle výsledek výhodný pro oba. Uvidíme, jestli však ještě přece dojde na nějaký zásadní moment.
55'
Argentina i dle statistických údajů srovnala hru, třeba držení míčku má Indie stále vyšší, ale už není na 60%. Znovu musíme zopakovat, Argentinci zabrali v opravdu pravý čas.
53'
Argentina měla k dispozici trestný roh, jenže tentokráte ho nezahrála tak dobře jako ten předchozí. Skóre se tak směrem kupředu znovu nepohnulo.
52'
Ta hořela! Z levé strany se pokoušel zamířit do vzdálenější rohu Vila, ovšem střela skončila pouze v zámezí. Každopádně gólman Parattu Raveendran pořádně seřval své spoluhráče. Jeho spoluhráči tak trochu přestali hrát aktivně, jako prakticky po celé tři čtvrtiny.
51'
Zkoumalo se video, o ničem zásadním se ale nerozhodlo. Hra bude za malý okamžik pokračovat. Do konce utkání zbývá ani ne deset minut.
49'
Uvidíme, jak moc tenhle moment jednu či druhou stranu povzbudí či motivuje. Nutno podotknout, že remíza by především Argentině hodně vyhovovala. Indie vlastně s aktuálním výsledkem také nemůže být vyloženě nespokojená, byť zatím byla tím nebezpečnějším týmem.
48'
Argentina zabrala v opravdu pravý čas! Trestný roh, první v zápase, rozehrála perfektně. A MAICO CASELLA SCHUTH zamířil ukázkově do šibenice. Brankář Parattu Raveendran mohl jen stěží zareagovat.

1:1
46'
G. Singh sice dostal míček za brankovou čáru, předtím každopádně bylo pískáno. Indie jako by se nesoustředila jen na bránění výsledku. A míní svůj náskok co nejvíce pojistit.
4. čtvrtina začala
Indie působila i po přestávce lepším dojmem, co se týče hlavně práce směrem dopředu, a díky proměněnému trestnému rohu se jala vedení. A nutno vážně říci, že je zasloužené. Argentina bude mít ve čtvrté čtvrtině co dělat, aby zápas dostala aspoň do nerozhodného stavu.
3. čtvrtina skončila
45'
Indie začíná zlobit čím dál více. Dokázala vybojovat další trestný roh, který každopádně ani na dva pokusy nedokázal proměnit Harm. Singh.
43'
VARUN KUMAR nakonec je úspěšným exekutorem dalšího trestného rohu Indie a stává se prvním úspěšným střelcem tohoto utkání. Indie byla dosud lepším týmem a ujala se zaslouženě vedení.

1:0
43'
Další trestný roh pro Indii! V závěru této čtvrtiny jsou k vidění velmi zajímavé věci. Na řadu muselo přijít video. Jenže ani po této akci na řadu žádný gól nepřišel. Sumitova střela byla zneškodněna.
43'
V době, kdy končil trest Reyovi, se vydal směrem dopředu do brejku! Řítil se zcela sám na brankáře Parattua Raveendrana, jenže situaci nevyužil vůbec dobře. A nakonec zcela sám vlastně ani pořádně nezakončil.
41'
První trestný roh tohoto utkání přišel na řadu až teď! Jenže R. P. Singh se na sebe zlobí. Indie ho zkrátka nevyužila tak, jak by si představovala.
40'
Zelenou kartu nyní inkasoval Rey. Této skutečnosti by mohla Indie v následujících chvílích využít.
40'
Sledovalo se video! Ale o přestupku se nerozhodlo. Hra zkrátka pokračuje dále, bez ohledu na vyloučení, nařízení trestných rohů či penalt.
38'
Casella nyní vypálil, nicméně Parattu Raveendran předvedl svůj druhý úspěšný zákrok v tomto zápase. Jedna z mála možností pro argentinský celek.
37'
Keenan nyní vrazil ve středu pole do svého protivníka. Spíše byl ale jeho souboj s protihráčem jaksi nezaviněný. I proto k vyloučení zřejmě nedošlo.
36'
Pořád hrajeme bez branek. Indie si zase vytvořila pár šancí, neproměnila každopádně opětovně ani jednu z nich.
35'
Na levé straně se zjevil volný G. Singh, zkusil zamířit na vzdálenější tyčku, ovšem míček skončil pouze v zámezí. Indie začíná zlobit čím dál více.
34'
Tohle byla zajímavá pozice pro Sim. Singha! Jenže byl zkrátka otočen zády k brance, v ne úplně výhodné pozici, a tak střelu zablokoval bránící Rey. Škoda pro Indii.
33'
Argentina se jakémusi úvodnímu tlaku soupeře ubránila. Směrem dopředu ale prakticky pořád tápe. Bude muset vážně zabrat, pokud chce zápas dotáhnout do vítězného konce.
32'
Indie zase operuje před brankou svého protivníka, snaží se dostávat do nebezpečných pozic. Nebezpečná střela ale z jejího počínání zatím nevyrezultovala.
3. čtvrtina začala
První třicetiminutovka, vedená mimochodem českým rozhodčím Mejzlíkem, který zatím nemusel řešit žádnou spornou situaci a nemusel využívat video, žádno ubranku nenabídla. Indie drží více míč na svých hokejkách, vytvořila si přece o něco více nebezpečnějších příležitostí, Argentině ale branku zatím vsítit nedokázala. Uvidíme, jestli se nějakého gólu dočkáme po obrátce.
2. čtvrtina skončila
29'
Zhruba minuta zbývá do konce. Oba celky se snaží o to změnit průběžný stav, zatím však bez úspěchu.
27'
A taktéž Argentina poprvé zahrozila! Salis vypálil z velmi dobré pozice z brankoviště, tlačil svůj pokus na bližší tyčku, tam si ale poradil gólman Parattu Raveendran.
26'
Další moc dobrá šance Indie! Sim. Singh se ve skluzu vrhl do míčku a hodlal ho tečovat za záda gólmana Vivaldiho. Ten vyběhl včas, měl ale nakonec štěstí, že střela skončila mimo bránu. Kdyby míček mířil trochu jinam, mohl se dostat za brankovou čáru.
25'
Argentina opravdu urputně brání. Na druhou stranu je potřeba pochválit ji za práci vzadu. Je otázkou, jak dlouho bude držet soupeře na uzdě.
24'
Byl to Harm. Singh, kdo nyní z dobré pozice vypálil. Ale nakonec trefil jen soupeře před sebou. Indie stále nemůže najít cestu za skórováním, byť je aktivnější směrem dopředu.
23'
Pravděpodobně Mand. Singh se dopustil nějakého přestupku proti pravidlům, proto bylo počínání Indie nakonec zastaveno.
22'
Kouč Retegui nyní na argentinské lavičce něco vehementně vysvětloval svému svěřenci. Zatím se mu úplně nemůže líbit, jak se jeho tým prezentuje.
21'
D. Singh zase nebezpečně operoval v brankovišti soupeře. Ale ani nyní z toho šance, která by vyrezultovala v branku, nebyla.
20'
Jednoho z argentinských hráčů musel nyní jeden z rozhodčích uklidňovat. Zřejmě si pustil pusu na špacír, možná se dostal do konfliktu s jedním z protihráčů. Nakonec se vše vyřešilo domluvou.
19'
Tahle střela z dálky neměla potřebné parametry. A byla nakonec sražená do zámezí. Indie i nadále působí v ofenzívě kreativněji než její protivník.
18'
Sham. Singh se pokoušel o jakési podnikání vepředu, i jeho ale nakonec zastavil hvizd jednoho z rozhodčích. Připomeňme jen, že jedním z nich je český zástupce Mejzlík.
17'
Argentina podnikala výpad směrem dopředu, nakonec však jeden z rozhodčích zahlédl určitý přestupek proti pravidlům. A u míčku tak zůstane Indie.
2. čtvrtina začala
Indie si vytvořila jednu velkou šanci, nicméně v dobré pozici ji neproměnil D. Singh, a nakonec zůstala tahle čtvrtina bez vstřelené branky. Argentina zatím směrem dopředu nezahrozila vůbec. Zatím je celek z Jižní Ameriky přece o něco horším týmem.
1. čtvrtina skončila
15'
Argentina mohla podniknout atak po levé straně, nakonec ale míček zase putoval jen na vlastní polovinu. Tahle čtvrtina asi vážně nic zásadního již nenabídne.
13'
Dvě minutky zbývají do konce tohoto utkání. Žádná branka zatím nepadla, změna skóre na řadu nepřišla. Argentina působí hůře, co se ofenzívy týče, ale co je pro ni v tuhle chvíli důležité, to je fakt dosud žádného neinkasování.
12'
Rohidas dostal přihrávku na pravou stranu brankoviště, lépe řečeno parádní centr, jeho další počínání ale v dobré pozici nepokračovalo pro Indii tím správným směrem.
11'
Vyloučení Sumita je zapomenuto, Indie může být opět v klidu, co se napomenutí týče.
9'
Argentina v posledních pár minutách přece trochu srovnala hru. Ačkoli Indie i nadále působí nebezpečněji, pokud se dostane do útoku.
8'
Zelenou kartu nyní inkasoval Sumit. Argentina následně zahrávala akci v blízkosti branky, ovšem bez potřebného úspěchu.
7'
G. Singh pronikl podél pravé strany až do blízkosti branky, následně před ni přihrával, nicméně míček proletěl pouze mimo. Žádný z hráčů na něj nedosáhl.
6'
Až nyní se Argentina propracovala k míčku, kombinuje nyní n vlastní polovině hrací plochy. Jenže následně byl přestupek proti pravidlům zapískaný podnikajícímu Casellovi.
5'
Indové se i nadále tlačí za vstřelenou brankou, Argentina se sotva dostane k míčku. Zatím je jasně lepším týmem.
3'
Tohle byla velká škoda pro Indii! Poměrně hezky zakombinovala, jenže následná střela od D. Singha po přihrávce Sim. Singha byla zneškodněna brankářem Vivaldim. Z blízkosti si počínal proti soupeři moc dobře.
2'
Indie je v úvodu tohoto utkání aktivnější, dostává soupeře pod tlak. Zatím jsme se však větší šance nedočkali.
1'
Indie nyní obléhala branku, nakonec ale bylo celé její počínání přerušeno hvizdem rozhodčích. Mimochodem, tento zápas píská i český sudí Mejzlík.
1. čtvrtina začala

Indie: Parattu Raveendran – D. Singh, R. P. Singh, S. Kumar, Manp. Singh, Hard. Singh, Mand. Singh, Harm. Singh, Sumit, Sharma, Rohidas – G. Singh, Sim. Singh, Sham. Singh, V. Kumar, Prasad

Argentina: Vivaldi – Ibarra, Salis, Vila, Tolini, Ortiz, López, Rey, Cicileo, Mazzilli, Rossi – Taranzona, Keenan, Casella, Paz, Habif

Rozhodčí: Mejzlík (CZE), Gontgen (GER)
Indie je na druhém místě tabulky se šesti získanými body, Argentina až na pátém se čtyřmi. Stejný počet bodů jako Argentinci mají každopádně Nový Zéland i Španělsko. Zkrátka kdo v tomto mači vyhraje, bude mít play-off opravdu na dosah.
Indie zatím zaznamenala suverénní porážku pouze s vedoucí Austrálií, ve zbylých dvou zápasech každopádně uspěla a skolila těsně jak Nový Zéland, tak o tři branky Španělsko. Argentina prohrála s Austrálií menším rozdílem než její nynější sok, porazila pak jen domácí Japonsko a remizovala se Španělskem.
Tabulka skupiny A v rámci mužského pozemního hokeje je velmi nabitá. Až na suverénního lídra z Austrálie hraje v podstatě druhé housle jen poslední Japonsko, nicméně Indie i Argentina bezpochyby můžou zabojovat o postup do čtvrtfinále. A jejich vzájemný zápas může být v této otázce tím klíčovým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.