OH - Pozemní hokej (muži) - Argentina - Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   12:00

Argentina - Nový Zéland

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Klíčový souboj o postup ze skupiny zvládla Argentina, která Novému Zélandu nedala šanci a vyřadila jej z turnaje výsledkem 4:1. Novozélanďané přitom začali skvěle, když se ve 14. minutě dostali do vedení zásluhou Kanea Russella, jenže od té doby kraloval soupeř. V závěru první čtvrtiny vyrovnal Lucas Martínez, načež na začátku té druhé dokonal obrat Lucas Marín Vila. A když krátce před koncem třetí patnáctiminutovky přidal třetí gól José Leandro Tolini, s Novým Zélandem bylo zle. V závěrečné čtvrtině sice zkusil hru bez gólmana, ale gól přesto nevstřelil, vítězství naopak pojistil a konečnou podobu 4:1 dal výsledku Nicolas Santiago Keenan.
60'
Argentina právě vstřelil branku!

V poslední minutě zápasu přichází gól do prázdní brány. Za vyhozením Ortize vystartoval NICOLAS SANTIAGO KEENAN, volný prostor mezi třemi tyčemi trefil bez sebemenších problémů.
59'
Skutečnost, že je na hrací ploše o jednoho Novozélanďana více, nebyla za celou dobru trvání čtvrté čtvrtiny nijak výrazně znatelná. Hokejisté v černých dresech sice hráli častěji na míčku, šanci si ale nevytvořili.
58'
Výbornou práci odvedl v defenzivě Keenan. Sám proti dvěma skvěle přečetl, že Findlay bude nahrávat a přihrávku na Letta vystihl.
57'
Argentina si drží dvoubrankový náskok a je jasné, že to bude ona, která postoupí ze skupiny a zahraje si ve vyřazovací fázi. Nový Zéland má smůlu.
56'
McAleese chtěl hrát dopředu, jenže neměl komu. Zkusil proto dlouhým nástřelem překvapit Vivaldiho, leč podle očekávání neuspěl.
55'
Blair Tarrant hrál nepovoleným způsobem, v těžké pozici si pomohl lehkým přikopnutím. Rozhodčím tato skutečnost neunikla, balónek přiřknuli Argentině.
54'
Za práci v defenzivě zaslouží hokejisté Argentiny velkou pochvalu. Gól inkasovalo jenom z penaltového rohu, jinak Vivaldi prakticky neměl práci.
53'
Málo chybělo k tomu, aby Ortiz postupoval na prázdnou bránu. V posledním možném okamžiku jej zaregistroval Lane a vysoký míček sklepl pro sebe.
52'
Nový Zéland se dožadoval odpískání penaltového rohu. Ale marně, byla to totiž noha Woodse, která trefila míček. Hrát tak bude Argentina.
51'
Findlay měl co dělat, aby balónek nezpracoval nohou, avšak uskočil a zvládl zpracování i hokejkou. Následně nepřesně přihrál.
50'
Tarrant si několikrát vyměnil balónek s Lettem na polovině hřiště, odkud jen těžko přijde zakončení, jež by mohlo skončit až v bráně.
49'
Argentina je pod velkým tlakem, ale nedostává góly, a to je aktuálně to nejdůležitější. Držení míčku je soupeři k ničemu.
48'
Novozélanďané si jsou vědomi, že není, nač čekat. Gólman Hayward opustil bránu a hráči v černém tak zkoušejí powerplay.
47'
Skvělý Vivaldi! Na střelu po zemi zareagoval skvěle, když šel k zemi a levou nohou vykopl balónek do bezpečné vzdálenosti od brány.
47'
A nezačíná vůbec zle! Casella totiž nedovoleným způsobem zabránil Thomasovu v pokračování do slibné příležitosti, za což přichází trest v podobě penaltového rohu.
46'
Rozběhla se poslední čtvrtina. Nový Zéland musí vrhnout veškeré zbytky sil do útoku, protože proti Argentině potřebuje zvítězit.
Čtvrtá čtvrtina začala.
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Hráči v černých dresech ještě chtěli rychle odpovědět, ale to se jim nepovedlo. Situaci dva na dva vyřešil Thomas nepřesným pasem na Edwardse.
44'
Argentina právě vstřelila branku!

Jihoamerický celek proměňuje penaltový roh a odskakuje do vedení o dva góly! Rey sklepl míček pro JOSÉHO LEANDRA TOLINIHO, jenž vypálil nechytatelnou svižnou střelu k levé tyči.
43'
Penaltový roh pro Argentinu! Střílel Casella se ze všech sil snažil míčku vyhnout, ale trefil jej do hlavy. Velká smůla pro Novozélanďana.
42'
Rossův nástřel se s úspěchem nepotkal. Hokejku nastavoval McAleese, dříve do míčku udeřil svým náčiním López.
41'
Autor zatím rozhodujícího gólu Vila viděl v brankovišti naběhnutého Habifa. Také na něj směřoval nahrávku, ale tu vystihl Ross.
40'
Ortíz vysokým lobem našel místo, kam si naběhl Salis, jenž pod tlakem šikovně sklepl míč do těla soupeře, takže Argentina bude pokračovat v útočení.
39'
Tvrdou ránu na koleno dostal Martínez v momentě, kdy chtěl o míček připravit Tarranta. Novozélanďanovi je pískán faul.
38'
Klíčové zpracování Russel zvládl, neboť mu za zády číhal Mazzilli. Míček sklepl pro Findlaye, jenž pod tlakem odpálil balónek na polovinu soupeře.
37'
na brankové čáře fantasticky zapracoval Woods. Gólman na míček nedosáhl ale právě u tyčky stojící Woods ho odpálil povoleným způsobem mimo nebezpečí.
36'
Nahrávka šla na Toliniho, který trefil soupeře do nohy a tou částí těla se hrát nemůže, proto následuje penaltový roh!
36'
Blair Tarrant si vysloužil žlutou kartu poté, co jej zezadu podrazil Wilson. Zajímavá možnost, jak navýšit vedení a ještě blíže s přiblížit postupu.
35'
Argentinský kapitán Tarrant hledal dlouhým nástřelem za obranou číhajícího Cicilea. Zasáhl až poslední bek, velkou příležitost sokovi nepovolil Lett.
34'
Po mokré ploše míček nabírá větší rychlost, než je obvyklé. Woods měl co dělat, aby dlouhou nahrávku Caselly zastihl ve hře.
33'
Když už nic, tak Panchia vybojoval alespoň faul na svou osobu. Nový Zéland zůstane u míčku, ale soupeř zase získal cenné vteřiny k dobru.
32'
Novozélanďané tlačí, ale zatím jim to není nic platné. Argentina od první čtvrtiny brání skvěle a protihráče k ničemu nepouští.
31'
Casella hledal před brankou hokejku Keenana. Nenašel, bude proto rozehrávat argentinský gólman Vivaldi.
Třetí čtvrtina začala.
V klíčovém souboji o postup je blíže vítězství Argentina. Do vedení se přitom dostal Nový Zéland střelou Kanea Russella po střele z rohového rohu, ale Jihoameričané vyrovnali tři desetiny před koncem první čtvrtiny zásluhou Lucase Martíneze a v úvodu druhé čtvrtiny dokonal obrat svým prvním gólem na turnaji Lucas Martín Vila. Nový Zéland musí ve druhé polovině zápasu výrazně zabrat, protože ani remíza mu k postupu nestačí.
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Probíhá poslední minuta druhé čtvrtina a Argentina drží soupeře pod tlakem. Gól ale nejspíše nepřidají, protože Keenan přestřelil a zbylé vteřiny už si Nový Zéland pohlídá.
29'
Argentina své vedení nenavýšila. Opět šla nahrávka na Toliniho, který z bezprostřední blízkosti napálil jen obránce a tentokráte bylo vše v pořádku.
28'
Střel Toliniho v brance neskončila, ale to jenom proto, že Findlay zase hrál nohou poté, co si je trefil hokejkou. Penaltový roh se bude opakovat.
28'
Smith dostal zelenou kartu a Argentina rozehrávala zajímavou situaci. Nástřel si bránící Lane hokejkou trefil do nohou, následovat bude penaltový roh!
27'
A další zaváhání. Novozélanďané zaútočili ve třech, jenže Edwards přihrál McAleesemu pod nohy, což zabralo delší dobu na zpracování a mezitím se obránci stihli stáhnout.
26'
Svěřenci kouče Couzinse přišly o míček, připravila je o něj nepřesnost Letta. Se zpracováním si Tarrant i přes veškerou snahu neporadil.
25'
Sledujeme podobnou situaci jako v prvním poločase. Nový Zéland hraje kolem soupeřovy brány, ale nedostává se do šancí. Jediný rozdíl je v tom, že Argentina vede.
24'
Argentinci v poklidu kombinují v blízkosti poloviny hřiště. Novozélanďané se snaží napadat, jejich snaha ovšem zatím k ničemu nevede.
23'
Ross měl co dělat, aby stihl odehrát balónek před Tarrantem. Zvládl to, byť hrací předmět poslal jen těsně nad hokejkou protivníka.
22'
Rychlý brejk málem skončil třetím gólem v síti Novozélanďanů. Prudkou skákavou nahrávku z pravé lajny ale Panchia netrefil, promáchl.
21'
Po delší době se národní mužstvo z Jižní Ameriky podívalo na útočnou polovinu. Dlouho na ní nevydrželo, López neuspěl kličkou proti Woodsovi.
20'
Argentinci hrají přesně to, co potřebují. Vedou, přičemž k postupu jim stačí i jakákoliv remíza. Spíše brání, ale takovým způsobem, aby soupeř nemohl bezprostředně ohrozit bránu.
19'
Těžká nahrávka k pravé lajně pro Findlaye. Natáhl hokejku daleko za tělo, ale míček přes ni pouze přeskočil a skončil v autu.
18'
Nový Zéland musí přidat. Ještě před pár minutami vstřelil důležitý první gól, ale pak začal hrát soupeř, jenž rychle zvládl překlopit misky vah na svou stranu.
17'

Obrat dokonán, Argentina vede! Dlouhý nástřel Toliniho našel LUCASE MARÍNA VILU. Ten jen nastavil hokejku a usměrnil míček do brány. Na vstřelení prvního gólu na turnaji si nemohl vybrat lepší příležitost.
Druhá čtvrtina začala.
Konec první čtvrtiny.
15'

Obrovský šok pro Novozélanďany! Tři desetiny před koncem první čtvrtiny vyrovnává LUCAS MARTÍNEZ, jehož povedená teč sice nešla mezi tři tyče, ale jeden z obránců si míček smolně srazil do vlastní brány.
14'
Nový Zéland právě vstřelil branku!

Je to gól! Nahrávku dostal KANE RUSSELL, který se pře výstřelem ještě stihl podívat a míček poslal ideálně mezi brankářem Vivaldim a na brakové čáře bránícím Ortizem.
14'
Nový Zéland získává první trestný roh v utkání! Hráči se domlouvají jak jej sehrají, tohle je důležitá chvíle, která může výrazně napovědět o dalších průběhu utkání.
13'
Nebezpečný argentinský útok táhl po levé lajně Mazzilli. Troufl si na kličku proti Laneovi, ta mu však vůbec nevyšla.
12'
Druhou polovinu první čtvrtiny jsou Novozélanďané výrazně aktivnějším týmem. Nicméně Argentina si takovou hru může dovolit, remíza jí stačí.
11'
Výborně vystartoval dopředu gólman Vivaldi, jenž očekával nahrávku do brankoviště na Woodse. Balónek odkopl levou nohou do autu.
10'
K dokonalosti akce Findlaye moc nechybělo. Krásně si prohodil míček mezi dvěma soupeři, ale pak si jej posunul až moc před sebe, čehož využil Ibarra.
9'
Už to vypadalo, že Thomas vystřelí, aby nakonec přihrál na levou stranu Laneovi. Tomu střela z velkého úhlu vůbec nevyšla.
8'
Hrací plocha je ještě mokrá z dopoledne, kdy v Japonsku pršelo. Pěkně se teď sklouzl Casella po kontaktu s Punchiou.
7'
Laxní chyba Findlaye, jenž nedokázal najít nabíhajícího spoluhráče Panchiu. Balónek mu poslal až příliš za tělo.
6'
Novozélanďané pokračují v kombinaci na útočné polovině. Argentinci sice začali aktivně, nyní ovšem musí bránit.
5'
Pozemní hokejisté Nového Zélandu se probojovali až do brankoviště soupeře. Kličkovanou Edwardse v poslední chvíli zastavil nataženou hokejkou Vila.
4'
Poskakující balónek už si chtěl zpracovávat Casella, ale v poslední chvíli jej přerušil hvizd rozhodčího, který si všiml prohřešku proti pravidlům jiného argentinského hráče.
3'
První nebezpečnější šanci měli Jihoameričané. Střelu bekhendem vyprodukoval kapitán Ibarra, trefil ale jen jednoho z bránících hráčů.
2'
V zápase mezi Argentinou a Novým Zélandem jde o všechno. Vítěz postoupí ze základní skupiny, v případě remízy budou šťastnější Argentinci.
Zápas začal.

Argentina: Vivaldi – Ibarra (C), Casella, Vila, Tolini, Ortiz, López, Rey, Cicileo, Mazzilli, Rossi, Keenan, Salis, Paz, Martínez, Habif.

Nový Zéland: Hayward – Lett, Ross, Lane, Panchia, Woods, Russell, Tarrant (C), Findlay, Jenness, Wilson, Brydon, Smith, Thomas, McAleese, Edwards.

Rozhodčí: Madden (GBR), van Bunge (NED).
Nový Zéland

Jak již bylo řečeno, tak v zápase mezi Novozélanďany a Argentinci jde o všechno. Hokejisté Nového Zélandu jdou ovšem do utkání s velkou výhodou, protože jim stačí remíza, nemusí se proto hnát tolik dopředu. Olympijský turnaj odstartovali porážkou 2:3 s Indií, aby porazili 4:3 Španělsko a remizovali 2:2 s Japonskem. V doposud posledním utkání nestačily výsledkem 2:4 na Australany.
Argentina

Souboj mezi Argentinou a Novým Zélandem je přímým o postup. Argentina je momentálně pátá, ale má stejný počet čtyř bodů jako dnešní soupeř, takže rozhodne vzájemný zápas. V případě remízy postoupí Nový Zéland zásluhou lepšího skóre. Jihoameričané odstartovali turnaj remízou se Španělskem, načež porazili domácí Japonce. Následovala porážka s Austrálií a také s Indií.
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné páteční poledne. Vítám vás při sledování turnaje mužů v pozemním hokeji, u zápasu mezi Argentinou a Austrálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.