OH - Pozemní hokej (muži) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   03:30

Německo – Indie

To je ode mě vše. Přeji hezký zbytek noci, popřípadě pro právě vstávající krásné ráno.
Je dobojováno, Indové po jednačtyřiceti letech berou bronzové medaile z olympijského turnaje! Za druhou polovinu utkání nutno podotknout, že zaslouženě. Němce ze hry pomalu k ničemu nepustili, jedinou branku čtvrté čtvrtiny dostali po trestném rohu, o což se postaral Lukas Windfeder. Vyrovnání ovšem již nepřipustili. Němci tak pojedou domů bez medaile.
Parattu se stává hrdinou poté, co vyrazil střelu Windfedera! Indové mají bronz!
15'
Poslední příležitost pro Němce s výsledkem něco udělat. Trestný roh šest vteřin před koncem!
15'
Střílená přihrávka na teč nebyla úspěšná. Němci vrhají všechno do útoku.
15'
Přihrávka Fuchse před branku nenašla volného adresáta. Němci mají na vyrovnání poslední minutu!
14'
Indičtí hráči se nikam neženou. Chtějí hlavně udržet míček na hokejkách a ukrajovat sekundy, co to jen jde.
13'
Ne! Oruz ve výborné příležitosti selhal. Indové teď přežili obrovskou čanci.
13'
Trestný roh pro Německo! V této čtvrtině se jim už povedlo skórovat. Zvládnou to i nyní?
12'
Nyní němečtí hráči kombinují a snaží se dostat před Parattuovu branku.
11'
Němci se rozhodli necelých pět minut před koncem odvolat brankáře, a jít tak do rizika s jedním hráčem v poli navíc.
11'
Na časomíře byl špatný čas, což museli rozhodčí vyřešit. Už se ale opět hraje.
11'
Další indický hráč v bolestech, tentokráte se jednalo o Harmanpreeta Singha, jenž dostal zásah míčkem do oblasti žeber. Hra se musela přerušit kvůli ošetření, nicméně Harmanpreet odešel po svých.
10'
Indický brankář vytáhl parádní zákrok proti dvěma střelám v krátkém sledu. Jen díky němu jeho tým stále vede. Mezitím se vrátil na hřiště Hauke, a tak jsou Němci opět kompletní.
9'
Trestný roh pro německé hráče po nedovoleném zásahu brankáře Parattua.
9'
Němci se snažili vést útok po pravé straně, avšak indická obrana byla pozorná a míček odvrátila do bezpečí.
8'
Jeden z indických hráčů zůstal chvíli ležet na zemi po neúmyslném zásahu hokejkou. Už se ale zvedl a je schopen pokračovat ve hře.
7'
Do obrovské příležitosti se dostal Hardik Singh, jenž unikl všem protihráčům a čelil zcela sám Stadlerovi. Svojí kličku ovšem přetáhl, a nakonec zakončil pouze do německého brankáře.
5'
Hauke poslal k zemi celkem rázně jednoho z indických hráčů. Dle názoru rozhodčích byl jeho zákrok tak závažný, že za něj obdržel žlutou kartu. To může být pro německé hráče pomyslným hřebíčkem do bramborové rakve.
4'
Německo právě vstřelilo branku!

A je to tady! Trestný roh zakončuje střelou mezi nohy Parattua LUKAS WINDFEDER. Němci tak stahují náskok Indie na jediný gól.
3'
Trestný roh pro Němce po faulu na Fuchse. Nabízí se tedy jedinečná příležitost na snížení.
2'
Windfeder byl faulován, a tak má možnost volného úderu.
2'
Němci se snaží založit útok z vlastní poloviny, nicméně indičtí hráči napadají hodně vysoko.
1'
Rühr se snažil prodrat dopředu, avšak indická obrana jej včas zastavila.
1'
Opět to byl Fuchs, kdo se ujmul úvodní rozehrávky.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Ve třetí čtvrtině se prosadili jen Indové, kteří tak dokonale otočili průběh zápasu. Nejprve skóroval z penaltové značky Rupinder Pal Singh, na nějž o malou chvíli později navázal svojí druhou brankou v zápase Simrajeeth Singh. Indické hráče tak dělí pouhých patnáct minut od broznu, na nějž čekají už skoro padesát let.
Konec třetí čtvrtiny.
15'
Grambusch je zpět na hřišti a hned mohl snížit. Jeho průnik ovšem skončil střelou nad branku.
14'
Němci to vymysleli kreativně, avšak v klíčovém momentu selhali. Konkrétně to byl Wellen, kdo z metru netrefil poloodkrytou branku.
13'
Stejná situace se stejným řešením i tentokrát.
13'
Nikoliv. Windfeder trefil jen indického obránce. Zasáhl jej však do nohy, a tak se příležitost bude opakovat.
13'
Trestný roh pro Němce po faulu na Niklase Wellena. Podaří se jim snížit?
13'
Žlutá karta pro Grambusche se nakonec změnila na zelenou. I tak je to ale pro německý tým oslabení.
12'
Tentokráte se Němci ubránili, a to díky Haukemu, jehož míček bolestivě trefil. Hráč s trojkou na zádech se těžce zvedal, nicméně zdá se, že bude v pořádku.
12'
Rána Rupinder Pala Singha končí na noze Grambusche. Ten nebyl s rozhodnutím spokojen, což dal hlasitě najevo. Bohužel pro Němce ovšem svůj tým oslabil, jelikož obdržel žlutou kartu. Indie má navíc k dispozici další trestný roh.
11'
Další trestný roh pro Indii. Windfeder zahrál nohou.
10'
Němci se stále nemohou dostat do větší přiležitosti. Na obrazovce jsme zatím mohli vidět statistiku držení míčku. Oba týmy je měly na svých hokejkách zhruba stejně. Poměr 50 na 50 hovoří za vše.
9'
Bosserhoffa zradila gravitace. Kvůli jeho pádu německý útok končí.
8'
Zajímavý únik dvou indických hráčů nakonec nic nepřinesl. Míček končí v rohu hřiště za Stadlerovou brankou.
7'
Po přihrávce Manpreeta Singha zakončoval Dilpreet Singh, avšak jeho pokus mířil jen těsně vedle levé tyče Stadlerovy branky.
6'
Průnik Surendera Kumara zastavila německá obrana právě včas.
5'
Němci kombinují, avšak do větší šance se zatím nemohou dostat.
4'
Indie právě vstřelila branku!

Indové dávají druhý gól za krátkou dobu! Gurjant Singh předvedl parádní průnik do kruhu, načež přihrál před prázdnou branku SIMRANJEETU SINGHOVI. Ten už pak neměl problém přidat svoji druhou branku v zápase.
3'
Němci se snaží okamžitě vyrovnat, avšak indická obrana je zatím pozorná.
2'

Indie jde poprvé v tomto utkání do vedení! RUPINDER PAL SINGH nedal Stadlerovi z penalty šanci. Míček poslal do levého dolního rohu.
1'
Máme tady penaltu úro Indii po faulu na Mandeepa Singha. Nic na tom nezměnila ani následná challenge Němců.
1'
Němci se dopustili útočného faulu, Indové budou rozehrávat z klidové pozice.
1'
Rozehrávky se ujal Fuchs.
Začátek třetí čtvrtiny.
Máme za sebou polovinu utkání, přičemž na tabuli svítí vyrovnané skóre. Ve druhé čtvrtině nejprve vyrovnal Simranjeet Singh. Poté se Němcům sice povedlo odskočit na rozdíl dvou branek díky zásahům Niklase Wellena a Benedikta Furka, avšak dva povedené trestné rohy na straně Indie stav opět srovnaly. Nejprve se prosadil Hardik Singh, na nějž navázal Harmanpeet Singh. Druhá polovina zápasu tak bude ještě zajímavá.
Konec druhé čtvrtiny.
15'
V této čtvrtině už se asi více nestane. Dosavadní průběh ovšem slibuje ještě zajímavou bitvu.
14'

Ano, je to tak! Po rozehrávce nekompromisně zakončil HARMANPEET SINGH! Indové mažou dvoubrankový náskok soupeře a začínáme zase odznovu.
14'
Další trestný roh pro Indii po zásahu nohy jednoho z německých obránců. Dokáží Indové vyrovnat?
13'
Haugerova rána končí pouze vedle Parratuovy branky.
12'

A svojí možnost využívají! První střelu sice Stadler vyrazil, avšak na dorážku HARDIKA SINGHA již neměl. Indové tak velmi rychle snižují na rozdíl jediné branky.
12'
Simjareet Singh prošel až do kruhu, kde byl nedovoleně zataven. Indie má k dispozici trestný roh, ze kterého může snížit.
12'
Tentokráte indická obrana německý útok odvrátila. Bude ovšem muset okamžitě pracovat znovu.
11'

Druhý gól Němců v rychlém sledu. Parádní přihrávku před branku využil BENEDIKT FURK. Nutno podotknout, že akci předcházela obrovská chyba jednoho z indických hráčů, jenž se nechal obrat o míček na hranici kruhu.
10'
Indové při svém útočném snažení faulovali. Němci tak mohou založit další útočnou akci.
9'

Němci opět vedou! Rühr zavezl míček dopředu, načež přihrál na zcela volného NICKLASE WELLENA, jenž neměl problém z bezprostřední blízkosti překonat Parattua.
8'
Z dobré pozice střílel Rühr, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
8'
Další nšmecký útok končí nezdarem. Indové mohou rozehrávat z klidové pozice.
7'
Boserhoff byl sice faulován, bylo to však za hranicí kruhu. Trestný roh z toho tedy nebude.
6'
Indové kombinovali na vlastní polovině, načež vyrazili do útoku. Jejich snaha ovšem byla nakonec marná.
5'
Německá obrana tentokráte zapracovala přesně a indický útok odrazila.
4'
Na druhé straně střílel Fuchs, avšak Parratu vytáhl další úspěšný zákrok.
3'
Indům vstřelená branka vlila čerstvou krev do žil. Jejich další akci ovšem zastavil hvizd sudího po útočném faulu Dilpreeta Singha.
3'

Blesk z čistého nebe! Praádní ránu zpoza plného kruhu vyslal SIMRANJEET SINGH! Brankář Stadler se mohl jen ohlédnout za sebe, jaká to byla prudká rána.
2'
Výborná práce Oruze, jenž proběhl kolem pěti protihráčů, aby založil útočnou akci svého týmu. Jeho snaha ovšem nakonec vyšla vniveč, jelikož jeho spoluhráči s nabízenou příležitostí nenaložili dobře.
1'
Rozehrávky se ujal Harmapreet Singh, avšak Indové vzápětí o míček přišli.
Začala druhá čtvrtina
Němci byli v úvodní části lepším týmem, což potvrdili i úvodním gólem, o nějž se postaral Timor Oruz. Indové zároveň neprohrávají o více gólů jen díky skvělému Parattuovi v brance.
Konec první čtvrtiny.
15'
Tentokráte střílel Rühr, trefil však pouze Parattua. První čtvrtina nám tedy konečně končí.
15'
A opět uspěli. Čtvrtý trestný roh za sebou.
15'
Vše uhasil Parattu. Němečtí hráči ovšem žádají další challenge. Tato čtvrtina se nám tedy řádně protahuje.
15'
A do třetice všeho dobrého. Němci se domlouvají, jak trestný roh zahrát.
15'
Windferder trefil pouze nohu jednoho z Indů. Trestný roh se tak bude opakovat.
15'
Trestný roh potvrzen, Němci mohou v samotném závěru navýšit své vedení.
15'
Parattu vystartoval proti Herzbruchovi a vyrazil jeho pokus. Následně byla před indickou brankou skrumáž a rozhodčí se bude dívat na video kvůli možnému závěrečnému trestnému rohu.
15'
Harmanpreet Singh rozehrál velice zajímavě. Jeho střela po selfpassu trefila tyč!
14'
Nedovolený zákrok i na indické straně.
13'
Útočný faul zastavuje akci Německa. Indové se následně pokusili o protiútok, avšak přihrávka Harmanpreeta Singha skončila pouze za brankou Stadlera.
12'
Statistika průniků do kruhu hovoří jasně – 6:2 pro Němce. Potvrzuje se tak v číslech jejich prozatimní aktivita.
11'
Parattu si připisuje další úspěšný zásah po střílené přihrívce Grosseho.
10'
Nyní Indové kombinovali na vlastní polovině, avšak Němci jim sebrali míček a hnali se na branku. Steib ovšem svůj únik zakončil prachbídně.
9'
Další skvělý zákrok Parratua, tentokráte proti úniku Grambusche.
8'
Dopředu se tlačil Rühr, jenž následně upadl. Snažil se přitom předstírat, že byl faulován. Z opakovaných záběrů ovšem bylo jasné, že jej na zem dostala pouhá gravitace.
8'
Výborná práce německé obrany nedovolila Indům založení větší gólové akce.
7'
Dvojitá teč německých hráčů pořádně zaměstnala Parratua. Ten ovšem podržel své mužstvo fantastickým zákrokem!
6'
Staib je zpět ve hře.
6'
Rána Surendera Kumara končí pouze nad brankou. Následně se Shameremu Singovi podařilo míček procpat do branky, nicméně předtím přišel hvizd píšťalky.
5'
Indové se dostávali do zajímavé příležitosti, Němci je zastavili pouze za cenu faulu. Uvidíme první trestný roh.
4'
Faul na Prasada končí zelenou kartou pro Staiba.
3'
Indové se snaží o vyrovnání, německá obrana ovšem zatím úspěšně odolává.
2'

Němci jdou do rychlého vedení! před brankou se nejlépe zorientoval TIMOR ORUZ! Brankář Indie neměl proti jeho ráně z bezprostřední blízkosti šanci.
2'
Rühr to zkoušel podruhé, avšak indická obrana jeho pokus nasměrovala do zámezí.
1'
Zajímavá přihrávka Rühra před branku Indie nenašla volného spoluhráče.
1'
Úvodní rozehrávky se ujmuli Indové. Němci se je pokusili zastavit, avšak povedlo se jim to pouze za cenu faulu.
Před začátkem utkání si poslechneme hymny obou týmů.
Obě mužstva už jsou připravena k nástupu na hrací plochu.

Německo: Stadler – Grambusch, Windfeder, Muller, Haner, Kaufmann, Wellen, Grosse, Staib, Herzbuch, Hauke (C), Ruhr, Weigand, Zwicker, Fuchs, Furk, Bosserhoff, Oruz

Indie: Parattu – Singh Dilpreet, Singh Rupinder Pal, Kumar, Singh Manpreet (C), Singh Hardik, Singh Gurjant, Singh Simranjeet, Singh Mandeep, Singh Harmapreet, Upadhyay, Sumit, Sharma, Singh Shamsher, Kumar Varun, Lakra, Rohidas, Prasad
Vzájemné zápasy:

Obě mužstva se naposledy utkala v roce 2017, a to hned dvakrát v krátkém sledu v rámci Světové ligy. První zápas skončil vítězstvím Německa (2:0), druhý pak úspěchem Indie (1:2).
Indie::

Indové taktéž postoupili ze druhého místa své skupiny, a tak na ně ve čtvrtfinále čekalo třetí mužstvo skupiny B, tedy Velkou Británii. Hráči Indie zvítězili 3:1, což je posunulo do semifinále proti Belgii. Ta jim však nedala šanci a vyprovodila je po výsledku 2:5 do bojů o třetí místo.
Německo:

Němečtí pozemní hokejisté postoupili do vyřazovacích bojů z druhého místa s bilancí tří vítězství a dvou porážek. Čtvrtfinálový los jim tedy určil třetí tým skupiny A, tedy Argentinu. Němci svými soupeři zvítězili 3:1, a posunuli se tak do bojů o medaile. V semifinále se postavili Australanům, kterým nakonec podlehli 1:3.
Zdravím všechny fanoušky mužského pozemního hokeje! Dnes se společně podíváme na utkání o třetí místo mezi Německem a Indií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:30.