OH - Pozemní hokej (muži) - Austrálie - Brazílie -  ONLINE PŘENOS -  13. srpna 2016   01:30

Austrálie - Brazílie

To je z dnešního duelu vše. Hezkou sobotu a znovu na shledanou.
Je dobojováno. Poslední duel programu pozemního hokeje se odehrál přesně dle papírových předpokladů. Na turnaji nevýrazná Brazílie schytala další debakl a s turnajem se loučí prohrou 0:9. Zato Austrálie může hrdě vykročit do čtvrtfinálových bojů.
60:00
59:40
Ještě jednu střelu si dokázal připsat Govers. Střelec poslední branky však jen umožnil Faustinovi připsat si další zákrok.
58:20
Austrálie právě vstřelila branku!
Přesné zakončení po trestném rohu vytáhl až BLAKE GOVERS. Brankář na jeho přesné zakončení vůbec nedosáhl.
58:20
Oba borci museli bránit jen roh soupeře. Za Austrálii výhodnou situaci rozehrál a zakončil Ciriello. Brankář připraven.
58:00
V poslední čtvrtině zbývá odehrát poslední dvě minuty. Ty Brazílie zahajuje s hráči ze střídačky. Co vymyslí Imer a Juri van der Heijden?
55:37
Přece jen. Alespoň střela. Paixao dokázal vůbec poprvé prověřit brankáře Chartera. Ten ale v průběhu zápasu nestihl vychladnout a první ránu soupeře pohotově vyrazil.
54:21
Dawson měl na své holi další branku. Uzmul si totiž zakončení trestného rohu. Přidělal však pouze práci Brazilci v brance.
53:01
Sedm minut do konce zápasu. Vyrovnání už se očekávat nedá, dočká se však Brazílie alespoň čestného zásahu či nebezpečné akce?
49:45
Jedno je jisté. Brazilský brankář si velice slušně zachytá. Jeho pozornost prověřil Whetton, Australan nesupěl.
49:09
Zajímavě se pro Austrálii jevila akce zahrávaná po trestném rohu. Zakončení na sebe vzal Criello, jehož rána byla sice přesná, ne však dost prudká na to, aby Faustina překonala.
49:07
Oba týmy sice střídají a posílají do hry odpočaté borce, je už však jasné, kdo z tohoto duelu bude brát body.
46:36
Jako na střelnici si musí připadat brazilský gólman. Dwyer na něj vyslal další míček. Domácí brankář pozorný.
45:27
Na Faustinovi si vylámal zuby i Govers, který zakončoval akci po trestném rohu.
45:17
Hned po startu periody je to znovu útok Austrálie. Deavin mířil hned na ranku, úspěch však neslavil.
45:01
Začala poslední čtvrtina.
Dvě branky byly k vidění ve druhé čtvrtině. Austrálie už je jasným vítězem utkání. Brazílie může svého soupeře v následujících patnácti minutách alespoň potrápit.
45:00
Třetí čtvrtina skončila.
44:23
Je z toho už osmá branka favoritů. Austrálie může oslavovat BLAKEA GOVERSE, jenž se prosadil v akci následující po trestném rohu.
43:09
Střídání na obou stranách. Vymyslí v této periodě ještě něco jedno z mužstev?
42:41
Oba vyloučení hráči už jsou zpátky na hrací ploše. Z oslabení celků nikdo branku nevytěžil.
40:41
Stejný osud stihl i Brazilce Lopeze. Zelená karta i pro něj.
39:51
Rozhodčí poprvé sahají k udělení zelené karty. Uviděl ji Australan Ciriello, který si tak dvě minuty nezahraje a oslabí svůj tým.
38:10
Trestný roh byl přisouzen Austrálii. Ta s ním vůbec poprvé naložila prachbídně. Na konci celé akce zcela chyběla střela.
37:11
Třeba to změní čerstvé síly v podobě nástupu Paese a Borgese. Nebo už Brazílie bojuje jen o slušné dohrání tohoto zápasu?
35:02
Šance na body už je na míle vzdálená, postupně se Brazílii vytrácí i naděje na čestný zásah. Borci oblékající žluté trikoty pořád nenacházejí cestu do zakončení.
34:45
Sedmou branku Austrálii přináší dobře zahraný trestný roh. O úspěch borců nastupujících v zelených dresech se postaral MATTHEW DAWSON. Pro jeho celek už sedmý přesný zásah.
34:37
Dwyer už brazilského muže střežící branku prověřil. Fasutino byl na místě a připsal si úspěšný zákrok.
33:59
Obrázek hry zůstává stále stejný. Hraje se jen na polovině před brankářem Faustinem, reprezentace pořádající země se jen brání.
33:02
Jelikož už oba týmy nemají o co hrát a zároveň se zdá být o vítězi klání částečně rozhodnuto, už se oba celky nikam moc neženou.
30:36
A znovu se roztáčí australský ofenzivní kolotoč. Necelou minutu si mohl vydechnout brankář Brazílie. Whetton už na jeho klec vyslal další projektil.
30:01
Začala třetí čtvrtina.
Tři branky na periodu – slušný standard Australanů. Extrémně spokojený může být Glenn Turner, jenž druhou část proměnil ve svou one man show a v sedmiminutovém rozmezí dokonal hattrick.
30:00
Druhá čtvrtina skončila.
28:35
Diváka by určitě potěšil i nějaký ten útočný výpad ze strany Brazílie. Ta se sice občas na soupeřovu polovinu vydá, ohrožení gólamana Chartera z toho zatím však nevyplynulo.
26:55
Hned pětice Brazilců míří na střídačku. Domácí v defenzivě polykají těžké dávky a srdnatě bojují s favorizovaným celkem.
26:37
I druhá čtvrtina nabízí už třetí branku. Na své konto si další zářez připisuje GLENN TURNER. Pro brazilského gólmana rozhodně nezáviděníhodná situace – zpoza svých zad loví už šestý míček.
24:28
Míčku se ujal Dwyer, který se nebál zakončit. S velkou odvahou se ale do střely postavil houževnatý borec v dresu Brazílie a zabránil soupeři ve skórování.
23:44
Nepopulárního „bůra“ dokonal GLENN TURNER. Ten zakončoval přesně trestný roh. Potvrzuje tak dominanci výběru ze země na nejmenším kontinentu už pátou brankou.
23:12
Trenéři obou týmů střídají značnou část výběru. Změní se v průběhu čtvrtiny obrázek hry?
19:44
Do třetice už to vyšlo. Po dvou neúspěších spoluhráče se trestného rohu ujal GELNN TURNER a nemýlil se. Brazílie už ztrácí čtyři branky.
19:42
Australan to z rohu zkusil znovu. Jeho rána už mezi tři tyče zamířila, do branky ji však nepustil pozorný brankář reprezentace ze země pořádající LOH.
19:25
Tyč zastavila další australskou radost! Ciriellovi z trestného rohu chyběly jen milimetry. Brazilský brankář si mohl jen oddechnout.
19:01
Brazílie nasazuje čerstvé síly. Hned čtveřice borců zamířila na lavičku. Pomohou ale domácímu týmu zabojovat o čestný zápas, či dokonce o zdramatizování utkání.
18:19
Orchard už zase vede svou družinu do ofenzívy. Potíže se zákrokem tentokrát Faustino řešit nemusel. Jeho sok svatyni minul.
15:01
Začíná se střídáním na obou stranách. Za domácí nastupuje Mendonca (namísto Lopeze), Borges (namísto McPhersona) a P. van der Heijden (dolů jde naopak Batista). V týmu Austrálie uvidíme Orcharda, Goverse a Knowlese. Na lavičku míří Whetton, Deavin a Gohdes.
15:01
Začala druhá čtvrtina.
Dle papírových předpokladů probíhala úvodní část zápasu. Austrálie se radovala za tří branek. Ta už má účast ve čtvrtfinále jistou a ve zbytku zápasu se bude chtít proti slabšímu soupeři jen rozehrát.
15:00
První čtvrtina skončila.
12:59
Zatímco Brazílie v první čtvrtině ani jednou nezahrozila, Austrálie si připsala už 8 pokusů. U tří branek v tomto zápase neskončí.
11:56
Stejnou situaci si vyzkoušel i Beale. V pořadí už třetí trestný roh ale vůbec nenasměroval na branku. Faustino zasahovat nemusel.
11:43
Govers vzal zakončení na sebe. K vidění byl zákrok brankáře Faustina. Brazilský muž střežící tři tyče se zatím rozhodně nenudí.
11:39
Stále se hraje jen na polovině brazilského týmu. Ten musí čelit dalšímu trestnému rohu. Jak s výhodnou situací favorité naloží?
10:23
Ti, co očekávali brankové hody, se rozhodně nemýlili. Austrálie už s jistotou účasti ve čtvrtfinále jasně přehrává svého soka. Třetí branku týmu obstaral MATT GOHDES.
08:02
JAMIE DWYER je střelecky při chuti. Dvě branky během osmi minut je na australského útočníka slušný počin. Australská reprezentace si rychle buduje náskok.
08:00
Daniel Beale umocňuje tlak Austrálie střelou mezi tři tyče. Za svá záda ji však nepustil brazilský brankář.
06:49
Na ránu z hole JAMIEHO DWYERA už byli všichni Brazilci krátcí. Australané tak jdou rychle do vedení a slaví první branku zápasu.
04:22
První střelu na branku vyslal Australan Zalewski. Faustino si připsal úspěšný zákrok.
01:27
Trestný roh si jako první zahráli hosté z Austrálie. Ti, ač jsou favorité, se v první šanci neprosadili.
01:22
První minuty hry zatím zajímavější situaci nepřinesly. Na větší šanci se stále čeká.
00:01
Utkání právě začalo

Austrálie:
Charter – Knowles, Deavin, Kavanagh – Zalewski, Ockenden, Ciriello, Orchard – Dwyer, Whetton, Govers,
Náhradníci: Turner, Dawson, Gohdes, Swann, Beale.

Brazílie:
Faustino – Rost-Onnes, Smith, Mendonca, J. van der Heijden, – Imer, Patrocinino, P. van der Heijden – Borges, Paixao, Paes.
Náhradníci: Bomfim, Lopez, Steimbach, MxPherson, Batista.
Brazílie
Domácím se v Riu moc nedaří. Na svém kontě nemají jediný bod, střelecky se dokázali prosadit jen jednou a ve všech čtyřech odehraných zápasech schytali slušný debakl. Své dosavadní vystoupení na turnaji se mohou pokusit napravit proti Austrálii.
Austrálie
Reprezentaci Austrálie patří ve skupině A druhá pozice. Ta ovšem Australanům zatím nezajišťuje postup do čtvrtfinále. K jistotě musí porazit Brazílii. Pořadím týmů mohou zamíchat i předcházející zápasy Nového Zélandu nebo Velké Británie. Oba soupeře přitom Austrálie už ve skupině porazila.