OH - Pozemní hokej (ženy) - Argentina - Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   04:45

Argentina - Austrálie

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Turnaj hokejistek zná další konečný výsledek. Austrálie vítězí i ve svém pátém utkání v základní skupině a navíc si z něj odnáší už čtvrté čisté konto. V některých pasážích se Australanky hodně bránily. Moc šancí Argentinkám ale nedovolily a v závěrečné patnáctiminutovce už konečně pohnuly s dlouho nerozhodným stavem. V 49. minutě dala vítězný gól Savannah Fitzpatriková, jež krátce před koncem přidala i nahrávku ke gólu Chalkerové.
60'
59'
Austrálie právě vstřelila branku!
Stephanie Kershawová našla z pravé strany Savannah Fitzpatrickovou, která zvolila asi to nejlepší řešení, když se ocitla doslova pár centimetrů před brankářkou. Posunula míček doleva a nachystala tím loženou šanci pro skórující EMILY CHALKEROVOU. Tu neuhlídala Gorzelanyová.
58'
Sofia Toccalinová obehrála Kershawovou, ale přihrávkou do předbrankového území se spojila jen s hokejek jedné z australských obránkyň.
57'
Ambrosia Maloneová to až moc vzala na sebe. Míček dlouho nikomu nepředala, až ho ve finále ztratila.
56'
V posledních okamžicích je to na obou stranách malinko otevřenější. Množí se rychlé protiútoky, což znamená, že v 56. minutě ještě zdaleka nemusí být hotovo.
55'
Parádní uvolnění do střeleckého kruhu předvedla Jankunasová. Krátká přihrávka však skončila na noze Trinchinettiové, takže se vše obešlo bez zakončení.
54'
Agustina Albertarriová doběhla volně se potulující míček v rohu hřiště. Střílený centr ale neměl šanci na úspěch, před brankou neměla žádné kolegyně.
53'
Další nejistota Argentinek v rozehrávce. Špatnou volbu přihrávky se snažila potrestat Maloneová, ale míček nakonec pořádně nezkrotila.
52'
Renee Taylorová skvěle zachytila míček u půlící čáry. Ostatní hráčky ve žlutém se však v následné akci daleko neposunuly.
51'
Plynulý postup Australanek narazil na nepřesnou narážečku v hlavní roli s Ambrosii Maloneovou. Succiová si asi oddechla.
50'
Závěrečných deset minut konečně slibuje trochu otevřenější partii. Argentinky se budou muset více tlačit do ofenzivy.
49'
Obrovská minela v argentinské rozehrávce končí úvodním gólem! Raposová ve snaze o přihrávku trestuhodně promáchla a darovala tím míček SAVANNAH FITZPATRICKOVÉ, jež sama před Succiovou nezaváhala.
48'
Australanky to měly při bránění trestného rohu hodně usnadněné, protože Sofia Maccariová přihrávku na okraj střeleckého kruhu vůbec nezpracovala.
47'
Dobrou půlminutu trávily Argentinky na pravém kraji. Do střeleckého kruhu se neprosadily, nicméně Merinová získala trestný roh.
46'
Chalkerová dostala dlouhý pas do křídla. Směrem před bránu ale nahrávat nemohla, protože ostatní spoluhráčky teprve dobíhaly.
46'
Začátek čtvrté čtvrtiny.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Ani ve třetí části se bezbrankové skóre nemění. Dalekonosné nahození zpoza střeleckého kruhu od Taylorové žádná z Australanek netečovala.
44'
Australanky si snad poprvé zahrají v početní převaze. A to rovnou na pět minut, Jankunasová dostala za faul při napadání žlutou kartu.
43'
Z vysoké rozehrávky Merinové ze středu hřiště nic nebylo. Když tedy nepočítáme hvizd, jenž na malý moment přiřkl míček Australankám.
42'
Argentinky šly v nebezpečných místech do velkého rizika, nicméně po ztrátě míčku nejakutnější požár rychle uhasily.
41'
To padlo na úrodnou půdu, jenže Australanky se nebyly schopny legálním způsobem prokombinovat do nějaké palebné pozice.
40'
Greta Hayesová o chloupek nestihla doběhnout přihrávku z pravého kraje. Argentinky čelí při zakládání útoku nepříjemnému napadání.
39'
Sofia Toccalinová měla volnější průchod na útočnou třetinu hřiště. Během vysokého obloučku do střeleckého kruhu se však provinila některá ze spoluhráček.
38'
Karri Somervilleová pořádně zvýšila tep australskému trenérskému štábu. V pozici poslední obránkyně chybovala v rozehrávce. Až ke střele však Jankunasovou nepustila.
37'
Drzý průnik Sofie Toccalinové byl včas zastaven. Po další rozehrávce už bylo pískáno ve prospěch bránící Austrálie.
36'
A máme zde i přesnou statistiku. Oba týmy pronikly do střeleckého kruhu v jedenácti případech. O ten další se nyní pokouší Argentinky.
35'
V porovnání s druhou čtvrtinou je znát zvýšená aktivita Australanek. K vidění bylo už vícero výpadů do střeleckého kruhu, samotné finále ale chybí.
34'
Jane-Anne Claxtonová měla v úmyslu předchozí akci napodobit, ale přihrávka z kraje hřiště se tentokrát neujala.
33'
Stephanie Kershawová převzala přesný pas z pravé strany, ale pak vystřelila jen do hokejky dobře postavené obránkyně.
32'
Jedna z Argentinek byla na pravé straně zdvojená a čistě odstavena od balonku. V nejbližších vteřinách se skóre měnit nebude.
31'
Hezká souhra Australanek byla zastavena ještě před střeleckým kruhem. Žádost o odpískání faulu byla zamítnuta.
31'
Začátek třetí čtvrtiny.
Druhé dějství končí se stavem, který platil od první vteřiny. Argentina měla herně navrch, ale vytvořila si nanejvýš dva nebo tři lepší náznaky šancí. Gólmanka Lynchová dokonce ještě nemusela zasahovat. To na druhé straně Succiová trochu práce měla, ovšem ani Savannah Fitzpatricková s bezbrankovým skóre nic neudělala.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
29'
Granattová se uvolnila na pravé straně. Přihrávku adresovala na Sofii Maccariovou, jejíž pokus prolétl podél brankové čáry do autu.
28'
Registrujeme premiérovou střelu mezi tři tyče. Kershawová nabrala rychlost a procedila přihrávku před branku na Savannah Fitzpatrickovou. Její pokus ale nebyl moc prudký ani nebyl kvalitně umístěn.
27'
Přípravná fáze ztroskotala na nepřesné přihrávce pro Gorzelanyovou. Australanky se poté vlastní chybičkou vrátily až na půlící čáru.
26'
Elisabeth Jennerová sklepla vysoké nahození jen do autu, takže tlak jihoamerického výběru může plynule pokračovat.
25'
Australanky už jsou kompletní, ale jejich defenzivní činnost zdaleka nekončí. Dosavadní vývoj druhé čtvrtky je docela jednoznačný.
24'
Ani chyba v rozehrávce Argentinkám moc nepomohla. Než stihly rozehrát, tak se žluté dresy scvrkly do obranného bloku.
23'
Osmička statečných se před brankářkou Lynchovou dobře brání. Jmenovitě Hayesová pošetřila u pomezní čáry cenné vteřiny.
22'
K Perisové si odešla sednout také Claxtonová, což je výrazné oslabení. Argentina má na hřišti o dvě hokejistky více.
22'
Austrálie jde podruhé do deseti. Zelenou kartu si tentokrát vysloužila s trojkou hrající Brooke Perisová.
21'
Mariah Williamsová byla zapomenuta na levé straně, ale nedokázala toho se svými spoluhráčkami využít. Argentinky aplikovaly důraznou obranu ve střeleckém kruhu.
20'
Do střílené přihrávky Toccalinové se chtěla vložit Maria Granattová, jenže obránkyně Austrálie i tuto nepříjemnou chvilku přečkaly bez újmy.
19'
Další standardní situace a další blok, který už byl provedený lépe. Byla to Raposová, jež napálila Somervilleovou.
18'
Edwina Boneová srazila zakončení Granattové a nabídla Argentinkám trestný roh. I po něm však zůstává brankářka Rachael Lynchová bez zákroku.
17'
Trest za zelenou kartu Taylorové vypršel. Oba týmy pokračují v jedenácti hráčkách na ploše.
16'
Začátek druhé čtvrtiny.
15'
Konec první čtvrtiny.
15'
Australanky dokázaly střelu z trestného rohu zablokovat. Zpátky do ohně dávala míček Barrionuevová, ovšem teč Toccalinové letěla mimo.
14'
Rocio Mocciaová získala míček, trestný roh a také zelenou kartu pro Taylorovou. První dvě dějství orámuje argentinská přesilovka.
14'
První šance pro Australanky. Maloneová po propadlé přihrávce z pravé strany pálila z jedné a o kousek netrefila ze svého pohledu pravou tyč.
13'
Rozehrávka z těsné blízkosti Succiové nevyšla. Trinchinettiová na přihrávku nedosáhla a na tahu jsou Australanky.
12'
Merinová neodcentrovala přes první překážku. Podle sudích šel míček do autu od ní, což se Argentince logicky nepozdává.
11'
Chvíli to vypadalo na dobře se vyvíjející kombinaci, během které se však Australanky ocitly s míčkem až za koncovou čarou.
10'
Australanky byly v přechodové fázi faulované. Z půlky budou útočit do zatažené obrany.
9'
Oba týmy dělají uprostřed hřiště hodně chyb. Až na jednu šanci Merinové se toho v úvodu moc neděje.
8'
Trinchinettiová rovněž dobře presovala, ale Argentinky se vyhnaly do autu nepřesností podél pravé postranní čáry.
7'
Argentinské napadání přineslo kýžené ovoce, byť útočná akce po levé straně měla jen krátkého trvání.
6'
Další zbytečná ztráta Australanek, které si musely vybojovat míček před střeleckým kruhem na vlastní polovině.
5'
Australanky se v úvodu spíše hledají. Přihrávka z hokejky Boneové šla mimo dosah všech jejích spoluhráček.
4'
Jihoameričanky chybovaly v rozehrávce. Claxtonová však v protiútoku zahrála nohou a musela míček zase ponechat soupeřkám.
3'
Savannah Fitzpatricková byla poměrně jednoduše odzbrojena. Míček se tedy vrací do argentinského držení.
2'
Nástřel z levé strany od Jankunasové proletěl skrz Merinovou, která se neúspěšně snažila odrazit rychle letící míček do odkryté branky.
1'
Australanky nastupují celé ve žlutém. Argentinky oblékly kombinaci bílé a světlounce modrých barev.
1'
Začátek zápasu.
Zahajovací sestavy:

Argentina: Succiová – Gorzelanyová, Raposová, Barrionuevová (C), Biondiová – Toccalinová, Alonsová, Sauzeová – Albertarriová, Merinová, Jankunasová.
Náhradnice: Mocciaová, Trinchinettiová, Reteguiová, Maccariová, Granattová.

Austrálie: Lynchová – Boneová, Somervilleová, Jennerová – Perisová, Nobbsová, Claxtonová (C), Taylorová – Maloneová, Williamsová, S. Fitzpatricková.
Náhradnice: Wilsonová, M. Fitzpatricková, Hayesová, Kershawová, Chalkerová.

Rozhodčí: Meisterová (GER), Joubertová (RSA).
Austrálie

Australanky jsou až do dnešního dne dominantní. Za sebou mají čtyři z pěti skupinových zápasů, v nichž inkasovaly dohromady jediný gól. Stalo se tak při úvodní výhře 3:1 nad Španělskem, po které přišly také triumfy 6:é nad Čínou, 1:0 nad Japonskem a naposledy i 1:0 nad Novým Zélandem. Ve skupině B je Austrálie první s tříbodovým náskokem na druhou Argentinu.
Argentina

Hokejistky Argentiny zdaleka nevstoupily do turnaje pravou nohou, když v prvním střetnutí nedaly ani gól Novému Zélandu. Od té doby ale postupují skupinou B bez klopýtnutí, což postupně odnesly výběry Španělska, Číny a domácího Japonska. Ve skupině B je Argentina s jistotou postupu druhá.
Všem sportovním příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování skupinového zápasu spadajícího do turnaje žen v pozemním hokeji. Od čtyř hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Argentinou a Austrálií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:45.