OH - Pozemní hokej (ženy) - Indie - Jižní Afrika -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   05:15

Indie - Jižní Afrika

Indie si dnes připsala velmi cenné vítězství 4:3, takže svou skupinu zakončí na šesti bodech. Jižní Afrika se s turnajem rozloučila sympatickým výkonem, který ovšem nestačil ani na jeden bod. Hlavní hrdinkou zápasu byla Vandana Katariyaová, která dnes vstřelila tři branky.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního olympijského programu. Na počtenou!
Utkání skončilo.
60'
Dvě střely sice přišly, ale obě byly zablokovány. To už hostující hráčky nestihnou, takže body si připíše Indie.
59'
V závěru sledujeme velký tlak Jižní Afriky, která si přihrává před územím indických hráček.
58'
Monika se dostala k další ráně z křídla, jenže zadní tyč minula zhruba o dva metry. S rozehrávkou si Jihoafričanky rozhodně pospíšily.
56'
Pochopitelně hostující hráčky se mnohem více už tlačí dopředu a nemyslí tolik na defenzívu. Za to mohly být potrestány, ale Indie další šanci nevyužila.
54'
Indie už nechce o svůj náskok přijít, a proto se více a daleko precizněji zaměřuje na defenzívu. Nicméně Jižní Afrika by ráda znovu využila některých okének.
52'
Do šance se ale dostaly hráčky Jižní Afriky, které se z ničeho nic ocitly v přečíslení. Savita si ale lehla do trajektorie přihrávky a zastavila opravdu solidní příležitost.
49'
Indie právě vstřelila branku!
Hattrick je na světě. VANDANA KATARIYAOVÁ se nakonec potřetí v utkání opravdu prosadila. Dostala přesnou přihrávku na hůl, kterou rychle zpracovala a míček následně poslala do růžku. 4:3.
49'
Střelu z pravé strany vyslala střelkyně dvou dnešních branek Katariyaová. Tentokrát však neuspěla.
47'
Jako první se dostala k míčku Indie, která se snaží středem hřiště něco kloudného vymyslet.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Skončila nám třetí čtvrtina.
45'
Savita měla plné ruce práce s velmi nepříjemnou střelou zhruba z deseti metrů. Vše zvládla, možná to byl její vůbec nejtěžší zákrok v tomto utkání.
44'
Závěr třetí čtvrtiny se kvapem blíží. Nyní hraje těsně u brány soupeřek Indie.
42'
Možná můžeme říct, že vůbec poprvé v zápase přebraly aktivitu holky z Jižní Afriky. Dokonce i vypálily z velké vzdálenosti, ale jejich střela pravou tyč o několik metrů minula.
41'
Jižní Afrika je navíc při chuti a znovu se snaží proniknout až před bránu Savity. Zatím ale kombinuje pouze na levé straně.
39'
Jižní Afrika právě vstřelila branku!
A Jižní Afrika znovu trestá. Až příliš mnoho prostoru dostala před brankou Indie MARIZEN MARAISOVÁ, která toho také náležitě využila. Obhodila si obránkyni a poté zametla míček k tyči do sítě. 3:3.
38'
Hra je nyní trošku rozháraná. Až se zdá, že Indie vždy po tom, co jde znovu do vedení, se tak trochu uspokojí.
37'
Afričanky poslaly čerstvé síly na hrací plochu a mezitím držely balónek daleko od své brány. To je přesně to, co potřebují, dostávat se blíže a blíže k bráně soupeřek.
36'
Dlouhá přihrávka Indek do útočných pozic vyšla vniveč. Hokejistky Jižní Afriky se v pohodě ubránily.
34'
Hra se na chvíli dostala na obrannou polovinu Indie, ale hráčky Jižní Afriky toho v útočných pozicích moc nevymyslely.
32'
Potřetí v zápase jde papírově domácí tým do vedení! Znovu je z toho branka po trestném rohu a znovu při něm došlo k teči. Tentokrát však v podání NEHY NEHAOVÉ, jež se tak dokázala střelecky prosadit. 3:2.
32'
Jihoafrická brankářka výtečně skočila pod nohy Pradhanové, která se už už hnala do samostatného úniku.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Polovinu utkání máme za sebou a dnes jsme dokonce viděli už 4 branky. Indie je sice herně lepší, ale Jižní Afrika vždy před koncem čtvrtiny dokázala odpovědět. Skvělý výkon předvádí hlavně brankářka Mbandeová.
30'
Skončila nám druhá čtvrtina.
30'
Hráčky v bílých dresech jsou dnes velice efektivní. Po trestném rohu se míček odrazil do vzduchu k zadní tyči, kde si poradila nikým nehlídaná ERIN HUNTEROVÁ, jejíž zakončení zapadlo za brankovou čáru. 2:2.
29'
Další velká šance zůstala nevyužita. Po centru Lalremsiami míček skákal těsně u brankové čáry. I s přispěním bránících hráček se ale skóre neměnilo.
28'
Územní převaha Indie je nyní znatelná. Jen díky Mbandeové se Jižní Afrika drží na rozdílu jediné branky.
26'
Iniciativu opět naplno přebrala Indie, která si mění míček ze strany na stranu. Její úkol zní jasně: pokusit se vstřelit před poločasem ještě jeden gól.
25'
Pobídka k teči v podání Udity špatná nebyla. Balónek ale nakonec zamířil vysoko nad horní tyč.
24'
Brankářka Mbandeová musela předvést výborný zásah levou nohou, aby potřetí v utkání neinkasovala. Situaci zvládla skvěle.
22'
Hned dva trestné rohy v řadě rozehrávala Indie, nicméně gól z toho nevytěžila, přestože hlavně ten druhý byl celkem nebezpečný.
21'
Indie se po těžké chvíli už opět osmělila a nyní se snaží něco vymyslet v předbrankovém prostoru.
19'
Vpřed se okamžitě hnala Jižní Afrika, ale Maddocksová těsně před poloprázdnou bránou promáchla. Nechybělo moc a bylo by opět srovnáno.
18'
Zatím se rozhodně nudit nemůžeme. Za necelých dvacet minut byly k vidění tři branky a mnoho dalších nebezpečných závarů.
17'
Domácí hráčky proměnily teprve svůj druhý trestný roh na turnaji z pětadvaceti předchozích pokusů. Nutno říct, že nyní to bylo se štěstím, neboť střelu VANDANY KATARIYAOVÉ si tečovala do sítě jedna z bránících hokejistek. 2:1.
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
Skončila nám první čtvrtina.
15'
Pětatřicet sekund před ukončením prvního dějství máme srovnáno! Po nahození Taryn Mallettové se dostala k chytré teči TARRYN CHRISTIE GLASBYOVÁ. Posledně jmenovaná dostala míček za záda brankářky Savity. 1:1.
14'
První čtvrtina pomalu ale jistě míří do svého konce. V posledních minutách zároveň sledujeme spíše boj o střed pole.
12'
Se střelou z velkého úhlu neměla Mbandeová vůbec žádné potíže. Jednalo se pro ni spíše o jednodušší zákrok.
11'
Připomněla se i Nehaová, která však nakonec do území Jižní Afriky nestačila proniknout.
10'
Kombinaci hostujících hokejistek na pravé straně zhatila nepřesná finální přihrávka. Rozehrávají hráčky ve světle modrém.
8'
První střelecký pokus celku z Afriky vyslala Patonová, jejíž rána ovšem minula brankový prostor o hodně čísel.
6'
Indie získala přesně to, co získat chtěla. Rychle se dostala do náskoku, a proto její drtivý tlak z úvodu trochu ochabl.
4'
Na konci čtvrté minuty se poprvé mění skóre. Domácí hokejistky sehrály akci na jeden dotek opravdu rychle a výborně. Z gólu se tak může radovat VANDANA KATARIYAOVÁ. 1:0.
4'
Stále se hra drží na polovině hokejistek v bílých dresech, v těch nastupuje Jižní Afrika.
3'
Indie má na začátku opravdu velký tlak a de facto pořád se hraje před klecí hostujících hráček. Ty tedy musí přečkávat těžké chvíle.
2'
Během jedné minuty si rozhodčí už dvakrát nechávala do ucha poradit, jak to bylo s tečí. Hra se nám tedy hodně kouskuje.
1'
Už v první minutě předvedly hráčky Indie velký tlak do brány, ze kterého ale gól nepadl. Mbandeová zasáhla naprosto fantasticky.
Utkání mezi Indií a Jižní Afrikou nám právě začalo!

Indie: Savita – Navjot Kaurová, G. Kaurová, Ekkaová, Monika, Nisha, Udita, Katariyaová, Navneet Kaurová, Rani (C), Nehaová, Pradhanová, Deviová, Lalremsiami, Pukhrambamová, Teteová.

Jižní Afrika: Mbandeová – Seeraneová, Mallettová, Maraisová, Patonová, Deetlefsová, Hunterová (C), Maddocksová, du Plessisová, Bobbsová, Glasbyová, Molikoeová, Johnsonová, Maholeová, Marksová, Zuluová.
Jedná se o velmi důležitý zápas hlavně pro Indii, která bude na dálku soupeřit s Irskem o postup do čtvrtfinále. Teoreticky může postoupit také Jižní Afrika, ale to by musela vyhrát opravdu znatelným brankovým rozdílem a spoléhat na klopýtnutí Irska.

Indie získala ve čtyřech zápasech tři body. Prohrála s Nizozemskem, Německem a Velkou Británií, její jediná výhra přišla v rámci předchozího hracího dne, když dokázala porazit Irsko poměrem 1:0.

Jižní Afrika je zatím nejhorším týmem turnaje jak bodově, tak co se týče skóre. Vstřelila jen dvě branky, inkasovala patnáctkrát a na své soupeře ani herně nestačila. Dokáží hokejistky této země uspět, přestože to pro ně s největší pravděpodobností nebude znamenat postup?
Přeji příjemné brzké sobotní ráno při sledování textového přenosu z olympijského turnaje v pozemním hokeji žen. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Indií a Jižní Afrikou. Start klání je na programu v 5:15. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:15.