OH - Pozemní hokej (ženy) - Jižní Afrika - Německo -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   03:37

Jižní Afrika - Německo

Děkuji Vám za pozornost a zase někdy napočtenou!
Dnešní utkání pozemního hokeje je minulostí. Jižní Afrika bojovala statečně, na sehrané Německo to však ani zdaleka nestačilo. Německo naopak po zásluze bere další body do tabulky a na turnaji si nadále drží stoprocentní úspěšnost.
53'
Jižní Afrika právě vstřelila branku!

Hračky Afriky se nakonec vstřelené branky dočkají, kdy střelu Boobsové šikovně tečovala TONI MARKSOVÁ – 4:1!
49'
Německo právě vstřelilo branku!

A už je to o čtyří kousky. Střelu Granitzkiové těsně před brankářkou k tyči tečovala ANNE SCHRODEROVÁ! Rozhodčí řešili, zda německá hráčka míček netečovala nohou. Tak tomu ovšem nebylo, branka platí – 4:0.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina
Třetí čtvrtina skončila
34'
K dobré střele se nyní dostala Oruzová – Mbande bez problému kryje
32'
Hned na úvod třetího dějství se pokusily hráčky Německa ohrozit brankářku Afriky, jejich střela však byla sražena.
31'
Začala třetí čtvrtina
30'
Druhá čtvrtina skončila
24'

Lorenzová zachytila rozehrávku Afričanek a výbornou přihrávkou přes obránkyně Afriky poslala míček na nikým nehlídanou LISU ALTENBURGOVOU, která se střelou na levou ruku nepletla – 3:0!
21'
Pieperová namazala před branku osamocené Lorenzové, jejíž pokus skvěle vychytala Mbande pravou nohou!
19'
Hráčky Afriky výrazně přidaly na aktivitě, k větší šanci se jim však přes pozorně bránící Němky nedaří dostat.
17'
Před brankářku Afriky se snažila dostat Altenburgová, byla však odzbrojena Malletovou.
Začala druhá čtvrtina
První čtvrtina skončila.
10'

Německo svému sokovi po zásluze utíká o dvoubrankový rozdíl, díky přesně mířené střele SONJI ZIMMERMANNOVÉ – 2:0!
7'
Hráčky Jižní Afriky vyhazují až k brankářce Schroderové, odkud Němky začínají další akci.
6'
Do rohu hřiště se úspěšně dostala Lorenzová, její přihrávka před Africkou svatyni však nebyla dostatečně přesná.
6'
Do zajímavé pozice se dostala Wortmannová, hráčky Afriky zakročily na poslední chvíli!
5'
Střela Bobbsové sražena mimo branku Německa.
4'
Jižní Afrika se zatím, díky skvěle napadícím Němkám, nemůže dostat do akce.
3'
Kapitánka Lorenzová se pokoušela dostat sama před gólmanku Jižní Afriky, přes hráčky soupeře se jí však projít nepovedlo.
2'

Skóre otevírá LISA ALTENBURGOVÁ, kterou do krásné pozice dostala perfektní individuální akcí kapitánka Lorenzová – 1:0
1'
Němky nyní dlouho kombinovaly s míčkem, jejich přihrávky nakonec překazila Deetlefsová.
Utkání právě začalo
Déšť v Tokiu ustal. Hráčky se začínají rozcvičovat na hrací ploše, utkání by mělo začít ve 3:35.
Utkání nakonec započne později oproti stanovenému termínu. Důvodem je silný déšť.
Státní hymny jsou minulostí, utkání započne za malý okamžik.
Němky braly na posledních olympijských hrách bronzové medaile, mají tak letos na co navazovat. Nutno podotknout, že v německé kabině panuje zdravé sebevědomí a to zcela oprávněně, Němky jsou totiž ve zcela jiné situaci, než jejich sokyně. Vstup do turnaje jim totiž vyšel na výbornou. Postupně si poradily s Velkou Británií (2:1), Indií (2:0) i Irskem (4:2). Potvrdí dnes Německo roli papírového favorita, nebo Jižní Afrika zaznamená prvotní bodový zisk na turnaji?
Jižní Afrika je již stálicí v pozemním hokeji na olympijské úrovni, leč na pořádný úspěch stále čekají. Nejlepšího místa se dočkali v roce 2004 v Aténách, kde skončili na deváté příčce.
Letošní turnaj však nevychází hráčkám JAR dle představ. Po prohře 0:2 s Irskem přišly na řadu dvě drtivé porážky – 1:4 s Velkou Británií a 0:5 s Nizozemskem. Do dnešního utkání tak jde Jižní Afrika s jasným cílem, utnout sérii porážek a odskočit tak z posledního místa, které zatím doposavad obývají s hráčkami Indie.
Příjemný pátek všem milovníkům sportu, vítám Vás u dnešního utkání, kde své síly poměří hráčky Jižní Afriky a Německa