OH - Pozemní hokej (ženy) - Jižní Afrika - Velká Británie -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   11:30

Jižní Afrika - Velká Británie

Jižní Afrika měla nejlepší úvodní čtvrtinu. Od té doby hrála spíše druhé housle a Velká Británie převzala iniciativu, kterou si držela až do konce zápasu. Britky tak slaví své první vítězství, zatímco Jižní Afrika na své první vítězství stále čeká.
60'
59'
...ten se jim nakonec nepodařilo rozehrát, tak jak si nejspíše představovaly.
59'
V závěru ještě trestný roh pro Britky...
58'
Jedna z hráček Velké Británie se dostala až do střeleckého půl kruhu, nakonec však byla vytlačena mimo palebnou pozici.
57'
Británie kontroluje závěr zápasu a má míček na svých holích. S největší pravděpodobností už se nám toho moc nezmění a Británie bude moci slavit své první vítězství na turnaji.
55'
Rychlé sebrání míčku vedlo k rychlému protiútoku. Rayerová svou přihrávkou předložila míček do před brankového prostoru, kde však nenašla žádnou svou spoluhráčku.
54'
Velké Británie se nyní po rozehrávce nepodařilo dostat situaci před branku a odehrály míček do zázemí.
53'
Nakonec vše v pořádku a pokračuje se ve hře. Sedm minut před koncem ztrácí Jižní Afrika propastné tři branky.
52'
Nyní se zkoumá video a to po situaci, kdy na branku letěl vysoký míček, který britská hráčka odpálila a měla přitom vysoko svou hůl. Nejspíše se řeší tento přestupek?
51'
O korigaci ve skóre se nyní snažily Afričanky, ovšem jejich trestný úder se minul účinkem.
50'
Velká Británie právě vstřelila branku!
Tak to byl pěkný dloubák vzduchem od britské hráčky. Na ten si šikovně naběhla ELENA SIAN RAYEROVÁ, která křižnou ranou umístila míček k levé tyčce.
48'
Dobrá přízemní přihrávka před branku přes bránící hráčky Jižní Afriky. Jen velká škoda pro vedoucí tým, že se před brankou nenacházela žádná hráčka.
47'
Začátek závěrečné čtvrtiny je taky v režii Velké Británie.
46'
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Velká Británie s dalšími minutami zápasu zlepšila svou hru a docílila dvou branek. Jedna padla po hrubé chybě hráčky Jižní Afriky, která nezvládla zpětnou přihrávku.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
43'
Kapitánka Hunterová nyní navíc dostala zelenou kartu a půjde si na dvě minuty odpočinout.
42'
Jižní Afrika se nyní ocitla v těžké krizi a uvidíme, nakolik je srazí předchozí zbytečná chyba, která vedla k další inkasované brance.
40'
Tak tohle byla velká chyba z pohledu Maraisové, která nepřesně rozehrála na svou spoluhráčku vzadu a doslova namazala LAURE UNSWORTHOVÉ, která propálila míček mezi betony vybíhající brankářky.
39'
Trestný roh nyní pomohl Británii k docílení vedoucí branky. Autorem branky je LILY OWSLEYOVÁ, jejíž střela se při cestě do branky otřela o hole blokujících hráček a míček odrazem o pravou tyčku skončil v brance.
38'
Přece se jen Britky nyní aktivněji dostávají k míčku a do blízkosti branky. Jako nyní, kdy moc nechybělo, aby se jedna z hráček dostala do slibného zakončení.
36'
Rychlý protiútok Britek byl včas zastaven. Nakonec Jižní Afrika získává míček na svou stranu.
35'
Oba celky hrají poměrně vyrovnaně a ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by mohla vést k další brance.
33'
Británie rozehrála trestný roh a přišla následně dobrá rána, kterou reflexivně vyrazila brankářka Jižní Afriky!
32'
Velká Británie započala druhou půlku zápasu s míčkem na svých holích. Jedna z dobrých střel byla sražena.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Nyní nás bude čekat menší desetiminutová pauza. Po polovině zápasu sledujeme vyrovnané skóre. Lze říci, že první patnáctiminutovka patřila Jižní Africe, ta druhá pak hráčkám Velké Británie.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
29'
Britky se ve druhé čtvrtině hodně zlepšily a po zásluze se dočkávají vyrovnání! Jonesová přihrála prudký pas před branku, kde je v těžší pozici dokázala do branky tečovat ELENA SIAN RAYEROVÁ.
29'
Johnsonová nyní svou tečí odrazila míček mimo svou branku. Britky zůstanou na míčku.
27'
Vysoký míček nyní Hinchová vyrazila svou vyrážečkou a to po dobré střele od Zuluové.
26'
McCallinová šla nyní tvrdě do souboje a po odpískání vidí od rozhodčí zelenou kartu. To znamená, že hráčka nesmí na hřiště po dobu dvou minut.
25'
Britská hráčka nezachytila míček ve hracím poli a tak se rozehrávky ujmou soupeřky.
23'
Nyní se to pokoušela nějak změnit jedna z hráček prohrávajícího týmu. Její průnik byl sice odvážný, ale neúspěšný.
22'
Ani Britkám se nyní nepodařilo dostat až do před brankového prostoru. Druhá čtvrtina je hlavně o dobré defenzívě obou týmů.
20'
Série drobných faulů dostaly Jižní Afriku až do blízkosti branky soupeřek. Nakonec se však k zakončení hráčky nedostaly.
18'
Ve druhé čtvrtině Britky rozhodně přidaly na svém tempu a nyní nutí soupeřky bránit své jedno brankové vedení.
17'
Snaha britské hráčky o průnik z pravé strany nevyšel a ihned byla obsazena soupeřkami.
16'
Začátek druhé čtvrtiny.
Jižní Afrika byla v úvodních patnácti minutách hry lepším týmem a po zásluze vede.
15'
Konec první čtvrtiny.
11'
Dlouhá přihrávka na straně Jižní Afriky, ovšem hráčky rychle získaly míček zpět na svou stranu a pokouší se o další zteč.
7'
Ovšem nyní se nebezpečně k brance blížila Owsleyová, ale na poslední chvíli jí bylo znemožněno zakončit.
6'
Britky se od inkasované branky drží dál od své branky a snaží se převzít iniciativu na svou stranu. Každopádně Mbandeová v brance zatím nemusela řešit nic zásadního.
4'
Jižní Afrika právě vstřelila branku!
O první změnu ve skóre se postaraly Afričanky! Seeraneová možná chtěla spíše už zakončovat, ale nakonec se míček příhodně odrazil na volnou NICOL WALVARENOVOU, která byla před brankou osamocena a jen dorazila míček do branky.
4'
Hráčky Jižní Afriky jsou aktivní a mají více ze hry. Nyní se kombinací pokouší o další ohrožení branky.
4'
Dva trestné rohy nyní zahrávala Jižní Afrika, přičemž ten druhý byl hodně nebezpečný, kdy se míček opět dostal mezi tři tyče a Hinchová opět úspěšně vyrazila míček svou pravou nohou!
3'
A další povedená rána od jihoafrické hráčky a Hinchová si připisuje další úspěšný zákrok.
3'
Brankářka Velké Británie musela poprvé zasahovat, kdy u své pravé tyčky vykopla míček.
1'
O první snahu zaútočit se snažily hráčky Jižní Afriky. To se jim nepovedlo. Následně zahrávaly rozehrávku, ovšem nato přišly o míček a do své první útočné akce se mohly vydat jejich soupeřky.
Oba týmy odehrají své druhé utkání na OH. První vystoupení se ani jednomu týmu nepovedlo dle jejich představ. Jižní Afrika prohrála 2:0 s Irskem a Britky pak nestačily na Německo, kterému podlehly 2:1.
Z dané skupiny A postupují dále čtyři celky z šestičlenné skupiny a rozhodně není pro jeden ani druhý tým, nic ztraceno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:30.