OH - Pozemní hokej (ženy) - Německo - Nizozemsko -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   11:30

Německo - Nizozemsko

To je zatím vše, někdy u dalšího onlajnu z OH v Tokiu se těším na počtenou!
Máme za sebou poslední zápas ve skupině obou týmů, ve kterém vítězí Nizozemky 3:1! A to zejména díky dvougólovému příspěvku Frederiqui Matlaové. Němky dokázaly pouze snížit z trestného rohu. K brance ze hry se nedostaly. Holanďanky tak s 15 body vítězí ve skupině A, Němky obsadí s 12 body druhé místo.

Nutno podotknout, že zápas musel být opravdu ohromně fyzicky náročný. V Tokiu panuje obrovské horko. Ale i tak se hrál neskutečně atraktivní pozemní hokej.
Konec dnešního utkání.
60'
Už Němky nestihnou ani snížit.
59'
Němky ještě rozehrávají, ale času jim zbývá opravdu málo.
57'
Němky už tuší, že dnes to proti Holanďankám pravděpodobně nevyjde. A podle toho vypadá jejich herní projev po inkasované brance. Nizozemky se totiž tlačí dopředu.
56'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Německá aktivita směrem dopředu přináší pořádná okna v defenzívě. A to teď využívá FREDERIQUE MATLAOVÁ, která po výborné práci Weltenové zvyšuje na rozdíl dvou branek! Sedmým gólem v turnaji! Krásně si nyní nizozemská kanonýrka položila brankářku a zasunula! Dokáží Němky ještě srovnat?
56'
Pěkná akce Zimmermannové, ale míček končí mimo. Ale jinak kvalitní individuální akce německé hokejistky.
55'
Druhý však brankou nekončí, Lorenzová sice vypálila dobře, ale Koningová si poradila.
55'
Velká šance na srovnání, Haukeová vybojovala trestný roh. A víte, jak skončil ten první německý? Brankou!
54'
No ale Lorenzová o míček přichází. Německá kapitánka se však zlobí, zdálo se ji, že byla faulovaná.
54'
No s tím klidem jsem to možná trochu přehnal, nizozemská kombinace totiž končí v zámezí. U míčku zpět Němky.
53'
Po delší době jsou s klidem na hokejkách Nizozemky.
52'
Heinzová se Schröderovou se pěkně prokombinovaly dopředu, ale následně jejich akce končí.
51'
Němky se snaží kombinovat, ale hokejistky v oranžovém se poctivě snaží dostupovat.
50'
Poslední desetiminutovka dnešního mače začíná, a Němky se tlačí za vyrovnáním. Naopak Nizozemky poctivě brání. Jak tohle drama dopadne?
50'
Dobře nyní zapracovala defenzíva Holanďanek, v dobré pozici totiž obrala o míček Martensovou.
50'
Oba týmy musí hodně střídat, protože v Japonsku panuje opravdu velké horko.
49'
Matlaová si chtěla pokrýt míček a získat faul. No a to se povedlo.
48'
Holanďanky sice dostaly míček do branky, ale bylo to mimo půlkruh, a tak gól logicky neplatí.
47'
Němky se opět cpaly dopředu, ale jejich akce končí faulem. Rozehrávají Holanďanky.
46'
Hornová se tlačila dopředu, ale van Maasakkerová zakročila a o míček svou německou soupeřku obrala.
46'
První akci předvedly Němky, ale vysoký pas končí v zámezí.
Čtvrtá čtvrtina právě začala.
Po krátké pauze jdeme na poslední čtvrtinu!
Třetí čtvrtina skončila.
45'
No ale ne na dlouho. Ale branku už ve třetím dějství neuvidíme.
45'
Leč nevymyslela nic. A tak jsou na míčku Němky.
45'
Nizozemky v poslední minutě třetí čtvrtiny opět útočí, Matlaová se snaží něco vymyslet na pravé straně.
44'
Další zelená karta, tentokráte na na straně Německa. Obdržela ji Haukeová.
44'
Zákrok si musela připsat Koningová, ta si však poradila. I když jistá si tedy nebyla.
43'
Další zelená karta, tu avšak obdržela van Maasakkerová. První trest pro Nizozemky.
42'
Hodně odvážná akce německé kapitánky Lorenzové, které se rozhodla prokličkovat přes soupeřky. Avšak to nevyšlo a dopředu mohou opět Holanďanky.
41'
Nyní jsou u míčku opět Nizozemky, ale jejich kontr na pravé straně nevychází. Matlaová totiž faulovala.
40'
A zase obrat, nyní Němky kombinují na své polovině a hledají skulinu v holandské obraně.
39'
Avšak ani jejich útočení dlouho netrvalo. Nizozemky se v klidu a celkem rychle vrátily k míčku.
38'
Němky opět v oslabení, zelenou kartu obdržela Viktoria Huseová.
38'
Akce hokejistek v oranžovém nevyšla, dopředu tak vyráží Němky.
37'
Nyní jsou Holanďanky opět aktivnější. A máme taky dobrou zprávu, van Maasakkerová je po tvrdém zásahu míčkem zpět ve hře. A to pouze s náplastí!
36'
A další pokus Matlaové! Sonntagová si v brance poradila, s pomocí svých spoluhráček navíc německá brankářka přežila i následný tlak v bezprostřední blízkosti svatyně Němek.
36'
A z něj Matlaová nastřeluje levou tyč! Velká šance, po které bude následovat další trestný roh!
36'
Pěkná akce Matlaová, která si obkličkovala soupeřky a vybojovala trestný roh!
35'
Hornová chtěl nastřelit míček někam před branku, avšak do místa určení její pokus nedorazil.
35'
Matlaová chtěla prostrčit na Verschoorovou, ale to se nepovedlo. U míčku jsou zpět Němky.
34'
Nizozemky drží míček na svých holích a Němky tak musí napadat.
33'
Místo toho vyrazily do brejku Nizozemky! Albersová na levém křídle dostala až moc prostoru, ale Sonntagová její střelu vyráží pravým chráničem. Skvělý zásah!
32'
Brejk Němek po pravém křídle nevychází, přihrávku před branku nikdo nedokázal zachytit, a tak se Holanďanky v klidu ubránily.
32'
Schröderové už trest vypršel, Němky v plném počtu.
31'
Němky započaly prvním útokem. Spíše však hokejistky v černém drží míček na svých holích.
Třetí čtvrtina právě začala.
Ty už se také připravují do svých pozic, jdeme na věc!
Nizozemky už jsou na hrací ploše. Ještě čekáme na Němky.
Nyní probíhá poločasová přestávka. Nutno podotknout, že sledujeme opravdu zajímavý a kvalitní zápas. Ze začátku byly Nizozemky rozhodně lepší a v první čtvrtině získaly dvoubrankový náskok, následně se však Němky rozkoukaly a také vystrčily růžky. To jim přineslo také snížení. Uvidíme, co nám nabídne druhá polovina zápasu.
Druhá čtvrtina nám právě skončila.
30'
Ale Němky dobře napadají. A dokonce Maertensová bude rozehrávat na polovině soupeřek.
29'
Vyloučení na straně Německa, zelenou kartu obdržela Anne Katrin Schröderová.
28'
Skvělá práce Nunniková, jenž získala míček a navíc také vybojovala faul před vlastní brankou a ukončila tak německé prozatímní snažení o vyrovnání.
27'
Matlaová však jen těsně minula! Třetí branka byla nyní opravdu blízko!
27'
Nakonec však ano, čeká nás trestný roh!
27'
Po delší době se snažily zaútočit také Holanďanky, Weltenová se tlačila do střely, leč nic z toho.
26'
Hornová si dobře na pravém křídle kříkla o míček, ale Holanďanky předvedly dobré bránění. Žádná další šance se, minimálně zatím, nekoná.
25'
Němky vstřelená branka pochopitelně povzbudila, a tak jsou hodně nabuzené a ve velkém napadají. Pro atraktivitu zápasu je to jedině správně.
25'
Německo právě vstřelilo branku!
Dokáží! Němky využívají hned první trestný roh a snižují! Shröderová přihrála na střelu SONJE ZIMMERMANNOVÉ, která propálila vše, co jí stálo v cestě. Němky jsou zpět v zápase. Využívají hned svou první větší šanci!
24'
První trestný roh také na druhé straně, pro Němky. Dokáží snížit?
24'
Ale ostrostřelkyně Matlaová svým pokusem nakonec neohrozila Sonntagovou.
23'
Nyní však trestný roh opravdu nastane. Hornová zahrála nohou.
22'
A tak nakonec nečeká, sudí své rozhodnutí změnily. Jedna z obránkyň byla nastřelena, s tím nemohla nic dělat. Správné rozhodnutí.
21'
Z následného brejku hokejistek v oranžovém nás čeká trestný roh!
21'
Jedna z Holanďanek schytala velkou ránu pravděpodobně míčkem. A tak se nám na nyní ošetřuje. Je to van Maasakkerová. Ale vypadá to, že by snad mohla být v pořádku.
20'
Nyní ale Schröderová krásně prošla přes asi tři soupeřky, na to byla radost pohledět. Avšak její následná přihrávka končí mimo.
20'
Zimmermannová rozehrává, avšak Holanďanky výborně dostupují.
19'
Stejně tak po střele Weltenové mimo nehrozilo žádné nebezpeční pro Sonntagovou.
18'
Dopředu se po levém křídle tlačila Albersová, ale žádná velká šance z toho není.
18'
Stejně jako její spoluhráčce krátce poté z levé strany.
17'
Fleschützová se snažila opět nacentrovat před branku z pravé strany, ale její záměr nevyšel.
16'
Nastřelený míček z pravé strany jenom proletěl malým půlkruhem, škoda pro Němky.
16'
Němky tentokráte rozehrávaly, a tak jim náleží právo prvního útoku.
Druhá čtvrtina právě začala!
Po krátké pauze jdeme na druhou čtvrtinu!
První čtvrtina skončila.
15'
Ale ještě se dopředu snažily vydat Němky, avšak jejich kontr v samotném závěru nevyšel.
15'
Nizozemky drží míček na polovině soupeřek.
14'
Krásná akce Holanďanek, které si od poloviny hřiště přihrávaly míček až před branku, kde dostala LIDEWIJ WELTENOVÁ ideální pas až těsně do bezprostřední blízkosti. A následně tak nebyl problém vstřelit branku. 0:2 z pohledu Němek. Weltenová vstřelila první gól na turnaji.
14'
U míčku jsou opět hokejistky v oranžovém a snaží se vymyslet nějakou akci.
13'
Altenburgová chtěla z pravé strany vyslat míček před branku, ale její záměr nevyšel. Respektive Holanďanky její centr zblokovaly.
12'
Němky se prakticky poprvé dostaly do půlkruhu, avšak ke střele se nedostaly. Ale pěkná akce Heinzové.
11'
Nyní tedy ani Nizozemkám nevyšla rozehrávka. Sledujeme poměrně neurovnanou pasáž hry.
11'
No ale opět jejich akce neměla dlouhého trvání. Holanďanky zpět s míčkem na holích.
10'
Další akce Nizozemek však nevyšla, míček končí v zámezí, a tak si zahrají zase Němky.
9'
I po vstřelené brance se průběh hry nijak výrazně nemění, hokejistky v oranžovém jsou rozhodně lepší a aktivnější.
8'
Krátce poté však Holanďanky získaly další trestný roh, a ten už končí brankou! Byla to FREDERIQUE MATLAOVÁ, která se dostala ke střele. Po teči končí míček až v brance! Kanonýrka Matlaová vstřelila již svůj šestý gól na turnaji.
8'
Ten však Nizozemkám nevyšel.
7'
Welltenová se drala dopředu, ale jedna z bránících Němek zastavila už v půlkruhu akci nohou, čeká nás trestný roh.
6'
Ale ofenzivní choutky moc dlouho hokejistkám v černém nevydržely. Granitzkiová se dostala s míčkem mimo hrací plochu.
5'
Verschoorová se chtěla odhodlat ke střele, jenže německá obrana zapracovala velmi dobře. Nyní si Němky mohou prakticky poprvé v zápase zaútočit.
4'
Holanďanky ještě Němky k míčku prakticky nepustily. Hokejistky v oranžovém kombinují naprosto v klidu. A tlačí se dopředu.
3'
Další akce Nizozemek, Matlaová se však k míčku v bezprostřední blízkosti nedostala.
3'
Teď už si však Sonntagová musel připisovat zákrok. A to velmi akrobatický. Německá gólmanka si však poradila. Nizozemky jsou však zatím mnohem lepší.
2'
Do zakončení se tlačila Verschoorová, ale v dobré pozici se provinila proti pravidlům, a tak nic z této akce.
1'
V první minutě jsou na míčku zatím Holanďanky, ale zatím z toho žádná střela na Sonntagovou nevyšla.
Zápas právě začal.
Jdeme na to! Rozehrávky se ujmou Holanďanky.
V brance Němek naskočí Julia Sonntagová, na druhé straně se představí Josine Koningová.
Ještě si však musíme vyslechnout hymny obou týmů.
Oba celky už nám nastupují na hrací plochu, za malou chvilku začneme! Němky se představí v černém, Holanďanky v klasické oranžové variantě.
Souboj o první místo ve skupině A bude řídit argentinsko-novozelándské duo sudích, a to Irene Presenquivoá a Kelly Hudsonová. Duel na severním hřiště Oi Hockey Stadium startuje v 11:30. Sledujte ho spolu s námi!
Zahajovací sestavy:

Německo: Sonntagová – Hornová, Oruzová, Zimmermannová, Schaunigová, Huseová, Granitzkiová – Wortmannová, Lorenzová (C), Micheelová, Heinzová, Haukeová, Fleschutzová – Schroderová, Stapnehorstová, Altenburgová, Pieperová, Maertensová.

Nizozemsko: Koningová – Koolenová, van Maasakkerová, Sandersová, Stamová – Pheninckxová, Leurinková, de Waardová, Keetelsová, Nunninková, van Geffenová, de Goedeová (C), van Gilsová – Moesová, Albersová, Verschoorová, Weltenová, Matlaová.
Nizozemsko

To hokejistky z Nizozemí působí na turnaji ještě dominantnějším dojmem! Na turnaji inkasovaly pouhý jeden gól. A to navíc hned v prvním zápase, který ovládly 5:1. Následně už brankářka nepustila za záda ani jeden míček a pomohla k holandským výhrám 4:0 nad Irskem, 5:0 nad Jihoafrickou republikou a 1:0 nad Velkou Británií. Od 11:30 uvidíme, kdo si dojde pro první místo ve skupině!
Německo

Němky zatím na turnaji inkasovaly v zápase nanejvýš dvě branky a zatím tak potvrzují roli jednoho z kvalitativně lepších celků. V prvním mači na turnaji porazily Velkou Británii těsně 2:1, poté zdolaly ještě Indii 2:0, Irsko 4:2 a také Jihoafrickou republiku, a to 4:1. V posledním zápase skupiny se tak o první místo porvou s Holanďankami.
Hezké dopoledne, v Tokiu nás čeká závěrečný den skupinové fáze ženského turnaje v pozemním hokeji. A jako pomyslný vrchol uvidíme souboj o první místo dvou zatím ještě neporažených týmů, Německa a Nizozemska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:30.