OH - Pozemní hokej (ženy) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  2. srpna 2021   11:30

Nizozemsko – Nový Zéland

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Je konec. Nizozemsko potvrdilo roli jasného favorita a zvítězilo hladce 3:0. Už v 7. minutě otevřela brankový účet Weltenová. Ve 21. minutě přidala branku Matlová a ve 37. minutě uzavřela skóre Stamová.
Nizozemsko se v semifinále utká s vítězem zápasu Španělsko – Velká Británie.
60'
Konec utkání.
59'
Nizozemsko se snažilo projít po levé straně, ale k míčku se dostal jen soupeř.
58'
Hullová se ocitla v problémech, ale nakonec byla faulovaná.
57'
Čas hostů rychle plyne a navíc jsou u míče opět domácí.
56'
Frederique Matlová se dostala ke střele, ale O'Hanlonová drží svůj celek alespoň na třech obdržených gólech.
55'
Nyní hlavní rozhodčí mluvila s videorozhodčím o trestném rohu pro Nizozemsko, ale nakonec z toho nic nebude.
53'
Novozélanďanky získaly míček na polovině soupeře, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného.
52'
Bohužel toho ani není moc co ke komentování, neboť šancí je ve čtvrté části zápasu pramálo a hraje se především ve středu hřiště.
50'
Zbývá posledních deset minut a o vítězi je si myslím rozhodnuto už nyní, neboť se Nový Zéland ani nemůže přiblížit bráně domácího celku, který dominuje zápasu.
49'
Nyní si Grace O'Hanlonová připsala velice dobrý zákrok proti střele Albersové.
48'
Laura Maria Nunninková ale nakonec z levé strany posunula míček jen dozadu a Nizozemsko by už možná rádo ukončilo zápas.
47'
Balónek zavítal od hostující hráčky pouze do zámezí a Nizozemky budou opět rozehrávat další akci.
46'
Čtvrtá čtvrtina začala.
45'
Třetí čtvrtina skončila.
44'
Následně ale Nový Zéland získal aut na polovině soupeře a může něco vymyslet před přestávkou.
43'
Znovu se Nizozemky ujaly tempa hry a drží míček.
41'
Posléze si hostující celek tvořil tlak, ale domácí hráčka vypíchla míček a získala jej pro svůj tým.
40'
Nyní se Novozélanďanky už ujaly míčku na své polovině a snaží se něco vymyslet, ovšem zatím to jsou pouze přihrávku v obranné řadě.
39'
Nizozemky svého soupeře vůbec nepouštějí k míčku a Nový Zéland to má velice obtížné.
38'
Frederique Matlová se ocitla v obrovské šanci, když zakončovala z bezprostřední blízkosti, ale její pokus letěl jen vedle levé tyče!
37'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!

Trestný roh byl připraven pro střelu LAUREN LARY JEANETTE STAMOVÉ, která vystřelila k pravé tyči, kdy ještě míček lehce tečoval hostující hráčka a ten následně skončil za zády brankářky. – 3:0
37'
Felice Albertsová se dostala ke střele, která trefila nohu soupeřky a Nizozemsko získalo trestný roh.
36'
Novozélanďanky se nyní sice dostaly dopředu, ale opět z toho nebylo ani zakončení.
35'
Malou Pheninckxová tentokrát zkoušela prostřelit gólmanku Nového Zélandu, ale její pokus skončil jen vedle svatyně.
34'
Frederique Matlová se opřela do míčku, ale O'Hanlonová si připisuje úspěšný zákrok!
33'
Xan Gerdien de Waardová se snažila projít z pravé strany, ale tam ji zastavila soupeřka.
32'
Opět je k vidění podobný obrázek jako v první půli, kdy jsou u míčku hráčky Nizozemska a drží soupeře pod zámkem.
31'
Třetí čtvrtina začala.
30'
Druhá čtvrtina skončila.
29'
Nepřesná kombinace přihrávek domácích směrem dopředu končí jen v zámezí.
28'
Margot van Geffenová uviděla od rozhodčí zelenou kartu a na dvě minuty si odpočine.
27'
Ovšem následné zahrání trestného rohu Nizozemek nepřineslo žádné zakončení.
26'
Nový Zéland se ale posléze ocitl opět v problémech a Nizozemsko získalo další trestný roh.
25'
Znovu se Nizozemky dostaly ke střele, ale tentokrát si O'Hanlonová připsala úspěšný zákrok.
24'
Nepřesná přihrávka na domácí straně z levé strany, když skončil míček pouze v zámezí.
23'
Hostující hráčky opět jen pod tlakem odpalují míček co nejdále a Nizozemsko potvrzuje své kvality.
22'
Nový Zéland se sice snažil projít po pravé straně, konkrétně to byla Ella Gunsonová, ale její přihrávka nenašla nikoho a skončila v zámezí.
21'

FREDERIQUE MATLOVÁ se ujala penalty, kterou poslala k levé tyči, kde se sice zkusila natáhnout brankářka O'Hanlonová, ale na míček nedosáhla. – 2:0
20'
Tak nakonec je z toho penalta pro Nizozemsko!
20'
Následný pokus trefil Megan Hullovou pravděpodobně do masky a bude tak na řadě další trestný roh.
20'
Ano, videorozhodčí potvrdil trestný roh pro Nizozemsko, které tak může vstřelit druhou branku.
20'
Eva Roma Maria de Goedová se snažila prodrat dopředu z pravé strany, kde následnou přihrávkou pravděpodobně trefila nohu soupeřku, ale vše ještě přezkoumá videorozhodčí.
19'
Posléze se Nizozemky dokonce dostaly velice rychle do útoku a získaly rozehrávku z autu.
18'
A opět trestný roh Novozélanďanek, ovšem ten byl tentokrát už zblokován brankářkou Koningovou!
18'
A následovat bude ještě jeden, neboť střela Megan Hullové byla zblokována nizozemskou hráčkou.
17'
Nyní se domácí hráčky budou muset bránit, protože přijde trestný roh Nového Zélandu.
16'
Druhá čtvrtina začala.
15'
Skončila první čtvrtina.
14'
Následná přihrávka středem skončila opět jen u soupeře.
13'
Nizozemky nikam moc nespěchají a spíše drží míček na své polovině hrací plochy.
11'
Ovšem aktuálně toho k vidění moc není a hraje se především ve středu hřiště.
10'
Nový Zéland ale postup po pravé straně nevymyslel podle svých představ a Nizozemsko tak má míček zpět ve své moci.
9'
De Goedeová uběhla s míčkem směrem dopředu několik metrů, ale nakonec bude mít soupeř rozehrávku od své brány.
8'
Nový Zéland se nyní sice snažil projít dopředu, ale to se po levé straně Lize Thompsonové moc nepovedlo.
7'

Laurien Leurinková se z pravé strany dostala před dvě hráčky a následně před bránou našla LIDEWIJI MARSIU MARII WELTENOVOU, která z první dokázala zakončit za záda O'Hanlonové. – 1:0
6'
Tak nakonec Nový Zéland další trestný roh mít nebude, neboť videorozhodčí přezkoumal situaci a vyvrátil původní rozhodnutí.
6'
Nyní trestný roh získalo hostující mužstvo a ten se bude opakovat, jelikož rozhodčí ukazuje na zblokovanou střelu domácí hráčky nohou.
5'
Ovšem ani tentokrát nebyl trestný roh proměněn v branku, protože střelu Frederique Matlové zblokovala svou hokejkou hostující hráčka.
4'
Nyní přišlo zakončení Frederique Matlové, které ale brankářka Tarryn Daveyová dokázala vyrazit a následuje trestný roh.
3'
Domácí celek je v dnešním zápase naprosto jednoznačným favoritem a bylo by obrovské překvapení kdyby nepostoupil.
2'
Znovu to bylo domácí mužstvo, které se vydalo dopředu po levé straně, ale nakonec z toho není nic vážnějšího.
1'
Xan Gerdien de Waardová se sice po trestném rohu dostala do zakončení, ale minula bránu soupeře.
1'
Nizozemsko hned v první minutě získalo trestný roh a to po vlastní chybě Novozélanďanek.
Zahajovací sestavy:

Nizozemsko: Koningová – de Waardová, Keetelsová, Verschoorová, Weltenová, van Maasakkerová, Matlová, Sandersová, Stamová, Koningová, van Geffenová, de Goedeová (C)
Náhradníci: Koolenová, Pheninckxová, Leurinková, Albersová, Nunninková

Nový Zéland: O'Hanlonová – Daveyová, Shannonová, Merryová, Gunsonová, O'Hanlonová, Thompsonová, Hullová, Doarová, Keddellová, Smithová, Michelsenová (C)
Náhradníci: Daviesová, Ralphová, Kingová, Charltonová, Dickinsová

Rozhodčí: Meisterová – Joubertová
Ve čtvrtfinále se proti sobě utkají týmy Nizozemsko a Nový Zéland. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma lety, kdy Nizozemky zvítězily 3:2. Úvod dnešního utkání je naplánován na 11:30.

Nizozemsko ovládlo skupinu A bez ztráty bodu, tudíž mělo na kontě 15 bodů se skóre 18:2. V prvním zápase vyhrálo nad Indií 5:1. Následně si lehce poradilo s Irskem 4:0 a následně jednoznačně 5:0 s Jihoafrickou republikou. Poté přišla těsná výhra 1:0 nad Velkou Británií a naposled vyhrálo 3:1 nad Německem.

Nový Zéland skončil ve skupině B na 4. pozici se 6 body a skóre 8:7. Nejprve vyhrál 3:0 nad Argentinou a posléze 2:1 nad Japonskem. Ovšem poté přišly prohry a to 1:2 se Španělskem, 0:1 s Austrálií a 2:3 s Čínou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:30.