OH - Pozemní hokej (ženy) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   12:00

Nizozemsko – Argentina

12:00 Nizozemsko - Argentina (Finále) 3:1 - ženy
NED 1. . Nizozemsko
ARG 2. . Argentina
GBR 3. . Velká Británie

Z tohoto přenosu je to vše, děkujeme za pozornost.
8. Nový Zéland.
Pro Argentinu skončila i třetí finálová účast porážkou a ziskem stříbra. Hodně hráček to kouše opravdu těžko, hrací plochu zaplavují slzy smutku. Brankářku Succiovou dokonce utěšovala jedna z rozhodčích.
Nizozemky potvrdily roli nejlepšího týmu na světě. Ke dvěma zlatým medailím ze světových šampionátů 2014 a 2018 přidávají i svůj čtvrtý triumf na olympijských hrách. Bylo to pro ně už páté finále v řadě.
Je dobojováno! Vše podstatné se v tomto finálovém střetnutí vešlo do druhé čtvrtiny, kdy se Nizozemsko během pár minut dostalo do trháku 3:0. Góly padaly jen z trestných rohů. Vše odšpuntovala Frederique Matlaová, po které Succiovou ještě dvakrát překonala Caia van Maasakkerová. Na konci třicáté minuty sice stejným způsobem snížila Gorzelanyová, ale nic dalšího už si Argentinky připravit nedokázaly.
60'
Maria Verschoorová skvěle kryje míček u pomezní čáry. To už běží poslední vteřiny tohoto finálového střetnutí!
59'
Nizozemky dvakrát za sebou zachytily přihrávky letící před branku Josine Koningové. Náhradnice v oranžových barvách už začínají slavit zlato.
58'
Zbytečná ukázka frustrace. Agustina Albertarriová faulovala ještě na útočné polovině a na dvě minuty oslabila svůj tým.
57'
K velké nelibosti argentinského kouče žádná penalta nařízena nebyla. Jeho svěřenkyně se navíc samy vyhnaly ze hřiště.
57'
Agustina Albertarriová šla na levé straně do dvou protihráček. U videa se nyní bude zkoumat, zda ji Sandersová nefaulovala.
56'
Nedá se hovořit o tom, že bychom sledovali nějaký drtivý argentinský tlak. Evropanky hrají zkušeně a ukrajují jednu minutu za druhou. Je to trochu na úkor atraktivity.
54'
Nizozemky reagovaly na lacinou ztrátu vysunutím napadající linie. Jihoameričanky ji však snadno překonaly a už se nachází před Koningovou.
53'
Julieta Jankunasová se neprosadila přes skálopevnou obranu a nenašla způsob k provedení nějaké finální přihrávky.
52'
Margon van Geffenová spolupracovala s Leurinkovou, která šla drze do střeleckého kruhu, ale ve finále ji míček utekl do autu.
51'
Držení míčku: 57 % – 43 %.
50'
Míček stále častěji mění svého majitele. Asi v tom hraje roli i narůstající nervozita, Argentinky si jsou vědomy docházejícího času na vstřelení dvou gólů.
49'
Victoria Valdézová udělala zbytečnou chybu v rozehrávce. Nizozemky toho ale nevyužily, nerozuměly si na pravé straně. Byla u toho Nunninková.
48'
Agustina Gorzelanyová trefila vybíhající blok. Argentinky dostaly druhý pokus a ten dopadl úplně stejně.
47'
Koningová fotbalově odehrála míček ven ze střeleckého kruhu. Její spoluhráčky ale drobně chybovaly a za hru nohou je nařízen trestný roh.
46'
Agustina Gorzelanyová ztratila míček v poměrně nebezpečném území. Žádné větší následky pro argentinskou defenzivu to ale nemělo.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Nizozemky si tentokrát závěr čtvrtiny pohlídaly a do závěrečných patnácti minut půjdou s velice nadějným vedením o dva góly.
44'
Matlaová ve společnosti Valdézové získala volný úder z pravého konce hřiště. Stejná hráčka se pak ani napodruhé nevymanila z argentinského sevření.
43'
Rocio Mocciaová neprošla přes svou osobní strážkyni. Nizozemky si hlídají míček cirkulací na vlastní polovině.
42'
Matlaová ve spolupráci s Verschoorovou na předchozí situaci nenavázaly. I tak Nizozemky vedou na průniky do střeleckého kruhu 10 – 2.
41'
Teď se argentinská defenziva malinko pootevřela a hned z toho byla velká šance pro Verschoorovou. První brankářský zákrok předvedla Succiová! Skvělou přihrávkou všechno vytvořila Weltenová.
40'
Margon van Geffenová inkasovala úder míčkem do obličeje. Z nizozemské rozehrávky na pravé straně poté vznikla okamžitá ztráta.
39'
Nizozemky ukázaly, že si rozumí v kombinaci na malém prostoru. Posunuly se tak na půlku, kde přišel drobný faul.
38'
Koningová nechala projít nahození zpoza kruhu do brány. Bez nějaké teče útočící hráčky podobné trefy platit nemohou.
37'
Jihoameričanky se hodně zatáhly, ale zároveň ideálně zahustily prostor na okraji střeleckého kruhu. Dovnitř se nyní nedá dostat.
36'
Toccalinová vyrobila skvělou přihrávku před branku. Trinchinettiová ji ale nezpracovala a ani z této situace nevzešlo žádné zakončení.
35'
Vracíme se k obehrávání nizozemské branky. Bránící pozemkářky v oranžových dresech však soupeřkám nic nepovolují.
34'
Šťastný odraz uvolnil na levé straně Nunninkovou, jenže jedna z jejích spoluhráček nedokázala slušně vypadající akci rozvinout dále.
33'
První vteřiny po změně stran ukazují možné zlepšení Argentinek. Díky průniku Maríe José Granattové budou pokračovat v okolí střeleckého kruhu.
31'
Alonsová po faulu na svou osobu rychle rozehrála. Merinová pak ale nezvládla přihrávku z pravého kraje hřiště.
Začátek třetí čtvrtiny.
Vzrušující druhé dějství nabídlo hned čtyři góly. Všechny padly z trestných rohů, které dnes hrají naprostý prim. Ve třiadvacáté minutě otevřela skóre Matlaová, kterou hned dvakrát napodobila Caia van Maasakkerová. Argentinky každopádně stihly ve zbývající minutě své manko zkorigovat. Koningovou z první střely na branku překonala Gorzelanyová.
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Argentina právě vstřelila branku!
Nesmírně důležité snížení! Argentinky hodně chvátaly, aby ještě stihly něco předvést před přestávkou. María José Granattová vybojovala trestný roh a z toho z poslední střely druhé čtvrtiny skórovala AGUSTINA GORZELANYOVÁ. Míček proletěl mezi nohama Koningové.
29'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Trinchinettiová smolným zásahem nohou nabídla Nizozemkám další trestný roh, jenž opět skončil gólem! Podruhé se prosadila CAIA VAN MAASAKERROVÁ, která švihem uklidila míček ze svého pohledu k levé tyči.
29'
Rozdíl je i v napadání. Argentinské hokejistky nyní pouze přihlíží zdlouhavé přípravné fázi hráček v oranžovém. To by se na druhé straně nestalo.
27'
Těžko najít nějakou slabinu v nizozemském výkonu. Skvěle pracuje zejména obrana, která nechala soupeřky jen dvakrát nahlédnout do střelecké zóny.
26'
V těchto minutách se souboj o zlato dost možná láme! Mohou za to trestné rohy, z nichž daly Nizozemky už dva góly! Ani před brankou clonícící Toccalinová nepomohla vedle stojící gólmance Succiové zastavit povedenou střelu CAII VAN MAASAKKEROVÉ.
26'
Skvělá kontrola míčku od de Waardové. Následoval nástřel od Albersové a další trestný roh. Argentinky znovu vyhlašují stav ohrožení.
25'
Vysokánské nahození z půlící čáry nechala obrana Nizozemska v čele s brankářkou Koningovou odskákat až za koncovou čáru.
24'
Argentinky budou muset hodně zabrat. Zatím je to docela jednostranná záležitost, hraje se podle not světových šampionek.
23'
Nizozemsko právě vstřelila branku!
Pokus Matlaové byl zablokován nohou jedné z Argentinek, takže se trestný roh opakoval. A napodruhé z něj padl úvodní gól, FREDERIQUE MATLAOVÁ se tentokrát trefila přesně k tyči, kam Succiová ani tygřím skokem nedosáhla.
23'
Sandersová vybojovala míček pro Nizozemky, které se přesunuly na pravou stranu. Bodyček na Matlaovou od Reteguiové znamená trestný roh.
22'
Další nizozemský průnik do střeleckého kruhu. Bylo tam ale příliš husto, vše skončilo neúspěšným centrem Verschoorové.
21'
Držení míčku: 63 % – 37 %.
20'
Pro tečovanou přihrávku od de Goedenové se natáhla Verschoorová. Ocitla se v dosud největší šanci ze hry, jenže zblízka těsnila minula ze svého pohledu levou tyč.
19'
Parádní uvolnění na pravé straně předvedla Nunninková, která se taktéž prosmýkla podél zadní čáry. Těžko říct, jestli pak ještě přihrávala, nebo šlo o střelu. Míček každopádně proletěl vedle zadní tyče.
18'
Margon van Geffenová nezpracovala přihrávku do střeleckého kruhu, která tedy vyletěla mimo hrací plochu.
17'
Granattová to vzala na sebe. Otočkou se zbavila hned tří hráček, ale další tři už na ni čekali v těsné blízkosti branky, kde byla čistě zastavena.
¨16'
Trest Stamové vypršel, pokračuje se v plném počtu na obou stranách. Zároveň se stále čeká na první střelu na branku.
Začátek druhé čtvrtiny.
Konec první čtvrtiny.
15'
Xan de Waardová odnesla získaný míček na půlící čáru a zpátečkou k obránkyním pošetřila další porci času.
14'
Zelenou kartu za hru tělem dostala Lauren Stamová, což znamená dvouminutovou přesilovku 11 na 10 pro Argentinu.
13'
Nevynucená chyba od Gorzelanyové, která poslala jednoduchou přihrávku do autu. Karta se obrací, na tahu jsou Evropanky.
12'
Tlak Nizozemek z prvních minut polevil. Jihoameričanky nyní mají více klidu na kombinaci v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
11'
Xan de Waardová nešikovně prodloužila nahozený míček před Koningovou, kde byla Reteguiová. Střela z otočky jí ale nesedla a vše se obešlo bez zákroku gólmanky.
10'
První souvislejší akce Argentiny skončila ještě hodně daleko od Koningové, jež se za necelých deset minut ještě ani jednou nevešla do záběru kamer.
9'
Na levém okraji střeleckého kruhu se ukázala Matlaová, ale z otočky se výrazně netrefila do prostoru branky.
8'
Jankunasová přepadla přes Leurinkovou, což bylo posouzeno jako faul. Ani v tomto případě se Argentina daleko nedostala.
7'
Rocio Mocciaová vypíchla míček rozběhnuté Nunninkové. Argentinky se před rozehrávkou stihnou zformovat v obraně.
6'
Jihoameričanky v úvodních minutách tahají za výrazně kratší konec. Hráčky v oranžovém je velmi snadno obírají o míček.
5'
Pouze centimetry dělily Nizozemsko od prvního gólu! Trestný roh zakončila van Maasakkerová a orazítkovala břevno branky Marie Succiové.
4'
Nesmírně vysoký presink padl na úrodnou půdu. Argentinky dvakrát ztratily míček v citlivém prostoru a nyní budou čelit trestnému rohu.
3'
Nizozemky se jako první dostaly do střeleckého kruhu, nicméně tečovaný míček proletěl těsně za Matlaovou, jež číhala před bránou.
2'
Logicky se jedná o opatrnější začátek. Nikdo nebude chtít kapitulovat jako první, takže se hraje ze zabezpečených obran.
1'
Oba týmy nastupují ve svých tradičních dresech. Nizozemky hrají v oranžovém, kdežto Argentinky ve světle modrém.
Začátek zápasu.
Zahajovací sestavy:

Nizozemsko: Koningová – van Maasakkerová, Sandersová, Stamová – de Waardová, Keetelsová, van Geffenová, de Goedeová (C) – Verschoorová, Weltenová, Matlaová.
Náhradnice: Koolenová, Pheninckxová, Leurinková, Nunninková, Albersová.

Argentina:
Succiová – Gorzelanyová, de los Llanosová, Barrionuevová (C), Toccalinová, Alonsová, Mocciaová, Valdézová, Trinchinettiová – M. J. Granattová, Merinová.
Náhradnice: Forcheriová, Reteguiová, Albertarriová, M. V. Granattová, Jankunasová.

Rozhodčí: Delforgeová (BEL), Wilsonová (GBR).
Argentina

Argentinské pozemkářky mají na svém kontě čtyři olympijské medaile. V letech 2000 a 2012 si zahrály i finále, ale na zlato ani v jednom případě nedosáhly. Po čtvrtfinálovém nezdaru z Ria se však na pomyslné stupně vítězů v Tokiu vrátily. V základní skupině přitom prohrály s Novým Zélandem a Austrálií a do čtvrtfinále vyrazily z třetího místa. Mezi nejlepší čtyři se Argentina dostala výhrou 3:0 nad Německem. V semifinále pak těsným výsledkem 2:1 porazila také Indii.
Nizozemsko

Úřadující světové šampionky také v Japonsku dokazují svou extratřídu. Do finále olympijského turnaje se kvalifikovaly už popáté za sebou. A dokonce posedmé v řadě budou brát cenný kov. Základní skupinou prošly Nizozemky naprosto suverénně. V pěti zápasech neztratily ani bod a s pouhými dvěma inkasovanými brankami obsadily první místo s náskokem tří bodu na druhé Německo. Ani ve vyřazovací fázi Nizozemky nehrály žádné dramatické bitvy. Nový Zéland porazily 3:0 a Britky v semifinále 5:1.
Všem sportovním příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z finálového zápasu ženského turnaje v pozemním hokeji na letních olympijských hrách v Tokiu. Od dvanácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Nizozemskem a Argentinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.