OH - Pozemní hokej (ženy) - Nizozemsko - Indie -  ONLINE PŘENOS -  24. července 2021   13:45

Nizozemsko - Indie

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z pozemního hokeje na olympiádě, na viděnou.
Je konec. Nizozemky splnily roli favorita a vítězí 5:1. Nebýt závěru třetí čtvrtiny, skóre by asi bylo pouze 3:1, ale na to se nikdo neptá. Indky sehrály bez pochyby dobrý zápas a myslím si, že letos skončí rozhodně lépe než v Riu s jedním bodem. Hráčkou zápasu byla zvolena střelkyně dvou branek a doslova stoprocentní i na střely FELICE ALBERSOVÁ. Za zmínění stojí i dobrý výkon kapitánky Raniové, která celý tým burcovala a dokonce i vsítila branku. Nizozemky za dva čeká souboj s Irskem, tedy nováčkem na olympiádě. Indky sehrají utkání s bronzovým Německem.
60'
Utkání právě skončilo
59'
Ještě v poslední minutě utkání, se do střely položila Laura Nunninková, její ránu z bekhendu však vyrazila Savitaová.
58'
Téměř po dvou minutách se na hrací ploše nic velkého neodehrálo. Spíše již poklidná hra Nizozemek na míčku a zápas se tak už dohrává.
56'
Nishaová teď dostala tvrdou ránu od soupeřky do stehna. Střelu však ustála a v utkání pokračuje, její obličej ovšem náznaky bolesti ukázal.
55'
Šance byla. Do vápna nadešly celkem dva náhozy, které ovšem nikdo z hráček v modrém nedokázal nijak zpracovat či tečovat. Míček tak přebraly na své hole Nizozemky.
54'
Indky se od inkasovaného gólu drží na polovině soupeře, tak uvidíme zda dokáží vytěžit nějakou šanci.
52'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Nizozemky využívají dnes druhý trestný roh a přidávají tak pojišťující pátou branku! Na střelu z trestného rohu šla dnes již počtvrté JACQUELINE VAN MAASAKKEROVÁ, která tentokrát zvolila střelu po zemi, no a gól byl na světě.
51'
Weltenová měla kolem sebe dvě indické soupeřky, i přesto dokázala vystřelit tvrdou ránu, která protáhla brankářku Savitaovou. Jedna z obránkyň tam poté zahrála nohou a uvidíme tak trestný roh Nizozemek.
50'
Trenér indických hráček začíná být trošičku nervózní, neboť jak jsem již zmiňoval Indky do posledních minut předváděli skvělý zápas, až na ty dvě rychlé branky. Nyní to už vypadá, že Nizozemky si branku jen tak dát nenechají.
49'
Jedna z indických hráček zkoušela nahodit na kapitánku Raniovou, její nához však nebyl dostatečně silný a míčku se zmocnila soupeřka.
47'
Indky mají posledních patnáct minut se skóre něco udělat. Nebýt těch dvou rychlý gólů v závěru minulé čtvrtiny, tak jsme sledovali do té doby poměrně vyrovnaný zápas, nyní už to tak moc nevypadá.
46'
Čtvrtá čtvrtina právě začala
Třetí čtvrtina přinesla rovnou tři branky, a to všechny do sítě Indie. Vše začalo trestným rohem, a poté dvěma rychlými góly v závěru čtvrtiny.
45'
Třetí čtvrtina právě skončila
45'
To je rychlovka! Těsně před konce čtvrtiny se FREDERIQUE MATLOVÁ uvolnila, protáhla se do brankoviště a střelou z nápřahu našla tu nejmenší skulinku u tyče, kterou neměla Savitaová pokrytou.
44'
A ono se jim to opravdu povedlo! Keetelsová pronikla po pravé straně, až do dobré pozice pro přihrávku před branku, kam si naběhla střelkyně prvního gólu FELICE ALBERSOVÁ, které stačilo pouze míček tečovat, a to se také povedlo.
43'
Pomalu se nám blíží konec třetí čtvrtiny, nyní jsou u míčku Nizozemky, které zkouší proklouznou indickou obranou.
41'
Máme tu opět videorozhodčí v akci. Indky si žádaly přezkoumání videa ohledně hraní tělem jedné z nizozemských hráček, video však takové tvrzení vyvrátilo.
40'
Kaurová bojovala s míčkem již uvnitř brankoviště, k brance však byla zády a nemohla tak nijak zakončit či přihrát před branku. Míček skončil pouze v zámezí.
39'
Od rozdílové branky se tempo hry výrazně snížilo, místo toho přibylo mnoho nepřesností, a to na obou stranách.
38'
Na druhé straně se též hráčky dostaly do nadějné šance, ovšem zpracování Weltenové nebylo zrovna nejlepší a míček ji také utekl.
37'
Monikaová z Indie mohla na levé straně poblíž branky vytvořit nebezpečnou akci, místo toho ji však míček utekl do zámezí a nadějnou akci tak zničilo.
36'
Holanďanky pokračují v útočné hře a Indky začínají poměrně panikařit. Putují od nich nepřesné přihrávky a zbrklé výhozy. Uvidíme, co přinese zbytek čtvrtiny.
35'
A máme tu po delší době gól! Nizozemky využily pátý trestný roh a odskakují tak na rozdíl jedné branky. Střelu na sebe vzala poprvé MARGOT VAN GEFFENOVÁ, která tvrdou střelou pod břevno nedala brankářce Savitaové žádnou šanci.
34'
Je to tak! Nizozemky budou zahrávat pátý trestný roh v utkání!
34'
Dále pak i nadále bylo v brankovišti Indie rušno. Proto nyní sledujeme videorozhodčího v akci. Jedna z hráček Indie nejspíše tečovala míček nohou v brankovišti a my tak čekáme, jak se rozhodčí rozhodnou.
33'
Dlouhá přihrávka propadla indickou obranou, a to až na Matlaovou, která zkusila štěstí bekhendovou střelou, tu ji však pohotová Savitaová skvěle vyrazila.
32'
Třetí část hry zatím nic velkého nenabídla, sledujeme pouze kombinace na středu hřiště.
31'
Třetí čtvrtina právě začala
Nizozemky byly poslední minutu na polovině soupeřek, jenže nikdo z hráček nedokázal vytvořit střeleckou situaci. Celkově jsme ve druhé části hry neviděly branku. K vidění byly pouze trestné rohy Nizozemek a vyloučení Nizozemek. Nic z toho nebylo využito a Indky tak překvapivě drží nerozhodný stav s favoritkami na zlato.
30'
Druhá čtvrtina právě skončila
29'
Probíhá poslední minuta druhé čtvrtiny a také i poločasu. Uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké rychlé branky.
28'
Nehaová chtěla pomocí menšího lobu proniknout mezi dvěma hráčky Nizozemska, ty však její akci nejspíše očekávaly a celou myšlenku tak překazily.
27'
Hráčky v oranžovém již hrají v plném počtu a oslabení tak úspěšně ubránily a málem dokonce i vstřelily branku.
26'
Ani čtvrtý pokus Nizozemkám nevyšel! Tentokrát se do zakončení položila Matlaová, jenž byla blízko k brance, její rána ale orazítkovala pouze tyč indické branky.
26'
A zřejmě přijde trest! Nizozemky založily protiútok, na jejímž konci mohlo přijít zakončení, místo toho však uvidíme trestný roh v součtu již čtvrtý.
25'
Indkám se ve výhodě nic velkého nechce podařit. Vždy akce skončí těsně před branami brankoviště, což tak Nizozemkám hraje do karet.
24'
Uvidíme také první trest v utkání! Laura Nunninková podrazila jednu ze soupeřek a dostala tak zelenou kartu. Indie si zahraje dvě minuty výhodu.
23'
Ani na podruhé, se Masaakerové nepodařilo prostřelit obranu a Indky tak ustály již třetí trestný roh Nizozemek v zápase!
22'
Nedočkáme, ale uvidíme ještě jeden. Střela Maasakkerové skončila pouze na výstroji brankářky, jedna z obránkyň ale zahrála nohou.
21'
Nizozemky budou zahrávat druhý trestný roh v zápase. Dočkáme se druhé branky?
20'
Indky plánovaly akci po pravé straně, jenže při zpracování došlo k zahrání nohou, což tak šanci Indek překazilo.
19'
Tempo a možná i výsledek je zatím trošičku překvapující. Indky se drží a sledujeme vyrovnané klání, což se před zápasem moc nečekalo. Zatím tedy slova kapitánky Raniové o zlepšení týmu platí.
18'
Felice Albersová byla s míčkem až v brankoviště, k brance však byla zády a atakující soupeřka ji nenechala se otočit, proto tak akce skončila v zámezí.
17'
Dopředu se ihned táhly favorizované Nizozemky, obrana Indie je ale vytáhla až na střed hřiště, kde momentálně kombinují.
16'
Druhá čtvrtina právě začala
První čtvrtina nám nabídla dvě branky, a to každou na jiné straně. Skóre otevřela po krásné akci a ještě lepší teči Felice Albersová. Následně však Indky odpověděli, a to překvapivou střelou kapitánky Rnaiové, kterou brankářka Nizozemek vůbec nečekala a na střelu tak téměř nijak nezareagovala. Uvidíme, co nám přinese zbytek zápasu.
15'
První čtvrtina právě skončila
14'
Ne! Rána Maasakkerové skončila pouze v chumlu obránkyň, to ale nebylo všechno. Následné míček propadl na úplně volnou Weltenovou, která měla před sebou prázdnou branku, brankářka Savitaová však předvedla skvělé přemístění a střelu dokázala pokrýt.
13'
Uvidíme první trestný roh v podání Nizozemek. Uvidíme, zda dokáží odskočit do vedení.
12'
Waardová pronikla středem až na hranici brankoviště, odkud již natahovala tvrdou střelu, na poslední chvíli ji ale ránu zblokovala jedna z obránkyň Indie.
11'
Indky po vyrovnání pokračují v útočné hře směrem dopředu. K zakončení je však obrana Nizozemek nepustila.
10'
Indie právě vstřelila branku!
Indkám se opravdu podařilo odpovědět! Navjot Kaurová přihrála kapitánce RANIOVÉ, která ještě chvilku vyčkala a poté nádherným švihem překvapila brankářku Koningovou.
8'
Po téměř dvou minutách nám hráčky nic velkého nenabídly. Sledujeme spíše kombinace na středu hřiště, nebo nepřesné přihrávky.
6'
Indky se prvních pět minut dobře držely, pak však přišlo menší nepokrytí v obraně a byla z toho branka. Uvidíme, zda se Indkám podaří nějak odpovědět, i přesto, že jsou dnes velkými outsidery.
5'
A máme tu rovnou první gól! Nizozemky doslova z první velké akce skórují. Van Maasakkerová založila akci po levé straně, odkud také nahodila před branku, kde takřka do odkryté sítě míček úspěšně tečovala FELICE ALBERSOVÁ.
4'
Nizozemky se díky teči dostali konečně k míčku a nyní jsou to tak ony, které se nachází na polovině soupeře.
3'
Hráčky v modrých dresech znovu tlačily své protihráčky, tentokrát po levé straně tam snažila proklouznout Salima Teteová, ale přes tři obránce byla krátká.
2'
Indky se po získání míčku snažili vykombinovat první akci, následná
přihrávka Kaurové však byla nepřesná.
1'
O úvodní výkop se postarali hráčky Nizozemska, které se hned tlačili směrem dopředu. Na pokraji brankoviště však jedna z hráček zahrála nohou, a to je proti pravidlům. Indky se tak prvnímu tlaku ubránily.
1'
Utkání právě začalo!
Hráčky obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Nizozemky nastupují v tradičních oranžových dresech, zatímco Indky v dresech modrých.
Zahajovací sestavy:

Nizozemsko: Koningová- Maasakkerová, Sandersová, Stamová – Leurinková, Keetlesová, Nunninková, Goedeová (C) – Verschnoorová, Weltenová, Matlaová
Náhradníci: Koolenová, Pheninckxová, Waardová, Albersová, Geffenová

Indie: Savitaová – G. Kaurová, Ekkaová, Uditová – Monikaová, Kaurová, Pukhrambamová, Teteová, Nehaová – Katariyová, N. Kaurová, Raniová (C)
Náhradníci: Navjot Kaurová, Deviová, Pradhanová, Nishaová, Lalremsiamová

Rozhodčí: C. de la Fuenteová (ARG), A. Churchová (NZL)
Vzájemná utkání

30.6.15 – Nizozemsko – Indie 7:0
18.6.13 – Nizozemsko – Indie 8:1
Indie je spíš takový malý klub, který se v elitní kategorii teprve učí, i tak se jedná o jejich druhou ze dvou účastí na olympiádě. Při té první v Riu hráčky uhrály jeden bod se skóre 3:19 a umístili se tak na posledním místě. Letos však tým dosti posilnil a 26 letá kapitánka Rani říkala, že určitě budou chtít postoupit ze skupiny. No dnes je tedy čeká velmi těžká zkouška a uvidíme, jak hráčky Indie obstojí.
Nizozemsko bude dnes velmi velkým favoritem, a také favoritem na vítěze zlaté medaile. V Riu 2016 z toho byla pouze stříbrná, když ve finále překvapivě prohráli 4:3 nad Velkou Británií. Letos tak mají hráčky co oplácet a cesta za zlatem tak bude o to více hladovější. I generálka na olympiádu proběhla bez problémů, z osmi zápasů, osm výher, to je prostě paráda. I kapitánka Maria de Goede věří letos ve zlatou medaili, překazit je v tom tedy může jen Velká Británie, nebo Belgie.
Všem fanouškům a fanynkám pozemního hokeje přeji krásný den při obědovém čase. Na programu dnes máme první a rovnou i úvodní zápas pozemního hokeje v ženské kategorii. Budeme svědky utkání Nizozemsko – Indie, kde nizozemský celek bude patři jakožto velký favorit v tomto zápase, tak i v celém turnaji. Úvodní hvizd je tedy naplánován na 13:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:45.