OH - Pozemní hokej (ženy) - Nový Zéland - Argentina -  ONLINE PŘENOS -  25. července 2021   05:15

Nový Zéland - Argentina

To je ode mne z tohoto duelu vše, napočtenou!
První hrací den skupiny B ženského turnaje v Oi Hockey Stadium uzavírá překvapivý výsledek! Novozélanďanky poráží favorizovanou Argentinu 3:0 a připisují si na své konto klíčové tři body, které jim mohou velmi výrazně pomoci k postupu do vyřazovací části! Jihoameričanky měly v prvních dvou čtvrtinách navrch a bezúspěšně se snažily se prosadit, jejich soupeřky pak ale ve druhé polovině hry využily dva trestné rohy a následně si ještě jedním zásahem pojistily vítězství.
60'
Konec utkání.
60'
Duel už se jen dohrává, překvapení je na světě! Argentina proti papírově slabším soupeřkám neuspěje!
59'
Brankářka Nového Zélandu podává skutečně prvotřídní výkon, ani Gorzelanyová jí nepřekonala.
58'
Uvidíme ještě jeden trestný roh, Argentina má další šanci si aspoň trochu napravit reputaci.
57'
Hráčky ve světle modrém ještě sbírají poslední zbytky sil a chtějí závěr duelu zdramatizovat.
56'
Výborná O'Hanlonová dnes nedovolí Argentině ani čestný zásah, skákavou střelu jedné z protihráček nyní zastavila jen centimetry před brankovou čarou! Neuvěřitelný zákrok!
55'
Jihoamerická ofenzíva se úplně rozpadla, tým z Oceánie si už celkem bez obtíží jde na vítězstvím.
53'
Nový Zéland právě vstřelil branku!
Tak tohle je hodně hořký sled událostí pro Argentinu! Dlouhé minuty drtivého náporu na klec O'Hanlonové branku nepřinesly, ale rychlý protiútok soupeřek a střela v podání HOLLY PEARSONOVÉ už ano! Nový Zéland si dalším gólem potvrzuje zisk důležitých bodů – 3:0!
52'
Tým vedený jako hostující má stále obrovskou převahu, Zélanďanky jsou zatlačeny před svou vlastní klecí.
51'
Barrionuevová přestřelila, Merinovou jen o chvilku později vychytala O'Hanlonová. Argetina se po trochu klidnějších posledních minutách znovu rozjela a tlačí.
50'
Jihoameričanky si vytvořily další šanci vstřelit kýžený kontaktní gól, opět uvidíme trestný roh v jejich podání.
49'
Nic moc zajímavého se toho teď na jižním hřišti neděje. Novozélanďanky úspěšně uklidňují hru.
47'
Papírově domácí tým poprvé v poslední čtvrtině odváží balón pryč ze své části hrací plochy.
46'
Argetina promarnila další trestný roh, Nový Zéland následně z důvodu zranění vystřídal. Není však jasné, o kterou hráčku konkrétně šlo.
46'
Začátek čtvrté čtvrtiny.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Daveyová si v souboji s protihráčkou zřejmě poranila rameno. Na ploše se jí věnují zdravotnice, snad bude v pořádku.
44'
Nápor Argentiny už opadl, třetí čtvrtina se pomalu ale jistě chýlí ke konci.
43'
Jihoamerické hráčky to nechtějí vzdávat a stále tlačí na novozélandskou klec, jenže bezúspěšně.
42'
Bylo tomu tak, jenže Argentinky ho na rozdíl od svých soupeřek nedokázaly přetavit v gól. K zakončení se dostala Gorzelanyová, která výrazně minula.
41'
A pozor, po stížnostech jihoamerické střídačky se nyní následná situace před brankou zkoumá na videu, možná z toho bude trestný roh!
41'
O'Hanlonová rozmetala argentinské naděje na rychlé snížení skvělým zákrokem ze své dílny.
40'
I druhý trestný roh Nového Zélandu končí vstřelenou brankou, pod kterou se podepisuje HOPE RALPHOVÁ! Ta balónek za bezmocnou Succiovou protečovala z pozice jen asi dva metry od brankové čáry – 2:0!
39'
O'Hanlonová si připisuje snad první úspěšný zákrok v utkání, teč Jankunasové jí nepřekvapila.
38'
Argentina se snažila na inkasovaný gól odpovědět, celou akci ale nakonec uzavře volný úder Nového Zélandu.
37'
Micaela Reteguiová ztratila balónek na hranici půlkruhu, jedna z jejích spoluhráček ho ale rychle vybojovala zase zpět.
36'
Zélanďanky znovu získaly míček a snaží se rozjet kombinaci v soupeřově pásmu.
35'
Trestný roh papírově domácího celku končí úvodní brankou utkání! V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientovala KELSEY SMITHOVÁ, která balónek ze vzduchu doklepla za položenou argentinskou brankářku – 1:0!
34'
Nový Zéland opatrně postupuje k brance svých soupeřek, uvidíme, co vymyslí.
33'
Argentina výrazně prostřídala, z hrací plochy zmizelo hned několik bojovnic. Vysoké teploty v Tokiu si holt berou svou daň.
32'
Zatím se hraje daleko od obou svatyní, defenzívy obou týmů do druhé poloviny vstoupily zodpovědně.
31'
Argentinské tažení pravou stranou hrací plochy bylo rychle zastaveno jednou z protihráček, která ukořistila balónek na svou hokejku.
31'
Začátek třetí čtvrtiny.
První polovina hry je minulostí, stav je na jižním hřišti zatím bezbrankový. Po většinu první půlhodiny dění měla na hrací ploše převahu reprezentace Argentiny, která ale nezvládla svůj výkon přetavit ve střelu mezi tři tyče. Ani jednou přesně nemířily ani Novozélanďanky. Uvidíme, co přinesou další dvě čtvrtiny.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Poslední minuta prvního poločasu, papírově domácí hráčky ještě operují před klecí svých sokyň.
29'
Celá akce nakonec vyvrcholila tečí Ralphové, po které balónek zajel za argentinskou branku.
28'
Merryová přesouvá míček před Succiovou, uvidíme, co Novozélanďanky vymyslí.
27'
Ani tentokrát tažení jihoamerického celku tažení nepřineslo, na přihrávku Albertarriové před brankoviště nikdo nenavázal.
26'
Argentina se snaží něco vymyslet v útoku, jejich soupeřky ale zpevnily svou defenzívu.
25'
Smithová byla u středu hrací plochy odražena jednou z protihráček, zákrok ale nechal rozhodčí chladnými.
23'
Hullová chtěla Succiovou překvapit lehkou střelou z velké vzdálenosti, která ale jen prosvištěla kolem vnější strany levé tyče.
22'
Sledujeme výbornou pasáž hry ze strany argentinského celku, ostrovankám se nedaří přesunout dění dál od svatyně O'Hanlonové.
21'
Agustina Gorzelanyová to vzala na sebe a po trestném rohu zkusila štěstí z bezprostřední blízkosti klece, ani ona ale nemířila přesně.
20'
Uvidíme první trestný roh, zahrají ho Argentinky.
19'
Albertarriová pronikla po straně až před branku a nabídla míček Merinové, která následně jen těsně přestřelila! Chyběly centimetry!
18'
Jihoameričanky jsou opět v plném počtu, oslabení přežily bez větších obtíží. Succiová nemusela ani jednou zasahovat.
17'
Jedna z Argentinek rozbila kombinaci soupeřek a balónek nyní odváží daleko od půlkruhu Succiové.
16'
První zelená karta utkání, Valentina Costová Biondiová (ARG) jde na dvě minuty ven ze hry.
16'
Po čtyřminutové přestávce pokračujeme dál, jako první se do útoku vrhají hráčky Nového Zélandu.
16'
Začátek druhé čtvrtiny.
15'
Konec první čtvrtiny.
13'
Jedna z Novozélanďanek se pokusila protečovat přihrávku z pravé strany za brankářku, nakonec ale na balónek nedosáhla.
12'
První čtvrtina míří do finiše, zatím jsme viděli jen jednu jedinou střelu. Ještě k tomu nepřesnou. Na hrací ploše zatím kralují obě defenzívy.
11'
Smithová se chtěla po kraji hrací plochy protáhnout dopředu, přes dotěrnou Costovou Biondiovou se ale neprodrala.
10'
Kvůli vysokým teplotám oba celky prostřídávají své bojovnice častěji než obvykle.
9'
Už sledujeme vyrovnanou podívanou, jihoamerický celek je však stále častěji na balónku. Soupeřky však zpevnily svou defenzívu a nepouští je před klec.
8'
Otevřít skóre se nyní pokusila Agostina Alonsová, která ale minula novozélandskou svatyni.
7'
V Tokiu je dnes šílené vedro, rtuť venkovních teploměrů sahá až ke 32°. Přestávka mezi jednotlivými čtvrtinami se tedy prodlouží, aby si hráčky mohly oddechnout.
6'
Nový Zéland vůbec poprvé v zápase drží hru na soupeřově polovině a snaží se kombinovat.
5'
Nepovedená rozehrávka Hullové zajela až za Succiovou, Argentinky se vrátí na balónek.
4'
Dění se přelévá z jedné strany hrací plochy na druhou, Novozélanďanky pomalu srovnávají krok se soupeřkami.
3'
Toccalinová protáhla balónek přes střed skoro až před klec, nakonec ale byla odzbrojena.
2'
Rozhodčí se snaží hned od začátku držet hru v mezích pravidel a domlouvají Hullové.
1'
Jako první se do útoku posouvají Argentinky, které se chtějí co nejdříve prosadit.
1'
Utkání bylo zahájeno!
Argentinská hymna se chýlí ke konci, za malý moment půjdeme v Oi Hockey Stadium na věc.

Nový Zéland: O'Hanlonová – Daviesová, Gunsonová, Thompsonová, Hullová – Doarová, Keddellová, Smithová – Shannonová, Merryová (C), Ralphová.
Náhradnice: Daveyová, Kingová, Dickinsová, Joppová, Pearsonová.

Argentina: Succiová – Gorzelanyová, Raposová Ruizová, Barrionuevová (C), Costaová – Alonsová, Trinchinettiová, Sauzeová Valdezová – Albertarriová, M. J. Granattová, Merinová.
Náhradnice: Toccalinová, Sanchezová Mocciaová, M. V. Granattová, Reteguiová, Jankunasová.

Rozhodčí: Wilsonová (GBR), Giddensová (USA).
Příjemnou neděli u sledování olympijského pozemního hokeje! Druhý hrací den ženského turnaje okoření bitva mezi aktuálně druhým a šestým nejlepším celkem světa, Argentinky od čtvrt na šest našeho času v Tokiu vyzvou na souboj reprezentantky Nového Zélandu. Oba národy jsou stálicemi na hrách, přičemž první jmenované bojovnice pravidelně útočí na medaile. Jistě se tak nudit nebudeme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:15.