OH - Pozemní hokej (ženy) - Japonsko - Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   11:30

Japonsko - Austrálie

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů.
Je konec! Austrálie nakonec po obrovském boji poráží houževnaté Japonky nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Japonky se držely do třetí části, ve které přišel rozhodující moment a branka Madison Fitzpatrickové! Ve čtvrté čtvrtině ještě Japonky zkoušely vyrovnat, ale dnes jim chyběl i kousek štěstí.
Konec čtvrté čtvrtiny.
60'
Japonsko v poslední minutě zkusilo ještě jeden útok a málem z toho byl vlastní gól Austrálie! Maloneová srazila míček na vlastní branku, ale Lynchová stačila zareagovat!
59'
Rozběhla se předposlední minuta utkání, jenže Japonky se na polovině Austrálie dopustily nedovoleného zákroku.
57'
Torijamaová táhla akci Japonska středem hřiště, ale v klíčovou chvíli nechala míček za sebou a už nestačila zakončit.
55'
Pět minut před koncem se Austrálie po delší době dostala na polovinu domácích, kde hráčky ve žlutém spíše zkouší nasbírat cenné sekundy.
53'
Tlak Japonska stále sílí. Japonky jsou prakticky nastěhované na polovině Austrálie, jenže tam není moc prostoru.
52'
Tentokrát už přišlo zakončení domácích hráček, ale prudkou ránu srazila obrana mimo brankoviště. Austrálie navíc získala míček.
51'
Hošiová opět zkoušela průnik po levé straně, ale tentokrát se nechala vytlačit mimo střeleckou pozici.
50'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních deset minut. Japonky se snaží hrát aktivně, ale na šanci zatím čekají. Austrálie zvládá duel po taktické stránce na jedničku.
49'
Hošiová si obhodila soupeřku a mohla běžet sama na branku, ale podle rozhodčích se dopustila nedovoleného zákroku.
48'
Australanky se usadily na polovině Japonska, ale zatím se nedostávají do zakončení. Naopak obrana Japonek dobře napadá.
47'
Fitzpatricková mohla přidat svůj druhý přesný zásah v dnešním souboji, jenže její pokus bekhendem prolétl kolem zadní tyčky.
46'
Austrálie rozjela akci po pravé straně, nicméně hned na polovině hřiště zakročila japonská obrana. Japonky budou chtít během této čtvrtiny zabrat a vyrovnat.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Závěr třetí části ještě přinesl protiútok Austrálie, ale Lawtonová celou akci zbrzdila.
44'
Maloneová si naběhla na přihrávku z levé strany a bez přípravy zakončila. Těsně před brankou její střelu srazila mimo Moriová.
43'
Lawtonová chtěla přihrávkou mezi soupeřky uvolnit svou spoluhráčku, jenže pobídka byla o něco delší a skončila v autu.
42'
Japonská brankářka nechala míček doputovat až do branky, jelikož Australana střílela z vlastní poloviny a nebyla tam teč. Austrálie stále vede 1:0.
41'
Chalkerová prošla po pravé straně do blízkosti brankoviště, ale do cesty se jí postavila Kozukaová, která míček srazila do bezpečí.
40'
Austrálie má vývoj duelu naprosto pod kontrolou. Hráčky ve žlutém kombinují na vlastní polovině a nepůjčují soupeřkám míček.
39'
Taylorová dostala přihrávku na levou stranu, dostala se s míčkem do střelecké pozice, ale slabou střelou branku netrefila.
38'
Japonský trenér je nyní hodně aktivní a hlasitě žene své svěřenkyně, aby zabraly a tlačily se do útoku. Austrálie ale brání pevně.
36'
Japonsko je nyní pod velkým tlakem a pomáhá si jen dlouhými odpaly na polovinu hřiště. Hráčky v bílém ale potřebují útočit.
35'
Austrálie je po vstřelení úvodní branky při chuti! Hráčky ve žlutém se nadále tlačí do útoku, ale stále proti sobě mají srdnaté Japonky.
33'
Austrálie právě vstřelila branku!
Australanky se dostávají do vedení! Favoritky zahrávaly trestný roh, po kterém zakončila MADISON FITZPATRICKOVÁ a její přízemní pokus prošel do branky!

0:1
33'
Japonky získaly míček a uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Austrálie teď rozehrávku soupeře neatakuje.
32'
Hošiová faulovala kousek před brankovištěm. Australanky rychle rozehrály, ale Lawtonová své zakončení pořádně uspěchala.
31'
Austrálie se hned v úvodu třetí části opět vydala do útoku. Po průniku z levé strany ale přilétla do brankoviště příliš krátká přihrávka.
Začátek třetí čtvrtiny.
První poločas končí! Oba týmy se snažily hrát během první půle hodně ofenzivně, ale nakonec jsme se paradoxně branky nedočkali. O něco aktivnější je Austrálie, ale hráčky ve žlutém zatím zahazují šance z jasných pozic.
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Austrálie si v závěru druhé části vypracovala obrovský tlak a byla z toho možnost. Právě Claxtonová se dostala před brankou k volnému míčku, ale nedoklepla jej do branky.
29'
Claxtonová se opřela do míčku na pravé straně, ale její skákavý pokus prolétl brankovištěm bez teče.
28'
Sagewaová se na polovině Austrálie provinila proti pravidlům a připravila Japonsko o dobrou šanci na zaútočení.
27'
Lawtonová táhla další akci Austrálie, jenže kličkou na levou stranu se sama zahnala mimo hrací plochu.
27'
Japonky sice hrály na polovině soupeře, jenže defenziva Austrálie zatím stojí v pevném bloku a nenechává se rozhodit.
25'
Japonky nyní hrají ve výhodě na polovině Austrálie. Pokračují však ve velmi nepřesné kombinaci a darují soupeřkám snadné míčky.
24'
Maloneová prošla po levé straně na polovinu Japonska, kde se zbavila soupeřky, ale zpětnou přihrávkou odevzdala míček Japonkám.
23'
Austrálie už znovu hraje na polovině japonská a čeká na nějakou střeleckou možnost. Japonky ale brání výborně a pomáhající si dlouhými odpaly.
22'
Další obrovská šance pro Austrálii. Do odraženého míčku se bekhendem opřela Lawtonová, ale prudkou ránu umístila nad břevno.
21'
Australanky skvěle napadaly rozehrávku Japonska na jeho polovině, nicméně daleko se nedostaly. Pokračuje boj o každý metr.
21'
Williamsová dotírala v brankovišti před japonskou brankou, ale pomohla si nedovoleným způsobem. Japonky mají volný úder.
19'
Japonky se už radovaly z úvodní branky, ale ta nakonec nemohla platit. Video totiž odhalilo předcházející nedovolený zákrok.
19'
Snad poprvé ve druhé části se do útoku vydaly také Japonky. Prudký nástřel z pravé strany srazila jedna z Australanek do autu.
18'
Japonská brankářka si připsala skvělý zákrok! Australanky sehrály situaci skvěle, ale Asanová vytáhla parádní zákrok.
18'
Další útok Austrálie končí ziskem trestného rohu! Úvod druhé části zatím patří jednoznačně právě Australankám.
17'
Australanky zahodily obrovskou možnost! Před prakticky odkrytou brankou se k odraženému míčku dostala Boneová, ale trestuhodně minula.
17'
Moriová se hnala po levé straně vpřed, jenže hned za půlící čárou ji soupeřka obrala o míček. Australanky budou rozehrávat.
16'
Austrálie se hned v úvodu druhé části usadila na polovině Japonska. Do zakončení se dostala Chalkerová, ale její přízemní pokus postrádal přesnost.
Začátek druhé čtvrtiny.
Konec první čtvrtiny.
15'
Japonky ještě napadaly rozehrávku Austrálie na její polovině, ale míček pro sebe nevybojovaly. Australanky už první část dohrají s nulou.
15'
V závěru první čtvrtiny se v největší šanci zjevila před japonskou brankou Lawtonová, ale její pokus Asanová výborně zneškodnila.
14'
Australanky se dostaly do zakončení z hranice brankoviště, ale obětavá soupeřka míček srazila do autu.
13'
Segawaová znovu srazila nepřesnou přihrávku Australanek do zámezí. Austrálie je sice o něco aktivnější, ale vyloženou šanci si zatím nevytvořila.
12'
Z pravé strany se do brankoviště hnala právě Lawtonová, ale na jeho hranici narazila na první soupeřku, která míček odehrála do bezpečí.
12'
Lawtonová poslala míček před japonskou branku, jenže nikdo ve žlutém dresu její pobídku nepochopil. Rozehrávat budou Japonky.
11'
Kouč Japonska nabádá své hráčky, aby hrály o něco aktivněji a tlačily se do útoku. Australanky mají na rozehrávku strašně moc času.
10'
Torijamoavá si skvěle splnil své defenzivní povinnosti a zastavila přihrávku z pravé strany, která mířila do brankoviště.
10'
Torijamaová se dostala k zadovce z levé strany a pohotově zakončila. Její střelu soupeřka srazila mimo nebezpečný prostor.
8'
Hráčky v bílém se dostaly z tlaku napadajích Australen a podívaly se na polovinu soupeře. Nikdo v bílém ale nezakončil.
7'
Japonky se usadily před brankou Austrálie, ale jejich kombinace je zatím plná nepřesností.
6'
Jennerová si dala pozor na přihrávku za obranu Austrálie a srazila míček mimo hrací plochu.
5'
H. Nagajová se před brankou natahovala po přihrávce z levé strany, ale už míček nestačila zasáhnout.
5'
V úvodu dnešního souboje se hraje hodně ofenzivně. Oba týmy se snaží tlačit do útoku. Hošiová se vydala do úniku, ale byla zastavena faulem.
4'
Poprvé bylo horko také před brankou Japonska. Na skákavou přihrávku před branku nikdo z Australanek nedosáhl.
3'
Tentokrát už to byl mnohem důležitější zákrok! Rána mířila k tyči, ale Lynchová reflexivně zasáhla nohou.
2'
Australská brankářka si musela připsat první zákrok v utkání, ale přízemní ránu bez problémů vyrazila.
2'
Poprvé v utkání se k míčku dostaly také domácí Japonky. Před vlastní brankou ale hráčky v bílém hodně riskovaly a málem nabídly soupeřkám šanci.
1'
Australanky se hned v úvodu utkání vydaly do útoku. Akce skončila přihrávkou do autu.
Začátek první čtvrtiny.
Ještě před startem duelu zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už přicházejí na hřiště. Japonsko bude hrát v bílém, zatímco Austrálie obleče žluté dresy.

Japonsko: Asanová – Asajová, Hošiová, Manová (C), J. Nagajová, H. Nagajová, Ojkawaová, Kozukaová, Segawaová, Torijamaová, Moriová, Asanová – Nišikoriová, Macumotová, Jamadaová, Mucuhašiová, Omotová

Austrálie: Lynchová – Maloneová, Lawtonová, M.Fitzpatricková, Boneová (C), Kershawová, Claxtonová, Somervilleová, Taylorová, Chalkerová, Lynchová, S. Fitzpatricková – Perisová, Nobbsová, Jennerová, Williamsová, Stewartová
Japonsko

Domácí Japonsko je na tom mnohem hůře. Ve dvou duelech Japonky dvakrát těsně prohrály a zkomplikovaly si boj o postup do vyřazovací fáze. V úvodním duelu totiž padly 3:4 s Čínou. Následně nastoupily proti Novému Zélandu, kterému podlehly 1:2.
Austrálie

Austrálie zatím prožívá výborný turnaj. Jeden z favoritů celého turnaje pozemních hokejistek zatím odehrál dva zápasy a získal v nich maximum šesti bodů. Austrálie na úvod porazila Španělsko 3:1. Ve druhém duelu pak nastoupila proti Číně, kterou zničila výsledkem 6:0.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům pozemního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání olympijského hokeje žen mezi Japonskem a Austrálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:30.