OH - Pozemní hokej (ženy) - Španělsko - Čína -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   11:30

Španělsko - Čína

Je konec! Španělsko vítězí nad Čínou 2:0. V polovině utkání je na tom lépe Španělsko, které v každé čtvrtině vstřelilo jednu branku. Naopak Čína byla směrem dopředu bezzubá. Ve třetí části se Číňanky sice trefily, ale branka nemohla platit.
Konec čtvrté čtvrtiny.
59'
Jing Čang na poslední chvíli odehrála míček ven z brankoviště a ještě drží Čínu ve hře. Garcíaová by jinak střílela do prázdné branky.
58'
Čína rozehrála na polovině Španělska volný úder, ale samy Číňanky se rychle obraly o možnost k zakončení. Obrana Španělska je pevná jako skála.
57'
Iglesiasová napadala poslední hráčku Číny, která si pod tlakem pomohla hodně nepřesným nástřelem. Ze strany Číňanek už je to spíše křeč.
56'
Španělky hrají opravdu velmi dobře a pokračují v napadání rozehrávky soupeřek. Nikdo v červeném dresu Číny se do zakončení nedostává.
55'
Čína už nemá moc času na zdramatizování dnešního souboje, a proto vrhá prakticky všechny síly do útoku. Další akci zhatila defenzivním zákrokem Iglesiasová.
54'
Španělky se usadily na polovině Číny, jenže kombinace hráček v bílém teď nabízí velké množství nepřesných přihrávek.
53'
Iglesiasová si krásnou kličkou položila brankářku a střílela do odkryté branky! Její pokus ale hokejkou zastavila jedna z Číňanek.
52'
Číňanky teď úplně přestaly hrát a málem pustily Španělky do protiútoku. Akce ale skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu.
51'
Španělky nadále drží míček na svých hokejkách a nepouští soupeřky do šancí. Evropský celek má duel pod kontrolou a kráčí za vítězstvím.
50'
Ponsová si naběhla na dlouhou přihrávku na polovinu hřiště, dobře si míček zpracovala a nedokázala rozehrát na spoluhráčku. Čas teď utíká rychle.
49'
Olivaová táhla další protiútok Španělska. Její akce skončila přihrávkou na levou stranu, kde neměla spoluhráčku v bílém dresu.
48'
Španělky si v poslední části dnešního souboje nechtějí komplikovat život. Ponsová se opřela do míčku a bekhendem jej napálila do autu.
47'
Olivaová se z levé strany dostala do brankoviště, ale její pokus skončil střelou do první Číňanky. Hráčky v červeném ještě chtějí zabojovat.
46'
Jedna z čínských hráček skvěle napadala rozehrávku soupeře na polovině hřiště. Sudí ale viděla prohřešek. Rozehrávat budou Španělky.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Konec třetí čtvrtiny!
45'
Trestný roh zahrávalo také Španělsko. Zakončení z hranice brankoviště ale orazítkovalo brankovou konstrukci.
44'
Číňanky sice zahrávaly trestný roh, po kterém dokázaly dopravit míč do branky, ale gól nemůže platit! Dlouho se zkoumalo video, ale verdikt je příznivější pro Španělky.
43'
Mej-jü Liang na polovině hřiště protečovala míček na polovinu Španělska. Za její pobídkou spěchaly dvě spoluhráčky, ale míček už opustil hru.
42'
Ponsová dostala přihrávku na levou stranu, nastřelila míček na brankoviště, ale tam spoluhráčky neměla. Čína může rozjet akci.
41'
Španělsko zahrávalo další trestný roh, po kterém zakončovala Lopézová, jejíž rána skončila těsně vedle levé tyčky! Čína měla i kus štěstí.
40'
Španělky se zmocnily míčku a nikam se s ním neženou. Evropský celek se naopak snaží spíše kontrolovat svůj náskok.
39'
Mej-jü Liang si našla odražený míček, do kterého se pohotově opřela forhendem, ale její dělovka skončila přímo na noze brankářky.
38'
Čína se ve třetí části dnešního souboje snaží útočit, ale další kombinace skončila nepřesnou pobídkou na pravou stranu.
37'
Ponsová dostala přihrávku do běhu na pravou stranu, nicméně její následný průnik zastavila důrazná Číňanka, která míček odehrála do bezpečí.
36'
Stejná hráčka se do další šance dostala hned vzápětí, jenže v pádu míček vůbec netrefila. Čína tak promarnila svou dosud největší možnost.
35'
Ping-feng Ku se v brankovišti dostala k odraženému míčku, který ihned poslala směrem na branku, ale španělská brankářka byla pozorná.
34'
Číňanky zahrávaly volný úder na polovině Španělska. Hráčky v bílém ale proti soupeřkám dobře vystoupily a odehrály míček do bezpečí.
33'
Olivaová chtěl přihrávkou na levé křídlo vybídnout Iglesiasovou, která na její přihrávku nedosáhla. Míček skončil v zámezí, rozehrávat bude Čína.
32'
Ping-feng Ku se drala vpřed podél postranní čáry, jenže Olivaová k ní dobře přistoupila a důraznou hrou tělem soupeřku odstavila.
31'
Španělsko se dostalo do prvního útoku druhého poločasu. Po levé straně postupovala vpřed Ponsová, ale narazila na důraznou soupeřku.
Začátek třetí čtvrtiny.
První poločas je minulostí! V polovině utkání je na tom lépe Španělsko, které v každé čtvrtině vstřelilo jednu branku. Naopak Číňanky se zatím směrem dopředu trápí a nedostávají se do zakončení. Po třiceti minutách tak platí stav 2:0.
Konec druhé čtvrtiny!
30'
Rozběhla se poslední minuta prvního poločasu. Španělky dohrávají první půli s míčkem na hokejkách a zatím Čínu nepouští na svou polovinu.
28'
Rieraová si výborně pokryla míček na vlastní polovině a byla faulována. Španělky tak budou na vlastní polovině rozehrávat volný úder.
27'
Ping-feng Ku se po pravé straně dostala až na hranici brankoviště, ale přihrávkou na levou stranu spoluhráčku nenašla.
26'
Ponsová na levé straně získala volný míček a zkusila jej poslal do nebezpečného prostoru před brankou. Nikdo ze Španělek se k jejímu nástřelu nedostal.
25'
Číňanky se o další přechod do útoku připravily nedovoleným zákrokem na polovině Španělska. Tyto drobné momenty dnes Čínu brzdí od lepšího výsledku.
24'
Čína se dostala do útoku, ale prudkou přihrávku z pravé strany před brankou zastavila Olivaová. Hráčky v bílém na hřišti doslova kralují.
23'
Olivaová si troufla na zakončení z úctyhodné vzdálenosti a málem dopravila míček do branky! Čínská brankářka předvedla hodně zajímavý zákrok, kterým se štěstím přizvedla míček nad branku.
22'
Olivaová se po pravé straně tlačila do útoku, nicméně její akce skončila u první soupeřky, která si v souboji pomohla faulem.
21'
Španělky už se opět usadily s míčkem na polovině Číny a hledají si prostor pro další zakončení. Hráčky v červeném nyní vůbec nestíhají.
20'
Garcíaová si opět splnila defenzivní povinnosti a zastavila rodící se útok Číny. Španělky mají vývoj utkání pevně v rukou a v defenzivě jsou prakticky bezchybné.
19'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělky ve druhé čtvrtině přidávají i druhou branku! Sledovali jsme další rychlou akci po pravé straně, po které následovala přihrávka do prostoru před brankou a BERTA PETCHAMEOVÁ doklepla míček do sítě!

2:0
18'
Olivaová se po levé straně dostala s míčkem do brankoviště, jenže její bekhendový pokus o kousek minul přední tyč.
17'
Garcíaová poslala z pravé strany přihrávku na polovinu hřiště, kde k ní sklepla míček Olivaová. První jmenovaná ale další přihrávkou poslala míček do autu.
16'
Číňanky se v úvodu druhé části opět vydaly do útoku. Hráčky v červených dresech se snaží hýřit aktivitou, ale zatím je trápí nepřesnosti.
Začátek druhé čtvrtiny.
Konec první čtvrtiny.
14'
Olivaová se na levé straně zbavila napadající soupeřky a dostala se s míčkem do zakončení. Její následný pokus ale nebyl příliš prudký.
13'
Ruizová si dala pozor na zakončení z velké vzdálenosti a bez problémů dokázala zakročit. Španělky mohou vyrazit vpřed s další postupnou akcí.
12'
Ťin-žung Čang se na pravé straně zbavila soupeřky, ale její následná přihrávka skončila v zámezí. Rozehrávat bude Španělsko.
11'
Čína se snad poprvé v utkání na delší časový úsek usadila na polovině soupeře. Rána z levé strany ale skončila dobrým blokem.
10'
Jing Čang dostala přihrávku do běhu, jenže si neporadila se zpracováním míčku a ten ji uskočil k soupeřce, která odehrála do bezpečí.
9'
Ponsová prošla po pravé straně před branku Číny, jenže její zpětnou přihrávku si defenziva hráček v červeném s přehledem pohlídala.
8'
Ťia-čchi Čung se po levé straně hnala na polovinu Španělska, ale Garcíaová k ní výborně přistoupila a v pravou chvíli vypíchla míček do autu.
7'
Čína se snad poprvé v utkání dostala před branku Španělska. Hráčky v červeném se ale do zakončení nedostaly a opět musí spěchat do obrany.
6'
Olivaová zahodila další obrovskou šanci! Španělka se před brankou dostala k odraženému míčku, ale dorážkou trefila nohu ležící brankářky.
5'
Španělky zahrávaly další trestný roh, ale čínská brankářka tentokrát vytáhla parádní zákrok a vyrazila míček mimo branku!
5'
Po delší době se k míčku dostaly také Číňanky. Hráčky v červeném ale kombinují pouze na vlastní polovině a prakticky se nedostávají do útoku.
4'
Pérezová je po vstřelení úvodní branky nadále aktivní. Španělská hráčka se opět tlačila do útoku, ale její přihrávku zablokovala soupeřka.
3'
Španělky se po třech minutách ujímají vedení! Po rozehrávce trestného rohu se do zakončení dostala Ponsová, jejíž ránu před brankou tečovala BEATRIZ PÉREZOVÁ!

1:0
3'
Španělky se vydaly do útoku po pravé straně. Do střelecké pozice se dostala Iglesiaová, která pro Španělsko získala trestný roh!
2'
Olivaová se po krátkém přiklepnutí opřela do míčku bekhendem, jenže její projektil skončil vedle branky Číny. Španělky ale vstoupily do duelu aktivněji.
2'
Ponsová vystoupila na polovině hřiště a získala míček pro Španělsko. Akce ale skončila příliš prudkou přihrávkou na pravou stranu.
1'
Čína rozjela první útok dnešního duelu. Hráčky v červeném zaútočily po pravé straně, ale Španělky na polovině hřiště získaly míček pro sebe.
Začátek první čtvrtiny.
Ještě před startem utkání zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Španělky budou hrát v bílém, zatímco Čína oblékne červené dresy.

Španělsko: Ruizová – Ycartová, Lópezová (C), Rieraová – Ponsová, Garcíaová, Pérezová, Olivaová, Jimenézová – Petchameová, Iglesiasová.
Náhradnice: Mejiasová, Barriosová, Bonastreová, Toressová-Quevedová, Magazová.

Čína: Tung-siao Li – Ping-feng Ku, Jing Čang, C'-sia Ou – Mej-jü Liang (C), Chung Li, Ťin-žung Čang, Na Wang – Ťia-čchi Čung, Siao-süe Čang, Tchien-tchien Lou.
Náhradnice: Ťia-čchi Li, Wen-jü Sü, Meng Liou, Jang Čchen, I Čchen
Španělsko

Španělsko je na tom o něco lépe, ale ani v jeho podání to zatím není žádná sláva. Na úvod turnaje Španělky nestačily na Austrálii. Při svém druhém vystoupení pak padly 0:3 s Argentinou. První vítězství si Španělsko připsalo až ve třetím duelu, ve kterém přehrálo 2:1 Nový Zéland.
Čína

Čína na tom po třech odehraných duelech není vůbec dobře. Na úvod turnaje sice porazila domácí Japonsko a zvýšila své šance na postup, jenže poté schytala debakl 0:6 od Austrálie a naposledy padla po boji 2:3 s Argentinou. Číňanky tak před dnešním duelem drží pátou pozici skupiny B.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům pozemního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z olympijského turnaje žen mezi Španělskem a Čínou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:30.