OH - Pozemní hokej (ženy) - Japonsko - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   03:00

Japonsko - Španělsko

Zápas je u konce. Španělky i v této čtvrtině zaznamenaly gól vítězí nad Japonkami 4:1. V tabulce tak domácí hokejistky skončí úplně poslední, bez bez jediného bodu, se skóre 6:13. Naopak Španělky už měly postup jistý. Díky vyhranému zápasu ale do playoff půjdou ze třetího místa, kdy předběhnou bodově Nový Zéland. Na kontě mají nyní osm bodů a skóre 12:8.
1'
Konec zápasu
2'
Nishikori skvěle zablokovala nebezpečnou přihrávku jedné ze soupeřek a okamžitě míček poslal do brejku na druhou stranu. Tam se ale Japonky nedostaly ani ke střeleckému kruhu.
3'
Japonsko mělo k dispozici první útočný roh zápasu. Ten ale neproměnilo, i když k tomu zase nebylo tak daleko. Míček ale skvělým zákrokem zlikvidovala španělská brankářka.
4'
Yamada naservírovala míček z levé strany přímo před brankářku Ruizovou Castillovou, který ho nezachytila, ale žádná jiná Japonka před brankou nedokázala tačovat a tak míček jen proskákal na opačné křídlo.
5'
Naopak na druhé straně to vyšlo. Dvě hráčky se dostaly do úniku, skončilo to klasickou předávkou na volnou hráčku, jíž byla Bonastreová Peremateuová, která zakončila do prázdné brankya definitivně tak rozhodla o dnešní výhře Španělek – 1:4.
6'
Japonky měly obrovskou možnost ke snížení stavu a ještě zaútočení na potenciální remízu. To se jim ale nepovedlo, ani jedna z útočnic, které se ve střeleckém kruhu dostaly k míčku ho nedokázala usměrnit do branky.
7'
Španělky vybojovaly další trestný roh. Tentokrát už se to podařilo. Ve střeleckém kruhu Petchameová Bonastreová hokejkou ve vodorovné pozici míček podržela a připravila pozici pro střelu Candele Mejiasové Zanettiové, která si pak dělovkou připsala první mezinárodní gól za Španělskou reprezentaci – 1:3.
8'
Španělky stále dobývají branku soupeře, kterou střeží Asanová. Ta se zdá býti neprůstřelná. Minimálně v poslední čtvrtině, kdy předvedla již několik parádních zákroků.
10'
Perezová Lagunasová s míčkem běžela od půlící čáry až do střeleckého kruhu, ovšem stále byla stíhána jednou Japonkou a jedna běžela před ni. nakonec Španělka ani nezakončila.
11'
Hráčky z pyrenejského poloostrova měly k dispozici už šestý trestný roh v zápase, ovšem zase ho neproměnily. Proti střele z dálky parádně zakročila brankářka Asanová vysunutou nohou, kterou míček odkopla.
13'
Španělsko vybojovalo trestný roh, ovšem ten už po páté neproměnilo. Tentokrát zasáhla brankářka Asanová.
14'
Čtvrtá čtvrtina začala skvělou defenzivní prací Japonek, které nepustily španělskou ofenzívu do žádné střely, přestože si soupeřky útoky vypracovávaly.
Čtvrtá čtvrtina
Předposlední část nabídla taktéž jeden gól, jako první dvě čtvrtiny. Další povedenou tvrdou ránu z bekhendu ve skoku zaznamenala Španělka Garcíová Graulová a poslala svůj tým do jednobrankového vedení.
1'
Konec třetí čtvrtiny
2'
Ještě jednou se musely Španělky stáhnout, před brankou v půlkruhu se totiž vytvořila skrumáž Japonek, které míček držely a ne a ne ho pustit. Nakonec z toho ale nevzešla žádná střela.
3'
jedna z útočnic Španělska si nabíhala na dlouhý míček až do čtvrté třetiny, ale ten hodně skákal a ona ho vůbec nedokázala hokejkou zastavit. Kdyby ano, pravděpodobně by si došla pro další branku.
4'
Japonky jsou hodně opařené po druhém gólu ve své síti. Nejsou tak aktivní, vůbec nepressují, s míčkem zase naopak nejdou rychle k brance.
5'
Jedna z hráček v bílém dresu se dostala na pravé křídlo, kde inkasovala přihrávku, ale faulovala soupeřku a sudí přidělil míček hokejistkám Japonska.
6'
Segawa se velmi skvěle dostala přes několik soupeřek až na hranici čtvrté třetiny hřiště, ovšem nedokázala vůbec dobře přihrát nabíhající spoluhráčce a nadějnou šanci, kterou sama založila tak i zazdila.
8'
Tak nakonec tento útok přeci jen skončí brankou! Garíová Grauová se dokázala skrze váhající Japonky prodrat k míčku odraženému od tyče a poslat ho zpět do branky. Stav se tak obrací a hokejistky z pyrenejského poloostrova jdou do vedení – 1:2.
9'
Velmi dobrá šance Španělek po vydařeném útoku končí silnou bekhendovou střelou Bonastreové Peremateuové na tyčce!
10'
Baiosová Navarrová skvěle zablokovala další útok Japonek, kdy už jedna ze soupeřek mohla pálit ve velmi dobré pozici. Kdyby se do míčku dokázala trefit, asi by z toho byla branka. Skvělá práce španělské záložnice..
11'
Na poslední chvíli byla na druhé straně odstavena i Toriyama, která si hledala střeleckou pozici. Japonky ale v útoku zůstaly.
12'
Španělsko se dostávalo do velmi slibné šance. Na poslední chvíli byla Iglesiasová Marcosová odstavena od míčku a ten jí byl vystřelen pryč. Jinak by ho už mohla poslat napravo na volnou spoluhráčku a ta už by zakončovala do prázdné branky.
14'
Třetí čtvrtina začala aktivněji ze strany Japonek. Ty se snaží opět překvapivě ujmout vedení.
Třetí čtvrtina
Druhá čtvrtina byla jednoznačně akčnější. Španělsko dokázalo srovnat z trestného rohu, ale gól byl nakonec odvolán. I tak se to ale Španělkám povedlo díky zajímavé ráně Barriosové Navarrové a po polovině zápasu tak panuje stav 1:1.
1'
Konec druhé čtvrtiny
2'
V poslední minutce se zápas spíše dohrává, respektive tato čtvrtina. Oba týmy sice bojují o míček, ale po jeho zisku se nepouští do žádných útočných aktivit.
3'
Maho Segawa obdržela zelenou kartu. Třetinu tak Japonky dohrají pouze o deseti hráčkách v poli.
4'
Japonky opět spustily vysoký a velmi dobrý pressing a získaly dva míčky před obrannou čtvrtinou soupeře. Následně ale nedokázaly získaného míčku využít.
5'
Barriosová Navarrová běžela se spoluhráčkou na pravou stranu. Japonská obránkyně ji míček odpíchla od hole, ale Španělka dokázala zareagovat, k míčku doběhla a bez míření do něj bekhendem co největší silou přaštila. K velkému překvapení všech na place se míček ohromnou rychlostí proletěl těsně kolem pravé tyčky až do branky -1:1.
6'
Tak tohle byla opravdu ohromná šance na navýšení skóre! Jedna z Japonek dokázala uniknout do individuálního nájezdu na branku. šla z pravé strany, ovšem brankářka Španělska ji neskutečně zmenšila úhel, donutila si ještě přehodit míček více doprava a Japonka už z velkého úhlu nezakončila ideálně.
7'
Studená sprška pro Jihoevropanky! Sudí totiž po konzultaci s kolegy branku neuznává a stav zápasu je tak stále 1:0 pro Japonsko.
7'
A je srovnáno. Je to úspěšný trestný roh. Ten byl tentokrát rozehrán na střed, kde si ho zpracovala Magazová Medranová, která naznačila střelu, ale tu nakonec přenechala Loézové Garcíové. Ta se prezentovala krásnou ránou, kdy se míček letící obrovskou rychlostí vzruchem ještě odrazil od ležící brankářky Asano – 1:1.
8'
Torres-Quevedová Oliverová Se dostávala do zajímavé možnosti, ale jedna ze soupeřek ji na poslední chvíli míček ukradla a odstřelila.
9'
Španělsko dostalo k dispozici rozehrávku už třetího trestného rohu. Rierová Zuzuarreguiová, která přihrávku přijímala ovšem po střele potahem míček "narvala" přímo do obránkyně Japonska. Ta se zhroutila k zemi.
10'
Olivová Isernová se prezentovala zajímavou individuální akcí, kdy byla napadána třemi hráčkami najednou, ovšem stejné míček vyvezla o nějakých dvacet metrů směrem k brance. Následně se ji ale nepodařilo odstřelit na spoluhráčku.
12'
Japonky na své polovině velmi dobře pressují a dostupují své protihráčky. V obraně jim to dobře funguje, jen co je pravda.
13'
Na druhé straně si velkou šanci vytvořily reprezentantky z Pyrenejského poloostrova. Mjiasová Zanettiová totiž šla k brance ve dvojici se spoluhráčkou, které chtěla míč před branku zprava naservírovat, ale v poslední chvíli bránící Japonka položila hůl k zemi a skvěle míček a přihrávku zblokovala.
14'
Japonky parádně zabojovaly na pravé straně a zavedly míček až k čáře. Tam se pak prodraly do rohu, odkud chtěly přihrávat na střed, ale vytvořila se kolem nich skrumáž Španělek, které je dále nepustily.
Druhá čtvrtina
Japonsko zatím drží vedení nad Španělskem, které si udělalo v desáté minutě, kdy Mori krásným bekhendem po individuální akci poslala Ruiz Castillové míček mezi nohy. Potom už Španělky byly mnohem lepšími, ale vyrovnávací branku nepřidaly.
1'
Konec první čtvrtiny
2'
Odkryla se nám statistika držení míčku. Zatímco Španělky drží míček nadpoloviční většinu času a jsou na něm mnohem aktivnější, Japonské držení íčku kleslo jen na 37%, A stejně asijský tým zatím vede.
3'
Druhý trestný roh byl rozehrán velmi špatně. Hráča, na kterou šla přihrávka míček vůbec dobře nezpracovala a když konečně vystřelila, byla už u ní Japonka, která střelu svým tělem zablokovala.
4'
Na pravé straně na křídle se srazily dvě hráčky. Po hvizdu rozhodčího pokračovalo Španělsko, které přeneslo hru na opačnou stranu a získalo trestný roh.
6'
Jeménezeová Vincentová vypálila skoro z poloviny hřiště. míček se několikrát odrazil a málem se dostal až do branky. Musela zasáhnout gólmana Asano.
8'
Španělsko mělo k dispozici trestný roh. Míček byl rozehrán do několika hráček před branku, které se ale místo útoku jen stáhly do obrany za polovinu hřiště.
9'
Viděli jsme nehezký zákrok jedné ze Španělek, která Emi Nishori zasáhla hlavu. Japonka se okamžitě svalila k zemi a nyní je ošetřována přímo na place.
10'
Japonsko otevírá skóre! Krásná individuální akce Kanon Mori, která si vytvořila prostor na levé straně, postupně sbíhala doprostřed, přičemž si nepřestávala skvěle kontrolovat míček a nakonec zakončila skvělým bekhendem přímo mezi nohy brankářky – 1:0.
12'
Japonky dobře přesují a po ztrátě míčku se jim ho rychle daří vybojovávat zpátky. Problém jim ale dělá přechod před branku a zakončování.
13'
Aktivnějšími jsou po třech uplynulých minutách Španělky, které jsou mnohem více v útoku a ohrožují soupeře.
15'
Utkání už začalo, oba týmy se začaly aktivně prohánět za míčkem. Více jsou u něj zatím Španělky, které dnes hrají v bílých dresech.
První čtvrtina

Japonsko: Asano – Asai, Hoshi, Oikawa, Kozuka – Mano (C), Nagai, Segawa – Nagai, Toriyama, Mori. Náhradníci: Nishikori, Nomura, Matsumoto, Yamada, Omoto.

Španělsko: Ruizová Castillová – Ycartová Canalová, Lopezová Garcíová (C), Mejiasová Zanettiová, Rieraová Zuzuarreguiová – Garcíová Grauová, Perezová Lagunasová, Olivová Isernová, Jiménezová Vincenteová – Petchameová Bonastreová, Iglesiasová Marcosová. Náhradníci: Barriosová Navarrová, Bonastreová Peremateuová, Gineová Patsiová, Torres-Quevedová Oliverová, Megazová Medranová.
Vzájemné zápasy:

Oba týmy se společně nestřetly už dlouhých deset let. V roce 2011 zvítězily Japonky nad Španělkami v rámci Champions Challenge 3:2 po prodloužení.
Španělsko:

Španělky se po bídném startu vzchopily. Úvodní dvě porážky s Austrálií (1:3) a Argentinou (1:2) přebily dvěma vítězstvími, a to nad Novým Zélandem (2:1) a Čínou (2:0). V tabulce jim tedy patří čtvrté místo, které je zároveň posledním postupovým. Z něj by dokonce neměly být sesazeny ani v případě porážky, jelikož i když pátá Čína v posledním utkání zvítězí, stále má o šest gólů horší skóre a horší vzájemný zápas.
Japonsko:

Japonkám se na domácí olympiádě vůbec nedaří. Ve čtyřech odehraných si nepřipsaly jediný bod, ačkoliv ve všech jim chyběl alespoň k remíze jediný gól. Postupně prohrály s Čínou (3:4), Novým Zélandem (1:2), Austrálií (0:1) a Argentinou (1:2). Není tak překvapením, že se prozatím nacházejí na posledním místě skupiny B, a to bez šance na postup do vyřazovacích bojů.
Zdravím všechny příznivce ženského pozemního hokeje. Dnes se společně podíváme na zápas skupiny B mezi Japonskem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.