OH - Pozemní hokej (ženy) - Velká Británie - Indie -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   03:00

Velká Británie - Indie

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Po vítězství nad Jihoafrickou republikou splnily britské hokejistky povinnost i v dnešním utkání nad Indií. Důležité byly dva gólové zásahy Martinové, po kterých Indky sice začaly kousat, ale nebyly tolik produktivní, aby mohly pomýšlet alespoň na remízu.
60'
Už se nejspíše nic nestane. Monika mířila z ostrého úhlu na přední tyč, ale Hinchová tam zvládla natáhnout svou levou nohu.
59'
Nehaová s Uditou nedostaly míček z levého kraje do střeleckého kruhu, kde několik Indek marně čekalo na přihrávku.
58'
Britky šly do hodně otevřené obrany. Pořádně toho nevyužily, ale aspoň pošetřily několik cenných vteřin. Do konce jich už moc nezbývá.
57'
Velká Británie právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto. Po několika trestných rozích došlo i na penaltu, kterou senzačně proměnila GRACE BALSDONOVÁ. Savita nemohla dosáhnout do horního rohu.
57'
Lalremsiami schytala střelu z trestného rohu a potřebovala pár vteřin k tomu, aby se připravila na opakující se standardní situaci.
57'
Robertosnová si naběhla pro parádní přihrávku za obranu. Savita jíi ale rychle zmenšila střelecký úhel a připsala si už několikátý úspěšný zákrok.
56'
Sharmile Deviové se nepovedla klička, která by ji otevřela cestu před branku Hinchové. Indky v posledních minutách trochu polevily.
55'
Jedna ze sudích si všimla drobné strkanice. Gurjit Kaurová a Sarah Robertsonová za ni dostávají slovní napomenutí.
54'
Jonesová šla nejkratší cestou směrem k brance Indie. Potom skončila na zemi Robertsonová, což bylo zaviněné Monikou.
53'
Pojišťující gól měla na hokejce Owsleyová, která si šťastně narazila s jednou z obránkyň. Savita svůj tým ale podržela.
51'
Fiona Cracklesová si před nezaviněným pádem šlápla na hokejku bránící Pradhanové. Ze slibně vypadající situace na levém kraji tak nebylo nic.
50'
Britkám se nedaří založit kloudný útok. Také začátek posledního dějství tak tráví pod menším tlakem. Skóre však hraje v jejich prospěch.
49'
Už to začalo vypadat na nebezpečný protiútok, nicméně Hannah Martinová už vyběhla s míčem za levou postranní čáru.
48'
Varování pro Britky během přesilové hry. Rychlý výpad zakončila Katariyaová a všehno musela žehlit až gólmanka Hinchová.
47'
Indky si podřezávají větev samy pod sebou. Krátce po vypršení trestu inkasují další žlutou kartu. Jmenovitě se jedná o Kaurovou.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Britky zablokovaly rozehrávku na půlce hřiště a v časové tísni ještě vyrazily do útoku. Nahození Jonesové každopádně nikdo nemohl tečovat ve střeleckém kruhu.
44'
Míček pro Indii, která měla značnou část třetí čtvrtiny navrch. Gólově to ale nevyjádřila a nyní už zase dohání dvoubrankové manko.
43'
Rayerová otřela míček o nohu Udity. Na programu byl další trestný roh, ale tečovaná střela odletěla do prostoru vedle branky.
42'
Platnost gólu posvětilo také video. Třetí čtvrtina je kvůli podobným momentům hodně roztahaná, rozhodčí řeší spoustu práce.
41'
Uklidňující trefa pro družstvo z Evropy! Po trestném rohu měla šanci Tomanová. Savita na zemi skvěle zasáhla, jenže balonek se prostřednictvím McCallinové vrátil před branku a tam už ho uklidila LILY OWSLEYOVÁ.
41'
Pětiminutový trest spojený se žlutou kartou inkasuje Teteová, která atakovala Owsleyovou. Je z toho i trestný roh.
41'
Pěkně se Britky prokombinovaly do střeleckého kruhu. Až k zakončení se ale nedostaly, Indky je na poslední chvíli přibrzdily.
40'
Monika si vystačila se získaným autem. Po chybičce Ekkaové ještě napadala Tomanovou, která si famózně poradila v rohu proti třem.
39'
Chvilkové oslabení pro Asiatky. Zelenou kartu viděla Katariyaová, kdežto trest Owsleyové zrovna vypršel.
39'
Susannah Townsendová přenesla hru k Martinové, která utrpěla v souboji s Kaurovou drobné zranění. Snad bude všechno v pořádku.
38'
Dvougólová Martinová zůstala u spoluhráček nepochopena. Přihrávka z hloubi pole směřovala do území nikoho.
38'
Opravdu se tak stalo, takže se speciální tým Britek musel ozbrojit na trestný roh. Zakončovala Kaurová, ale trefila jen obránkyni.
37'
Indky si myslí, že po nahrávce Deviové hrála některá z Britek nohou. Situace se bude zkoumat u videa.
36'
McCallinová nezvládla souboj o střed hřiště. Indie šla do rychlého brejku, nicméně se vše obešlo bez dramatičnějších okamžiků.
35'
Indie krouží s balonkem na hokejkách. Teteová míček do ohně z pravé strany prozatím neprocedila.
34'
Po zelené kartě na straně Indie přichází i žlutá karta na britské straně! Provinila se útočnice Lily Owsleyová.
34'
Zelená karta pro Pukhrambamová za nepovolenou výstroj. Nechala si na sobě chrániče kolen.
33'
Hollie Pearneová-Webbová moc dobře nezpracovala přihrávku k hranici střeleckého kruhu. Později sice vystřelila, ale Savita byla pozorná.
33'
Britky se vymanily z tlaku. Robertsonová byla u zadní čáry faulovaná Ekkaovou a trestnému rohu bude čelit i Savita.
32'
Nakonec to byla celá série trestných rohů. Všechny zakončila Ekkaová, ale ani jednou to nemělo efekt v podobě vyrovnávajícího zásahu.
31'
Málem bylo vyrovnáno! Ekkaová se hezky opřela do míčku a ten těsně před brankou zastavila až Laura Unsworthová. Další trestný roh.
31'
Britky na dlouhé vteřiny ucpaly soupeřkám cestu do střeleckého kruhu. Indie bere zavděk trestným rohem, ze kterého už jednou skórovaly.
Začátek třetí čtvrtiny.
Velké favoritky z Velké Británie po polovině utkání vedou, ale vyhráno ještě zdaleka nemají. Evropanky začaly bleskově, ale od trefy Martinové z druhé minuty se díky stejné hráčce prosadily už jenom jednou. V třiadvacáté minutě se na druhé straně přesnou tečí trefila Deviová a snížila manko Indek na 1:2.
Konec druhé čtvrtiny.
30'
V poslední minutě před osmiminutovou přestávkou se Indie s míčkem na hokejkách dlouho nikam nehnala. Dlouhý pas z pravé strany nakonec nepřevzala Monika.
29'
Hra byla na chvíli přerušena, protože na zemi zůstala ležet Fiona Cracklesová. Šlo o nepříjemnou kolizi tří hráček zároveň.
29'
Britky se snaží roztáhnout zatažený blok hráček ve světle modrých dresech. Rotují po celé ploše, ale zatím to nemá kýžený efekt.
28'
Shona McCallinová nepřihrála přesně do střeleckého kruhu, kde plánovaná adresátka situaci přeběhla.
27'
Rozehrávka trestného rohu se Kauraové hrubě nepovedla. Konal se rychlý protiútok, jenž nedotáhla do úplného konce Robertsonová. Skvělý návrat jedné z Indek.
26'
Britky spáchaly velkou chybu v rozehrávce, která měla za následek faul Pearneové-Webboové na Rani a trestný roh.
25'
Vandana Katariyaová ve snaze o přihrávku upadla. Sudí nařizuje volný úder pro Indii.
24'
Indky ještě chvíli pokračují v početní převaze. Povzbuzené vstřeleným gólem se opět tlačí do útoku.
23'
Indie právě vstřelila branku!
Ve třetím utkání na turnaji dává Indie teprve druhý gól! Raniová vybojovala trestný roh, ze kterého se prosadila SHARMILA DEVIOVÁ. Skvěle ztečovala do sítě střelu Kaurové.
23'
Sarah Robertsonová vyfasovala zelenou kartu, která znamená dvouminutovou přesilovku Indie.
21'
Teteová odcentrovala do předbrankového prostoru, kde se k balonku prodrala Rani. Netrefila ho však čistě a branku Hinchové minula.
20'
Opět se Britky v hojném počtu propracovaly až do střeleckém kruhu. Martinová si cestu přes obránkyně tentokrát nenašla.
19'
Favoritky dělají další krok za vítězstvím. Velké zmatky v obraně Indie po zablokovaném nástřelu McCalinnové přinesly šanci Jonesové. Savita ránu zprava ještě vyrazila, ale dorážka HANNAH MARTINOVÉ už jí prošla mezi nohama do brány.
18'
Navjot Kaurová měla zatarasenou cestu k přihrávce, která znovu vyletěla mimo hřiště. Indky se směrem dopředu trápí.
17'
Olympijské vítězky z Ria skvěle brání. Blokují přihrávky a celkově nedovolují žádná dramata v okolí branky Hinchové.
16'
Navneet Kaurová si v pohybu hezky kontrolovala míček na hokejce, ale nakonec měla proti sobě neřešitelně velkou přesilu Britek.
Začátek druhé čtvrtiny.
Konec první čtvrtiny.
15'
Lily Owsleyová vytáhla balonek z obrany. Ve zbytku čtvrtiny si ho Britky budou kontrolovat poblíž vlastní branky.
14'
Martinová ani vpádu nedosáhla na přihrávku z hranice střeleckého kruhu. Následně si Jonesová nezvládla zpracovat nahrávku Unsworthové.
14'
Opakovaný trestný roh už tak nebezpečný nebyl. Britky promptně otočily hru, díky faulu na Martinovou budou v akci pokračovat.
13'
Krátce po Savitě si premiérový úspěšný zákrok připsala také Madelaine Hinchová. Pravou nohou zastavila pokus Kaurové.
12'
Trestný roh se bude konat také na druhé straně. Jedna z Britek se ve střeleckém kruhu dotkla míčku nohou.
11'
Gurjit Kaurová vrazila do Robertsonové. Britky měly trestný roh, ale Ansleyová si na dobře postavenou Savitu nepřišla.
10'
V desáté minutě byl k vidění první náznak šance pro Indii, nicméně rozběhnutá Salima Teteová nedoručila finální přihrávku do místa určení.
9'
Britky poslaly do ohně dva centry z levé strany. Neujal se ani jeden, stejně jako následné nahození z osy.
8'
Martinová byla faulovaná před střeleckým kruhem. Rychlou rozehrávku ji rozhodčí nedovolila a Indky mají čas na návrat.
7'
A další přihrávka Indek do zámezí. Na druhé straně Martinová nešikovně přihrávala před branku mezi dvě volné spoluhráčky, na míček nedosáhla žádná z nich.
6'
Rychlá rozehrávka volného úderu od Moniky se úplně minula účinkem. Přihrávka šla mimo dosah spoluhráčky do autu.
5'
V červených dresech hrající Britky si naopak vyměňují velké množství přihrávek ve střední zóně.
4'
Hokejistky Indie se v prvních minutách trochu trápí. Pořádně se ani nemohou dostat k balonku, natož se s ním podívat do útočné fáze.
2'
Snový úvod pro Britky! McCallinová vystřelila z otočky. Míček byl tečován a HANNAH MARTINOVÁ ho pohotově dorazila do brány. V klíčový moment ji neuhlídala Kaurová.
1'
Navneet Kaurová zablokovala nástřel od Ansleyové, nicméně Indky míček okamžitě ztratila. Na druhém kraji útočí McCallinová.
Začátek zápasu.
Zahajovací sestavy:

Velká Británie: Hinchová – Unsworthová, Tomanová, Ansleyová, Pearneová-Webbová (C) – Martinová, Townsendová, Robertsonová, McCallinová – Rayerová, Owsleyová.
Náhradnice: Wilkinsonová, Cracklesová, Balsdonová, Petterová, Jonesová.

Indie: Savita – Kaurová, Ekkaová, Udita – Monika, Pukhrambamová, Teteová, Nehaová – Katariyaová, Kaurová, Rani (C).
Náhradnice: Pradhanová, Nisha, Kaurová, Deviová, Lalremsiami.
Formát turnaje

Olympijský turnaj je rozložen do dvou šestičlenných skupin. První čtyři týmy z každé z nich postupují do čtvrtfinále, kde si to křížem rozdá první se čtvrtým a druhý se třetím. V tradičním pavouku se dojde až do finále. To je na programu pátého srpna. Každé utkání trvá 60 minut rozdělených do čtyř čtvrtin. Ve skupinách může utkání skončit remízou. Ve vyřazovací fázi v takovém případě přichází na řadu pětikolové nájezdy.
Velká Británie

Navzdory těsné porážce 1:2 v prvním utkání s Německem jsou obhájkyně zlatých medailí z Ria na dobré cestě k postupu mezi nejlepších osm týmů turnaje. Úvodní nezdar napravily výhrou 4:1 nad Jihoafrickou republikou, která je katapultovala v tabulce skupiny A na třetí místo. Dnešní tři body ze zápasu s Indií by měly být samozřejmostí.
Indie

Druhý tým z posledního asijského šampionátu patří během své třetí účasti na olympijských hrách mezi outsidery. Odpovídaly tomu i první dva zápasy ve skupině A. Indie nejprve prohrála 1:5 s Nizozemskem a o dva dny později zase 0:2 s Německem. Ve skupině jsou poslední s tříbodovou ztrátou na postup do čtvrtfinále.
Všem sportovním příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pozemních hokejistek v turnaji na letních olympijských hrách. Od tří hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Velkou Británií a Indií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.