OH - Pozemní hokej (ženy) - Jižní Korea - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  13. srpna 2016   22:00

Jižní Korea - Španělsko

Španělky splnily roli favoritek a porazily Jižní Koreu 3:2, ale pořádně se nadřely a jsou rády, že utkání skončilo. Být delší, tak by asi prohrály. Equilazová vytasila parádní skok v poslední minutě a udržela ještě naději Španělek na postup do čtvrtfinále. Vše ale bude záležet na zápasu Nový Zéland – Čína. Číňankám stačí na postup bod.
60:00
Utkání právě skončilo.
59:37
Ke střele se dostala Kim, ale Equilazová předvedla nejdůležitější zákrok dne.
59:28
Hodně velký zmatek před španělskou branku, ale Španělky dokázaly dostat míček z čáry do bezpečí. Korejkám nepomohly ani protesty. Mají ale další roh.
59:20
Budou však zahrávat trestný roh. Tohle je veliká šance pro korejský tým.
58:20
Čas je ale neúprosný a Korejkám zbývá posledních sto sekund.
57:15
Povedlo se jim to až nyní. Španělky ale dokázaly dostat míček do autu.
56:38
Korejky se ale nemohou stále dostat před branku Španělek.
55:16
Korejky zkouší hrát bez brankářky.
54:23
A ten se jim povedl dokonale. BOMI KIM po zemi namířila míček přesně k tyči. Equilazová na něj nedosáhla a Korejky prohrávají už pouze o jednu branku.
54:15
Velké štěstí pro Španělsko, když se míček zastavil těsně před brankovou. Korejky ale budou mít k dispozici trestný roh.
53:18
Bekhendový pokus Bonastreové byl zablokován.
50:37
Španělky chtějí přidat další banku a jsou opět před korejskou brankou.
49:00
Domácí fanoušci se snaží povzbudit ještě korejské hokejistky a dodat jim síly do závěrečných jedenácti minut.
47:56
Bekhend GLORIE COMERNOVÉ sice Jang zasáhla beton, ale už jej nedokázal zabránit do branky. Španělsku už vede 3:1.
47:49
Z rychlého protiútoku vybojovaly Španělky trestný roh.
46:50
Korejky se snaží o vyrovnání. ale střela Čeonové nedokázala projít přes tři obránkyně soupeře.
45:01
Čtvrtá čtvrtina začala.
45:00
Konec třetí čtvrtiny.
43:30
Španělky jsou ale nyní zatlačeny Korejkami až před jejich branku.
41:43
tentokrát už se ale nedostalo ke střele.
41:36
Španělsko bude mít k dispozici další trestný roh.
40:03
Španělky během minuty otáčejí vývoj zápasu. Pokus LOLY RIEROVÉ trefil korejskou obránkyni a od ní přesně k pravé tyči. Jang v brance neměla šanci zareagovat.
39:58
Olivaová si nyní navíc vynutila trestný roh pro Španělky.
39:00
Tak tohle je hodně nečekaný gól. Střeku Olivaové ze střední vzdálenosti tečovala těsně před brankou BEGONA GARCIOVÁ, jejíž zásah hokejky nasměroval míček přesně na vzdálenější tyč mimo dosah korejské brankářky.
36:34
Další nebezpečná akce Španělska. Míček poskakoval po brankovišti, ale nakonec se dostal mimo korejskou branku.
35:32
První zelenou kartu na straně Španělska vidí Bonastreová.
35:18
Velká šance pro Magazovou, před kterou byla prázdná branka. Proti ní se ale stihla přemístit Jang a Španělka poslala míček pouze do odkryté klece.
34:37
Seo vidí už druhou žlutou kartu v zápase.
33:04
Teď se ale samy připravily o míček špatnou rozehrávkou.
32:01
Španělky uzamkly Korejky před jejich brankou na začátku třetího dějství.
30:01
Třetí čtvrtina začala.
30:00
Druhá čtvrtina skončila.
29:18
V poslední minutě druhé části mohla vyrovnat Salvatellová, ale její křižná střela jen těsně minula korejskou branku.
27:40
Ke střele se dostala Bonastreová, ale její pokus korejská obrana zablokovala.
26:27
Seo dostala rovnou žlutou kartu za jasné podražení a Španělsko teď bude mít dlouhou výhodu.
23:56
Velký zmatek před korejskou brankou. Míček se zapletl mezi několika hráčkami, ale ani jedna Španělka jej nedokázala dostat do branky.
21:13
Mihjun Park hledala v brankovišti Seungu Park, ale její přihrávka byla nepřesná.
20:32
Rierová pálila z pravé strany, ale její střela krosem nezamířila mezi tři tyče korejské branky.
19:27
Bonastreová to ale přehnala s agresivitou a dostává zelenou kartu.
19:10
Španělky se ženou za vyrovnáním a hraje se už znovu před korejskou brankou.
17:39
Korejky jdou do vedení. JUNBI ČEON v pádu zasáhla balónek a poslala k pravé tyči. Equilazová se ve španělské bráně natahovala marně.
16.12
Korejky drží balonek a snaží se s ním zdržovat na vlastní polovině.
15:01
Druhá čtvrtina začala.
15:00
Přenese si ji ale do další čtvrtiny, protože ta nyní vypršela.
14:20
V závěru první čtvrtiny dostává Baek zelenou kartu a Španělsko si zahraje přesilovku.
13:00
Nyní je v souvislejším tlaku Korea, ale ani ona se nemůže dostat do brankoviště a předává si míček házenkářským způsobem.
11:35
Španělsko i Korea jsou jinak pozorní v obraně a v brankovištích se jinak moc nehraje.
09:00
Petchameová se dostala individuální akcí až před brankářku Korey. Na poslední chvíli ale nahrála Guineové, která zamířila mimo.
07:45
Až nyní se Španělky usadily na delší dobu na půdě Korey. Nic z toho ale nevytěžily.
06:21
Zatím je k vidění vyrovnané utkání. Ani jeden z týmů si nevytvořil větší tlak ani neohrozil gólmanku soupeře.
05:01
Garciová nezachytili na ní směřující lob. Korejky mohou v klidu rozehrát od vlastní branky.
04:41
Španělky drží míček, ale kombinují zatím na polovině hřiště.
03:13
Park dostala přihrávku do levé strany, ale neměla rychlost a španělská obrana ji dostihla a zamezila ve střelbě.
02:05
Korejky dostaly možnost volného úderu a směřovaly míček do brankoviště. Španělky jejich signál ale přečetly a přihrávku před branku zablokovaly.
01:27
Oba týmy zatím postrádají přesnost a hraje se ve středu pole.
00:29
Špatná rozehrávka Korejek znamená míček pro Španělky.
00:01
Sestavy týmů:

Jižní Korea S. Jang – Seo, An, Han (C). L. KIm, Čeon, H. Kim, Hong, H. Jang, Lee, Baek.
Náhradníci: S. Park, M. PArk, Cho, B. Park, B. Kim. Trenér: Jinsoo Han.

Španělsko Lopez de Equilazová – Gutierrezová, Ybarraová (C), Patahameová, Lopezová, Rierová, Perezová, Comeranaová, Olivaová, Garciová, Magazová.
Náhradníci: Salvatellová, Banasiveová, Guineaová, Gineová. Jimenezová. Trenér: Adrai Lock.
Vzájemné zápasy ale mírně favorizují Španělky, které před osmi lety na olympijských hrách v Pekingu vyhrály 2:1. V roce 2010 v rámci světového poháru skončil zápas nerozhodně 2:2.
Jižní Korea už má naopak jistotu, že se po dnešku s olympijským turnajem rozloučí. Po čtyřech zápasech jsou poslední s jediným bodem za bezbrankovou remízu s Čínou. V Riu vstřelila doposud jediný gól a pokud by dnes vyhrála, skončila by nakonec na pátém místě ve skupině právě před Španělskem.
Španělky mají po čtyřech odehraných zápasech na kontě jednu výhru a tři porážky, když předevčírem překvapivě porazily Německo 2:1. Tato výhra je ještě drží ještě ve hře o postup do čtvrtfinále. Musí ale bezpodmínečně Korejky porazit a doufat, že Číňanky nebude bodovat proti Novému Zélandu.
Příjemný sobotní večer. Olympijský turnaj pozemních hokejistek dnes nabídne poslední zápasy v základních skupinách. S brazilským Riem se dnes rozloučí Jižní Korea, která nastoupí proti Španělsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:00.