OH - Pozemní hokej (ženy) - Nizozemsko - Německo -  ONLINE PŘENOS -  17. srpna 2016   17:00

Nizozemsko - Německo

To je od nás vše, děkuji za pozornost. Karel Milec
Po nesmírně vyrovnaném zápase se raduje Nizozemsko, které dokázalo zvítězit v rozstřelu a postoupit tak do finále!
ELLEN HOOGOVÁ proměnila a posílá tak Nizozemky do finále! 4:3
Marie Maversová neproměnila a teď naopak pokud Nizozemky promění, tak postoupí do finále! 3:3
Bosová proměňuje a Nizozemky tak stále žijí! 3:3
Mullerová-Welandová jako správná kapitánka šla příkladem a svůj pokus proměnila! Nizozemky nyní musí proměnit. 2:3
Haukeová také není úspěšná! 2:2
Neúspěšná byla také Jonkerová. 2:2
Teškeová neproměnila a stav je tak stále 2:2!
56:50
Hoogová mohla strhnout vítězství na stranu Nizozemska, ale Sombroeková stále drží naděje Německa.
54:35
Střelou mimo se prezentovala Vam Maleová.
54:35
Mullerová je zpátky ve hře.
54:14
Ovšem bohužel pro ně z toho nedokázaly nic vytěžit, dokonce ani střelu.
54:06
Teď pozor! Nizozemky budou zahrávat trestný roh.
53:33
A žlutá karta pro Oldhaferovou.
52:28
Zelená karta pro Mullerovou.
49:00
Ve čtvrté třetině je hra hodně opatrná a je vidět, že žádná z hráček nechce udělat žádnou chybu.
46:16
16 sekund po zahájení čtvrté třetiny to vyzkoušela Oldhaferová, která vypálila mimo.
45:00
Začala čtvrtá čtvrtina.
Před poslední čtvrtinou je stav stále 1:1.
45:00
Konec třetí čtvrtiny.
43:59
Stapenhorstová mohla v závěru třetí čtvrtiny vrátit vedení na německou stranu, ale nedokázala překonat Sombroekovou.
40:00
Máme za sebou čtyřicet minuta s tav je stále vyrovnaný 1:1.
37:06
Němky se ovšem ale ke střele vůbec nedostaly.
36:57
Trestný roh budou zahrávat Němky.
33:53
Heuvelová vyslal přízemní ránu směrem k Reynlodsové, která s tímto pokusem neměla žádnou práci.
32:25
Paumenová se dostala po trestném rohu ke střele, ale minula branku.
32:14
Po přezkoumání videa následuje trestný roh pro Nizozemky.
Začala třetí čtvrtina.
V polovině utkání svítí na světelné tabuli skóre 1:1, ovšem ve druhé čtvrtině jsme byli svědky velkého tlaku Nizozemek, který ale vedl pouze k vyrovnání stavu na 1:1.
25:34
Paumenovou opět skvěle vychytala výborná Reynlodsová.
25:29
Trestný pro Nizozemky.
25:00
Zhruba pět minut do konce druhé čtvrtiny a stav je stále 1:1.
22:25
Weltenová potvrdila převahu Nizozemek, ale ani ona nedokázala přidat druhou branku.
20:07
Zelenou kartu dostává Jana Teschkeová.
19:13
Van Asová mohla přidat druhý gól Nizozemek, ovšem skvělý jí vychytala německá brankářka.
18:30
Nizozemky vstoupily do druhé čtvrtiny aktivně a snaží se rychle přidat vedoucí branku.
15:49
A Nizozemky srovnávají! Po trestné rohu se prosadil MAARTJE PAUMENOVÁ, která tak srovnává na 1:1.
15:44
Hned na začátku druhé čtvrtiny budou Nizozemky zahrávat trestný roh.
Začala druhá čtvrtina.
Máme za sebou první čtvrtinu, která byla velmi vyrovnaná, ale přeci jen odcházejí spokojenější hráčky Německa, které po brance Schurzové vedou 1:0.
15:00
Konec první čtvrtiny.
14:10
Necelou minutu před koncem první čtvrtiny kontrolují Němky vývoj této čtvrtiny.
13:00
Dokonce první čtvrtiny zbývají dvě minuty a Německo vede 1:0.
10:07
Německo vede 1:0! Po trestném rohu střílela Mullerová, jejíž pokus ještě dokázala Reynlodsová ještě vyrazit, ale pouze k LISE SCHUTZOVÉ, která si již věděla rady a otevřela skóre tohoto semifinále.
10:07
Trestný roh uvidíme také v podání Německa.
09:45
Tak to Nizoezmky vyřešily hodně zle. Ke střele se favoritky tohoto střetnutí vůbec nedostaly.
09:33
Trestný roh pro Nizozemsko!
08:26
Po velkém tlaku se dostala ke střele Keetelsová, ale i ta byla vychytána Reynldosovou.
06:20
Aktivní Nizozemsko obléhá branku Německa, která se brání jak se dá.
05:53
Reynlodsovou vyzkoušela De Waardová, ovšem německá brankářka byla pozorná.
03:30
Zatím jsme viděli pouze jedinou střelou Altenburgové, ovšem jinak čekáme na výraznější šanci dnešního semifinále.
02:40
Altenbrugová pořádně protáhla nizozemskou brankářkou, která předvedla dobrý zákrok.
01:20
Začátek zápasu trochu překvapivě patří Němkám.
Začátek zápasu.
Nizozemsko: Sombroeková, De Waardová, Van Maleová, Leurinková, Bosová, Keetelsová, Derkseová, Jonkerová, Verschoorová, Weltenová, Van Maasakkerová, Maartjeová (C), Van Asová, Hoogová, Van Geffenová, De Goedová

Německo: Reynlodsová – Oldhaferová, Mullerová, Sprinková, Maversová, Peperová, Haukeová, Altenburgová, Teškeová, Krugerová, Mullerová-Welandová (C), Stapenhorstová, Schutzeová, Schroderová, Oruzová, Lorenzová
Německo
Naše západní sousedky načaly turnaj remízou, když si na úvod turnaje podělily body s Čínou po výsledku 1:1. První výhra přišla v dalším zápase, když porazily Nový Zéland 2:1 a ve třetím zápase přehrály Jižní Koreu 2:0.

Poté však přišla série porážek. Nejprve Němky podlehly Španělkám 1:2 a v následujícím utkání také v již zmíněném zápasem právě Nizozemkám – poměrem 0:2.

Postup do čtvrtfinále jim však neunikl a v obrovské bitvě o postup mezi elitní čtyřku nakonec přehrály Američanky, které porazily 2:1!
Nizozemsko
Asi největší aspirant na zisk zlata prochází turnajem zatím velmi snadno. Turnaj začaly jednoduchou výhrou nad Španělskem, které přehrály 5:0, a o den později nad Jižní Koreou, kterou porazily 4:0. První branku na turnaji neinkasovaly ani ve třetím zápas, když Čínu porazily fotbalově 1:0.

Až ve čtvrtém olympijském zápase poprvé inkasovaly, když s Novým Zélandem remizovaly 1:1, nicméně v dalším zápase se na vítěznou vlnu vrátily – Němky, své dnešní soupeřky, přehrály opět bez inkasování, a to 2:0!

Ve čtvrtfinále se Oranjes postavily do cesty Argentinky, které nakonec po urputné bitvě padly 2:3 a do semifinále postoupily právě obhájkyně olympijského zlata z Londýna 2012!
Vítám všechny fanynky a fanoušky pozemního hokeje! V ženském turnaje zůstaly již jen čtyři nejlepší celky a dnes se v prvním semifinále utkají Nizozemsko a Německo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:00.