OH - Pozemní hokej (ženy) - Nizozemsko - Velká Británie -  ONLINE PŘENOS -  19. srpna 2016   22:00

Nizozemsko - Velká Británie

22:00 Nizozemsko - Velká Británie 3:4 pen.
GBR 1. . Velká Británie
NED 2. . Nizozemsko
GER 3. . Německo

S konstatováním, že ve finále pozemního hokeje porazily hráčky Velké Británie po většinu zápasu lepší Nizozemsko a získaly zlato, se s Vámi loučí Tomáš Reiner. Děkujeme Vám za pozornost.
Hráčky Velké Británie se okamžitě rozeběhly k hrdince Hollie Webbové, zatímco Nizozemky zůstávají stát beze slova na místě a v jejich očích se začínají objevovat slzy. Holanďanky dvakrát vedly, ani jednou ale své vedení po skvělém obratu udržet nedokázaly a po penaltovém rozstřelu prohráli. Konečný výsledek. Nizozemsko 3 Velká Británie 4 na penalty.
Velká Británie právě vstřelila branku!
HOLLIE WEBBOVÁ mohla v případě proměnění nájezdu rozhodnout a také tak učinila. Velká Británie ukončuje dominanci Nizozemska, které bylo čtyřikrát v řadě zlaté, a její hráčky se stávají olympijskými vítězkami.
Vzápětí neuspěly na každé straně Unsworthová van Geffenová, která z ostrého úhlu orazítkovala pouze pravou tyč!
Leurinková mířila dobře, ale Hinchová vytáhla dobrý zákrok.
HELEN RICHARDSONOVÁ-WALSHOVÁ si srovnala míček na střelu a z blízkosti nekompromisně zamířila k levé tyči.
Dansonová na straně Británie minula, zatímco Ellen Hoog vychytala brankářka. Další nájezd uskutečnila na straně Velké Británie Brayová, jejíž střela zamířila mimo. Stále 0:0.
Willemijn nic nevymýšlena a mířila přesně k pravé tyči, jenže brankářka Hinchová Bosová vytáhla fantastický zákrok a její pokus vyrazila mimo.
Helen Richardsonová-Walshová si to namířila k levé tyči, kde se otočila k zády k bráně a z otočky následně Sombroekovou překonat nedokázala.
Začátek nájezdů.
Kapitánky Paumenová a Richardsonová-Walshová si před penaltovým rozstřelem sportovně podaly ruce.
Kitty van Maleová vstřelila během dosavadního průběhu finále dva góly, z nichž ten druhý znamenal na začátku druhého poločasu vedení 3:2. Nizozemsko už mířilo za zlatou medailí, osm minut před koncem ale dokázala vyrovnat z dorážky Nicole Whiteová. Čtyři čtvrtiny vítěze neurčily a na řadu přichází penalty. Skóre po 60 minutách. Nizozemsko 3 Velká Británie 3.
60:00
Konec druhého poločasu.
57:59
Weltenová si to neohroženě mezi dvěma protihráčkami namířila před bránu, Hinchová proti ní ale skvěle vyběhla a vleže ji zakončit neumožnila! Pohroma se nekoná.
57:12
Trestný roh se nakonec nekonal a těsně před koncem normální hrací doby je stav stále vyrovnaný 3:3.
56:26
Rozhodčí přezkoumali video a Nizozemsko bude zahrávat trestný roh.
53:01
Laurien Leurinková je zpět na hřišti, jenže Velká Británie dokázala její předchozí počínání potrestat a vyrovnat.
51:29
Britky podruhé v rychlém sledu rozehrály trestné roh a opět z toho byl před bránou Sombroekové obrovský závar, ve kterém se nejlépe zorientovala NICOLA WHITEOVÁ a z blízkosti bekhendem zamířila k pravé tyči odkryté brány.
51:18
Alexandra Dansonová nebezpečně vypálila po zemi po rozehrání trestného rohu a před brankářkou Sombroekovou se strhl obrovský závar, Britky z něj ovšem gól nevytěžily!
50:49
Laurien Leurinková z Nizozemska dostala zelenou kartu.
47:47
Crista Cullen se dostala po hodně dlouhé době ke střele, jenže brankářka Sombroeková byla připravena a předvedla solidní zákrok.
46:43
Británie se pokusila oživit hru několika střídáními, jenže to způsobilo rychlý protiútok Nizozemek, ten byl ovšem na poslední chvíli zastaven.
45:00
Začala čtvrtá čtvrtina.
Nizozemky brzy ztracené vedení ze závěru prvního poločasu nezaskočilo, naopak, v průběhu třetí čtvrtiny dominovaly a zásluhou druhého gólu Kitty van Maleové získali ztracené vedení zpět. Skóre po třech čtvrtinách. Nizozemsko 3 Velká Británie 2.
45:00
Třetí čtvrtina skončila.
44:36
Nizozemky trošku polevily, v závěru třetí čtvrtiny je to ale vůbec mrzet nemusí, protože hráčky Velké Británie jsou směrem vpřed naprosto neškodné.
41:26
Maartje Paumenová pálila po rozehrání trestného rohu, její následná střela ale skončila na brankářce Hinchové, které je na straně Velké Británie jednoznačně nejlepší hráčkou! Nebýt jí, mohla už prohrávat o více než tři nebo čtyři góly.
41:00
Nizozemky mají na vrh a hráčky Velké Británie nevědí, kde jim hlava stojí. Svěřenkyně trenérky Alyson Annanové-Thateové navíc mezi sebou skvěle komunikují.
36:27
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Holanďanky měly výhodu penaltového rohu a po krásné sehrávce se u levé tyče ocitla v obrovské šanci KITTY VAN MALEOVÁ, který z úhlu a blízkosti zamířila po zemi do prázdné brány. Nizozemsko opět vede, tentokrát 3:2!
36:20
Eva de Goedeová krásnou přízemní diagonální střelou po dalším trestném rohu pálila přesně ke vzdálenější pravé tyči, jenže překonanou Hinchovou zastoupila na brankové čáře jedna ze spoluhráček!
36:15
Caia van Maasakkerová pálila po rozehrání trestného rohu z levé strany hřiště přesně k levé tyči, jenže brankářka Hinchová její střelu skvělým zákrokem vyrazila!
35:33
Van Asová se snažila na hranici pokutového území prodrat ke střele, jenže tam měla minimum prostoru a o míč přišla.
33:30
Oba týmy v úvodu druhého poločasu několikrát vystřídaly. Nizozemky hrající v černém jsou nebezpečnější, zatím se ale marně snaží na levé straně hřiště dostat ke střele.
31:38
Nizozemky mohli vést, jenže Naomi van Asová orazítkovala ve druhé čtvrtině spojnici levé tyče a břevna.
30:56
Úvodní dvě čtvrtiny nabídly velice pohledný a dramatický pozemní hokej, který věřme bude pokračovat i po přestávce.
30:00
Nizozemky sice prohrávali po první čtvrtině zásluhou gólu Lily Owsleyov, hned v úvodu té druhé ale vyrovnala Kitty van Maleová a skóre vzápětí úplně otočila Maartje Paumenová. Radost Nizozemek ovšem trvala necelou minutu, protože rychlou britskou odpověď našla Crista Cullenová. Skóre po prvním poločase. Nizozemsko 2 Velká Británie 2.
30:00
28:04
Oba týmy prostřídaly a zatím sledujeme fantastické finále. Hra se nyní otevřela a míček putuje z jedné poloviny hřiště na druhou.
25:39
Nizozemsko po skvělém vstupu do druhé čtvrtiny otočilo vývoj utkání na svou stranu, jenže z vedoucího gólu se jeho hráčky radovaly pouze necelou minutu, Britky rozjely rychlý protiútok a CRISTA CULLENOVÁ z blízkosti zamířila mezi nohy bezmocné brankářky Sombroekové.
24:57
Holanďanky si vytvořili obrovský tlak a kapitánka MAARTJE PAUMENOVÁ po rozehrání trestného rohu zamířila metr nad zemí přesně k levé tyči! Nizozemsko otáčí vývoj finále a vede 2:1.
24:49
Nizozemky mají zápas pevně ve své moci a hra se odehrává pouze na polovině Velké Británie.
24:01
Naomi van Asová byla v úvodu zápasu hodně vidět a nyní se mohla stát slavnou, když napřáhla k nádherné střele, která mířila přesně do levého horního rohu brány, nakonec se ovšem od spojnice levé tyče a břevna odrazila mimo!
21:00
Nizozemky vybojovaly penaltovou střelu, po které se Maartje Paumenová snažila zamířit po zemi přesně k levé tyči, jenže brakářka Hinchová předvedla výtečný zákrok a následně si poradila i s dorážkou Naomi van Asové, která ji z bezprostřední blízkosti nedokázala propálit. To byl fantastický dvojitý zákrok.
19:46
Crista Cullenová byla na chvíli vyřazena ze hry, její suspendování ale nyní vypršelo.
18:50
Naomi van Asová si dokázala srovnat míček dobře na střelu a poté vypálila, její pokus byl ovšem nepřesný.
17:09
Crista Cullenová dostává zelenou kartu.
15:43
Nizozemky prožily fantastický vstup do druhé čtvrtiny, když se po necelé minutě od jejího začátku prosadila KITTY VAN MALEOVÁ!! Kitty van Maleová se po rychlém protiútoku dostala do samostatného úniku, udělala kličku brankářce Hinchové a z úhlu zamířila bekhendovou střelou přesně pod horní tyč prázdné brány. Stav utkání je rázem vyrovnaný 1:1.
15:00
Začala druhá čtvrtina.
Nizozemky měly v první čtvrtině více ze hry a zejména kapitánka Maartje Paumenová byla velice aktivní, když na bránu Velké Británie vyslala dvě střely, ani jedna z nich se ale neujala, zatímco na opačné straně jako blesk z čistého nebe udeřila Lily Owsleyová, jejíž gól aktuálně posouvá Británii k zisku zlaté medaile. Skóre po první čtvrtině. Nizozemsko 0 Velká Británie 1.
15:00
První čtvrtina skončila.
13:54
Oba týmy v závěru úvodní čtvrtiny několikrát prostřídaly a žádný gól už zřejmě během ní neuvidíme.
09:45
Za pouhých deset sekund to zkoušela ze stejného místa Eva de Goedeová, jenže na rozdíl od své spoluhráčky pálila nepřesně.
09:36
Maartje Paumenová je v úvodu zápasu hodně vidět a tentokrát se pokusila udeřit z trestného rohu, jenže její pokus skončil pouze na brankářce Hinchové.
08:57
LILY OWSLEYOVÁ dostala příliš mnoho prostoru v pokutovém území a po zákroku Sombroekové z dorážky zamířila z blízkosti k levé tyči. Nizozemsko vede 1:0.
08:04
Nizozemky vykročily do utkání dobře a směrem vpřed jsou zatím výrazně aktivnější. Dokonale to dokumentovala střela Naomi van Asové, Maddie Hinchová ale byla opět na místě.
05:36
Maartje Paumenová střílela po necelých šesti minutách z penalty, jenže brankářka Maddie Hinchová předvedla skvělý zákrok!
05:25
Oba týmy několikrát prostřídaly a po úvodních pěti minutách zůstává skóre bezbrankové.
03:57
Kitty van Maleová střídá a do hry přichází Xan de Waardová.
03:27
Střídají také Britky. Místo Nicoly Whiteové naskočila do hry Shona McCallinová.
02:23
Úvod zápasu je podle předpokladů hodně opatrný a po necelých třech minutách sáhly Nizozemky k prvnímu střídání. Místo Marloes Keetelsové naskočila do hry Carlien Dirkse van den Heuvelová.
00:00
Hráčky obou týmů jsou připraveny na hrací ploše a po zaznění hymen obou zúčastněných zemí bude moci finále pozemního hokeje na olympijských hrách v Riu de Janeiru mezi Nizozemskem a Velkou Británií začít.

Nizozemsko:Sombroeková – Keetelsová, Van Maasakkerová, Paumenová (C), Van Geffenová – Verschoorová, Weltenová, Van Asová, De Goedeová – De Waardová, Jonkerová.
Náhradnice: Van Maleová, Leurinková, Bosová, Drikseová, Van den Heuvelová, Hoogová.
Trenérka: Alyson Annanová-Thateová (AUS).

Velká Británie:Hinchová – Unsworthová, Cullenová, K. Richardson-Walshová (C), Ansleyová, Webbová – Townsendová, Whiteová – MacLeodová, Dansonová, Brayová.
Náhradnice: Twiggová, H. Richardsonová-Walschová, Queková, McCallinová, Owsleyová.
Trenér: Craig Keegan (GBR).

Rozhodčí: Michelle Joubertová, Laurine Delforgeová, Soledad Iparraguirreová, Lisa Roachová (umpire)
Zápas mezi Nizozemskem a Velkou Británií nabídne kromě souboje o zlato také souboj o nejlepší střelkyni. Katie O'Donnellová z USA a Alex Dansonová z Velké Británie doposud nastříleli shodně pět gólů, jenže Donnellová už před sebou na rozdíl od Dansonové nemá žádný zápas a nemůže svou sbírku rozšířit.
Vyřazovací fáze

Nizozemky ve čtvrtfinále porazily těsně 3:2 Argentinu a v semifinále poté uspěly proti Německu, které po remíze 1:1 a dramatickém zápase porazili 4:3 po rozstřelu.

Hráčky Velké Británie ve čtvrtfinále i semifinále nastřílely shodně tři góly, když nejprve porazili 3:1 Španělsko a poté 3:0 Nový Zéland.
Skupinová fáze

Hráčky obou týmů byly od začátku turnaje výrazně lepší, než ty ostatní. Nizozemsko ve skupině A ani jednou neprohrálo (4 výhry a jedna remíza) a se třinácti body postoupilo z prvního místa, stejně jako Velká Británie ze skupiny B. Britské hráčky vyhrály všech pět zápasů a hladce postoupily do čtvrtfinále.