OH - Pozemní hokej (ženy) - Nový Zéland - Velká Británie -  ONLINE PŘENOS -  17. srpna 2016   22:00

Nový Zéland - Velká Británie

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Druhé semifinálové utkání žen je u konce na hrací ploše křepčí hráčky Velké Británie, které zvítězily 3:0. O své výhře rozhodly v poslední čtvrtině dvěma penaltami, které proměnily Helen Richardsonová-Walshová a dnes svým druhým gólem Alexandra Dansonová. Výhra je to opravdu zasloužená, tým byl aktivnější, nebezpečnější, prostě šel neohroženě za svým cílem. Ve finále se střetne s Nizozemském, které dnes porazilo na penalty Německo.
60:00
Utkání skončilo.
59:27
Na lavičce Velké Británie i na tribunách mezi fandy této země se už oslavuje postup do finále.
58:53
Faul na Townsendovou, hráčky Velké Británie už ale nikam nepospíchají.
57:10
Hráčkám Nového Zélandu se nyní vůbec nedaří proniknout do střelecké pozice, každý obranný zákrok Velké Británie je odměňován potleskem fanoušků.
54:56
Tahle rozehrávka se ale vůbec nepodařila, hráčkám Velké Británie se nepodařilo zpracovat míček na střelu.
54:50
Po střele MacCallinové a zásahu bránící hráčky před brankou se píská trestný roh pro Velkou Británii.
54:22
Provinění hráček Nového Zélandu, Brayová už po levé straně pospíchá do protiútoku.
53:20
Nesledujeme teď kdovíjak akční pasáž utkání.
52:15
Další útok Velké Británie skončil ještě před případným zakončením.
51:04
Možná je už rozhodnuto. Nyní se na penaltu nachystala ALEXANDRA DANSONOVÁ a zakončila do podobného místa, jako před u předcházejícího gólu. Velká Británie vede o tři branky a je blízko postupu do finále.
51:04
Po faulu na Whiteovou je tu navíc penalta pro Velkou Británii.
50:25
Hráčky evropského týmu nyní zkušeně drží míček na svých hokejkách a soupeřkám nedávají šanci se přiblížit k brance.
48:02
Pearceová chtěla snížit, její táhlý pokus skončil mimo bránu.
47:18
Autorka druhé branky odkulhala na střídačku, zřejmé si při rozehrávce mírně ublížila.
47:15
A je to 0:2! Míček si nachystala HELEN RICHARDSONOVÁ-WALSHOVÁ a i když gólmanka vystihla směr střely, míček skončil v síti!
47:15
Je tu navíc penalta pro Velkou Británii.
47:15
Žlutou kartu dostala Kayla Whitelocková z Nového Zélandu.
46:50
První průnik Nového Zélandu ve čtvrté čtvrtině skončil pouze nepřesnou přihrávkou na střed.
45:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
I po pětačtyřiceti minutách panuje stav 0:1. Ve třetí čtvrtině toho k vidění mnoho nebylo, až závěr přinesl málem vyrovnání, Merryová ovšem dvakrát neuspěla. Hráčky Nového Zélandu tak mají posledních 15 minut na srovnání, či přímo na celkový obrat.
45:00
Skončila třetí čtvrtina.
43:49
Velký zmatek před brankou Hinchové. Ta nejprve vychytala Merryovou a poté musela jedna z bránících hráček odpálit míček do zámezí.
42:55
Málem bylo srovnáno. Vepředu zůstala osamocená Merryová a střílela z první. Branku Hinchové minula.
42:10
Hinchová vykopla míček, který směřoval k její bráně, Velká Británie už zakládá protiakci.
40:31
Charltonová se dopustila porušení pravidel, Novému Zélandu tak zhasla i tato rodící se příležitost.
39:46
Novozélanďanky ztratily na pravé straně míček, pouští tak soupeřky do kontru.
38:02
Po další rozehrávce opět pálila Ansleyová, nyní ovšem o notný kus mimo branku.
37:46
Situace se bude po střele Ansleyové opakovat.
37:39
Trestný roh pro Velkou Británii.
37:01
Velký potlesk vyprovází Twiggovou na cestě na ošetřovnu.
37:01
Ou, tohle muselo bolet. Twiggová schytala míčkem přímo do obličeje a je silně otřesená.
35:24
Twiggová parádně obrala o míček rozběhnutou soupeřku a sama založila rychlý kontr.
34:17
Ta už zase pokračujeme.
34:17
Je tam i krev, takže Cullenová míří na lavičku na ošetření.
34:17
Je přerušená hra, neboť u brankové čáry leží Cullenová z Velké Británie a probíhá její ošetření.
33:02
Už se zase chvíli hrálo před Rutherfordovou, ta ale nemusela ukázat své umění, střela nebyla...
31:59
Whiteové utekl míček od hokejky do autu, Nový Zéland může založit protiakci.
30:54
I teď pálila Whitelockova, opět míček neprošel až do branky.
30:41
Whitelocková svou střelou trefila protihráčku, rozhodčí si v celé akci našly další prohřešek proti pravidlům a Nový Zéland si tak trestný roh zopakuje.
30:26
Hned ze startu je tu trestný roh pro Nový Zéland. Takže šance na vyrovnání.
30:01
Začala třetí čtvrtina.
Máme za sebou polovinu semifinálového duelu a spokojenější jsou zatím hráčky Velké Británie. Ty ve druhé čtvrtině převzaly iniciativu, dokázaly se častěji dostat na dostřel a podařilo se jim i jednou skórovat. Po trestném rohu se z dorážky trefila Alexandra Dansonová. Výsledek je ale i nadále otevřený, pro Nový Zéland není nic ztraceno.
30:00
Skončila druhá čtvrtina.
29:03
Po přenesení hry měla trochu času na střelu Townsendová, trefila však pouze bránící hráčku.
28:50
Velká Británie útoku po pravé straně.
27:25
McLarenová mířila nahoru, nemyslela to zle, provedení ovšem scházela přesnost. Míček prolétl mimo branku.
27:15
Hra nohou a je tu trestný roh pro Nový Zéland.
26:33
Nevyšla ani přihrávka na střed, neposedný míček přeskočil hokejku útočící hráčky.
25:55
Nový Zéland rozehrává z pravé strany, ale je to velmi pomalé a bez překvapení.
24:09
Merryová jen tak tak dostihla míček na hrací ploše, akce Nového Zélandu je už ale hodně zpomalená. Soupeřky se vrátily do obranného bloku.
22:30
Nový Zéland je rázem v útlumu, jediné co vidíme, jsou nepříliš nebezpečné střely z dálky.
21:12
A je to 0:1! Po rozehrání trestného rohu se sice dobrým zákrokem blýskla gólmanka Rutherfordová, ale míček se odrazil k hokejce ALEXANDRY DANSONOVÉ a ta zblízka dorazila míček do branky.
21:02
Trestný roh pro Evropanky.
20:45
Flynnová s míčkem moc daleko neprošla, přišla o něj, Velká Británie jde vpřed.
20:11
Ne ne, míček je opět v zámezí, rozehrává se od branky Nového Zélandu.
18:54
Hráčky Velké Británie už začínají pozvolna přebírat iniciativu, ale i zde je to bez přesného střeleckého vyjádření.
17:34
Po hezkém signálu pálila Unsworthová, její polovysoký pokus srazila jedna z hráček mimo hrací plochu.
17:21
15:55
Brayová mohla zblízka zakončit, neposedný míček ovšem přeskočil její hokejku.
15:01
Začala druhá čtvrtina.
V první čtvrtině jsme viděli hodně opatrný zápas, obě obrany si dávaly velký pozor na střely soupeřek a tak se hrozilo maximálně z trestných rohů. Aktivnější byly na hřišti hráčky Nového Zélandu, k ničemu to však nevedlo.
15:00
Skončila první čtvrtina.
14:54
Michelsenové už nezbyl čas na nějaké zakončení, tak jen nahodila směrem k brance Velké Británie.
13:30
Evropanky se nyní na závěr čtvrtiny usadily na půlce soupeřek a snaží z toho vytěžit šanci, nebo nejlépe gól.
12:50
Cullenová nemířila přesně, míček prosvištěl kolem branky Nového Zélandu.
12:37
Teď je tu ale trestný roh pro soupeřky, Rutherfordová si už koordinuje obranu.
12:04
Websterová opět o kousek minula, tlak Nového Zélandu pokračuje.
11:50
Nový Zéland i nadále pokračuje ve velice aktivní hře.
10:15
Tohle bylo opravdu blízko gólu! Po rozehrání se k míčku dostala Thompsonová a její přízemní rána jen o centimetry minula branku Velké Británie!
10:04
Trestný roh pro Nový Zéland za hru nohou v podání Twiggové.
9:50
Harrisonová přišla o míček poblíž branky Velké Británie, opět to bylo bez střely.
8:16
Konečné střelecký pokus. Owsleyová z Velké Británie měla trochu místa, zleva ovšem vypálila mimo branku Rutherfordové.
7:59
Flynnová se pustila do velkého sóla, ale i tato akce Nového Zélandu střelou neskončila.
6:54
První zelenou kartu utkání dostala Kayla Whitelocková z Nového Zélandu.
6:43
Sledujeme teď souboje o míček ve velké vzdálenosti od obou branek.
5:08
Neuspěla ani Ansleyová, ke střele se neodhodlala.
4:21
Evropský tým se zatím hledá, má docela problém se na delší dobu usadit na útočné polovině.
3:15
McLarenová unikala po pravé straně, přihrávku na střed hráčky Velké Británie srazily mimo hrací plochu.
2:13
Akce i na druhé straně, Ruthefordová ale zasahovat nemusela, střela šla o notný kus vedle.
1:31
Michelsenová už byla ke střele blíže, ale v brankovém území o míček přišla.
0:58
První akce Nového Zélandu skončila bez střely, kousek od branková čáry.

Nový Zéland: Rutherfordová – Whitelocková, Merryová, Websterová, Nealová, Charltonová, Thompsonová, Cocksová, Pearceová, Flynnová, Harrisonová, Keddellová, Smithová, Haywardová, Michelsenová, McLarenová. Trenér: Mark Hager.

Velká Británie: Hinchová – Unsworthová, Cullenová, MacLeodová, Twiggová, H. Richardsonová-Walshová, Townsendová, K. Richardsonová-Walshová, Queová, Dansonová, Ansleyová, Brayová, Webbová, McCallinová, Owsleyová, Whiteová. Trenér: Craig Keegan.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zní hymny, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Olympic Hockey Centre se odehraje od 22 hodin, takže nechoďte spát, ale zůstaňte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.
Velká Británie

Hokejistky z Velké Británie jsou zatím na turnaji stoprocentní, všech šest zápasů vyhrály a svou famózní formu budou chtít potvrdit i dnes v duelu, kdy půjde o postup do boje o zlaté medaile. Jak vidno, máme se na co těšit, složení duelu slibuje napínavý a špičkový zážitek.

Nový Zéland

Pozemní hokejistky Nového Zélandu skončily v základní skupině A na druhém místě, když nestačily pouze na vynikající Německo a remizovaly s Nizozemskem. Dnešní duel bude reprízou souboje o bronzové medaile z Londýna, tehdy se radovaly hráčky Velké Británie po výhře 3:1, takže o motivaci mají novozélandské hráčky postaráno až vrchovatě.

Nový Zéland – Korea 4:1
Nový Zéland – Německo 1:2
Španělsko – Nový Zéland 1:2
Nový Zéland – Nizozemsko 1:1
Čína – Nový Zéland 0:3
Nový Zéland – Austrálie 4:2
Dobrý večer u druhého semifinále pozemních hokejistek, ve kterém se střetnou Nový Zéland a Velká Británie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:00.