OH - Pozemní hokej (ženy) - Velká Británie - USA -  ONLINE PŘENOS -  13. srpna 2016   23:00

Velká Británie - USA

Je konec! Hráčky Spojených států se ještě hádají s rozhodčími, ale to nic na výsledku dnešního zápasu nezmění. Británie vítězí 2:1 a stává se vítězem skupiny B ženského turnaje v pozemním hokeji.
60:00
Konec čtvrté čtvrtiny.
59:07
Susannah Townsendová dostává žlutou kartu, Britky budou zápas dohrávat v devíti hráčích!
58:30
Hinchová si připisuje úspěšný zákrok, Britky míří do útoku!
58:18
A další. Budou Američanky tentokrát úspěšnější?
58:11
Trestný roh pro USA!
57:45
Tým Spojených států tlačí, Britky brání hubený náskok seč mohou.
56:07
Georgina Twiggová (GBR) si do konce utkání nezahraje, od rozhodčích si vysloužila žlutou kartu. Dokážou početní výhody na hřišti Američanky využít a srovnat na 2:2?
55:27
Británie právě vstřelila branku!

Neuvěřitelný obrat! Gólem ALEXANDRY DANSONOVÉ se Británie posouvá na první místo v tabulce – 2:1.
55:10
Vittesová se vrací na hřiště, britská přesilovka je u konce.
53:50
Britky potřebují ještě jeden gól, pokud chtějí zakončit základní skupinu na prvním místě. Momentálně jsou však uzamčeny ve vlastním pásmu a snaží se odzbrojit dobře hrající reprezentantky Spojených států.
52:41

SOPHIE BRAYOVÁ těčovala střelu MacLeodové mimo dosah americké brankářky – vyrovnáno, 1:1.
52:17
Británii čeká trestný roh!
50:10
Tohle může být pro Británii zajímavé! Michelle Vittesová dostala žlutou kartu, Spojené státy budou pět minut hrát s deseti hráči v poli!
49:30
Britští fanoušci v ochozech se snaží jejich hráčky popohnat kupředu, defenzíva Spojených států je však všude o krok napřed.
48:02
Owsleyová se pokusila prokličkovat americkou obranou. Marně. Míček se vrací na hole reprezentantek USA.
45:50
Reinprechtová se vrací na hřiště, pětiminutový trest si již odpykala.
45:01
Začátek čtvrté čtvrtiny.
45:00
Konec třetí čtvrtiny.
44:30
Třicet sekund do konce čtvrtiny, reprezentantky Británie se pokouší o bleskový útok.
42:55
Do konce třetí patnáctiminutovky zbývá něco málo přes dvě minuty. Pokud chtějí Britky zakončit základní skupinu na prvním místě, budou muset v následujících sedmnácti minutách vstřelit hned dvě branky.
40:50
Julia Reinprechtová (USA) už do třetí čtvrtiny nezasáhne, rozhodčí jí udělili žlutou kartu.
38:21
Spojené státy právě vstřelily branku!

Po necelých čtyřiceti minutách hry máme první gól. Dělovkou z hranice brankoviště prostřelila Hinchovou MICHELLE VITTESOVÁ – 0:1.
37:09
Owsleyová byla na hranici brankoviště odzbrojena, USA míří do útoku.
36:53
O něco přesnější teď byla Webbová, její střelu však Briggsová zlikvidovala bez větších problémů.
35:02
McCallinová minula americkou branku o dobrých deset metrů, tuto akci si opravdu za rámeček nedá.
33:42
Unsworthová zablokovala tvrdou střelu jedné z Američanek rukou, Hinchová tedy nemusela zasahovat.
32:00
Britky se snaží z vlastního pásma rozjet útočnou akci, zatím se jim daří si dotěrné hráčky soupeře držet od těla.
30:01
Začátek třetí čtvrtiny.
Jak už skóre napovídá, máme za sebou velmi vyrovnanou půlhodinu pozemního hokeje. Mírnou převahu, zvláště pak na konci druhé čtvrtiny, měly na hřišti hráčky Velké Británie. V prvních dvou patnáctiminutovkách branka nepadla, uvidíme, zda-li jí přinese ta třetí.
30:00
Konec druhé čtvrtiny.
29:00
Minuta do konce první poloviny zápasu, uvidíme v ní ještě branku?
27:20
Poprvé slyšíme z ochozů i příznivce Spojených států. Jejich hráčky se momentálně brání britskému náporu.
26:13
Hlavním bojištěm je momentálně střední pásmo, obě družstva se snaží prorazit do útoku.
24:05
Máme tu další zelené karty, tentokrát pro Katheleen Bamovou (USA) a Lily Owsleyovou (GBR).
21:50
Američanky se usadily v pásmu soupeře a prostřednictvím kombinací se snaží dostat do dobré střelecké pozice, výborně bránící Britky jim však nenechávají ani centimetr hrací plochy zadarmo.
20:14
Nicola White (GBR) si půjde na dvě minuty odpočinout, za sražení protihráčky na zem získala od rozhodčích zelenou kartu.
18:00
Herní projev obou stran je momentálně velmi vyrovnaný, sledujeme poměrně napínavou podívanou. V hledišti však mají překvapivě převahu příznivci Velké Británie.
16:47
Své štěstí postupně vyzkoušely Richardson-Walshová a Owsleyová, ale ani jedna na americkou obranu nevyzrála.
16:39
Britky si potřetí v zápase vyzkouší trestný roh.
15:21
Brayová okamžitě po startu druhé části proklouzla až před Briggsovou a pokusila se brankářku USA zaskočit, Briggsová však byla ve střehu.
15:01
Začátek druhé čtvrtiny.
15:00
Konec první čtvrtiny.
13:31
Británie má za sebou druhý roh, tentokrát zachránila Američanky Briggsová.
13:05
Britka Samantha Queková si od rozhodčích vysloužila zelenou kartu, na dvě minuty jí tedy na hřišti neuvidíme.
12:57
Reprezentantky Velké Británie mají poprvé v zápase na hřišti převahu, branka Briggsové je pod tlakem.
10:45
Richardson-Walshová se dostala ke střele, její dělovka se však odrazila od jedné z bránících Američanek mimo brankoviště.
10:28
Britky si vyzkouší trestný roh.
8:55
Hra se lehce přiostřuje, obě družstva začínají hrát do těla. Rozhodčí rychle přerušuje hru, snaží se situaci uklidnit. Zatím se obejdeme bez karet.
7:16
Brayová se pokusila zamířit do útočného pásma, americké obránkyně jí však téměř okamžitě zastavily. Hraje se stále v britské třetině hřiště.
5:10
Do utkání rozhodně vstoupily lépe Američanky, které teď velmi rychle uhasily britský pokus o protiútok.
4:30
Reprezentantky USA se rychle protlačily skrz obranou soupeře, která se zdála být rychlostí amerického útoku poněkud zaskočena.
2:26
První střelou v dnešním zápase se prezentovali Američanky -- Kathleen Bamová jen těsně přestřelila britskou klec.
0:00
Začátek první čtvrtiny.
V Riu je momentálně krátce před šestou hodinou večerní. Teplota je 19°C, na obloze není ani mráček. Počasí tedy duelu o první místo ve skupině přeje. Doufejme, že to vydrží.
Rozhodčí dnešního střetu: Amber Churchová, Irene Presenquiová, Michelle Joubertová, Lisa Roachová.
Velká Británie: Hinchová – Unsworthová, Cullenová, K. Richardson-Walshová (C), Ansleyová, Webbová – H. Richardson-Walshová, Townsendová, McCallinová – Dansonová, Brayová.

Náhradnice: MacLeodová, Twiggová, Queková, Owsleyová, Whitová.
Hlavní trenér: Craig Keegan (GBR)

USA: Briggsová – Dawsonová, J. Reinprechtová, Kasoldová, Falgowská, Crandallová (C) – Gonzalezová, Kolojejchick, K. Reinprechtová – Bamová, Sharkeyová.

Náhradnice Feeová, Vittesová, Witmerová, van Sicklová, Manleyová.
Hlavní trenér: Craig Barnham (GBR)
Aktuální tabulka skupiny B

1. USA – 12 b. (4 V, 0 R, 0 P, 13:3)*
2. Velká Británie – 12 b. (4 V, 0 R, 0 P, 10:3)*
3. Austrálie – 6 b. (2 V, 0 R, 2 P, 9:5)*
4. Argentina – 3 b. (1 V, 0 R, 3 P, 7:6)
------------------------------------------------------
5. Japonsko – 1 b. (0 V, 1 R, 3 P, 3:14)
6. Indie – 1 b. (0 V, 1 R, 3 P, 3:14)

* – družstvo má zajištěný postup ze skupiny
Předposlední duel skupiny B ženského turnaje v pozemním hokeji nabídne atraktivní střet reprezentantek Velké Británie a Spojených států amerických. Obě družstva zatím na letošní olympiádě ani jednou neprohrála a v sobotu v noci je tedy čeká střet o konečné první místo v základní skupině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:00.