OH - Ragby - Dopolední skupinové zápasy -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   02:00

Dopolední skupinové zápasy

05:00'
Odpolední program pokračuje druhými skupinovými zápasy. Ty odstartují v 9:30 středoevropského času. Mně nezbývá nic jiného, než vám poděkovat za pozornost a popřát krásný vstup do nového týdne.
04:57'
Fidži – Japonsko 24:19 (12:14)
Body: Nacuqu 12, Baleiwairiki 5, Wainiqolo 5, Bolaca 2 – Tuqiri 5, Soejima 5, Matsui 5, Fujita 4.

Velká Británie – Kanada 24:0 (7:0)
Body: Norton 10, McCann 5, Fergusson 5, Bibby 4.

Nový Zéland – Jižní Korea 50:5 (14:5)
Body: Mikkelson 10, Warbrick 10, Knewstubb 9, McGarvey-Black 9, Nanai-Seturo 5, trestné položení 7 – Jeong 5.

Austrálie – Argentina 19:29 (0:24)
Body: Turner 10, Kerevi 5, Longbottom 4 – Cinty 5, Mendy 5, Osadczuk 5, Moneta 5, Bazan Velez 5, Mare 4.

Jihoafrická republika – Irsko 33:14 (14:7)
Body: S. Davids 8, Dry 5, Visser 5, Z. Davids 5, Geduld 5, Gans 5 – Kennedy 5, Mullin 5, Dardis 4.

USA – Keňa 19:14 (12:7)
Body: Hughes 7, Isles 5, Iosefo 5, Tomasin 2 – Injera 5, Oluoch 5, Agero 4.
04:56'
Šestizápasový dopolední program je za námi. Viděli jsme pouze jedno překvapení, o které se postarali Argentinci, kteří zdolali Australany.
04:54'
V nejvyrovnanějším duelu dopoledního programu se překvapení nakonec nezrodilo. Američané sice v úvodu vedli 12:0, ale Keňa dokázala výsledek otočit, jenže závěr patřil USA a kapitánu Hughesovi, který v poslední minutě donesl míč do brankoviště.
04:52'
USA – Keňa 19:14 (konec)
04:52'
USA – Keňa 19:14 (14. min.)
Američané rozjeli rychlou akci po levém křídle, zpomalující Williams přihrál do běhu Hughesovi, který už donesl míč do brankoště. Stíhající obránce ho nestihl zastavit. Následnou konverzi proměnil Tomasin.
04:50'
USA – Keňa 12:14 (13. min.)
Ambaka vběhl s míčem do brankoviště, ale soupeř mu při pádu vložil ruku pod tělo a sebral míč. Obrovská šance Keni nezůstala využita. Výhodu mlnu mají Američané.
04:46'
USA – Keňa 12:14 (11. min.)
Oluoch pláchl 40 metrů po levé straně a nakonec s míčem doběhl do brankoviště. Agero z bezprostřední blízkosti poslal míč na háčko a Keňu nečekaně do vedení!
04:42'
USA – Keňa 12:7 (8. min.)
04:40'
USA – Keňa 12:7 (po 1. pol.)
04:41'
USA – Keňa 12:7 (7. min.)
Keňan Injera prolétl podél levé čáry až do brankoviště a zajistil první body pro keňský celek. Další dva přidal kopem na háčko Agero.
04:39'
USA – Keňa 12:0 (5. min.)
Schroeder se snažil protlačit míč levou stranou do brankoviště, ale dopadl na brankovou čáru. Povedlo se to až Iosefovi. Další dva body zaznamenal z konverze Hughes.
04:36'
USA – Keňa 5:0 (3. min.)
Kapitán Hughes během ze středu do pravé strany navázal na sebe dva protihráče a přihrávkou uvolnil Islese, který už s míčem doběhl do pětkového území. Konverzi Hughes neproměnil.
04:32'
USA – Keňa 0:0 (1. min.)
Hned na začátku zápasu dostal úder vedle oka Barrett a musí být ošetřen.
04:31'
04:28'
Před námi je poslední utkání dopoledního programu. Jednoznačný favorit USA se utká proti Keni.
04:25'
Jihoafričané nedopustili překvapení a kontrolovanou hrou dovedli zápas do vítězného konce. Irsko pouze chvíli vzdorovalo, ale výkonem ve druhé půli si nezasloužilo bodovat. Jihoafrická republika zvítězila 33:14.
04:23'
Jihoafrická republika – Irsko 33:14 (14. min.)
04:22'
Gans dostal přihrávku od du Preeza a po dlouhém běhu pravou stranou našel cestu do brankoviště. Dvoubodový kop neproměnil Sylvan Davids.
04:19'
Jihoafrická republika – Irsko 28:14 (13. min.)
Volný prostor na pravé straně dostal Dry, obtočil se kolem Kennedyho a vedle jeho nohou položil pětku. Dva body z konverze zajistil Sylvan Davids.
04:17'
Jihoafrická republika – Irsko 21:14 (10. min.)
Irové nechali pláchnout Kennedyho, který si došel pro pětku. Následnou konverzi proměnil Dardis.
04:15'
Jihoafrická republika – Irsko 21:7 (9. min.)
Sylvan Davids získal míč ve skládce, Jihoafričané rozjeli akci, po které míč v pravém rohu položil do brankoviště Geduld. Konverzi proměnil Sylvan Davids.
04:12'
Jihoafrická republika – Irsko 14:7 (8. min.)
04:11'
Jihoafrická republika – Irsko 14:7 (po 1. pol.)
04:11'
Jihoafrická republika – Irsko 14:7 (7+2. min.)
Irové se v nastaveném čase dostali do brankoviště, po dlouhém hodu na levou stranu došel s míčem do brankoviště Mullin. Následnou konverzi proměnil Dardis.
04:08'
Jihoafrická republika – Irsko 14:0 (7. min.)
Dlouhý nákop k levému kraji zachytil Visset a ač bráněný, dokázal se s míčem převalit do brankoviště. Následnou konverzi téměř od levé postranní čáry proměnil Selvyn Davids.
04:04'
Jihoafrická republika – Irsko 7:0 (3. min.)
Zain Davids našel skulinku mezi dvěma bránícími hráči na středu a po cca. patnácti metrech běhu položil pětku. Selvyn Davids proměnil konverzi.
04:01'
Jihoafrická republika – Irsko 0:0 (1. min.)
03:58'
Před námi jsou zápasy skupiny C. Tím prvním je duel mezi Jihoafrickou republikou a Irskem.
03:54'
Argentinci překvapili Australany a díky výbornému prvnímu poločasu berou z tohoto utkání vítězství. Australané po změně stran dokázali výsledek snížit až na rozdíl jedné pětky, jenže skóre se z jejich strany měnilo příliš pozdě. Argentina zvítězila 29:19.
03:52'
Austrálie – Argentina 19:29 (14+1. min.)
03:51'
V nastaveném čase ještě unikl po levém kraji Bazan Velez a položil poslední pětku zápasu. Sám skórující dvoubodový kop minul.
03:51'
Austrálie – Argentina 19:24 (14. min.)
Ještě to mohlo být drama, Kerevi pronikl středem do brankoviště. Longbottom proměnil konverzi, ale Australané už toho více nezmůžou.
03:49'
Austrálie – Argentina 12:24 (13. min.)
Protinožcům se podařilo snížit, levou stranou se prosadil znovu Turner. Konverzi navíc proměnil Longbottom.
03:48'
Austrálie – Argentina 5:24 (12. min.)
Argentinci postupným útokem nasbírali čas. Soupeř už to bude mít hodně těžké, aby zápas otočil.
03:45'
Austrálie – Argentina 5:24 (10. min.)
Australanům se povedlo donést míč do brankoviště, konkrétně se o to po pravé straně postaral Turner. Při následné konverzi Longbottom minul levou tyč.
03:43'
Austrálie – Argentina 0:24 (9. min.)
Australanům se nevydařil ani první útok ve druhé půli a Anderson byl vytlačen do autu. U míče jsou bílomodří.
03:41'
Austrálie – Argentina 0:24 (8. min.)
03:40'
Austrálie – Argentina 0:24 (po 1. pol.)
03:40'
Austrálie – Argentina 0:24 (7+1. min.)
Argentinci drtí Australany, v nastaveném čase středem donesl míč do brankoviště Mendy. Mare proměnil konverzi a Jihoameričané vedou o dvacet čtyři bodů.
03:38'
Austrálie – Argentina 0:17 (6. min.)
Moneta využil přihrávky na pravou stranu, obránce měl od sebe příliš daleko a s lehkostí doběhl do brankoviště. Mare se na třetí pokus z konverze trefil.
03:36'
Austrálie – Argentina 0:10 (5. min.)
Argentinci dokázali doslova dotlačit míč do brankoviště, konkrétně Osadczuk protlačil balón i se soupeřem. Mare znovu kop za dva body neproměnil.
03:34'
Austrálie – Argentina 0:5 (3. min.)
Mendy se protáhl kolem trojice hráčů, ale ještě před doběhem do brankoviště byl stažen k zemi. Celou akci zakončil svým průnikem Cinti. Následnou konverzi netrefil Mare.
03:31'
Austrálie – Argentina 0:0 (1. min.)
03:28'
Dalším soubojem skupiny A je duel mezi Austrálií a Argentinou. Mírným favoritem je v tomto utkání Austrálie.
03:24'
Po prvním poločase to nevypadalo, že Korejci prohrají s Novým Zélandem velkým rozdílem. Druhý poločas už byl v jasné režii hráčů z Oceánie, kteří dohromady nastřádali 50 bodů a zvítězili 50:5. Korejcům uškodily dvě žluté karty.
03:22'
Nový Zéland – Jižní Korea 50:5 (konec)
03:22'
Nový Zéland – Jižní Korea 50:5 (14+1. min.)
To je debakl. Korejci v oslabení odpadli. Levou stranou pronikl otevřenou obranou Warbrick a v nastaveném čase položil další pětku. Baker následně neproměnil konverzi.
03:20'
Nový Zéland – Jižní Korea 45:5 (14. min.)
McGarvey-Black utekl po pravé straně a položil pětku. Následně proměnil i dvoubodový pokus.
03:20'
Nový Zéland – Jižní Korea 38:5 (12. min.)
Druhá žlutá karta v tomto utkání, inkasoval ji Korejec Park. Následnou pětku položil Nanai-Seturo. McGarvey-Black dvoubodový kop minul.
03:17'
Nový Zéland – Jižní Korea 33:5 (10. min.)
Warbrickův průnik pravou stranou po dlouhé přihrávce od Knewstubba skončil další pětkou. Konverzi proměnil McGarvey-Black.
03:15'
Nový Zéland – Jižní Korea 26:5 (10. min.)
Další úspěšné položení pětky v podání Mikkelsona. Knewstubb tentokrát kop za dva body minul.
03:15'
Nový Zéland – Jižní Korea 21:5 (9. min.)
Nový Zéland položil trestnou sedmičku.
03:14'
Nový Zéland – Jižní Korea 14:5 (8. min.)
Za nedovolený blok uviděl žlutou kartu Čang. Novozélanďané mají výhodu jednoho hráče.
03:11'
03:11'
Nový Zéland – Jižní Korea 14:5 (po 1. pol.)
03:10'
Nový Zéland – Jižní Korea 14:5 (7+1. min.)
V nastaveném čase doběhl pláchl po levé straně Mikkelson a položil pětku. Knewstubb pak proměnil dvoubodový kop.
03:09'
Nový Zéland – Jižní Korea 7:5 (6. min.)
Korejci po mlýnu rozjeli akci po pravé straně a Jeong po rychlém sprintu donesl míč do brankoviště. Korejci konverzi neproměnili a Nový Zéland stále vede.
03:04'
Nový Zéland – Jižní Korea 7:0 (4. min.)
Korejci si nepohlídali rychlou rozehrávku Knewstubba, který si míč pokopl dopředu a donesl ho do brankoviště. Stejný hráč zužitkoval také konverzi.
03:01'
Nový Zéland – Jižní Korea 0:0 (1. min.)
02:56'
V dalším utkání se přesuneme do skupiny A, kde se Nový Zéland potká s Koreou.
02:51'
Ve druhém utkání skupiny B Velká Británie potvrdila roli favorita především ve druhé půli, kde získala 17 z 24 bodů a soupeři nepovolila ani jeden bod.
02:50'
Velká Británie – Kanada 24:0 (konec)
02:49'
Velká Británie – Kanada 24:0 (14. min.)
V závěru zápasu ještě využil prostor pro únik Fergusson a položil čtvrtou pětku zápasu. Zároveň se sám postavil ke konverzi, ale dvoubodový pokus minul.
02:47'
Velká Británie – Kanada 19:0 (12. min.)
Britové se o pár sekund později dočkali. McCann se protáhl po pravé straně a položil míč do brankoviště. Konverzi proměnil Bibby.
02:45'
Velká Británie – Kanada 12:0 (11. min.)
Mitchell doběhl s míčem do brankoviště, ale jeho spoluhráč Davis se pár desetin před tím dopustil předhozu. Míč získali Kanaďané.
02:42'
Velká Británie – Kanada 12:0 (8. min.)
Hned v úvodní akci druhé půle položil pětku Norton. Druhý kop na háčko netrefil Bibby.
02:41'
Velká Británie – Kanada 7:0 (8. min.)
02:41'
Velká Británie – Kanada 7:0 (po 1. pol.)
02:40'
Velká Británie – Kanada 7:0 (7+1. min.)
Kanaďané přišli o míč, k útoku se dostali Britové a kanadské obraně utekl po levé straně Norton a v 1. sekundě nastavení položil pětku. Dvoubodovou konverzi proměnil Bibby.
02:37'
Velká Británie – Kanada 0:0 (6. min.)
Kanaďané dlouho drželi míč, ale až v 6. minutě se dostali do dvaadvacítky, ale jen na chvíli.
02:31'
Velká Británie – Kanada 0:0 (1. min.)
02:28'
Za dvě minuty odstartuje souboj mezi Velkou Británií a Kanadou.
02:24'
Japonci lépe zvládli první poločas, navíc ve druhé sedmiminutovce zvládli první akci, ale ani to nestačilo na vítězství. Dvě pětky Nacuqua rozhodly o tom, že Fidji bere body za vítězství v úvodním utkání.
02:22'
Fidži – Japonsko 24:19 (konec)
Utkání skončilo.
02:22'
Fidži – Japonsko 24:19 (12+1. min.)
V nastaveném čase japonský hráč nakopl míč do brankovišti, kde se ho první zmocnil soupeř. Rozhodčí se ještě poradil s kolegou u videa, ale japonský hráč se balónu jako první nedotkl a proto se nemohlo jednat o pětku.
02:20'
Fidži – Japonsko 24:19 (14. min.)
Po nedovoleném zákroku uviděl Tuivauka žlutou kartu a Fidžané dohrávají v šesti lidech.
02:18'
Fidži – Japonsko 24:19 (12. min.)
Favorit utkání znovu vede, poté co se znovu prosadil Nacuqu a v krátké době položil druhou pětku v řadě. Háčko z konverze netrefil Nasoko.
02:16'
Fidži – Japonsko 19:19 (11. min.)
Jeden z japonských hráčů se u středové čáry dopustil předhozu, míč mu utekl a Nacuqu po dlouhém běhu položil míč do brankoviště a vzápětí prokopl konverzi.
02:13'
Fidži – Japonsko 12:19 (8. min.)
Japonci se na startu druhého poločasu dostali do devítibodového vedení, poté co Siejima pláchl levou stranou a Fujuta proměnil dvoubodový kop.
02:10'
Fidži – Japonsko 12:14 (po 1. pol.)
02:09'
Fidži – Japonsko 12:14 (7+1. min.)
V nastaveném čase vyrovnal položenou pětkou domácí Tuqiri a konferzi proměnil Fujita.
02:06'
Fidži – Japonsko 12:7 (5. min.)
Baleiwairiki utekl po levé straně a položil míč na zem. Bocala při konverzi netrefil háčko.
02:05'
Fidži – Japonsko 7:7 (2. min.)
Pětku položili i Matsui a Fujita z konverze výsledek srovnal.
02:03'
Fidži – Japonsko 7:0
Hned v 1. minutě položil pětku hráč Fidji Jiuta Wainiqolo. Konverzi proměnil Bocala.
4:30 (sk. C) USA – Keňa
Hezké pondělní ráno. Dnešním dnem vstoupí do akce ragbisté. Sedmičkové ragby mělo premiéru na Letních olympijských hrách v roce 2016 v Londýně, kde zlaté medaile brali hráči Fidži před Velkou Británií po výsledku 43:7. Souboj o bronz zvládli lépe Jihoafričané, kteří porazili Japonsko 14:54.

Sedmičkové ragby má své mistrovství světě každé čtyři roky od roku 1993. Nejúspěšnějším státem je Nový Zéland, který ze sedmi účastí získal tři zlaté medaile a k nim jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Na druhém místě jsou Fidžané s dvěma triumfy a třema bronzy. Po jednom vítězství mají také Angličané a Wales.

Sedmičkové ragby se hraje na stejném hřišti jako to velké. Rozdíl je především v počtu hráčů a hracím čase. Na hřišti se prohání dva sedmičlenné týmy po dobu dvakrát sedm minut.

Bodování je stejné jako v patnáctkovém. Položení míče do brankoviště je za pět bodů, následná proměněná konverze je za dva body. Trestný kop, nebo kop ze hry na háčko je oceněn třemi body.

Hrací systém turnaje:
12 týmů je rozděleno do tří skupin po čtyřech týmech. Do čtvrtfinále postoupí první dva z každé skupiny a dva nejlepší ze třetích míst.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:00.