OH - Ragby - Odpolední skupinové zápasy -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   09:30

Odpolední skupinové zápasy

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Zatímco v dopoledním programu se jedno překvapení zrodilo, odpolední část ovládli favorité. Pro výhru si došly všechny týmy, které si u sázkových kanceláří vysloužily nízký kurz. Ani Irsko nemělo k pokoření USA zas tak blízko, jelikož porážku o dva body si zajistilo až úplně poslední akcí. Uvidíme, jak se ragbyový turnaj o sedmi hráčích na každé straně bude vyvíjet dál.

Collins INJERA
14+1'
Konec zápasu Jihoafrická republika – Keňa.
14'
Druhý poločas půjde do nastavení, neviděli jsme v něm zatím žádnou úspěšnou akci.
8'
Začátek 2. poločasu zápasu Jihoafrická republika – Keňa.
7+2'
Konec 1. poločasu zápasu Jihoafrická republika – Keňa.
7'
Ještě před přestávkou zvládá důležitou skládku Collins Injera. Keňané se tak svému soupeři hlasitě připomínají.
4'
Jihoafrická republika – Keňa 14:0
Krásnou akci završuje Siviwe Soyizwapi. Kapitán vzal všechno na sebe a JAR tak vede už o 14 bodů. Z konfrontace dvou afrických národů vychází lépe, a to i díky úspěšné konverze, kterou taktéž provedl Soyizwapi.
3'
Jihoafrická republika – Keňa 7:0
Rozehrávkou na útočné polovině disponoval Selvyn Davids. Neviděl nikoho, komu by přihrál, tak se rozhodl vzít míč rovnou do koncové zóny. Vyplatilo se. Konverzi pak zvládl Branco du Preez.
1'
Začátek zápasu Jihoafrická republika – Keňa.

Hugo LENNOX
14+2'
Konec zápasu USA – Irsko.
14+1'
Konverzi ještě zvládnul Mark Roche, nic víc už mu ovšem rozhodčí nedovolí. Utkání skončí prohrou Irů.
14+1'
USA – Irsko 19:15
Stihnou ještě Irové comeback? Foster Horan si nyní našel ztracený míč, aby ho bezpečně zanesl na místo určení. Uvidíme, jestli to bude stačit k tomu, aby se nakonec radovali hráči ze západu Evropy.
13'
USA – Irsko 19:10

Přihrávku Williamse zužitkoval Steve Tomasin. Kop na háčko využívá pro změnu Madison Hughes. USA tak získávají důležité body, Irové se přibližovali velmi nebezpečně.
9'
USA – Irsko 12:10
Irové se přibližují na dosah, USA po čtyřech dobrých minutách usnuly na vavřínech. Konverze se nepovede proměnit, jelikož byla prováděna z ostrého úhlu. Akci zakončil Harry McNulty.
8'
Začátek 2. poločasu zápasu USA – Irsko.
7+2'
Konec 1. poločasu zápasu USA – Irsko.
7+1'
USA – Irsko 12:5
V nastavení prvního poločasu udeřili Irové. Hugo Lennox podpořil svého kolegu, který ztrácel rovnováhu, obdržel přihrávku a skončil rovnou za čáru ohraničující bodované území.
4'
USA – Irsko 12:0
Spojené státy si vytvářejí bodový polštář, tentokrát udeřil Madison Hughes. Kapitán americké reprezentace navyšuje vedení.
2'
USA – Irsko 7:0
První úspěšnou akci utkání upekl Perry Baker. Zvládl projít po levé straně hřiště a s přehledem položit míč do koncové zóny. Konverzi zvládl Madison Hughes.
1'

Andre Jin COQUILLARD
14+1'
Konec zápasu Austrálie – Jižní Korea.
14'
Zákroku soupeře se vyhnul Dylan Pietsch a došel si pro poslední položení tohoto utkání. Do háčka nechal kopat Joshe Cowarda. Oba chtěli vše stihnout rychle, aby ještě zkusili navýšit skóre, to jim ovšem nedovolí píšťalka sudího.
12'
Austrálie – Jižní Korea 35:5
Jenže na korejskou akci navázali pro změnu Australané. Kapitán Nick Malouf pokládá, Longbottom pak z konverze znovu neomylný. Zápas je definitivně rozlousknutý.
10'
Austrálie – Jižní Korea 28:5
Poprvé jsou Korejci odměněni za svou snahu. Nákop Čchanga ukořistil Andre Jin Coquillard. Pak už neměl s položením žádný velký problém.
8'
Austrálie – Jižní Korea 28:0
Skvělou otočku má na svědomí Lackie Miller. Po pětibodovém položení přidal i konverzi, kterou zahrál sedm vteřin po úspěšném a dlouhém běhu.
8'
Začátek 2. poločasu zápasu Austrálie – Jižní Korea.
7+2'
Konec 1. poločasu zápasu Austrálie – Jižní Korea.
7+1'
Austrálie – Jižní Korea 21:0
Na další položení jsme čekali až do nastavení prvního poločasu, ovšem Lachie Miller to ještě stihl. Parádně využil nečekané přihrávky a po kopu do háčka vede Austrálie 21:0.
3'
Austrálie – Jižní Korea 14:0
V krátkém čase se skóre mění podruhé. Dietrich Peter Roache proskočil z levé strany do koncové zóny a ještě našetřil nějaký čas k dobru. O konverzi se opět stará Longbottom.
2'
Austrálie – Jižní Korea 7:0
Velkou šanci nevyužila Jižní Korea, takže na druhé straně úspěšně útočil Maurice Longbottom. Několika falešnými pohyby oklamal bránící hráče a pak přidal i úspěšnou konverzi.
1'

Marcos MONETA
14+2'
Konec zápasu Nový Zéland – Argentina.
14+1'
Parádní kop zužitkoval William Warbrick. Úsměvy na tvářích Zélanďanů značí, že o toto vedení už přijít nemohou. Po další úspěšné konverzi Andrewa Knewstubba rozhodčí ukončil zápas.
14'
Nový Zéland – Argentina 28:14
Zdá se být hotovo. Ve velké rychlosti se k dalším bodům dostal Tim Mikkelson. Do konce zbývá několik desítek vteřin a z konverze ještě přichází další úder.
12'
Nový Zéland – Argentina 21:14
Teď bude tíha okamžiku viset na Argentincích, jelikož bláznivě ostříhaný Joe Webber nakopnul na půlce hřiště motory a doběhl si pro pětibodovou odměnu. Proměněnou konverzí ještě podtrhl svůj výkon a posílá Nový Zéland zpátky do vedení.
10'
Nový Zéland – Argentina 14:14
Konverzi z ideální pozice zahrával Santiago Mare. Ještě předtím totiž míč do koncové zóny zanesl Luciano Gonzalez. Stav je proto opět srovnaný.
8'
Začátek 2. poločasu Nový Zéland – Argentina.
7+1'
Konec 1. poločasu zápasu Nový Zéland – Argentina.
7+1'
Nový Zéland – Argentina 14:7
Háčko opět bezpečně našel Ngarohi McGarvey-Black. Argentina odstartovala parádně, nyní ovšem významně ztrácí krok.
7'
Nový Zéland – Argentina 12:7
Zélanďané se dostávají do varu. Sione Molia přináší svým útokem dalších pět bodů a zároveň také otočku skóre.
6'
Nový Zéland – Argentina 7:7
No a Ngarohi McGarvey-Black si vzal také následný kop, kterým srovnává stav.
5'
Nový Zéland – Argentina 5:7
Raketový start, jaký předvedl Ngarohi McGarvey-Black, se jen tak nevidí. Nový Zéland se dostává k prvnímu pětibodovému zisku.
3'
Nový Zéland – Argentina 0:7
K háčku se dostal prostřednictvím kopu Santiago Mare. Snový začátek pro Argentinu.
3'
Nový Zéland – Argentina 0:5
Argentinci se zahnali hodně hluboko, bylo to ale zjevně součástí plánu. Marcos Moneta zvládl využít nepovedeného obranného zákroku hráče Nového Zélandu, pak položil s naprostým přehledem.
1'

Justin DOUGLAS
14+1'
Konec zápasu Fidži – Kanada.
14+1'
Třebaže se velký favorit trápil, úpravu výsledku zařídil Asaeli Tuivuaka. Kopem do háčka jej doprovodil Waisea Nucuqu.
13'
Fidži – Kanada 21:14
Kanada se jednoduše nevzdá. Svou akci dotáhl Justin Douglas, chvíli na to trefuje háčko z konverze Hirayama. Dostanou se Kanaďané ještě k bodovému zisku?
12'
Fidži – Kanada 21:7
Tým ze Severní Ameriky dlouho kladl odpor, ale Fidži nyní definitivně zápas rozhoduje. Míč na správné místo uložil Aminiasi Tuimaba, konverzi zvládl Waisea Nacuqu.
10'
Fidži – Kanada 14:7
Kanaďanům se podařilo přežít bez toho, aniž by dopustil další položení. Na hřiště se vrací Mullins, který dostal žlutou kartu.
8'
Žlutou kartu vidí za svůj výstup Matt Mullins.
8'
Začátek 2. poločasu zápasu Fidži – Kanada.
7+2'
Konec 1. poločasu zápasu Fidži – Kanada.
7+2'
Kosmetickou úpravu skóre provedl Nathan Hirayama také dvoubodovou konverzí. Kanadě se bude hned lépe dýchat.
7+1'
Fidži – Kanada 14:5
Nádhernou akci zakončuje Nathan Hirayama. Kanaďané nezůstanou viset na nule. Byla to velmi složitě vypracovaná situace, ale o to víc si ji země javorového listu může vážit.
5'
Fidži – Kanada 14:0
Konverzi si bere na starost Napolioni Bolaca. Opět se nemýlí a Fidži shrábne další dvoubodový bonus.
5'
Fidži – Kanada 12:0
Kanadská obrana absolutně nestíhá, takže Jiuta Wainiqolo se prosazuje opět velice snadno. Položil pětku a Fidži má zápas v podstatě v kapse.
3'
Fidži – Kanada 7:0
Stejný hráč si sebral šišatý míč také ke konverzi. A trefuje háčko podle svých představ.
2'
Fidži – Kanada 5:0
Středem prosvištěl Napolioni Bolaca, který skvěle našel díru v postavení Kanaďanů. Favorit zápasu snadno získává první body, od úvodního momentu akce šlo o sólovou jízdu.
1'

Tom MITCHELL
14'
Konec zápasu Velká Británie – Japonsko.
14'
Z konverze se nemýlí Dan Bibby. Snadná práce pro Velkou Británii.
14'
Velká Británie – Japonsko 32:0
Na listinu úspěšných běžců se přidává Alex Davis. Proměnil postupný útok výběhem podél pravé strany hřiště.
9'
Velká Británie – Japonsko 27:0
Z levé strany se nepozorovaně prosmýknul Ethan Waddleton a trestá další japonské zaváhání pětibodovou skládkou.
8'
Velká Británie – Japonsko 22:0
Britové si užívají pohodovou exhibici, další bodový zápis z položení si vysloužil Ben Harris.
8'
Začátek 1. poločasu zápasu Velká Británie – Japonsko.
7+1'
Konec 1. poločasu zápasu Velká Británie – Japonsko.
7+1'
Velká Británie – Japonsko 17:0
Branku po položení ještě zvládnul Danny Bibby.
7'
Velká Británie – Japonsko 15:0
Skóre se na chvíli zaseklo na stejné hodnotě, nyní už ovšem znovu úspěšný britský útok. Harry Glover si užil sólo až k pěti bodům.
3'
Velká Británie – Japonsko 10:0
Domácí Japonsko se nachází v obrovských problémech a nezvládá zachytit strhující tempo Britů. Z levé strany se za koncovou linii dostal Tom Mitchell. Je z toho další pětibodové položení.