OH - Ragby - O umístění a čtvrtfinále -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   09:30

O umístění a čtvrtfinále

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Výsledky:

o 9. – 12. místo: Irsko vs. Jižní Korea 31:0 (10:0)
o 9. – 12. místo: Keňa vs. Japonsko 21:7 (14:7)
1. čtvrtfinále: Nový Zéland vs Kanada 21:10 (21:0)
2. čtvrtfinále: Velká Británie vs. USA 26:21 (7:21)
3. čtvrtfinále: Jihoafrická republika – Argentina 14:19 (7:14)
4. čtvrtfinále: Fidži – Austrálie 19:0 (7:0)
Dnešní program ragbistů nabídl dvě jakási překvapení. Američané ztratili svůj pohodlný náskok proti Velké Británie a do hry o medaile se nepodívají, podobně jako Jihoafrická republika, která nestačila na Argentinu, přestože jeho sok inkasoval v úvodu utkání červenou kartu. Oba největší aspiranti na zlato – Fidži a Nový Zéland – naopak bez větších obtíží proklouzli do semifinále. Hrálo se mimochodem také o konečné umístění, své zápasy zvládli Irové a Keňané.
Zápas skončil: Fidži – Austrálie 19:0 (7:0)
6:14'
Botitu ovšem další dva body na konto Fidži nepřidal, z konverze totiž minul bránu. Za tohoto stavu mu ale tato skutečnost tolik vadit nemusí.

FIJ – AUS: 19:0
5:45'
Teď je Austrálie psychicky i fyzicky opravdu dole. Tuimaba položil v pořadí třetí pětku Fidži. Teď je zřejmě definitivně rozhodnuto.

4:46'
Botitu potvrdil položenou pětku úspěšnou konverzí. Austrálii už zbývá málu času na možný obrat.

FIJ – AUS: 14:0
4:13'
A je zřejmě definitivně rozhodnuto. Austrálie prostě nebyla schopna dostat se na soupeřovu polovinu. Síly zřejmě ubývají, čili Tuwai položil poměrně snadnou pětku.

FIJ – AUS: 12:0
3:20'
Urputné ragby, opravdu urputné. Sebrat míč hráčům Fidži je mnohdy nadlidský úkon. Ale Austrálie se snaží, co jí síly stačí.
2. poločas začal: Fidži – Austrálie
6:50'
I nadále ale je jinak tohle klání vyrovnané. Austrálie se akorát nedokáže prosadit směrem dopředu.
3:57'
Bolaca následně proměnil konverzi. Fidži začíná přece potvrzovat roli favorita.

FIJ – AUS: 7:0
3:39'
Jako by se už Tuwai nemohl na celou situaci dívat, a tak ve správný moment vyběhl dopředu a ukázal všem svá záda.

FIJ – AUS: 5:0
3:00'
Už tři minuty uběhly a zatím jsme se žádné změny skóre nedočkali. Tohle může být velmi vyrovnaný souboj, opravdu hodně.
1. poločas začal: Fidži – Austrálie
Tak tohle byl hodně překvapivý výsledek. Program ragbistů nám opravdu skvěle graduje, Argentina skolila JAR i přesto, že hned zkraje utkání inkasovala červenou kartu. A teď zbývá ještě závěrečný pamlsek na závěr – obhájci zlata z Fidži a odvěký rival Austrálie.
Zápas skončil: Jihoafrická republika – Argentina 14:19 (7:14)
7:01'
Bazan Velez inkasoval nyní žlutou kartu. Argentina si v tomto zápase v rukavičkách opravdu nepočíná.
6:29'
Tak přece může být tohle utkání ještě hodně dramatické. Jihoafrická republika se dopracovala k trestné pětce.

RSA – ARG: 14:19
2:15'
Argentina je blízko položení další pětky! Ta by už byla pro tohle utkání rozhodující.
4:00'
Už šest minut minut uběhlo a Jižní Afrika stále zatím nedokázala reagovat! Udrží Argentina těsné vedení?
5:31'
Velká škoda pro Argentinu, mohla zřejmě definitivně rozhodnout. Jenže Bazan Velez konverzi neproměnil.

RSA – ARG: 7:19
5:07'
Alvarez položil pětku! Argentina je na hřišti i nadále lepším týmem, a to i navzdory červené kartě.

2. poločas začal: Jihoafrická republika – Argentina
7:34'
Mare zase při konverzi nezaváhal. Argentina jde za tohoto stavu do opravdu šokujícího vedení.

RSA – ARG: 7:14
7:21'
Co se to aktuálně děje na hrací ploše, je doslova překvapivé. Argentina zase skórovala proti velkému favoritovi zápasu, Jižní Afrika jako by po vyloučení soupeře úplně přestala hrát. Zase se prosadil Moneta.

RSA – ARG: 7:12
5:10'
Ruku v dlaních měl Revol po svém vyloučení. Ještě teď zpytuje na střídačce své svědomí.
5:06'
Mare se následně postaral o úspěšnou koverzi.

RSA – ARG: 7:7
4:51'
Překvapivá záležitost, bezpochyby, připomeneme-li brzkou červenou kartu pro Argentince! Rychlonohý Moneta proběhl až do vyznačeného pole a položil pětku.

RSA – ARG: 7:5
2:28'
Tak tohle je opravdu velká nepříjemnost pro Argentinu! Už po dvou minutách se musel pakovat ze hřiště Revol, který srazil hodně nevybíravě k zemi Davidse. Ten odcházel ze hřiště se zakrváceným obličejem. Právem udělaná červená karta.
1:44'
Geduld následně proměnil konverzi. Dobrý vstup do utkání ze strany afrického celku.

RSA – ARG: 7:0
1:07'
Stačila opravdu jen chvilka a už se favorizovaná Jižní Afrika dostala do vedení po položené pětce Davidse.

RSA – ARG: 5:0
1. poločas začal: Jihoafrická republika – Argentina
Tenhle zápas s sebou přinesl v závěru poměrně velké emoce. A možná trochu překvapivě prošla dál Velká Británie, která se ani za stavu 0:21 nevzdala a dokázala si zajistit postup mezi čtyřku nejlepších. Obrovské zklamání naopak musejí prožívat Američané, kteří svou situaci evidentně notně podcenili.
Zápas skončil: Velká Británie – USA 26:21 (7:21)
5:27'
První zaváhání Bibbyho. Tuhle konverzi už počtvrté v řadě jednoduše nezvládl.

GBR – USA: 26:21
4:42'
Velká Británie strhává vedení na svou stranu! To je tedy obrat jako hrom. Úspěšným exekutorem položené pětky se stal Norton.

3:16'
Američané ztratili pohodlný náskok a najednou máme srovnáno! Tenhle zápas slibuje ještě velké drama. Bibby a jeho třetí proměněná konverze.

GBR – USA: 21:21
3:11'
Tak pozor! Tohle vypadá na opravdu velké drama. Davis nyní položil pětku a snížil na rozdíl dvou bodů.

GBR – USA: 19:21
1:10'
Bibby při konverzi nezaváhal. Britové se svému soupeři začínají přibližovat.

GBR – USA: 14:21
0:55'
Dobrý start Britů do druhého poločasu. Další pětka v jejich podání, tentokráte se o ni zasadil Harris.

GBR – USA: 12:21
0:44'
Američan Tomasin obdržel žlutou kartu.
2. poločas začal: Velká Británie – USA
7:04'
A Bibby si následně s konverzí věděl rady. Tenhle moment by mohl být jakousi jiskřičkou naděje pro britský tým.

GBR – USA: 7:21
6:52'
Až nyní se také své pětky dočkala Velká Británie. Lindsay-Hague byl tím, kdo se o tento počin postaral.

GBR – USA: 5:21
4:49'
Hughes je tradičním exekutorem konverzí. A neměl problém s jejím zahráváním. Britové se skoro vůbec nedostanou do hry.

GBR – USA: 0:21
4:32'
Začíná to s Brity vypadat velmi bledě. Rychlonohý Baker znovu položil pětku.

GBR – USA: 0:19
3:41'
Hughes ještě potvrdil americkou pětku a proměnil konverzi.

GBR – USA: 0:14
3:22'
Baker je dalším hráčem, který položil v tomto utkání pětku. A Američané vedou už o dvanáct bodů.

GBR – USA: 0:12
1:51'
S konverzí pak neměl sebemenší potíže Hughes.

GBR – USA: 0:7
1:40'
Ani ne dvě minuty potřebovali Američané na první skórování. Barrett proběhl středem pole a položil pětku.

GBR – USA: 0:5
1. poločas začal: Velká Británie – USA
Nový Zéland neměl větší problém v zápase s Kanadou a stal se prvním semifinalistou. Za pár minut začne v pořadí čtvrtý zápas dnešního odpoledne v rámci ragby, favorizovanější Spojené státy vyzvou Velkou Británii.
Zápas skončil: Nový Zéland – Kanada 21:10 (21:0)
8:14'
Kay neproměnil ani druhou konverzi v řadě. Škoda, Kanada by měla jinak o čtyři body navíc.

NZL – CAN: 21:10
7:56'
I Jones se zapsal do statistik tohoto utkání položenou pětkou. Času už ale Kanaďanům na obrat opravdu zbývá málo.

6:28'
Kay následně konverzi neproměnil. Skóre se tak směrem kupředu nepohnulo.

NZL – CAN: 21:5
6:20'
Kanaďané udělali několik změn v sestavě. A jako by nový impuls slavil úspěch. Prosadil se po položené pětce Kay.

2. poločas začal: Nový Zéland – Kanada
8:39'
Konverze Nového Zélandu byla také v pořádku. Náskok nad Kanadou má už dostatečný.

NZL – CAN: 21:0
8:10'
Curry přidává další pětku Nového Zélandu. Během prvního poločasu je prakticky o vítězí rozhodnuto, tohle už Novozélanďané jednoduše nepustí.

NZL – CAN: 19:0
6:17'
Knewstubb proměnil i další konverzi. Právě on je zatím klíčovým hráčem Nového Zélandu v tomto klání.

NZL – CAN: 14:0
6:06'
Curry je dalším, kdo položil pětku. Chvilku se Kanada držela, jako by se ale favorit nejen tohoto souboje začal rozehrávat.

NZL – CAN: 12:0
4:41'
Knewstubb se i sám postavil před konverzi a byl úspěšný. Nový Zéland ještě vylepšil své vedení.

NZL – CAN: 7:0
4:25'
Chvilku to trvalo, než se Nový Zéland dostal do vedení, ale přece se tak stalo. Jeden z aspirantů na prvenství skóroval zásluhou Knewstubba.

NZL – CAN: 5:0
1. poločas začal: Nový Zéland – Kanada
I když Japonsko skórovalo aspoň jednou, na favorizovanější Keňu zkrátka nestačilo. Boje o celkové umístění máme za sebou, teď se vrhneme na tu důležitější pasáž. Boje o semifinále začnou co nevidět.
Zápas skončil: Keňa – Japonsko 21:7 (14:7)
5:12'
Olindi proměnil i třetí konverzi v řadě. O vítězi tohoto utkání je tak zřejmě definitivně rozhodnuto.

KEN – JPN: 21:7
5:00'
Až nyní jsme se v tomto poločase dočkali změny skóre. Oba týmy nedokázaly dlouho skórovat. Až se to tedy povedlo Amondemu.

KEN – JPN: 19:7
2. poločas začal: Keňa – Japonsko
5:39'
Olindi a jeho další úspěšná konverze.

KEN – JPN: 14:7
5:26'
Keňa se dostává do vedení, Japonci se evidentně moc dlouho nedrželi. Olouch si připisuje položení pětky.

KEN – JPN: 12:7
4:06'
A opravdu máme vyrovnáno, Olindi se při konverzi nezmýlil.

KEN – JPN: 7:7
3:46'
Otieno nyní položil pětku a snížil stav. Uvidíme, jestli bude z následné konverze vyrovnáno.

KEN – JPN: 5:7
2:10'
Následnou konverzi dokázal proměnit Kano. Rozhodně dobrý start do utkání pro Japonce.

KEN – JPN: 0:7
5:00'
trochu překvapivé vedení podceňovanějšího Japonska. První pětku položil Macui.

KEN – JPN: 0:5
1. poločas začal: Keňa – Japonsko
První zápas o umístění máme za sebou, následovat bude v krátkém sledu další, a to ten mezi Keňou a Japonskem. Předchozí ragbyová bitva mezi Irskem a Jižní Koreou žádné překvapení ani drama nenabídla.
Zápas skončil: Irsko – Jižní Korea 31:0 (10:0)
7:50'
Dardis se přitom při potvrzení pětky ze země jednoduše nemýlil.

IRL – KOR: 31:0
7:39'
Mullin a jeho další pětka v tomto utkání. Korejci působí už hodně odevzdaným dojmem.

IRL – KOR: 29:0
6:44'
Dardis si převzal po Rocheovi konverze a udělaql moc dobře. Proměnil už druhou, na rozdíl od svého spoluhráče.

IRL – KOR: 24:0
6:28'
Irsko se začíná dostávat do pohody, jako by trochu docházely Korejcům síly. Prosadil se Conroy.

IRL – KOR: 22:0
5:04'
Dardis následně potvrdil pětku proměněnou konverzí, Irsko vede už o 17 bodů.

IRL – KOR: 17:0
4:33'
Až nyní jsme se dočkali dalšího skórování. Postarali se o něj zase irové, kteří mají utkání pod kontrolou. Pětku na své konto zaznamenal Mullin.

IRL – KOR: 15:0
2. poločas začal: Irsko – Jižní Korea
3:15'
Jenže Roche zase neproměnil následnou konverzi. Poměrně nečekaná skutečnost od tohoto chlapíka.

IRL – KOR 10:0
2:56'
A další navýšení irského náskoku. Tentokráte se o něj postaral Conroy. Dobrý start Irů do tohoto mače.

1:52'
Roche se pak chopil i následné konverze, jenže tu neproměnil. Stav tak zůstává nezměněný.

IRL – KOR 5:0
1:38'
Roche položil první pětku tohoto utkání a poslal favorizovanější Irsko do vedení.

4. čtvrtfinále: 12:00 – Fidži – Austrálie
Nový Zéland, Fidži, Jihoafrická republika či USA, to jsou zřejmě největší favorité na zisk celkového prvenství. A ačkoli všechny čtyři zmiňované celky už mají postup do čtvrtfinále zajištěný, právě nyní pro ně začínají teprve klíčové okamžiky turnaje. Bezpochyby budou chtít získat i co nejlepší výchozí pozici pro případné play-off, a tak by poslední zápasy základních skupin nemusely brát tak na lehkou váhu, jak by se dalo předem očekávat.
Sedmičkové ragby včera odstartovalo svůj program, a to v rámci mužů, každý z týmů absolvoval dva zápasy ve skupině a ten třetí, pro mnohé rozhodující, je ještě čeká právě dnes. Každopádně tyhle zápasy jsou na programu už ve dvě hodiny ráno našeho času a až pak na řadu přijdou bitvy o konečné umístění, především ty čtvrtfinálové. Odpolední program nabídne dohromady šest utkání, každopádně složení dvojic se dozvíme kompletně až kolem páté hodiny raní, kdy se definitivně dohraje hlavní fáze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:30.