OH - Sportovní gymnastika - Kůň na šíř (muži) - Finále -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   11:48

8. Sun Wej (CHN) 13,066
Max Whitlock dokázal hned první sestavou celého finále obhájit svou zlatou olympijskou medaili z Ria a stává se šampionem na koni na šíř!
Finále skončilo.
Kamejama dostal 14,600 bodů a končí na pátém místě.
Finále zakončí Kohej Kamejama z Japonska.
Jen 13,100 bodů a předposlední pozice.
Sestavu dokončí, ale bez šance na dobrý výsledek. I když, už být v elitní osmičce je vynikající výsledek.
Dvaadvacetiletý Ir kazí svou sestavu! Sklouzl při snaze o přehmat a položil své tělo na koně.
Rhys McClenaghan z Irska zkusí své štěstí.
Kaja se známkou 14,900 proniká před Běljavského, který bude bez medaile.
A cvičit jde domácí Kazuma Kaja.
Whitlock vede před Leem. Třetí uje nyní Běljavskij.
Za výbornou sestavu výborná známka! Získává 15,400 bodů a dostává se na druhou příčku v této disciplíně!
Na koně vyráží Lee Čchich Kaj.
Získává 14,833 bodů a ač na Whitlocka ani zdaleka nestačí, je zatím na stříbrné příčce!
David Beljavskij se pokusí svou sestavou dostat na medailové pozice.
Jen 13,066 bodů. Číňan nejspíš skončí poslední.
Sun Wej padá z koně a útočit na medaili nebude. Cvičení sice dokončí, ale už bez šance na dobrý výsledek.
Nyní Číňan Sun Wej, čtvrtý muž víceboje.
Jenže slabší byla především známka za obtížnost, a tak na Whitlocka vůbec nezaútočil, ani zdaleka! Jen 14,566 bodů.
V opakovaných záběrech jsou odhaleny dvě menší chyby.
Alec Yoder ale odpovídá také parádní sestavou bez zjevné chybičky. Čisté cvičení, které může nadělat Whitlockovi vrásky.
Úžasná známka pro Whitlocka! Získal 15,583 bodů a říká si o obhajobu zlata!
Povedená sestava Whitlocka, který je se svým výkonem spokojený. Přehmaty byly perfektně provedené. Jediná chybička byla v jeho přesazení a ne takové plynulosti obratů.
Finále odstartovalo.
Obhájce olympijského zlata z Ria, Max Whitlock, celé finále zahájí.
Pomalu se chystá finále mužského koně na šíř. Skončil slavnostní ceremoniál po přeskoku žen.
Kohej Kamejama (JPN)
Nářadí je dlouhé 160 cm a vysoké 105 cm a má dvě 12 cm vysoká držadla, která jsou od sebe zhruba 45 cm vzdálena. Sestava je charakteristická točivými a kyvadlovými pohyby (např. stříže, kola, kola s obraty, stojky), přičemž se využívá všech částí koně.
Olympijské hry v Tokiu se vrací po krátké přestávce také do Ariake Gymnastics Centre, kde se po vícebojích jednotlivců a družstev budou konat finálové závody na jednotlivých nářadích. V tomto přenosu bude sledovat finále koně na šíř mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:41.