OH - Sportovní gymnastika - Přeskok (muži) - Finále -  ONLINE PŘENOS -  2. srpna 2021   11:51

Přeskok (muži) - Finále

11:51 O medaile (Finále) - muži
KOR 1. Č. Sin
ROV 2. D. Abljazin
ARM 3. A. Davtjan

Dnes už se v Ariake Gymnastics Centre další gymnasté ani gymnastky nepředstaví. O poslední individuální medaile se bude bojovat až zítra. Muži se představí na hrazdě a bradlech, na ženy čeká ještě závod na kladině.
Třetí místo získal Artur Davtyan. I pro Arménii se jedná o historický úspěch, v minulosti zatím žádný gymnasta medaili pro tuto zemi na olympiádě nevybojoval.
Čä-hwan Sin se stává druhým korejským gymnastou, který na OH vyhrál zlato. Naposledy mohla Korea slavit zlatý úspěch po úspěchu Yang Hak-Seona z Londýna, který tehdy zvítězil taktéž na přeskoku. Dalo by se říct, že se jedná o nejsilnější disciplínu korejských gymnastů. Ti historicky vybojovali pět z deseti olympijských medailí právě na tomto nářadí.
Možná vás zaráží, jak je možné, že druhý Denis Abliazin má opět stříbro, přestože má stejný počet bodů jako Korejec Sin. V případě shody rozhoduje o vítězi výkon v lepším skoku. Sin získal ve druhém skoku 14.833 bodů, Rus měl o třiatřicet tisícin méně, získává tedy potřetí v řadě olympijské stříbro z přeskoku. Pro třiadvacetiletého Korejce jde o první olympijskou medaili.
8. Caio Souza (BRA) 13,683
Filipínec se v prvním pokuse vychýlil z osy a vyšlápl z doskokové žíněnky, celkově získal 14,716 bodů a řadí se na čtvrté místo. Zlato z přeskoku dnes získá Korejec Čä-hwan Sin!
Denis Abliazin získal na předchozích dvou olympiádách stříbro. Závodníka, který kdysi začínal u ledního hokeje, dnes rozhodčí ocenili 14,783 body. Bude to opět stříbro? Nebo ho Filipínec odsune na bronzovou pozici?
Na řadě jsou ještě dva závodníci.
Vítěz kvalifikace Korejec Čä-hwan Sin je se svým výkonem po zásluze spokojený. S 14,833 body jde na průběžnou první pozici.
Ahmet Onder, který do finále postoupil z osmého místa, zakončil svůj první skok v hlubokém podřepu. U druhého skoku si neodpustil větší úkrok. Samotná účast ve finále je pro Turka ale úspěchem. Pětadvacetiletý závodník si vysloužil celkem 14,066 bodů.
Artur Davtyan byl v kvalifikaci druhý, nyní předvedl dva velmi vysoké skoky. Mrzet ho snad můžou jen drobné úkroky při doskoku. Arménec jde na průběžnou první pozici s 14,733 body.
Naopak Rus Nagornyy může být se svými výkony spokojenější. Pravděpodobně ještě uvidíme i lepší výkony, i tak bude ale skóre 14,716 patřit pravděpodobně mezi lepší část startovního pole.
Ani ten dnes na medaile útočit nebude. Druhý skok neustál, připisuje si 13,683 bodů.
Jako druhý se představí Brazilec Souza.
Ve finále gymnasté získávají průměr bodů z obou skoků. Asil si tedy připisuje celkem 14,449 bodů.
V kvalifikaci byl Asil čtvrtý, dnes si v prvním skoku připsal 15,266 bodů. Druhý skok se mu ale příliš nepovedl, díky nižší výšce udělal u doskoku velký úkrok. Od rozhodčích tak dostal 13,633 bodů.
Závod zahájil Adem Asil, který dnes reprezentoval Turecko i na kruzích.