OH - Stolní tenis - Týmy (muži) – 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  13. srpna 2016   20:00

Týmy (muži) – 1. kolo

20:00 1. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji krásný večer.
1. kolo týmové soutěže mužů ve stolním tenise je za námi!

Zde je složení čtvrtfinálových dvojic:
Čína – Velká Británie
Švédsko – Jížní Korea
Japonsko – Hong Kong
Rakousko – Německo
Mizutani vítězí! Šestý hráč světa to nakonec i s menšími potížemi zvládl a dokonal japonský postup do čtvrtfinále!
Drama je na světě! Gorak srovnává na 9:9.
Gorak se však ještě nevzdává a znova snižuje.
9:7, Japoncům chybí k postupu do čtvrtfinále dva body.
Mizutani odskočil svému soupeři na rozdíl dvou bodů.
Čtvrtá sada je zatím vyrovnaná, oba hráči se přetahují o každý bod, momentálně je srovnáno na 5:5.
Napodruhé už si však Gorak poradil, získává třetí set a snižuje na 1:2.
První setbol Mizutani odvrací. Stav 8:10.
Gorak má tři setboly a může zápas ještě zdramatizovat!
Ve třetím setu však Mizutani prohrává s Gorakem 4:7.
Jak se vyvíjí poslední souboj mezi Japonskem a Polskem? Mizutani vyhrál druhý set s přehledem 11:4 a zde to také vypadá jasně.
Rakušan vítězí a zajišťuje svému týmu postup do čtvrtfinále! Poslední set skončil 11:9.
Fegerl vede ve čtvrté sadě 10:8 a může ukončit souboj 1.kola mezi Rakouskem a Portugalskem.
Mizutani vítězí v první sadě 11:9 a položil základ k třetímu bodu pro Japonsko.
První set mezi Mizutanim a Gorakem právě vrcholí, Japonec je na tom o jeden bod lépe.
Fegerl využil hned první nabídnutou příležitost a dostává se do vedení 2:1 na sety.
Rakušan má k dispozici 2 setboly.
Třetí set mezi Fegerlem a Monteirem je zatím vyrovnaný, stav 8:8.
Zbývají tedy ještě dva souboje, Japonsko a Polsko čeká pátý duel. Za Japonce nastoupil Jan Mizutani, Poláky reprezentuje Daniel Gorak. Velkým favoritem je samozřejmě světová pětka Mizutani.
Stegerovi se podařilo zápas ukončit, vítězí 3:0 na sety a posouvá svůj tým dále!
Bastian Steger má za stavu 10:7 k dispozici tři mečboly!
Bastian Steger vede již 8:5 ve třetí sadě a Němci jsou velmi blízko postupu do čtvrtfinále.
Stefan Fegerl srovnal stav utkání s Monteirem na 1:1, druhý set byl vyrovnaný, Rakušan jej vyhrál 11:8.
Niwa podlehl polskému soupeři i ve čtvrté sadě, a to v poměru 8:11. Souboj mezi Polskem a Japonskem tedy musí do pátého zápasu!
Neměc Steger získal i druhý set a je blízko tomu, aby posunul svůj tým do čtvrtfinále!
Jakub Dyjas vyhrál třetí set 13:11 a dostává se do vedení 2:1 na sety.
Čtvrtý zápas začal také mezi Portugalskem a Rakouskem, nastupují proti sobě Monteiro a Fegerl, první set ovládl Portugalec 11:9.
Niwa však vyrovnává, druhý set získal v poměru 11:7. V souboji Německa s Tchaj-pejí získal první sadu Bastian Steger.
Polák Dyjas vyhrál první set nad Japoncem Niwou, začal také čtvrtý zápas mezi Tchaj-pejí a Německem.
Habesohn s Gardosem dokonali obrat a vítězí 12:10! Rakousko získává druhý bod.
Portugalci nevyužili ani jednu z nabídnutých příležiostí a boj pokračuje.
Portugalci mají za stavu 10:8 dva mečboly.
O druhý hod stále bojují Portugalci s Rakouskem. Stav v pátém setu je 8:8, také zde je to opravdu velká bitva.
Tchaj-pej vítězí ve čtyřhře a snižuje celkový stav souboje s Německem na 1:2.
Nyní je skóre již 2:7 z pohledu Němců a ani zde zřejmě čtyřhra o celkovém vítězi nerozhodne.
Steger s Bollem nezačali pátý set vůbec dobře a prohrávají 0:5.
Monteiro s Apoloniem srovnali na 2:2 na sety, dnešní duely prvního kola jsou opravdu nesmírně vyrovnané.
A využívají jej. Japonsko nedokázalo ve čtyřhře vybojovat rozhodující třetí bod, naopak Polsko snižuje.
Poláci mají za stavu 10:9 mečbol.
Poláci se dorovnávají na 8:8.
Pojďme se nyní soustředit na Japonce, ti vedou v souboji s Polskem v rozhodující sadě 8:7.
Tchaj-pej srovnává na 2:2, Němci opět nedokázali proměnit mečbol.
Nyní má k dispozici setbol dvojice Chiang Hung-Chie, Chen Chien-an.
Němci měli další mečbol, jenže nevyužili jej a drama vrcholí.
Němci bojují o ukončení souboje 1. kola s Tchaj-pejí, čtvrtý set je zatím vyrovnaný a skóre je 9:9.
Rakušané otáčejí vývoj čtyřhy proti Portugalsku a vedou 2:1. Třetí set získali v poměru 11:9.
První setbol využitý, uvidíme další pětisetový souboj.
Skóre je již 10:6, Japonci mohou vyrovnat na 2:2.
Japonci se možná nadechují k obratu, ve čtvrté sadě vedou 8:4.
Němci se ještě nemůžou radovat z celkového vítězství. Tchaj-pejci totiž snížili ve čtyřhře na 1:2 na sety a budou ještě bojovat.
Opět však přichází setbol pro Tchaj-pej.
Němci náročnou situaci zvládli a srovnali na 12:12.
Tchaj-pej bojuje ve třetí sadě s Německem, naši západní sousedé měli mečbol, jenže nevyužili ho a momentálně mají Asiaté setbol.
Polákům se zatím daří ve čtyřhe výborně, ve třetím setu vítězí 11:7 a proti Niwovi s Yošimurou vedou 2:1 na sety.
Ve druhém setu však Portugalci prohrávají 6:10, podobné potíže tíží také Japonce, kteří ztrácí momentálně 4 body.
Monteiro s Apoloniou vyhráli první set čtyřhry 11:6.
Poláci mezitím využili setbol, získali druhou sadu v poměru 11:9 a je srovnáno.
Na chvíli přejděme k duelu Německa s Tchaj-pejí, Boll se Stegerem získali i druhý set a jsou blízko postupu.
Poláci vedou 9:6 a jsou blízko srovnání stavu.
Ve druhé sadě však Japonci prohrávají 4:7 a musí dotahovat.
Japonci získávají první sadu v poměru 11:7 a také zahajují čtyřhru úspěšně.
Za Japonce nastupuje Niwa a Jošimura, reprentanti země vycházejího slunce vedou 10:7 a mají k dispozici tři setboly.
V soubojích Japonska s Polskem a Tchaj-peje s Německem právě začaly čtyřhry. Německá dvojice Steger, Boll vyhrála první sadu 11:9.
Freitas vyhrál pátou sadu jednoznačně 11:2 a vybojoval pro Portugalce první bod.
To už vypadá pro Freitase dobře, stav je 7:2.
Freitas začal znamenitě, v rozhodujícím setu vede 5:1.
Mizutani v souboji s Dyjasem vítězí 3:1 na sety a Japonsko vede 2:0. Nyní přijde na řadu čtyřhra.
Velké potíže má Freitas, v souboji s Fegerlem ztratil druhou sadu v řadě a o vítězi bude muset rozhodnout pátý set.
Mizutani nevyužil dva mečboly a stav čtvrtého setu je 10:10.
Ovčarov má svůj duel za sebou. Chuang Chin-Yuan jej sice velmi potrápil, přesto dokázal semifinalista soutěže jednotlivců zvítězit 3:1 a přidává pro Německo druhý bod.
Ovčarov je blízko vítězství, v souboji s Chuang Chih-Yuanem mu chybí ještě dva body, vede 9:6.
Japonec je ve vedení 6:1, v obtížnější situaci je opět Freitas, který ztrácí na Fegerla jeden bod.
Mizutani začíná čtvrtou sadu lépe, vede 4:0.
Polák dokázal setbol využít a snižuje na 1:2.
Dyjas má proti Mizutanimu k dispozici setbol, i třetí sada je zatím velmi vyrovnaná.
Fegerl snižuje na 1:2, když ve třetím setu zdolal Freitase 11:7.
Ovčarov získal třetí sadu v poměru 11:7 a jen set mu chybí k tomu, aby přidal pro Německo druhý bod.
Freitas má však ve třetím setu obrovské potíže a prohrává 5:10.
Mizutani vyhrál druhý set 11:9, Polák se opět statečně držel celý set, pak však šestý hráč světa přidal a je ve vedení 2:0.
Naopak Ovčarov druhý set s Tchaj-pejcem ztrácí a momentální stav druhého duelu je 1:1.
A Freitas první šanci využil a vede 2:0. Portugalsko je blízko srovnání stavu na 1:1.
Freitas svádí se Stefanem Fegerlem ve druhém setu velký boj, momentálně vede 11:10, musel však odvracet setboly.
Mizutani nakonec otočil vývoj prvního setu a zvítězil 14:12, Polák však stále vystrkuje růžky.
Ovčarov získal první set v duelu Chuang Chih-Yuanem, nebylo to v žadném případě nic lehkého. Němec musel bojovat a nakonec zvítězil v poměru 11:9.
Hong Kong zvládá bez stráty setu i čtyřhru a souboj s Austrálii ukončil po třech zápasech! Hong Kong se utká s vítězem souboje Japonska a Polska.
Marcos Freitas pohodlně získává první set, Rakušana Fegerla udolal 11:7.
Mizutani má zatím překvapivě mírné potíže s Polákem Dyjasem, v první sadě prohrává 4:7.
Mezi Hong Kongem a Austrálii již probíhá čtyřhra, favorité získali první set 11:2, ve druhém vedou 9:4. Postup do čtvrtfinále je pro Hong Kong blízko.
A Timo Boll dokázal využít hned první nabídnutou příležiost. První duel trval 45 minut, Boll vyhrál 3:1 a pouští ke stolu Ovčarova.
Timo Boll je momentálně ve vedení 10:6 a má 4 mečboly.
Jošimura opět zvládl koncovku setu a lépe a vítězí 16:14. Japonsko se ujímá vedení 1:0.
Mezitím získal Robert Gardos pro Rakušany první bod, v rozhodující sadě porazil Apoloniu 3:2.
Jošimura a Wang Ceng-I si stále nedají říct a i ve čtvrté sadě bojují doslova o každý bod. Opět je stav 13:13.
V rozhodující sadě zatím Timo Boll dominuje a vede 5:0.
Timo Boll srovnal v souboji s Chen Chien-anem na 2:2 a o vítězi rozhodne poslední sada.
Hong Kong zatím dle předpokladů směřuje za vítěstvím. Wong Čchun Tching porazil Jen Sina 3:0 na sety a získává proji reprezentaci již druhý bod.
Australané jsou zatím za otloukánky. Wong Čchun Tching zvládl druhou sadu a přiblížil Hong Kong ke druhému bodu.
Timo Boll má také potíže, prohrává s Chen Chien-anem 1:2.
Tiago Apolonia srovnal v souboji s Gardosem na 2:2 a o majiteli prvního bodu rozhodne pátá sada.
Jošimura zvládl dramatickou koncovku lépe a vede 2:1 na sety.
To je opravdu nevídaně dlouhá sada. Stav je zatím 15:15. To Hong Kong hraje již druhý zápas a Wong Čchun Tching získal první set.
A drama stále pokračuje. Japonec obrátil stav, ale nevyužil setbol a momentálně je vyrovnáno.
Velmi vyrovnaný je zatím první souboj mezi Japonskem a Polskem. Wang Ceng-I vede ve třetí sadě nad Jošimurou 9:8.
Robert Gardos se brzy oklepal z nepodařené druhé sady a ve třetí povolil svému soupeři jen tři body. Rakušan vede 2:1 na sety.
Tchang Pcheng je naprosto suvérenní a získává první bod pro Hong Kong. Mezi oběma hráči byl propastný rozdíl v žebříčku, a to se také ukázalo v konečném skóre. Tchang Peng vyhrál 11:7, 11:8 a 11:1.
Timo Boll ztrácí druhý set a i v duelu Německo s Tchajwanem je tedy srovnáno. Chen Chien-an vyhrál po osmi minutách 12:10.
Srovnat se podařilo také Japonci Jošimurovi. Druhý set vyzněl lépe v jeho prospěch, zvítězil 11:5.
A také se mu to daří. Mezi Portugalskem a Rakouskem je to v prvním duelu zatím 1:1.
Naopak Rakušan Gardos má velké potíže, druhá sada ho nezastihla v dobré pohodě a prohrává již 3:10. Tiago Apolonia může srovnat.
Tchang Pcheng zatím kráčí neohroženě za vítěstvím, v souboji s Australanem Powellem vede již 2:0 na sety.
Ještě Vám dlužím výsledek prvního setu mezi Japoncem a Polákem. Wang Ceng-I sice nevyužil čtyři setboly, pak si však vypracoval další a ten už proměnil. Vyhrál tedy první sadu 12:10, ve druhé zatím ztrácí dva body.
Tchang Pcheng z Hong Kongu již také vede 1:0 na sety, v sadě trvající 5 minut porazil Davida Powella 11:7.
Daří se také třetímu žebříčkově nejvýše postavenému Rakušanovi, Rorert Gardos vyhrál první set nad Portugalcem Apoloniou.
Yošimura srovnává na 10:10, o osudu prvního setu rozhodnou následující míčky. Mezitím se do vedení dostal Timo Boll, který získal první sadu v poměru 11:8 a začíná zápas znamenitě.
Japonec však vývoj prvního setu dramatizuje a snižuje na 9:10. Následující výměna bude velmi důležitá, kdo ji získá na své konto?
Zápasy jsou zatím vyrovnané, neznáme ani jednoho vítěze setu, nicméně Polák Wang Ceng-I má velmi blízko k zisku první sady, v souboji s Yošimurou vede 10:6.
Všechny zápasy na stolech jsou již rozehrány. Timo Boll zatím vede 7:5 v prvním utkání proti Chen Chien-anovi, kterému na žebříčku patří 33.místo. Favorit je zatím v tomto duelu o krok napřed.
Startovní listiny už jsou známy, stejně tak i obsazení jednotlivých zápasů. Všechny duely se hrají na tři vítězné sety, každý tým musí pro postup nasbírat tři výhry.