OH - Stolní tenis - Týmy (muži) – finále -  ONLINE PŘENOS -  18. srpna 2016   00:30

Týmy (muži) – finále

00:30 Čína - Japonsko
CHN 1. . Čína
JPN 2. . Japonsko
GER 3. . Německo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a u dalších textových přenosů zase někdy na počtenou!
Je dobojováno! Čína potvrdila roli velkého favorita a získává zlaté medaile! Japonsko ale rozhodně nemusí smutnit, předvedli báječný výkon, a byli Číně více než rovnocenným soupeřem, za odměnu jim budou stříbrné medaile.
Finále právě skončilo!
Čína – Japonsko 3:1
Ma Long – Jošimura 3:0 (11:1, 11:4, 11:4)
Je to tady! Ma Long poráží svého japonského soupeře Jošimuru hladce 3:0 na sety a zařizuje tím pro Čínu poslední třetí bod, který pro tuto zemi znamená bod zlatý!
Čínský hráč si udržel obě dvě své podání a vede již 7:3.
5:2, v hale Riocentro se již pomalu mohou chystat velké čínské oslavy. Ma Long působí velmi klidným, koncentrovaným dojmem.
Třetí set, nebo alespoň jeho začátek je zatím nejvyrovnanější z celého zápasu, stav je 2:2.
Ma Long – Jošimura 2:0 (11:1, 11:4)
11:4, takový je konečný výsledek druhého setu, Ma Long vede již 2:0. Čína je tak jedinou sadu od zisku zlatých medailí.
9:2, o vítězi druhé sady není nejmenších pochyb.
Ma Long ukazuje, že není světovou jedničkou jen tak. Předvádí neskutečný stolní tenis, 6:1 je momentální stav druhé sady. Jošimura uhrál dosud se vším všudy dva míče.
Průběžný stav druhé sady hovoří opět pro čínského hráče. Ma Long vede 3:1.
Ma Long – Jošimura 1:0 (11:1)
První set byl naprosto jednoznačnou záležitostí pro čínského hráče. Ma Long vítězí 11:1 a ujímá se vedení 1:0 na sety.
6:1, Ma Long sebevědomě kráčí za ziskem prvního setu.
A čínský hráč to dokazuje ihned od začátku utkání, 3:0.
Vracíme se opět ke dvouhře, která bude možná posledním zápasem tohoto duelu. Ma Long se utká s Jošimurou a bude v tomto utkání obrovským favoritem.
Čína – Japonsko 2:1
Zhang/Xu – Jošimura/Niwa 3:1 (4:11, 11:6, 11:9, 11:5)
Zhang/Xu to nakonec dokázali, ve čtvrté sadě vítězí 11:5 a po celkovém výsledku 3:1 porážejí japonskou dvojici Jošimura/Niwa!
Dva míče dělí od vítězství čínskou dvojici.
7:5, Zhang/Xu je blízko k zisku druhého bodu pro Čínu.
Jenže Japonci zabojovali a otočili stav na 4:3!
Začátek čtvrté sady je jednoznačně v režii čínské dvojice, která vede již 3:0.
Zhang/Xu – Jošimura/Niwa 2:1 (4:11, 11:6, 11:9)
Ano, setbol je využitý, Číňané se po výsledku 11:9 dostávají do vedení 2:1 na sety.
A je to pár Zhang/Xu, které tak dělí pouhý míček od vedení 2:1 na sety!
Stav 9:9, jeden z párů si nyní vypracuje setbol.
Nyní se ale vývoj třetí sady opět překlopil na japonskou stranu, 5:7 z pohledu Číňanů.
5:4 je momentální vedení pro čínskou dvojici.
Číňané sice prohrávali na začátku třetí sady 0:2, třemi body v řadě ale otáčí stav ve svůj prospěch, 3:2.
Zhang/Xu – Jošimura/Niwa 1:1 (4:11, 11:6)
Číňané převzali otěže zápasu jednoznačně do svých rukou, po výsledku 11:6 srovnávají stav zápasu na 1:1.
8:3, druhý set je s největší pravděpodobností rozhodnutý.
Zhang/Xu se dostávají do vedení již 5:2.
Na začátku druhé sady je stav 3:2 pro čínský pár.
Zhang/Xu – Jošimura/Niwa 0:1 (4:11)
Že by se schylovalo k velké senzaci? Japonská dvojice vítězí v prvním setu jednoznačně 11:4 a ujímá se vedení!
Jošimura/Niwa vedou v první sadě již 8:4 a kráčí za vedením 1:0 na sety!
Stále si japonská dvojice drží mírný náskok, momentálně vedou 6:4.
Japonci začali bez nějakých sebemenších nervů a vedou 3:1.
Třetí zápas tohoto duelu bude v režii čtyřhry, na jedné straně nastoupí Zhang/Xu, na té druhé Jošimura/Niwa.
Čína – Japonsko 1:1
Xu Xin – Mizutani 2:3 (10:12, 9:11, 11:3, 11:7, 10:12)
Neuvěřitelné! Mizutani prohrával již 7:10, ale pěti míči v řadě dokázal otočit stav na 12:10 a po výsledku 3:2 na sety proti Xu Xinovi získává pro Japonsko vyrovnávací bod!
Jun Mizutani dokázal odvrátit tři mečboly a srovnat stav na 10:10!
9:6, Číňana dělí pouhé dva body od vítězství.
Stav je momentálně 7:5, japonskému hráči se podařilo o něco snížit náskok Xina.
Vypadá to, že je rozhodnuto. Xu Xin vede již 6:2 a kráčí za ziskem druhého bod pro Čínu.
Psychická výhoda nyní ale musí být určitě na straně čínského hráče, Xu Xin se dokázal vrátit zpět do zápasu a nyní už diktuje tempo hry, stav páté sady je 4:2 pro Xina.
Rozhodující set je na svém začátku zatím vyrovnaný, stav je 2:2.
Xu Xin – Mizutani 2:2 (10:12, 9:11, 11:3, 11:7)
Ano! Xu Xin vítězí ve čtvrtém setu 11:7 a srovnává stav zápasu na 2:2!
9:5! Vypadá to, že o vítězi tohoto utkání bude muset rozhodnout až poslední pátá sada!
Čínský hráč dokonce odskakuje do dvoubodového vedení! 7:5.
Xu Xin ale bojuje a otáčí stav čtvrté sady na svojí stranu! 5:4.
Mizutani si vypracoval mírný náskok a ujímá se vedení 4:2.
Čtvrtý set je na svém začátku vyrovnaný, stav je 2:2.
Xu Xin – Mizutani 1:2 (10:12, 9:11, 11:3)
Třetí sada byla jednoznačnou zálěžitostí pro čínského hráče. Xu Xin vítězí 11:3 a snižuje stav zápasu na 1:2!
Stav se posunul na 7:3. Xu Xin si hlídá své vedení, které si vypracoval hned na začátku setu.
Že by Xu Xin nastartoval k velkému obratu? Momentálně vede ve třetím setu 5:0 a kráčí za snížením stavu na 1:2.
Výborný vstup do třetí sady pro čínského hráče, který se dostal do vedení již 3:0.
Xu Xin – Mizutani 0:2 (10:12, 9:11)
Jun Mizutani vítězí ve druhém setu 11:9 a je tak jedinou sadu od toho, aby získal velmi důležitý bod pro Japonsko!
Je to Mizutani, kterého tak dělí již pouze jediný míček od vedení 2:0 na sety!
Stav je 9:9! Který z hráčů získá na svojí stranu setbol?
Blíží se nám opět vyrovnaná koncovka, stav je 7:7.
Čínský hráč dokonale otáčí průběh druhého setu a ujímá se vedení 6:5!
Xu Xin se ale třemi body v řadě dotáhl již na rozdíl jednoho bodu, 4:5.
Japonský hráč opravdu předvádí skvělý výkon, nyní je ve vedení již 5:1.
Mizutani vstoupil lépe do druhé sady, momentálně vede 3:1.
Xu Xin – Mizutani 0:1 (10:12)
Přeci jenom ale Mizutani první set zvládá poměrem 12:10 a ujímá se vedení 1:0 na sety!
Xu Xin ovšem bojuje a oba dva setboly odvrací! 10:10.
Dva setboly má za stavu 10:8 k dispozici Jun Mizutani!
První set nám jde do vyrovnané koncovky, stav je 7:7.
Xu Xin ovšem třemi body v řadě otáčí stav první sady ve svůj prospěch, 6:5.
Mizutani se dostává do dvoubodového vedení, 5:3.
Začátek zápasu je zatím vyrovnaný, stav první sady je 2:2.
Druhý zápas bude boj mezi čínským hráčem Xu Xinem a jeho japonským soupeřem Junem Mizutanim. Pokud chce Japonsko ještě zabojovat o zlatou medaili, musí Mizutani tento zápas vyhrát. Pokud prohraje, bude Čína už opravdu velmi blízko.
Čína – Japonsko 1:0
Ma Long – Niwa 3:0 (11:6, 11:9, 11:6)
Ano! Výsledkem 11:6 ukončuje Ma Long třetí sadu, čínský hráč tak poráží svého japonského soupeře 3:0 na sety a zařizuje pro Čínu první bod!
8:3, Ma Long kráčí za prvním bodem pro Čínu.
Vypadá to, že si jde čínská hráč pro třísetové vítězství, jeho náskok ve třetí sadě je již 6:2.
Číňan je na začátku třetí sady ve vedení 3:1.
Ma Long – Niwa 2:0 (11:6, 11:9)
Fantastický obrat! Ma Long prohrával ve druhém setu již 4:9, ale sedmi míčky v řadě nakonec dokázal druhou sadu urvat v poměru 11:9 pro sebe! Čínský hráč je tak jediný set od vítězství!
Ma Long se ale ještě nevzdává a snižuje na 8:9!
Druhý set půjde podle všeho za Niwou, neboť Japonec vede již 8:4.
No a japonský hráč se dokonce dostává do vedení 5:3.
Koki Niwa ale ihned srovnává na 3:3.
Začátek druhé sady patří také čínskému hráči, který se dostává do vedení 3:1.
Ma Long – Niwa 1:0 (11:6)
Ihned ten první mu stačil k tomu, aby získal první set a dostal se do vedení 1:0!
10:6, várka hned čtyř setbolů pro Ma Longa.
Ma Long si kráčí za vítězstvím v prvním setu, momentálně vede již 7:4.
Přeci jenom si už čínská hráč vypracoval menší vedení, 5:3.
První set je na začátku vyrovnaný, oba hráči se teprve dá se říci oťukávají. Ma Long vede 3:2.
První dvouhru dnešního finále obstarají Ma Long a Koki Niwa.
Finále právě začalo!
Sestava Čína: Ma Long, Xu Xin, Zhang Jike

Sestava Japonsko: Koki Niwa, Jun Mizutani, Maharu Jošimura
Krásné čtvrteční ráno všem sportovním fanouškům. Stolní tenis dopíše dnes svojí poslední kapitolu na těchto Olympijských hrách. Sledovat budeme společně mužské vyvrcholení soutěže mezi velkým favoritem na zlato Čínou a Japonskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 00:30.