OH - Stolní tenis - Týmy (muži) – semifinále -  ONLINE PŘENOS -  15. srpna 2016   20:00

Týmy (muži) – semifinále

20:00 semifinále

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijské noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Japonci sice vstoupili do semifinále prohrou, kdy Ovčarov jednoznačně přehrál Jošimuru. Poté ale začal úřadovat Jun Mizutani, který nejdříve smetl legendu Bolla. V následné čtyřhře se Japonci dostali do výhody a postup zařídil dalším vítězstvím Mizutani, jenž nenechal čuchnout ani Stegerovi.

Japonsko si tak po vítězství 3:1 na zápasy nad Německem zahraje o zlatou medaili proti vítězi druhého semifinále mezi Čínou a Jižní Koreou, Němce čeká pouze souboj o bronz.

(11:5, 11:4, 11:4)
Až čtvrtý mečobal dokázal Jun Mizutani proměnit a Japonsko se tak raduje z postupu do finále!
První dva setboly i díky lehkému prasátku, tedy doteku konce stolu, Němec ještě odvrací.
Za stavu 10:1 pro Japonce tu máme hned devět mečbolů a vlastně postupových bodů!
Japonec si dělá ze třetího setu svou vlastní show, dalším razantním zakončením posouvá skóre na 9:1.
Steger už je hodně odevzdaný, Němci už ví, že si zahrají jen o třetí místo.
Vynikající útočná hra Japoncovi přináší další body a stav je už hodně výrazný, 7:1 pro Mizutaniho.
Bastian Steger nadále chybuje a už to bude mít s obracením zápasu hodně těžké, Mizutani vede 5:1.
Úžasnou výměnu, kdy Mizutani zahnal Stegera do obrovské obrany, nakonec získává za ovací publika Japonec a vede 3:1.
Japonec hraje nadále skvěle, ujímá se vedení 2:1 i ve třetí sadě.
Jun Mizutani – Bastian Steger 2:0
(11:5, 11:4)
Mizutani získává druhou sadu opět jednoznačným způsobem v pomeru 11:4 a výrazně tak přibližuje japonský tým postupu do finále!
Steger se dívá do stropu haly, po další chybě v jeho podání má totiž Mizutani sedm setbolů!
Jaopnec je dva body od zisku druhé sady!
Všechno ovšem Mizutanimu nevyjde, po menším zaváhání se stav posunul na 7:3.
Steger není v ideální pohodě, přidává další chybu a Japonec vede už 6:1.
Jun Mizutani přidává další body na své konto a zvyšuje své vedení na 4:1.
Japonec vstupuje skvěle i do druhého setu a vede už 2:0.
Jun Mizutani – Bastian Steger 1:0
(11:5)
Mizutani proměňuje druhý setbol a získává v absolutním klidu první set ve svůj prospěch!
Jun Mizutani zaútočil ihned po Němcově servisu a za stavu 10:4 má šest setbolů!
Bastian Steger se sice trochu vzchopil, stále je manko ale obrovské. Japonec vede 8:3.
Japonec hraje famózně a tlačí Němce do obrany, stav je 6:1 pro Mizutaniho.
Zápas se zatím vyvíjí podle předpokladů, po další Stegerově chybě vede Japonec už 4:1.
Jun Mizutani vstoupil do utkání velmi koncentrovaně a ujímá se vedení 2:1.
Zápas začal.
K dalšímu utkání nastoupí japonská jednička Jun Mizutani proti Bastianu Stegerovi.
Čtyřhra skončila.
(11:5, 13:15, 11:4, 11:5)
Čtvrtý mečbol už ovšem Japonci využívají, čtvrtý set získávají v poměru 11:5 a celý zápas 3:1 na sety! Japonsko se navíc ujímá vedení 2:1 na zápasy a je blízko postupu do finále!
Německá dvojice ještě žije, třemi vítěznými míčky Němci snižují na 5:10.
Němci už vzdali boj o tento zápas, odevzdanými údery přidávají další chyby a Japonci mají za stavu 10:2 k dispozici osm mečbolů!
Japonci jdou rezoluntně za vítězstvím a vedou už 7:2!
Japonci ale znovu zapnuli a Němci kupí jednu chybu za druhou, 4:2 pro Japonsko.
Němci vsotupili do čtvrté sady hodně aktivně a vedou 2:1.
Niwa/Jošimura – Steger/Boll 2:1
(11:5, 13:15, 11:4)
Třetí set ukončuje svou chybou Bastian Steger, Japonci se tak ujímají vedení 2:1 na sety!
Šest setbolů pro japonské barvy, další chyba v podání legendárního Bolla.
Japonci se přibližují zisku třetího setu a vedou už 9:4.
Japonští reprezentanti vstoupili do třetí sady velmi dobře a vedou už 6:3.
Japonci si udržují vedení, po chybě Stegera je stav 4:2 pro Asiaty.
Na začátku třetího setu se Japonci ujímají vedení 2:1.
Niwa/Jošimura – Steger/Boll 1:1
(11:5, 13:15)
Němci nakonec po velkém boji získávají druhou sadu v poměru 15:13!
Setboly se přelévají z jedné strany na druhou, další mají Němci.
Za stavu 12:11 mají další setbol Japonci, Timo Boll nedostal míček přes síťku.
A setbol mají tentokrát Němci, také Japonci totiž chybují při útoku.
Japonsko má setbol, Němci poslali míček jen do síťky.
Němci třemi body v řadě srovnávají na 9:9!
Za stavu 9:6 chybí Japoncům dva body k zisku druhého setu.
Němci se sice stále drží ve druhém setu, Japonci ovšem vedou 8:5.
Japonci pokračují v exkluzivním představení a vedou už 7:3.
Agresivní hra Japoncům nadále vychází a po další chybě Tima Bolla vede Japonsko 5:3.
Japonci ovšem pokračují ve vynikajícím vystoupení a stav je srovnán, oba týmy mají po třech bodech.
Němci vstupují do druhého setu znovu dobře a po chybách Japonců vedou 2:0.
Niwa/Jošimura – Steger/Boll 1:0
(11:5)
Bastian Steger chybuje a Japonci tak získávají první sadu poměrem 11:5!
Kiko Niwa zatím hraje parádně a Japonci mají pět setbolů!
Japonští hráči směřují za ziskem prvního setu, ke kterému jim chybí dva body.
Koki Niwa prostřelil Stegera a Japonci vedou 7:4.
Němci znovu otočili skóre na svou stranu a Boll mohl přidat další bod, dnes ovšem není v nejlepší formě.
Japonci otáčí stav prvního setu a vedou 3:2.
Němci začali utkání lépe a ujali se vedení 2:0, Boll pak nicméně pokazil servis.
Čtyřhra začala.
Za stavu 1:1 přijde na řadu čtyřhra, ve které za Japonce nastoupí dvojice Koki Niwa a Maharu Jošimura. Na německé straně bude hrát sehraná dvojice Bastian Steger a Timo Boll.
(11:9, 11:5, 12:10)
Je rozhodnuto, Mizutani srovnává stav semifinále na 1:1!
Jun Mizutani má první mečbol v utkání, Bollův úder zastavila síťka!
Japonec setbol ovšem odvrací a třetí sada tak bude pokračovat za stavu 10:10.
Timo Boll má k dispozici setbol!
Boll sice dorovnal stav, poté mu ale úder prodloužila síťka a míček skončil v zázemí, 9:8 pro Japonce.
Třemi chybami v řadě si Japonec komplikuje cestu za vítězstvím a za stavu 8:7 si raději bere čas na oddech.
Jun Mizutani míří za ziskem druhého zápasu pro Japonsko, Boll nyní netrefil svou pálkou vůbec míček a Japonec vede 8:4.
Japonec sice předvedl dvě chyby, poté mu ale pomohla už poněkolikáté páska a vede 6:3.
Japonec směřuje za vyrovnáním zápasu, aktuální stav je 5:1 pro reprezentanta země vycházejícího slunce.
Mizutani pokračuje ve výborné hře i ve třetím setu a vede už 2:0.
Jun Mizutani – Timo Boll 2:0
(11:9, 11:5)
Ten třetí už ale Neměc neodvrátil a Mizutani tak získává druhou sadu v poměru 11:5!
První dva setboly Boll dokázal odvrátit.
Sedm setbolů pro Japonce po výrazné pomoci od pásky, která znemožnila Němcovi vrátit míček!
Japonec předvádí úchvatnou útočnou hru, po další chybě Bolla vede už 8:1.
Mizutani nadále navyšuje své vedení, japonský hráč vede už 6:1.
Timo Boll počítá jednu chybu za druhou, za stavu 1:4 pro Japonce si vyžádal oddechový čas.
Japonec hraje nadále skvěle a parádní útočnou hrou se ujímá vedení ve druhém setu 2:1.
Jun Mizutani – Timo Boll 1:0
(11:9)
Japonský hráč získává první sadu v poměru 11:9, Mizutani předvedl výborný závěr setu!
Za stavu 10:9 je tu první setbol pro Mizutaniho.
Japonec otáčí stav prvního setu na svou stranu pěti získanými body v řadě!
Jun Mizutani se dostává více do hry, dobrými údery donucuje Němce k chybám. Boll vede už jen 8:7.
Parádní výměnu oceněnou ohlasem publika získává Japonec a snižuje ztrátu na 4:7.
Japonec podobně jako jeho kolega není v dobrém rozpoložení a poslal svůj servis dokonce do síťky.
Německý stolní tenista navyšuje svůj náskok a vede už 6:2.
Timo Boll se ujímá dvoubodového vedení, 4:2 pro Němce.
Druhý zápas semifinále bude zřejmě vyrovnanější, stav je 2:2.
Druhé utkání začalo.
Ve druhém utkání se proti sobě představí Jun Mizutani a německá legenda stolního tenisu Timo Boll.
První zápas skončil.
(8:11, 3:11, 3:11)
První utkání dnešního semifinále končí velmi rychle! Dimitij Ovčarov ovládl i třetí set jednoznačně 11:3 a přidává první německý bod!
Jošimura nyní nedokázal vybrat ani servis Němce, sedm setbolů pro Ovčarova!
Ovčarov je dva míčky od zisku prvního zápasu pro Německo, Japonec není dnes v dobrém rozpoložení.
Ani vynikající obrana od Japonce nestála v cestě Ovčarovovi za ziskem dalšího bodu, 7:3 pro Němce.
Ovčarov směřuje za ziskem prvního zápasu pro Německo, ve třetí sadě vede 5:2.
Japonec sice vstoupil do třetího setu hodně sebevědomě, několika pokaženými výměnami v řadě už ale znovu ztrácí, 3:1 pro Ovčarova.
Maharu Jošimura – Dimitrij Ovčarov 0:2
(8:11, 3:11)
Němec předvádí zatím parádní výkon, druhou sadu získává zcela jednoznačně 11:3!
Dimitrij Ovčarov má k dispozici hned sedm setbolů!
Jošimura předvedl úchvatný úder za tělem a Němce to vykolejilo natolik, že pak chyboval, stav je 8:3 pro Ovčarova.
Dimitrij Ovčarov zatím hraje výborně, Japonec se vůbec nedostává do hry. Stav druhého setu je už 7:2!
Japonec sice také vzal Ovčarovovi obě podání, následně ale chybuje a Němec vede 4:2.
Také do druhého setu vstoupil mnohem lépe Němec a sebral Japoncovi oba servisy.
Maharu Jošimura – Dimitrij Ovčarov 0:1
(8:11)
První set končí vítězstvím Němce 11:8! Japonec poslal svůj úder pouze do síťky!
Díky výbornému přechodu do útoku má Ovčarov k dispozici tři setboly!
Němcova agresivní hra zatím nosí ovoce, další dva body přidává Ovčarov a vede 9:6
Ovčarov si udržuje vedení, prezentuje se slušnou útočnou hrou. Aktuálně vede 7:6
Pokračuje vyrovnaná partie, Němec předvedl výborný útok a vede 5:4
Japonec ovšem zabral a je srovnáno, po třech bodech mají obra hráči.
Dimitrij Ovčarov vstoupil do utkání velmi dobře a ujímá se rychle vedení 3:0.
První zápas začal.
V prvním zápase se proti sobě utkají Maharu Jošimura a Dimitrij Ovčarov.

Japonsko: Jun Mizutani, Koki Niwa, Maharu Jošimura,
Německo: Timo Boll, Dimitrij Ovčarov, Bastian Steger.

Rozhodčí: Weimin Pei a Jeton Beqiri.
Druhý semifinálový souboj se odehraje v noci, půl hodiny po půlnoci si to rozdají největší favorit na zlato Čína proti Jižní Koreje. I toto utkání samozřejmě budete moci sledovat na našem webu.
Systém soutěže:

Týmová soutěž se hraje na tři vítězné zápasy, v každém týmu jsou tři hráči. Jedno utkání se hraje jen na tři vítězné sety (oproti individuální soutěži, kde se hraje na čtyři).

Nejdříve se hrají dvě dvouhry, třetím zápasem pokračuje souboj čtyřhrou a pokud není rozhodnuto, hrají se znovu dvouhry.
NĚMECKO

Němci zatím potvrzují roli jednoho z favoritů na medaili. Druhý nasazený tým do soutěže si v osmifinále poradil s Tchajwanem 3:1 a ve čtvrtfinále přemohl Rakušany stejným poměrem. Jedničkou týmu je pátý hráč světového žebříčku Dimitrij Ovčarov.

Dosavadní výsledky Německa v soutěži:
OF: Německo – Tchajwan 3:1
ČF: Německo – Rakousko 3:1
JAPONSKO

Japonci byli do soutěže nasazeni ze čtvrtého místa, v týmu postrádají větší vyrovnanost hráčů. Už v osmifinále mělo Japonsko obrovské problémy s Polskem (3:2), ve čtvrtfinále pak vyřadili Hongkong v poměru 3:1. Lídrem týmu je pátý hráč světa Jun Mizutani.

Dosavadní výsledky Japonska v soutěži:
OF: Japonsko – Polsko 3:2
ČF: Japonsko – Hongkong 3:1
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou v plném proudu, dnes se odehrají semifinálová utkání týmové soutěže mužů ve stolním tenise. První souboj mezi Japonskem a Německem odstartuje ve 20:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.