OH - Stolní tenis - Týmy (muži) – semifinále -  ONLINE PŘENOS -  16. srpna 2016   00:30

Týmy (muži) – semifinále

00:30 semifinále

Zápas byl ukončen.
Díky za pozornost a mějte se moc hezky.
Na Korejce čeká souboj o bronz proti Německu.
I když byl první duel nesmírně dlouhý a trval necelou hodinu, zbylé dva už byly jasnou záležitostí a Čína postupuje do finále s Japonskem po výhře 3:0 nad Jižní Koreou.
5 mečbolů na postup do finále.
8:5 pro Xina se Zhangem. Jsme zvědavi, zda Japonci budou trochu větším soupeřem pro neporazitelné Číňany ve finále týmovky.
Je tu další oddechový čas.
Za stavu 7:4 nabírá tento scénář stále reálnějších obrysů.
A bodíky neustále přiskakují na konto Číny. Nejspíš sledujeme poslední set tohoto duelu.
Čínská série ovšem pokračuje i po něm je tu stav 5:3 pro Xina a Zhanga.
Za stavu 4:3 pro Číňany je tu korejský time-out.
Ve třetím dějství je zatím skóre nerozhodné 3:3.
I když je zatím čtyřhra velmi vyrovnaná, Číňané ukazují svou velkou zkušenost.
A nakonec je tady vedení 2:0 pro Zhanga s Xinem. Tohle byl asi poslední hřebíček do korejské rakve.
Jenže ani ten druhý po extrémně dlouhé výměně nebyl proměněný.
Tohle muselo přijít. Korejci jsou za trpělivost odměněni dvěma setboly.
Opět srovnáno na 8:8.
I druhý set je dost vyrovnaný Xin se Zhangem zatím vedou jen 8:7.
Po dvou prasátkách o zadní hranu stolu se Korejci konečně taktéž propracovali k bodu.
Dvěma přesnými útoky čínský duet otočil na 6:5.
Totéž platí i po nadcházejících dvou výměnách.
Ve druhé sadě je zatím stav vyrovnaný 3:3.
Ve čtvrtfinále s Brity ovšem tento pár nečekaně ztratil jeden set proti dvojici Walker/Drinkhall.
Xu Xin a Jike Zhang vypadají u stolu stále dost sebevědomě. Nechtějí dopustit žádné překvapení.
Korejci směřují k souboji o bronz s Německem, na Čínu v případném finále již čeká nepříjemné Japonsko.
Xu Xin a Jike Zhang nakonec dotáhli vyrovnaný set k vítěznému konci a vedou 1:0.
Dva setboly pro Čínu.
9:7 pro Xu Xina se Zhangem.
Číňané však po krátké přestávce na osušení opět vstoupili ke stolu ve velkém stylu a mají za stavu 8:6 k vedení blíže.
Nicméně poté Xu Xin se Zhangem vyrovnávají na 5:5. Důležitý pro vývoj zápasu může být hned ten první set.
Už je to pro Korejce dokonce 5:3.
Ovšem Korejci vyrovnávají na 3:3. U stolu se pohybují lépe a dokázali dostat Korejce do defenzivy.
Číňani zase odstartovali ve velkém stylu a v první sadě vedou již 3:0.
Nakonec nikoliv, na poslední chvíli nastupuje Xu Xin.
Za Čínu pak oba finalisté singla Ma Long a Jike Zhang.
Za Koreu půjdou do boje Lee a Jeoung.
Zatím se však nikdo z potenciálních aktérů čtyřhry ani nerozcvičuje.
Počkáme si na nominaci obou týmů do možná závěrečného debla.
Ten druhý ale již nikoliv. Za celý zápas uhrál Joo pouze devět balonů a Čína vede nad Koreou již 2:0. Rozhodnout může už čtyřhra.
První ještě Korejec Joo odvrací.
Sedm mečbolů na vedení 2:0 pro Čínu má Ma Long!
Ma Long vede již 8:3. Obrovský protiklad k prvnímu singlu, který byl nezvykle dlouhý.
Zápas by v čistém času možná mohl trvat i pod dvacet minut!
Jenže pak exhibice pokračuje, 6:2 pro světovou jedničku. Ta se vyvarovala i s prasátkem soupeře.
Krátce po něm vyhazuje Ma Long forhend přeliftovaný až za stůl.
Za stavu 4:1 oddechový čas.
V deblu by na Číňany těžko měl někdo stačit, a tak se nejspíš rozhodne již v tomto duelu.
Ma Long opravdu čas zatím neztrácí, rychle má náskok i ve třetí sadě.
Využil hned toho prvního, vede již 2:0.
Tentokrát má Ma Long celkem šest setbolů.
Za stavu 8:4 ale Číňan i tak směřuje k vedení 2:0 na sety a vlastně i v celém zápase.
Body skáčou na stranu Číňana a Joo si vyžádal oddechový čas.
Velmi jistý je zatím Ma Long na forhendu, Korejec Joo nemá kudy hrát, aby na soupeře něco vymyslel.