OH - Stolní tenis - Dvouhra (muži, ženy) - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  25. července 2021   07:00

Dvouhra (muži, ženy) - 2. kolo

2. kolo ženské a mužské dvouhry zná své postupující. Žel ani jedno české želízko nedokázalo dnes vyhrát. Jančařík měl dobře rozehraný duel s Kazachem Gerassimenkem, který však zvládl lépe koncovku zápasu a porazil českého reprezentanta.
Mezi ženami sehrála zápas Matelová, nad jejíž síly byla Thajka Paranangová.
Mohli jsem taky vidět hodně dlouhých a vyrovnaných zápasů a taky hladké postupy jednotlivých favoritů.
Jorgič začal utkání skvěle a dostal se do vedení 2:0 na sety. Robles se nevzdal a dokázal srovnat krok. Jorgič nakonec mohl slavit vydřenou výhru 4:3 na sety!
V rámci dnešního dne nám ještě zůstává jeden zápas – a to Jorgič versus Robles, kdy druhý jmenovaný momentálně srovnal duel 2:2 na sety!
Sawettabutová potvrdila roli velké favoritky, když toho příliš moc nepovolila své soupeřce Vegové – 11:5,11:4,11:3,11:3!

Další pohodlný výsledek pro Yuanovou, která taky neztratila set proti Brazilce Takahashiové – 11:8,11:7,11:6 a 11:8.

I mezi muži se nyní zrodil výsledek 4:0 na sety, kdy si Kallberg poradil s Kumarem.
Ionescu zvládl uhrát jeden set a prohrál s Tsuboiem 1:4 na sety.
Další ze série vyrovnaných zápasů se odehrál mezi ženami. Minnie Yam Wai Soová porazila po setech 4:2 Mariu Xiaovou ze Španělska.
Robert Gardos – Paul Drinkhall 1:4. Britský hráč měl problémy jen ve druhém setu, jinak kontroloval vývoj zápasu.
Paranangová se raduje z celkového vítězství, když poráží Matelovou 4:2 na sety. K vidění byl vyrovnaný souboj, kdy obě hráčky měly své světlé, ale i stinné stránky hry.
Thajská hráčka je nakonec tou šťastnější, která ji získala po výsledku 11:8 a má nyní velkou šanci ukončit tento zápas. Jak na to odpoví Matelová?
Důležitá pátá sada v utkání Matelová versus Paranangová je velmi těsná a blíží se její koncovka.
Matelová oplácí předchozí prohranou sadu a je vyrovnáno 2:2 na sety. Česká hráčka předvedla v tomto setu o něco více koncentrovanější výkon.
Paranangová bere třetí set v poměru 11:6 a byla v něm lepší hráčkou. Matelová vytvářela hodně chyb.
Jednoznačnější průběh měl druhý set, který Matelová prohrál 5:11 a její soupeřka vyrovnala 1:1 na sety.
Ni Xia Lianová – Yubin Shinová 3:4 a to po velmi vyrovnaném zápase. Lianová měla o něco více ze hry v první polovině zápasu, zatímco její soupeřka zvládla lépe druhou polovinu.
Přetahovaná o každý míček skončila lépe pro českou hráčku, která bere úvodní set v poměru 11:9!
Právě odstartoval další zápas s českou účastí a to zápas Matelové!
Gerassimenko přes špatný začátek zápasu nakonec dokázal přetlačit Jančaříka a zvítězil 4:3 na sety!
V další ženské dvouhře zvítězila Batraová nad Pesockou 4:3, kdy se odehrál velmi vyrovnaný zápas!
Jančařík zatím v rozhodujícím setu ztrácí a jeho sok momentálně vede 7:4!
Skončil hodně vyrovnaný duel Yuana Chiha Chuangeho a Horacia Cifuentese. Druhý jmenovaný vedl 3:2, ovšem jeho sok dokázal zápas otočit ve svůj prospěch.
Vyrovnanou šestou sadu nakonec zvládl 11:9 Kazach a souboj s Jančaříkem míří do rozhodujícího sedmého setu!
Lubomír Jančařík se oklepal a hladce nyní získal pátou sadu – 11:2!
Shinová dokázala urvat druhý set až poměrem 19:17, ovšem ve třetím setu opět jednoznačně prohrála 5:11 a Lianová vede 2:1 na sety!
Gerassimenko dokázal zvítězit i ve čtvrtém setu a je vyrovnáno 2:2! Jančařík si v něm vybral i trochu smůly, kdy jeho soupeř jeden úder poslal přesně na hranu stolu, při dalším úderu trefil Jančařík míček nečistě a nedokázal vrátit hru na druhou stranu stolu. Vypadá to ještě na velmi zajímavý zápas!
Lianová a Shinová se přetahují v koncovce druhého setu, kdy je aktuální stav 16:16! Přičemž první set s přehledem ovládla Lianová 11:2.
Třetí sada v duelu Jančařík a Gerassimenko nám přinesla více kratších výměn, což naopak bylo více při chuti kazašskému hráči, který urval třetí set v poměru 11:7!
Gerassimenko zahrál o poznání vyrovnanější druhý set, nicméně jednou udělal chybu hned při podání, jednou trefil síť při dobře rozehrané výměně a tyto chyby jej nakonec stály druhou sadu. Tu Jančařík ovládl poměrem 11:6!
I druhý set započal Čech dobře a vybudoval si slibný náskok 4:2.
Hladký průběh prvního setu pro Jančaříka – 11:3!
Jančařík vstoupil do zápasu velmi dobře a tvrdými údery dělá problémy svému soupeři. Již vede 6:0 v prvním setu!
Gionis zvládl roli favorita a 4:1 porazil Egypťana Saleha.
Na své druhé vystoupení se již chystá Jančařík a za pár minutek započne jeho duel s Kazachem Gerassimenkem. Dle sázkových kanceláří je Čech mírnějším favoritem.
Kanaďanka Zhangová nakonec poráží ve vyrovnaném duelu Noskovovou a vítězí 4:3 na sety!
Dále postoupila i Yuová, která porazila hladce 4:0 Shaovou, která víceméně vzdorovala až v závěrečném čtvrtém setu.
Ruska Noskovová začala slibně svůj zápas, když vedla 2:0 na sety, nicméně nyní za stavu 3:3 na sety hraje o postup v rozhodujícím setu.
Daniel Habesohn povolil svému soupeři jen jeden set a zvítězil 4:1 nad Zhe Yu Clarencem.
Shaová z Portugalska zatím nemůže najít recept na svou sokyni. Yuová totiž získala první dva sety jednoznačně poměrem 11:3 a 11:2. Čímž potvrzuje roli velké favoritky.
Bez ztráty setu zatím prochází druhým kolem Australan Habesohn, který už vede nad Clarencem ze Singapuru 3:0!
Noskovová z Ruska začala zápas dobře, když urvala úvodní dvě sady. Nyní její soupeřka Zhang z Kanady dokázala zvítězit ve třetím setu a snižuje na 1:2 z jejího pohledu.
A máme tu další konečné výsledky: Meshrefová nakonec nedovolila obrat Polky Partykové a zvítězila 4:2!
Na mužské straně se nakonec zrodilo ono překvapení, když Lam otočil zápas z 1:3 na 4:3 a Ind Ghanasekaran si prohrál dobře rozjetý zápas!
Možná se schyluje k prvnímu překvapení dnešního hracího dne...? Lam totiž prohrával 1:3 a nyní dokázal vyhrát další set a je vyrovnáno 3:3. Ind Ghanasekaran se tak ocitl pod tlakem.
V ženské části registrujeme taky první další postupující, kterou je Moretová, která přehrála Potaovou 4:1!
Lam po třech prohraných setech v řadě za sebou, získává ten pátý a snižuje už jen na rozdíl jednoho setu.
Gacina se v posledních dvou setech snažil něco ze zápasem dělat, ale nakonec byl Francouz Lebesson nad jeho síly a ten vítězí 4:0 na sety!
Potaová nad Moretovou snižuje zápas z jejího pohledu 1:3 na sety. Potaová byla před zápasem v roli papírové favoritky a uvidíme, zda se ji podaří ještě dramatizovat tento duel.
Ghanasekaran získává tři sady v řadě za sebou a už mu zbývá jeden set k celkovému vítězství.
I Moretová je blízko k postupu a vede nad Potaovou 3:0!
Lebesson byl ve třetím setu horším hráčem a spíše tahal za kratší konec. Nakonec zvládl tento set v poměru 12:10 a od vítězství jej dělí jedna sada!
V ženské části vyrovnává zápas 1:1 na sety Partyková z Polska.
Ghanasekaran zapomenul na první prohraný set a získává třetí sadu a otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch.
Moretová získala na svou stranu i druhý set a zatím přehrává favoritku zápasu z Maďarska. Ovšem zatím byly oba sety velmi vyrovnané.
Obě ženské dvouhry, které nyní sledujeme, mají vyrovnaný průběh i ve druhých setech.
11:7 ve druhém setu zvítězil Ind Ghanasekaran a ten tak vyrovnal zápas s Lamem 1:1 na sety.
Lebesson se dostává do trháku a po výsledku 11:8 si bere i druhý set!
Meshrefová nakonec po vyrovnaném prvním setu porazila 15:13 Partykovou!
11:7 zvítězil v prvním setu Lam z Hongkongu a překvapivě jde do vedení nad Indem Ghanasekaranem.
Od sedmi hodin se nám rozehrály celkem čtyři úvodní zápasy a to dva na straně mužů a dva na straně žen. Celkem nás dnes čeká v dopoledním programu 20 zápasů.
V duelu Partyková a Meshrefová se jde do koncovky prvního setu a aktuálně je to 10:10!
V ženské části získala první set Švýcarka Moretová a to v poměru 11:9. S Potaovou tedy sehrála první vyrovnaný set tohoto střetnutí.
Emannuel Lebesson z Francie potvrzuje roli favorita a získal na svou stranu první set poměrem 11:6. Dokáže Gacina odpovědět ve druhém setu?