OH - Stolní tenis - Dvouhra (ženy) - semifinále -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   04:00

Dvouhra (ženy) - semifinále

04:00 Semifinále - ženy

To je z mé strany vše a hezký čtvrteční den.
Je dobojováno. Ve finále se proti sobě postaví dvě čínské závodnice, Meng Čchen i Jing-ša Sun vyhrály své semifinálové duely 4:0 a zabojují o zlatou medaili. Boj o bronz čeká na singapurskou hráčku Meng-jü Jü a Japonku Mimu Itoovou.
Výsledek druhého zápasu:

Mima Itoová (JPN) – Jing-ša Sun (CHN) 0:4
(3:11, 9:11, 6:11, 4:11)
Semifinále skončilo.
A je hotovo! Jing-ša Sun vítězí i ve čtvrté sadě, tentokrát 11:4, celkově 4:0 a zahraje si ve finále olympijského turnaje.
Japonka netrefila stůl a Číňanka má šest mečbolů!
Return Japonky končí v síti a jen dva míčky dělí Jing-ša Sun od finálové účasti.
Nyní je tu další oddechový čas.
Číňance míček vůbec nesedl a odpálila ho daleko do hlediště, 8:4.
Itoová přepálila stůl a tohle už nevypadá ani trochu dobře.
Číňanka odpovídá vítězným úderem a blíží se k finále.
Nyní se nenechala Japonka rozhodit, šla si za svým a stahuje na 3.6.
Také druhé podání Japonka ztrácí a prohrává už o čtyři body.
Další radostné zvolání čínské hráčky, která jde do vedení 5:2.
Zoufalství se nyní odráží ve tváři Japonsky, která ví, že se jí olympijské finále vzdaluje mílovými kroky. Ztrácí 2:4.
Vítězný úder na druhém podání Japonky zajišťuje Jing-ša Sun vedení 3:1.
A už vede o dva body, Japonka opět usnadňuje své soupeřce práci svými nevynucenými chybami.
Číňanka otevírá čtvrtou sadu svým servisem.
Tak to byla rychlost! Japonka výměnu opět nezvládla a Jing-ša Sun po výhře 11:6 vede už 3:0 a jsme blízko čínskému finále.
A je to tak. Čtyři možnosti na ukončení setu jsou na její straně.
Číňanka na podání zíksává svůj devátý bod v setu a blíží se k dalším setbolům.
Druhé podání ale poslala dobře a Číňanka ve výměně chybovala, 6:8. Japonka se drží na dostřel.
Další míček v síti pro Itoovou a ztráta narůstá na tři body.
Po rychlé výměně poslala Itoová míček do sítě a Číňanka aktuálně vede 7:5.
Během svého podání sice nejprve snížila na rozdíl bodu, vzápětí však znovu Itoová chybovala a prohrává 4:6.
A Číňanka se ujímá dvoubodového vedení, Japonka bude muset zabojovat.
A znovu chyb, tentokrát však na straně čínské hráčky, 3:3.
Itoová ale není v dobrém rozpoložení. Kazí další výměnu a soupeřka vede 3:2.
Díky chybě soupeřky se Itoová ujímá vedení 2:1.
Po úvodní sérii servisů je skóre vyrovnané 1:1. Na řadě je Číňanka.
Startuje nám třetí set, na podání jde Japonka.
Proměňuje ho! Parádním obratem vítězí 11:9 ve druhém setu a vede 2:0! Tohle Japonka ani trochu nezvládla.
A po dlouhé době vedení Číňanky! Ta má setbol!
9:9! Japonka se bude muset rychle sebrat, aby si nenechala dobře rozehraný set proklouznout mezi prsty!
Tak to je zatím parádní obrat! Jing-ša Sun už ztrácí jediný bod, 8:9.
Japonce asi nedrží nervy tak, jak by potřebovala. Bere si radši time-out za stavu 9:7.
A Itoová chybuje, posílá míček mimo okraj stolu.
Setbol zatím nepřichází, Číňanka si pohlídala obě podání.
Tak tohle byla jedna z nejhezčích výměn zápasu a vítězí v ní Itoová. Vede už 9:3.
Číňanka stahuje pouze na 3:7 a Japonka jde podávat.
Japonka ale asi chce mé tvrzení vyvrátit, rychlým úderem poslala míček na okraj stolu a soupeřka ho nezvládla vybrat, 6:2.
Tak tohle je zápas chyb. Většina výměn končí po nepřesných úderech, vypadá to, že kdo naseká méně chyb, ten si zahraje o zlato.
Hráčka Číny opět chybuje a Itoová vede 5:0.
A dokonce 4:0, tak tohle začíná zajímavě.
Japonka se zdá být politá živou vodou, jde do vedení 3:0.
Tentokrát dvakrát pokazila čínská závodnice a oba své servisy ztratila.
A Japonka znovu kazí. Číňanka vítězí 11:3 a ujímá se vedení 1:0 na sety. Nutno podotknout, že jí to v podstatě nestálo žádnou práci, tento set si prohrála Japonka sama.
Ale nyní už sedm setbolů pro Číňanku.
Nyní však Itoová zabojovala a uhrála svůj třetí bod v setu.
Další nevynucená chyba a Číňanka si jde za vítězstvím v prvním setu.
Ani jedno ze svých servisů nedokázala využít ve svůj prospěch Japonka a prohrává 2:8.
A nyní zastavila úder Japonky pro změnu síť, ztrácí už 2:6.
Další přepálený míček japonské hráčky.
Japonka ale kazí a Číňanka jde do mírného vedení 4:2 a jde na podání.
A také po čínském servisu zůstává stav nerozhodný, 2:2.
Japonka využila svého druhého servisu a srovnává.
První bod získává čínská závodnice, která je na příjmu.
Druhé semifinále odstartovalo.
Hráčky už se rozehřívají a za několik málo okamžiků budeme začínat.
Vše už se připravuje na druhé semifinále Mima Itoová (JPN) – Jing-ša Sun (CHN).
Výsledek prvního zápasu:

Meng Čchen (CHN) – Meng-jü Jü (SGP) 4:0
(11:6, 11:8, 11:7, 11:6)
Konec prvního zápasu.
A je dobojováno! Meng Čchen postupuje hladce 4:0 na sety a zahraje si o olympijské zlato!
Singapurka ještě stahuje na 6:10 a bude servírovat.
A teď už pět mečbolů!
A mílovými kroky se blížíme k závěru čtvrtého setu, Číňanka podává za stavu 9:5.
Číňanka se ale koncentruje na svůj servis a ujímá se dvoubodového vedení.
A pozor. Je vyrovnáno 5:5. Singapurka vyslala na soupeřku míček na tělo, který jí prosvištěl mezi nohama.
Tentokrát ale bod pro singapurskou hráčku, která bude podávat za stavu 3:5.
Číňanka po pauze zahajuje vítězným úderem a jde si za postupem.
A už se pokračuje.
Během ošetřování singapurské závodnice se udržuje zahřátá Číňanka, která cvičí opodál.
Zdá se, že Singapurka má zdravotní problém, konkrétně potíže s levou nohou. Na koleni je vidět tejp a na kurtu jí momentálně masírují stehno.
A je tu time-out pro Meng-jü Jü.
Tak tohle byl parádní úder Číňanky, která vítězným úderem vítězí výměnu krátce po servisu.
Nyní ale síť zastavila její úder a ztrácí 1:3, jde opět na servis.
Prasátko pomohlo Singapurce stáhnout manko.
Jenže Číňanka už vede 2:0 a jde si za postupem do finále.
Čtvrtá sada začíná na podání singapurské hráčky, která má před sebou nelehký úkol – otočit celý zápas.
Až ten druhý však dokázala na svém podání proměnit. Ve třetím setu tak vítězí 11:7 a vede už 3:0!
A ani druhé podání se Singapurce nevydařilo. Nevynucená chyba, míček vsíti, to se rovná setbol pro Číňanku.
Radostný výkřik Číňanky potvrzuje vedení 9:6.
Tentokrát ale nevynucená chyba, která znamená skóre 8:6.
Vítězný úder Číňanky, která poslala míček na tělo.
Singapurka nezvládla servis dle představ, ztrácí 5:7.
A pozor, Číňanka se ujímá vedení 6:4, že by si šla pro další vítězství v setu?
A opět se do cesty staví síť. Tentokrát zastavila úder Meng-jü Jü.
Číňanku však zastavuje síťka a je srovnáno 4:4.
Míček se singapurské hráčce zadrhnul na pálce a nedokázala ho vrátit, už ztrácí.
A další chybka, skóre je tak srovnáno na 3:3.
Jenže chyba znamená bod pro čínskou sokyni, která servíruje.
Na servisu byla úspěšná z 50 % a drží si dvoubodové vedení 3:1.
Tohle je povedený vstup pro Singapurku, která jde do vedení 2:0 a bude podávat.
Třetí set zahajuje na podání Meng Čchen.
A vyplatilo se! Vítězný úder znamená pro Číňanku vítězství 11:8 a ujímá se vedení 2:0 na sety.
Číňanka si pro jistotu bere oddechový čas, aby se zkoncentrovala před svým servisem.
A pozor, 10:8. Tak tohle může být ještě zajímavé.
Chyba z pálky Číňanky, přestřelila stůl a Singapurka malými krůčky ještě stahuje.
První však neproměňuje a bude nyní na příjmu.
A je tu další setbol.
Nyní může Číňanka rozhodnout o výhře v setu, za stavu 9:5 jde na podání.
Na podání se daří Singapurce odolávat a stahuje na rozdíl pěti bodů.
Zatím si Číňanka nevybojovala další setbol, stav je 9:3.
Ani podání nepomohlo Singapurce výrazně stáhnout ztrátu a prohrává 2:8.
Až nyní se dočkala Singapurka prvního bodu a mírně stahuje.
A další špatný úder singapurské závodnice, Číňanka jde podávat za stavu 6:0.
Číňanka je nyní ve velké pohodě. Singapurka minula stůl a ztrácí už 0:5.
Jü posílá míček krátce po podání do sítě a Číňanka vede 3:0 na svém servisu.
Druhý set zahajuje Číňanka prvním bodem.
A Meng Čchen proměňuje hned první! Ujímá se vedení 1:0 po prvním setu s výsledkem 11:6.
Nyní už ale čtyři setboly na vlastním podání pro Číňanku.
A pozor, Singapurka stahuje manko a už je skóre jen 9:6!
Teď jí ale v setbolu zabránila síť, skóre 9:5 a podávat jde Singapurka.
Vítěznou smečí zakončila Číňanka další výměnu a po podáních soupeřky vede 9:3!
A nyní už 7:3, Meng-jü Jü bude mít těžkou práci při svém podání.
Vítězný úder Meng Čchen znamená už vedení 6:3 a Číňanka začíná utíkat soupeřce.
A Číňanka jde do vedení 5:3, Meng-jü Jü si nepohlídala ani jedno své podání.
Síť přinesla štěstí Číňance poté, co úder singapurské hráčky po zadrhnutí o síť přeskočil stůl.
A Meng-jü Jü jde do vedení při podání soupeřky.
Podobně si vede na podání singapurská hráčka. Skóre je i nadále vyrovnané 2:2.
Po první sérii podáních je skóre 1:1, nejprve si zapsala bod Číňanka, ve druhé výměně ale přestřelila stůl.
Podáním zahajuje duel čínská hráčka.
První zápas odstartoval.
Hráčky už se rozehřívají a za několik málo momentů začneme.
Hráčky už nastupují ke svému semifinálovému duelu, proti sobě se postaví Číňanka Meng Čchen a singapurská hráčka Meng-jü Jü.
Dobré brzké ráno, vítám vás u sledování semifinálových duelů ženského stolního tenisu. Za několik minut odstartuje první duel.
Program semifinále žen

4:00 Meng Čchen (CHN) – Meng-jü Jü (SGP)
5:00 Mima Itoová (JPN) – Jing-ša Sun (CHN)
Přestože se jedná o sport, který vznikl v Anglii, velkou oblibu si získal především v Asii. Stolní tenis debutoval na olympijských hrách v Soulu v roce 1988 dvouhrou a čtyřhrou mužů a žen. Od Pekingu 2008 soutěž sestávala ze dvouhry mužů a žen a týmových akcí, až nyní v Tokiu bude zahrnovat i smíšenou čtyřhru. Každá událost probíhá ve vyřazovacím formátu, přičemž hráči a týmy postupují losováním až do finále. Na rozdíl od tenisu, kde hráč slouží celé hře, u stolního tenisu se služba mění po každých dvou bodech. Jakmile skóre dosáhne 10:10, podání se změní po každém bodu.
Vítám vás u semifinále žen ve stolním tenise. V obou zápasech se představí čínské reprezentantky, v první zápase zabojuje o finále singapurská hráčka a v druhém duelu japonská.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:00.