OH - Stolní tenis - Dvouhra (muži) - o 3. místo a finále -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   13:00

Dvouhra (muži) - o 3. místo a finále

13:00 Jün Ťü Lin - Dimitrij Ovtcharov (O 3. místo) - muži

14:00 Fan Čen-tung - Ma Lung (Finále) - muži
CHN 1. M. Lung
CHN 2. F. Čen-tung
GER 3. D. Ovtcharov

To byla poslední informace, kterou jsem Vám v rámci tohoto textového přenosu přednesl. Přeji příjemný zbytek dne a zítra zase u OH na počtenou!
Zlatá a stříbrná medaile tedy podle turnajových předpokladů putují do Číny. Ma Lung navázal na zlato z Ria a také na vítězství na MS 2015, 2017 a 2019. Světová jednička Fan Čen-tung se musí spokojit se stříbrem. Bronz míří do Německa za Dimitrijem Ovčarovem, jenž v souboji o bronz odvrátil tři mečboly soupeře a rozhodující sadu vyhrál.
Stupně vítězů mužské dvouhry

1. Ma Lung (CHN)
2. Fan Čen-tung (CHN)
3. Dimitrij Ovčarov (GER)
Fan Čen-tung poslal míček do sítě, tudíž olympijským vítězem mužské dvouhry ve stolním tenisu se stává stejně jako před pěti lety Číňan Ma Lung. Šestou sadu vyhrál 11:7.
6. set'
Na světě jsou mečboly! Ma Lung vede 10:6 a má hned čtyři možnosti k ukončení zápasu.
6. set'
Ma Lung dělá velký krok dopředu! Dostává se do vedení 8:4 a obhajoba se tímto tedy blíží.
6. set'
Náročnou výměnu světová jednička ubojovala. Stále však ztrácí, je to totiž 4:6 z jejího pohledu.
6. set'
Ma Lung se krůček po krůčku přibližuje ke zlaté medaili. Momentálně vede už 5:2, takže jen šest míčků jej dělí od vítězství.
6. set'
Fan Čen-tung ale nic nedá zadarmo. Už to vypadalo, že Ma Lung půjde do vedení 4:1, ale nakonec prvně jmenovaný zahrál výtečný úder. 2:3.
6. set'
Ma Lung se přes krátkou pauzu nabudil a nyní tvrdým úderem až k lajně nedal šanci soupeři reagovat. 2:0 pro něj.
5. set'
Jednoznačný výsledek pátého setu! Fan Čen-tung nedal soupeři šanci a díky skóre 11:3 snižuje na 2:3.
5. set'
Ma Lung teď prožívá svou nejhorší pasáž v utkání. Prohrál už pět her v řadě, takže zisk páté sady a celkového triumfu se mu v tuto chvíli vzdaluje.
5. set'
Fan Čen-tung jde do mírného trháku. Dokázal uhrát dvě důležité výměny, a proto je ve vedení 4:2.
5. set'
Také v pátém setu se bojuje o každý míček opravdu příkladně. Zatím je to nerozhodně 2:2.
4. set'
Ma Lung nakonec ovládl i tuto sadu, přestože se v jejím závěru velmi zapotil. Světová jednička odvrátila dva setboly, na ten třetí ale už byla krátká.
4. set'
Tři setboly pro Ma Lunga, který v tuto chvíli jde na servis.
4. set'
Fan Čen-tung ale dvěma tvrdými forehandy odpověděl. Dostal se na rozdíl dvou míčků.
4. set'
Muž, který je v zápasovém vedení, zaťal pěst a ohlédl se po trenérovi. Získal důležitý míček, díky kterému se dostal do náskoku 9:5.
4. set'
Čtvrtá sada je ve znamení krátkých, ale dobře mířených výměn. Ma Lung stále vede, konkrétně 6:4.
4. set'
Ma Lung je při chuti. Na úvod sady získal tři výměny, poté ovšem uspěl i jeho soupeř, takže 1:3.
3. set'
Ma Lung přebil Fana dvěma rychlými údery a sadu nakonec vyhrál poměrem 11:8. Obhájce zlata z Ria má blíže k vysněnému cíli.
3. set'
Fan ale svého soka zahnal daleko od stolu a v obrovské rychlosti už Ma Lung nestačil vrátit míček na soupeřovu polovinu. 8:9 z pohledu prvně jmenovaného.
3. set'
Ma Lung v poslední výměně prokázal pevnější nervy a zároveň se ujal vedení 8:6.
3. set'
K vidění jsou dlouhé výměny a jedná se o opravdu kvalitní zápas hodný finále. Ma Lung vyrovnal, je to tedy po pěti na obou stranách.
3. set'
Fan Čen-tung ale předvedl nevynucenou chybu, kterou soupeři míček doslova daroval. Prohrává 3:4.
3. set'
Začátek utkání vypadal jednoznačně, ale nasazená jednička turnaje se postupně zvedá. Nyní předvedla skvělý úder do rohu stolu a srovnala na 2:2.
2. set'
Fan Čen-tung nakonec druhý set urval. Vyhrál v něm 12:10, tudíž je stav srovnán na 1:1.
2. set'
Hrát se bude minimálně do dvanácti. Ma Lung srovnal skóre a v tuto chvíli je to tedy 10:10.
2. set'
Fan Čen-tung zahrál o roh stolu a dokonce si vybojoval i dva setboly. 10:8.
2. set'
Ma Lung ale oplatil stejnou mincí, takže teď vede on 8:7. Uvidíme, zda se dokáže dostat do vedení 2:0 na sety.
2. set'
Fan Čen-tung ale poprvé v utkání vyhrál tři výměny v řadě, a proto také premiérově dnes vede o dva body. 7:5.
2. set'
Ma Lung servíroval tvrdě. Chvíli se hrálo, ale nakonec se Fan Čen-tung vyhodil do autu. 4:5.
2. set'
Je srovnáno. Oba stolní tenisté se v tuto chvíli srovnali na průběžném skóre 3:3.
2. set'
Začátek druhé sady je rozhodně vyrovnanější. Fan Čen-tung se do posledního úderu pořádně opřel a vede 2:1.
1. set'
Velmi rychlý set. Ma Lung jej vyhrál poměrem 11:4 a v zápase vede 1:0.
1. set'
Fan Čen-tung přestřelil stůl o pár centimetrů. Ma Lung má k dispozici šest setbolů. 4:10.
1. set'
Fan Čen-tung se dostal do tempa a vyhrál také další dva míčky, jenže Ma Lung má stále poměrně komfortní náskok, přesněji 8:3.
1. set'
První míček pro Fana, který ovšem ztrácí už v poměru 1:7. Kanár z toho nebude, ale vypadá to na jasnou záležitost.
1. set'
Ma Lung začal boj o olympijské zlato v neuvěřitelném stylu. Výměny jsou z jeho strany krátké, svižné a přesné. Vede už 5:0.
Je to tady. Velký boj právě začíná.
Čínské finále za malý okamžik začne. Kdo se bude radovat ze zlata?
Dimitrij Ovčarov z Německa dokázal vybojovat bronzovou olympijskou medaili. V šestém setu musel čelit hned třem mečbolům soupeře, ale tyto těžké okamžiky dokázal naprosto fantasticky ustát. V rozhodujícím setu byl v lepší psychické pohodě, a proto zápas dovedl do vítězného konce on.
7. set'
Až teď se dostal Ovčarov k mečbolům! Má před sebou tři, vede 10:7.
7. set'
Ale pozor! Hotovo ani zdaleka není. Tři míčky v řadě pro Lina, a tak jde skóre momentálně 9:6 ve prospěch Němce.
7. set'
Tohle je naprostý Ovčarovův trhák. Jeho soupeř odpadl, a proto už Němec vede vysokým rozdílem 9:3. Bronz má neuvěřitelně blízko.
7. set'
Tři míčky v řadě ovšem Lin neuhrál, tudíž Ovčarov pořád vede, tentokrát 4:3.
7. set'
Tady budou rozhodovat asi pevnější nervy. S přibývajícím časem oba hráči více chybují. Ovčarov ale i tak vede 3:1.
6. set'
Neuvěřitelné! Dimitrij Ovčarov utekl hrobníkovi z lopaty a sadu nakonec vyhrál 15:13. Rozhodovat se bude v úplně posledním setu.
6. set'
Ani tři mečboly zatím nestačily! Ovčarov prokázal pevné nervy a v tuto chvíli se dostal na skóre 12:12.
6. set'
První byl nevyužit, ale druhý Němec nabídl právě teď. Tak co, využije jej Lin Jün-ťü?
6. set'
Je tady první mečbol! Ovčarov půjde na servis a pokusí se jej odvrátit.
6. set'
Je to velký boj. Ani jeden z hráčů nedá tomu druhému nic zadarmo. 9:9 a rozhodovat budou detaily.
6. set'
Lin Jün-ťü minul stůl o pár centimetrů. Ovčarov se mohl zaradovat, dostává se totiž do vedení 8:7.
6. set'
Teď ale poslal míček do sítě, přestože to vypadalo, že je ve výměně lepší. 6:6.
6. set'
Šestá sada je zatím hodně vyrovnaná. Lin Jün-ťü je o krok blíže k triumfu v tomto setu, nicméně je to o vlásek. 6:5.
6. set'
Evropan se sice vrátil na nerozhodné skóre, ale to netrvalo moc dlouho. Lin vede 3:2.
6. set'
Lin Jün-ťü se neustále burcuje a je stále hlasitější a hlasitější. I tohle mu pomáhá, vede totiž 2:1.
5. set'
Lin Jün-ťü se díky výhře v tomto setu v poměru 11:4 dostává zpět do vedení. Je už jen jedenáct míčků od zisku olympijského bronzu!
5. set'
Dva setboly ale Němec už odvrátil. I tak je před ním dalších šest, což se jeví jako přetěžký úkol.
5. set'
9:2! Ovčarov by se musel zázračně zlepšit, aby v této zatím jednoznačné sadě ještě uspěl.
5. set'
Jak set začal, tak také pokračuje. Lin Jün-ťü stále kraluje a nyní se dostal už do náskoku 6:2. Oproti minulé sadě je to jako den a noc.
5. set'
Pátý nasazený Lin se do toho pořádně opřel. Díky skvělému servisu vede už 3:0.
4. set'
Čtvrtý set jde jednoznačně ve prospěch Dimitrije Ovčarova, jenž v něm vítězí 11:4. Sledujeme tak velmi dramatickou bitvu, která je momentálně 2:2 na sety.
4. set'
Německý hráč vedl dokonce 10:3, ale další míček už získal jeho soupeř.
4. set'
Lin Jün-ťü celkem zbytečně míček vyhodil, trefil jej totiž okrajem pálky. Vypadá to na jasnou záležitost, Ovčarov teď vede už 9:3.
4. set'
Jeho náskok se neustále rozrůstá. Tvrdým úderem na pravou stranu stolu se dostal do vedení 5:2.
4. set'
Ovčarovovi pauza prospěla. Na stůl se vrátil v lepší pohodě a ihned se dostal do vedení. V tuto chvíli je napřed poměrem 3:2.
3. set'
Lin Jün-ťü získal druhý set v řadě. Jednalo se o zatím nejrychlejší sadu v utkání, kterou hráč z Asie vyhrál 11:6.
3. set'
Na světě bylo hned 5 setbolů. Nicméně první z nich využit nebyl. 10:6.
3. set'
Ovčarov vyhodil míček do autu a prohrává už 4:9. Lin Jün-ťü je zatím dominantním hráčem.
2. set'
Už je to dokonce 7:3. Ovčarov se nutně potřebuje dostat zpět na vítěznou vlnu, neboť třetí sada mu teče mezi prsty.
3. set'
Stále si před Němcem drží dvoubodový náskok. 5:3.
3. set'
Zdá se, že ve větším laufu je v současné době vítěz druhého setu. Vede totiž už 3:1.
2. set'
Lin Jün-ťü ovládl druhou sadu poměrem 11:9. Zápas je tedy na sety srovnán 1:1.
2. set'
Dva setboly pro Lina Jün-ťü. Momentálně vede 10:8.
2. set'
Lin Jün-ťü se ale nenechal rozhodit a poté vyhrál tři míčky v řadě. Ovčarov se ale o jeden balónek už dotáhl. 9:8.
2. set'
Ovčarov byl v neuvěřitelně těžké pozici. S asijským stolním tenistou si zahrála velká smůla. Výměnu měl skvěle rozjetou, jenže Němec trefil okraj stolu, od kterého se míček odrazil nechytatelně. 6:7.
2. set'
Je to zatím nesmírně vyrovnaná bitva. Ovčarov před chvílí dotáhl mírnou ztrátu, průběžný stav druhé sady je 6:6.
2. set'
Také ve druhém setu jsme se dočkali průběžného stavu 3:3, stejně jako v sadě první.
2. set'
Lin Jün-ťü začal druhou sadu lépe. Momentálně vede 2:1 a na servis jde Ovčarov.
1. set'
První set ovládl Dimitrij Ovčarov poměrem 13:11!
1. set'
Ovčarov setbol odvrátil a po následné dlouhé výměně nechal soupeře poslat míček do autu. 11:12.
1. set'
A pozor! Tři míčky v řadě pro asijského stolního tenistu, tudíž setbol je teď na jeho straně. 11:10.
1. set'
První setbol Lin Jün-ťü odvrátil skvěle. Ovčarov má ale k dispozici ještě jeden. 9:10.
1. set'
Stolní tenista z Tchajwanu ale rozhodně nedává svou kůži lacino. Snížil stav na 8:9.
1. set'
Němec ale otočil průběh a dokonce vede už o dva míčky. Je tak velmi blízko k zisku první sady, i když rozhodně nic jistého nemá.
1. set'
O krok napřed je Lin Jün-ťü, který důrazným úderem na kraj stolu vede v tuto chvíli 6:5.
1. set'
V tuto chvíli je průběžný výsledek srovnán. Na servisu je Lin Jün-ťü za stavu 3:3.
1. set'
Lépe začal německý stolní tenista, který vyhrál dva míčky v řadě. Poté ovšem přišel na řadu úspěšný forehand, kterým se zaskvěl Lin Jün-ťü.
Je tady začátek dnešního utkání o bronz. Tak kdo uspěje a získá medaili?
Oba hráči se ještě rozcvičují a mění si míček ze strany na stranu. Ostré utkání začne za zhruba dvě až tři minuty.
Vše je připraveno k začátku zápasu o bronz. Lin Jün-ťü už za okamžik vyzve Dimitrije Ovčarova.
Finálové utkání bude soubojem opravdových mistrů ve svém oboru. Světová jednička Fan Čen-tung vyzve svého krajana Ma Lunga, jenž je v žebříčku ITTF na třetí příčce. O bronz se naopak popere světová osmička Němec Dimitrij Ovčarov se šestým mužem v pořadí Linem Jün-ťü.

Posledním držitelem olympijského zlata z Ria 2016 je Ma Lung. Zároveň je mistrem světa dvouhry mužů z let 2015, 2017 a 2019.
Souboj o 3. místo

13:00 Lin Jün-ťü (TPE) – Dimitrij Ovčarov (GER)

Finále

14:00 Fan Čen-tung (CHN) – Ma Lung (CHN)
Přeji příjemné páteční odpoledne při sledování textového přenosu z finálových bojů olympijského turnaje mužské dvouhry stolního tenisu. Na programu budeme mít ve 13:00 utkání o bronz a o hodinu později přijde na řadu zlatý hřeb, tedy boj o zlato.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.