OH - Stolní tenis - Týmy (muži) - semifinále -  ONLINE PŘENOS -  4. srpna 2021   12:30

Týmy (muži) - semifinále

12:30 Semifinále - muži

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji další příjemně strávené chvilky s olympijským programem. Na počtenou!
Německo si zajistilo finále proti favorizované Číně. Je tak už naprosto jasné, že z Tokia jeho stolní tenisté bez medaile neodjedou. Domácí reprezentace se střetne v boji o bronz s Jižní Koreou. Hrdinou tohoto klání, které Němci ovládli 3:2 na zápasy, se stal Timo Boll, jenž zvítězil ve čtyřhře i dvouhře. Rozdílový bod si připsal Dimitrij Ovčarov.
Je dobojováno! Ovčarov ve třetí sadě vyhrál 11:8 a do finále postoupil jeho tým. Japonci vzdorovali tři a půl hodiny, ale nakonec si zahrají jen o bronz.
10:6 a na světě jsou 4 mečboly! Dokáže je Dimitrij Ovčarov využít?
8:4 pro německého stolního tenistu. To už s nadějemi Němců na postup do finále vypadá velice slušně.
Koki Niwa se dokázal ubránit a nakonec vytáhl skvělý úder. Ztrácí však stále celkem výrazně, konkrétně v poměru 3 ku 6.
Krasojízda Ovčarova se zastavila nepřesným úderem. Nicméně ve třetím setu vede 4:1.
Dimitrij Ovčarov předvedl skvělý úder a druhý set taktéž opanoval on. Vyhrál v poměru 11:7.
9:6 pro Němce, u kterých to tak vypadá, že i v tomto utkání budou brzy jen jedenáct výměn od postupu do finále.
Ovčarov tahá za delší konec provazu i ve druhém setu. Vede 6:5 a nyní se chystá servírovat.
Hru s pořadovým číslem 1 nakonec ovládl Němec Dimitrij Ovčarov, jenž prokázal pevnější nervy a byl o dva míčky lepší. 11:9.
Koki Niwa ale zatím hraje skvěle. Nyní poslal parádní a zároveň dostatečně tvrdý forehand na levou stranu. Ujímá se vedení 7:5.
Německo je ale i tak v lepší výchozí pozici. Na favorita se sice ve sportu nehraje, avšak Dimitrij Ovčarov by měl proti Kokimu Niwaovi dle předpokladů vyhrát.
Čtyři míčky v řadě vyzněly lépe pro japonského mladíka, který vyhrává i druhý duel v dnešním programu. Německo bylo jen dva balónky od finále, ale teď si to bude muset s Japonskem rozdat v rozhodující bitvě.
Teď se hrálo o mečbol, který získává japonský hráč Tomokazu Harimoto. 10:9 v tuto chvíli vede.
Japonec poslal míček do sítě. Němec otočil dění na stole, je už jen dva body od vítězství v utkání. 9:7 pro něj.
Patrick Franziska ale bojuje jako lev. Získal tři výměny v řadě, tudíž se teď skóre zastavilo na stavu 6:6.
Teď ale poslal míček do autu, ovšem stále vede poměrně komfortně. Konkrétně 6:3.
Vypadá to na velký obrat. Japonec vede v rozhodujícím setu 4:1.
Tomokazu Harimoto nakonec ukázal pevnější nervy a také čtvrtý set zvládl dobře. Vyhrál v něm 11:9.
Harimoto nejprve nevěřícně sledoval, jak se míček otírá o hranu stolu a jde nechytatelně mimo něj. Poté poslal balónek do autu. 7:7.
Patrick Franziska poslal míček do autu. Ve čtvrtém setu prohrává 4:6. Japonec navíc jde na servis.
Japonsko snižuje! Osmnáctiletý stolní tenista zvládl těžkou chvíli a sadu vyhrál 11:5. Nicméně stále má nůž na krku.
Harimoto je pořádně slyšet, když se povzbuzuje. Svůj výkon zlepšil, nyní vede 7:4.
Tomokazu Harimoto sice hned tři setboly soupeře odvrátil, ale na ten čtvrtý už to nestačilo. Němec vyhrává ve druhém setu 11:9, přičemž už jen jedna sada dělí Evropany od finále.
Hned čtyři setboly má německý hráč k dispozici. Teď se už Japoncům postup do finále vzdaluje.
To už je trhák. Franziska vede ve druhém setu 6:0. Harimotovi se zatím vůbec nedaří, ani oddechový čas nepomohl.
Patrick Franziska začal ve skvělé formě. Velmi rychle ovládl první sadu poměrem 11:5 a domácí Japonci budou mít co dělat, aby odvrátili vyřazení.
Německý reprezentant ale překvapivě vede. Je blízko k zisku první sady, má hned tři míčky k dobru. 8:5.
Před námi je čtvrtý zápas, který už může poslat Němce do finále. Ovšem favoritem bude osmnáctiletý Tomokazu Harimoto, který už jeden bod Japoncům připsal. Proti němu bude stát Patrick Franziska.
Timo Boll po vítězství ve čtyřhře přidává Němcům také druhý bod, tentokrát v zápase dvouhry s Japoncem Junem Mizutanim. Německo tak vede nad Japonskem 2:1 na zápasy! Ještě doplňujeme, že také čtvrtý set skončil 11:7.
Boll je při chuti, ale nic jednoznačného to zatím není. Ve čtvrté sadě vede 7:5 a je jen čtyři míčky od výhry.
Třetí set jde ve prospěch vítěze toho předchozího. Timo Boll vyhrál 11:7 a je už jen jednu sadu od triumfu v tomto klání.
Domácí reprezentant skvěle bránil, avšak v dané výměně to na jeho soupeře nestačilo. Mizutani ale vede 6:5.
S obtížemi, ale přece! Německý stolní tenista japonského soupeře udolal 13:11, takže stále máme toto semifinále neuvěřitelně vyrovnané. 1:1 na zápasy a 1:1 na sety při třetím utkání.
Máme tady další velké drama. Je to po deseti na obou stranách. První setbol Němec neproměnil.
Timo Boll je blízko k vyrovnání zápasu. Vede 9:7, tudíž bude útočit na dva setboly.
Boll se nechce vzdát. Druhá sada je zatím vyrovnaná. Oba hráči si mění body z výměn, a proto to je 3:3.
V prvním setu uspěl Japonec, jenž svého německého soka udolal 11:7. Nic však ještě není hotovo, to si dobře uvědomují obě strany.
Vše už je připraveno ke třetímu zápasu programu. Světová desítka Timo Boll se utká s dvacátým hráčem v pořadí Junem Mizutanim.
Světový hráč číslo 4 Tomokazu Harimoto dokázal přehrát bronzového medailistu v mužské dvouhře Dimitrije Ovčarova. Přestože první set prohrál, poté dokázal otočit na 3:1. Oba týmy tak jsou od finále stejně daleko, je to 1:1 na zápasy.
Je to nesmírně vyrovnané, v tuto chvíli po osmi na obou stranách. Kdo urve tento velmi důležitý set?
Němec je v polovině sady zase o chlup napřed. Zatím je ve vedení 6:5 a teď jde na servis.
2:1 na sety pro Japonce, který naprosto ovládl třetí set po výsledku 11:5. Japonsko už je tedy jen jedenáct míčků od vyrovnání celkového poměru semifinále.
Světová čtyřka Harimoto je v laufu. Po zisku druhé sady se dostává do vedení i v setu třetím. Vede už 6:3.
Tomokazu Harimoto využil až čtvrtý setbol, tudíž vyrovnal hru na 1:1 na sety. O dva míčky byl lepší, vyhrál 13:11.
Teď je to ovšem 10:10. Vítěz sady bude ten, kdo získá dvoubodový náskok.
Tomokazu Harimoto hraje ve druhém setu vyrovnanou partii. Nyní tvrdým úderem po kraji stolu se dostal do vedení už 9:7! Je blízko k setbolům.
První set je u konce! Dimitrij Ovčarov jej zvládl poměrem 11:7 a v duelu má tedy náskok.
Japonec se sice s favoritem drží, ale po deseti výměnách prohrává 4:6.
Tomokazu Harimoto si už za pár minut zahraje proti bronzovému medailistovi z mužské dvouhry Dimitriji Ovčarovovi.
Německo zvládá první duel tohoto semifinále. Přestože po skvělých dvou sadách jednoznačně vedlo, Japonci se do utkání nakonec vrátili. Nicméně v rozhodujícím setu kralovali Boll a Franziska, takže celkově to je 1:0 na zápasy.
Tři mečboly pro Evropany. Německo se dostalo do vedení 10:7 a je už jen kousek od úspěchu v prvním zápase.
O krok blíže ke konečné výhře v tomto duelu jsou v tuto chvíli Němci. Boll s Franziskou vedou 5:3.
Dvojice z Asie srovnává krok! Také čtvrtou sadu ubojovala, takže o majiteli prvního bodu se rozhodne v rozhodující páté sadě. Sluší se dodat, že Niwa – Mizutani teď vyhráli 11:8.
Japonci naplno srovnali hru a díky tomu stále tak sledujeme vyrovnanou bitvu. Zatím to je 5:5.
Japonsko však otočilo! Třetí sadu vyhrálo 11:9 a v utkání snižuje na 1:2. Že by přišla ještě komplikace pro dosud suverénní německé stolní tenisty?
Třetí set je vyrovnaný. Nicméně Němci vedou v něm už 9:8, takže jsou jen dva míčky od vítězství.
Jenže třetí set začal lépe pro japonskou dvojici Niwa – Mizutani. Ta totiž vede 4:2.
Také druhý set jde podle očekávání ve prospěch Němců! Ti teď vyhráli 11:3 a jen dalších jedenáct bodů dělí naše západní sousedy od zapsání prvního semifinálového bodu.
Timo Boll s Patrickem Franziskou tahají za delší konec provazu i v setu druhém. Vedou zatím 6:2, přičemž japonská dvojice se nemůže dostat do hry.
Německá dvojice zatím na stole dominuje. Úvodní sadu prvního zápasu vyhrála poměrem 11:2. Skvělý start pro Německo!
První zápas semifinálového programu mezi Japonskem a Německem začíná.
1. utkání

Koki Niwa, Jun Mizutani (oba JPN) – Timo Boll, Patrick Franziska (oba GER)

2. utkání

Tomokazu Harimoto (JPN) – Dimitrij Ovčarov (GER)

3. utkání

Jun Mizutani (JPN) – Timo Boll (GER)

případné 4. utkání

Tomokazu Harimoto (JPN) – Patrick Franziska (GER)

případné 5. utkání

Koki Niwa (JPN) – Dimitrij Ovčarov (GER)
Společně tedy budeme od 12:30 sledovat boj o finále mezi týmy Japonska a Německa.

Japonsko ve čtvrtfinále předčilo Švédsko poměrem 3:1 na zápasy, o kolo předtím si 3:0 poradilo s Austrálií.

Osmifinále se stejně snadno vydařilo také Němcům, kteří dokázali zdolat Portugalce. Poté měli daleko větší problémy s Čínskou Tchaj-pej, tu porazili 3:2 na zápasy.
Program semifinále

07:30 Čína – Jižní Korea
12:30 Japonsko – Německo
Přeji příjemné středeční odpoledne při sledování textového přenosu ze stolního tenisu. Dnes se rozhodne o kompletním složení finálových dvojic týmů v mužské kategorii. Začínáme ve 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:30.