OH - Stolní tenis - Týmy (ženy) - finále -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   12:30

Týmy (ženy) - finále

12:30 Čína - Japonsko (Finále) 3:0 - ženy
CHN 1. . Čína
JPN 2. . Japonsko
HKG 3. . Hongkong

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Čínské stolní tenistky potvrdily roli favoritek a ve finále nedaly Japonkám žádnou šanci. K olympijskému zlato nakročily ve čtyřhře Čchen s Wang, které porazily Išikawaovou s Hiranovou hladce 3:0, načež světová dvojka Sun Jing-ša ztratila set s Itovou, ale jen jeden. Rozhodnout mohla už ve třetím zápase Wang Man-jü a čtvrtá nejlepší žena světa tak také učinila, o osm pozic v žebříčku hůře postavená Miu Horanová neuhrála jediné dějství.
Finále skončilo.
Je konec! Finále mělo jasný průběh. Wang Man-jü udolala Miu Horanovou jasně ve třech setech, v tom posledním jí nechala uhrát pouhé tři body.
Čína je poslední vyhraný set od vítězství. Wang Man-jü prohrávala 8:9, nicméně koncovku zvládla skvěle, třemi body v řadě překlopila misky vah ha svou stranu.
Čínská tenistka zvládla první set bez problémů. Hiranová ztratila kontakt hned po prvních výměnách, set ztratila výsledkem 5:11.
Rozhodne se ve třech zápasech? Wang Man-jü bude favoritkou, čtvrtá nejlepší žena světa vyzve světovou dvanáctku Miu Horanovou.
Sun Jing-ša pětisetové drama nepřipustila, Čína je jedno vítězství od olympijského triumfu! Poslední čtvrtý set získala s velkou jistotou. Itová sice povodila soupeřku v sadě třetí, jenže v té následující sama vybojovala slabé tři body
Mima Itová bojuje! Ve třetím setu přidala a žebříčkové sousedce povolila pouhé tři body. Zápas ještě zdaleka nekončí.
Sun Jing-ša a s ní i celý čínský tým je zase o krůček blíže vítězství. Světová dvojka totiž opanovala i druhý set, a to výsledkem 11:5. Itová zatím tahá za kratší konec provazu.
Úvodní sada míří na konto čínské stolní tenistky. K vidění byla přetahovaná o každý bod. V závěru ovšem Sun Jing-ša udržela své dva servisy a uspěla i na příjmu, takže zvítězila 11:8.
Na řadu přichází dvouhry. Do té první se staví světová dvojka Sun Jing-ša proti třetí nejlepší ženě světa, tou je Mima Itová.
První bod patří Číně! Meng Čchen společně s Wang Man-jü se oklepaly z neúspěšného prvního setu a zbylá tří dějství urvaly pro sebe. V tom posledním čtvrtém zdolaly japonskou dvojici Išikawaová/Hiranová 11:7.
Čchen s Wang převrací vývoj utkání na svou stranu. Třetí set nebyl tak jednoznačný, ale i vítězství 11:8 se samozřejmě počítá, je navíc i o to cennější, že dobře vyšla koncovka.
Vyrovnáno. Čchen s Wang si druhý set podmanily. Za stavu 10:2 sice lehce zvolnily, ale pátý setbol nakonec zvládly srovnat stavu setů na 1:1.
Dramatický první set překvapivě pro Japonky! Za stavu 10:9 zvládla dvojice Išikawaová/Hiranová proměnit důležitý setbol. Ještě potřebují uhrát dvě dějství.
Do úvodní čtyřhry nastupuje za Čínu Čchen/Wang, jejich soupeřkami jsou Išikawaová s Hiranovou.
Finále začalo.
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné čtvrteční odpoledne. Vítám vás při sledování finálového klání stolního tenisu týmů žen, v němž podle očekávání dojde na souboje mezi dvěma velmocemi v tomto sportovním odvětví, a sice Čínou a Japonskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:30.