OH - Střelba - Vzduchová puška - finále (smíšené týmy) -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   08:15

Vzduchová puška - finále (smíšené týmy)

08:15 Vzduchová puška (Finále)
CHN 1. . Čína
USA 2. . USA
ROV 3. . Tým ROV

Děkuji za pozornost a těším se u dalších onlajnů. na počtenou.
Konečné pořadí

1. Čína (Čchien Jang/Chao-žan Jang)
2. USA (Mary Carolynn Tuckerová/Lucas Kozeniesky)
3. ROC (Julia Karimová/Sergej Kameninskij)
4. Korea (Eunji Kwon/Taeyun Nam)
Zlatou medaili získala Čína (Čchien Jang/Chao-žan Jang)
Ne, tak tohle se americkému mixu vůbec nepovedlo. 19,8 bodů není dobré skóre za jakéhokoliv stavu, a už vůbec ne, když Číňani mají k dispozici "mečbol" a nastřílí za 21,1.
Americká dvojice zdramatizovala konec finále, když dosáhla na 21,1 bodů. Je to 15:13.
Následující kolo bylo zase extrémně těsné. Tuckerová a Kozeniesky ho prohráli o jednu desetinu bodu po výsledku 20,7. No a soupeři už mají patnáct bodů, takže jsou medaili extrémně blízko.
Krásných 21,5 bodů zaznamenal čínský mix a jde do vedení. Američané odpověděli totiž jen 20,4 body.
Oba týmy si vyměnily jeden set a je to 11:11.
Následně Číňané opět zaznamenali 21 a je srovnáno. Američané zastříleli pouhých 20,2.
Tuckerová a Kozeniesky předvedli solidních 20,7. Jenže Jang a Jang se vydařila tato střelba nesmírně, 21,4 bodů a ztráta je o dva body menší.
Další úspěšné kolo pro Američany. Ti nyní vedou o čtyři body.
Krásných 21 bodů posílá dvojici Tuckerová, Kozeniesky do vedení, poprvé ve finálovém souboji.
Pátý set bylo pěkné drama. Číňané nastříleli 20,8, ale Američané nakonec přidali o jednu desetinu lepší výsledek! Je srovnáno, 5:5.
Čtvrtý set vítěze nenašel. Oba týmy nastřílely 20,7 bodů a setové body se tak rozdělí v poměru 1:1.
Na třetí střelbě opět uspěli Jang a Jang. A to s 20,9 body. Soupeři měli o tři desetiny méně.
Souboj o zlato již začal. Číňané si po 20,8 bodech připsali první set, americký tým vystřelil ve druhém setu 20,6 a srovnal na 2:2.
O zlato
Bronzovou medaili získal ROC (Julia Karimová, Sergej Kameninskij)
Jenže ruský mix zastřílel následující dvě kola velmi dobře s výsledky 21,1 a 20,8 bodů, zatímco Korejci zvládli 21,0 a pak už jen 19,5 Tím pádem je skóre po setech nyní 17:9 a tento souboj končí.
Další set vyzněl pro Koreu. Ta nastřílela 20,4 bodů a ještě oddálila prohru.
V následujícím kole oba tmy dokázaly nastřílet shodně 21,1 bodů. A proto se body za set dělí v poměru 1:1. 13:7 celkově.
Karimová s Kameninským mají už o polovinu bodů více. Nyní totiž zaznamenali téměř 21 a Korejci pouze 19,4.
Další veleúspěšný set ruské dvojice. Krásných 21,5 nodů a už je to 10:6.
Následující dvě kola se naopak dvojici Karimová, Kamenskij hodně vydařily. Po 20,8 přišel ještě lepší výsledek. 21,2. Soupeři měli pouze 20,3 a 19,2 a tak nyní opět prohrávají.
I páté kolo vyhráli Korejci. Skvělým 21,3 bodům se ruský mix se svými 19,8 nemohl vůbec rovnat.
Další dvě kola ale patřily korejsému mixu. Ten zaznamenal výsledky 20,3 a 20,7. Rusové měli o 0,3 a 0,1 desetiny méně a další 4 body tak hodně těsně prohráli.
Rusko odstartovalo boj o bronz dvěma úspěšnými sety, kdy v obou dvou nastřílela dvojice dohromady 21,1 bodů. Parádní práce.

8. Polsko (Aneta Stankiewiczová/Tomasz Bartnik) 414,0
Na střelce a střelkyně čekají tři série po deseti výstřelech. Střílí na terč, který ukazuje bodovou škálu 1-10, přičemž jeden bod je nejmenší hodnota, deset nejvyšší.
Historie

Střelba patří mezi tradiční olympijské sporty. Vyjma let 1904 v St. Louis a 1928 v Amsterdamu nechyběla na žádné olympiádě. Tato statistika se týká mužského soutěžené, střelkyně byly zařazeny do programu olympiády až v roce 1984 v Los Angeles.
Pravidla

Pravidla pro střelbu jsou jednoduchá. Střelci a střelkyně budou střílet na kruhy a čím blíže se přiblíží středu, tím více bodů získají. Střílet budou ze vzduchové pušky, a to každý z týmu ve třech sériích po deseti ranách.
Dnes se podíváme na finále smíšených týmů i ve střelbě ze vzduchové pušky. Česká republika má zde tým složený z Nikoly Sarounové a Davida Hrčuláka. Slovensko zde nikoho nemá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 08:15.