OH - Taekwondo - Do 57 kg - opravy, o bronz, finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  25. července 2021   12:00

Do 57 kg - opravy, o bronz, finále (ženy)

Nada Laarajová (MAR) – Hatice Kubra Ilgunová (TUR) 0:6
Osmnáctiletá Anastasija Zoloticová porazila ve finále 25-17 Rusku Tatjanu Mininovou a zvítězila v kategorii do 57 kilogramů žen! Bronzové medaile získaly Lo Čchia-ling a Hatice Kubra Ilgunová.
Závod skončil.
Zoloticová vítězí 25-17 a je olympijskou šampionkou!
Zatímco první část byla útočná, ta druhá naopak svázaná obranami. Zoloticová je stále ve vedení, avšak pouze 14-13.
První dvouminutovka přinesla smršť útoků, v nichž byla trochu úspěšnější Zoloticová, která se ujala vedení 12-10.
Chystá se vyvrcholení dnešního programu. Finále mezi Tatjanou Mininovou z Ruska a Anastasijí Zoloticovou, jež reprezentuje Spojené státy.
Finále je na programu ve 14:30.
S výsledkem už ale nic neudělala. Hatice Kubra Ilgunová vítězí 8-5 a slaví zisk bronzové olympijské medaile!
Po krátkém kopu se Ilgunové daří probít do vedení 6-3 a přiblížila se bronzové medaili. Zenoorinová musí otevřít obranu.
Ve druhé třetině se povedlo Ilgunové skóre dvěma body otočit a dostává se do těsného vedení 4:3.
V první části tohoto souboje byla k vidění zejména defenziva obou soupeřek, ale přesto došlo k několika úspěšným úderům. A Zenoorinová vede 3:2.
Chystá se druhý souboj o bronz mezi Zenoorinovou a Ilgunovou.
Další zápas přijde na řadu ve 14:15.
Tchaj-wanka Lo sice ztratila takřka celý svůj vybudovaný náskok ve třetí části zápasu, ale následně se do soupeřky pustila a poráží ji 10-6! Slaví zisk bronzové medaile!
Druhá dvouminutovka nenabídla žádný skórovací úder. Lo tak nadále vede 3:0 a hájí svůj mírný náskok.
V první části se Tchaj-wance povedlo dosáhnout na tři bodíky za úspěšné údery. Souboj je ale stále otevřený.
K souboji se už chystají Lo a Yessoufová.
Chystá se první utkání o bronzovou medaili!
Medailové boje započnou ve 13:30.
Finále
Tatjana Mininová (ROC) – Anastasija Zoloticová (USA)

O bronz
Lo Čchia-ling (TPE) – Tekiath Ben Yessoufová (NIG)
Kimia Alizadeh Zenoorinová (EOR) – Hatice Kubra Ilgunová (TUR)
Ilgunová potvrdila roli favoritky a poráží Laarajovou 6:0 na body. Bude zápasit o bronz.
V druhé dvouminutovce už ale Ilgunová lépe proniká obranou soupeřky a dostává se do výraznějšího vedení. Má čtyřbodový náskok.
Znovu je k vidění především obranný duel. Nasazená dvojka Ilgunová dosáhla pouze na jeden bodovaný úder.
Do akce se chystají vstoupit Laarajová a Ilgunová v druhém opravném duelu.
Další ženský opravný zápas bude následovat ve 12:45.
Yessoufová hned na začátku prodloužení dokázala trefit kop za dva body a rozhoduje o svém postupu do souboje o bronz!
Musí se jít do prodloužení. Po šesti minutách je stále skóre 0-0! Výtečné obrany obou soupeřek.
Stále vidíme přehlídku výborných obran obou taekwondistek! I po druhé části tohoto souboje je stav 0-0.
Zatím sledujeme vyrovnaný souboj dobrých obran. První část se chýlí ke konci a ještě nedošlo k úspěšnému bodování.
Nyní tedy přichází čas pro souboj mezi Yessoufovou a Tzeliovou. Jako už tradičně, zápasí se ve třech třetinách po dvou minutách.
K tomuto souboji nakonec dojde až ve 12:15 po jednom mužském utkání. Na poslední chvíli došlo k úpravě harmonogramu.
První opravný souboj čeká na Yessoufovou a Tzeliovou.
Závod odstartoval.
Opravy
Tekiath Ben Yessoufová (NIG) – Fani Tzeli (GRE)
Nada Laarajová (MAR) – Hatice Kubra Ilgunová (TUR)
Nedělní program olympijských soutěží přinese opět zápolení o medaile v taekwondu. V tomto přenosu budeme sledovat opravy a medailové boje v ženské kategorii do 57 kilogramů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.