OH - Taekwondo - Do 80 kg - opravy, o bronz, finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   12:15

Do 80 kg - opravy, o bronz, finále (muži)

EGY 3. S. Eissa

Vítězem zlaté medaile je Maksim Chramcov!
Je konec, finální skóre je 20:9.
Rus se opět trefil do hlavy, následně sice Elsharabaty kontroval do vesty, ale to mu sekundu poté modrý bojovník zase vrátil.
Chramcov je ale extra třída. Dalším úderem, kopem do hlavy a do vesty navyšuje skóre na velký rozdíl.
Tak nyní se Elsharabatymu hodně zadařilo. Krásným kopem na hlavu z otočky zaznamenal pět bodů najednou. Bohužel pro něj při tom upadl a tak jeden bod věnoval i soupeři.
Jordánec se pokusil udělat kop z otočky zvaný Dwit chagi, jenže vůbec neměl dostatečnou rychlost a div že mu Rus neoplácel.
Druhé kolo končí za stavu 7:1 pro bojovníka v modrém setu.
Nyní naopak Chramcov upadl a svůj první bod tak má i Jordánec.
Po 90 sekundách druhé dvouminutovky přichází další bod pro Rusa. Zase kvůli napomenutí soupeře.
Zápas se hodně přerušuje. Oba Taekwondisté chodí raději do klinče, než aby se zbytečně okopávali. A v klinči musí sudí přerušit.
Gam-jeom Jordánce dává jeho soupeři další bod na konto. Jinak se ale skóre za uplynulou minutu druhého kola neměnilo.
Dále se soupeři už jen okopávali a hlavně kryli. Po prvním kole tedy na světelné tabuli svítí výsledek 5:0 pro reprezentanta ROC.
Rusovi se v intervalu deseti sekund podařilo zasáhnout tělo a následně pak i přesně mířeným kopem hlavu Jordánce, takže se dostal do pětibodového vedení.
Zápas o zlato je v plném proudu. Bojovníci se zatím spíše oťukávají. Favoritem by měl být Rus – světová jednička. Elsharabaty je až šestý v žebříčku, ale dnes taktéž podával skvělé výkony.
O zlato: Maksim Chramcov (RUS) vs Saleh Elsharabaty (JOR)
Dnes už na tatami uvidíme jen dva zápasy. O zlatou medaili se porvou ženy i muži. A ženy začínají.
Vítěz bronzové medaile 2: Seif Eissa (EGY)
Patnáct sekund od konce a skóre se nemění. Tohle už Odermann nevyhraje (12:4).
i když by se čekalo, že se bude bránit hlavně vedoucí Eissa, je to spíše naopak. Nor sice zaznamenal úder, ale opět nechal soupeři dva body za kop do vesty.
Třetí kolo je v plném proudu. Nor je hodně pasivní, takhle nemá šanci srovnat.
Nor má první bod za Gam-jeom soupeře. Předtím ale Eissovi sám jeden věnoval a navíc neubránil další kop.
Ne, bojovníci byli spíše pasivní a vyčkávali na přestávku. Každopádně Nor má co dělat, aby v takovéto situaci stav obrátil. Má na to ještě dvě minuty.
Zbývá půl minuta a stav se nemění.
I druhé kolo je spíše defenzivnější. Egypťan se ale dvakrát trefil do vesty, takže vede 6:0.
První kolo již skončilo, výsledek je zatím 2:0 pro Egypťana. Před námi jsou ale další čtyři minuty.
Eissa zaznamenal velmi dobré Dollyo chagi do trupu a získal dva body.
Stejně jako v ženské kategorii je i zde zápas o druhou bronzovou medaili velmi opatrný a spíše se hledí na defenzivní stránku.
O bronz 2: Richard Andre Odermann (NOR) – Seif Eeissa (EGY)
A nyní se zase přesuneme k ženám.
Vítěz bronzové medaile 1: Toni Kanaet
Skóre 18:24 už se pravděpodobně nezmění.
Závěr je vypjatý a dramatický. Chorvat trefil hlavu a odsunul se na 22 bodů, ale rychlou sekvencí se modrý bojovník dostal na osmnáctku a nyní zasypává Kanaeta neskutečnou salvou kopů.
Trenér Uzbeka vystartoval ze židle a zvedl modrou kartičku málem až ke stropu. Následně reklamoval a chtěl přezkoumat údajný Chorvatův "attacking after Kealeo" neboli útok po zastavení boje. Sudí to přezkoumali na videu a tento verdikt jednoznačně odmítli.
Po pokusu o kop na hlavu v podání Rafaloviče na tatami něco vyletělo. Vypadalo to jako chránič na zuby, ovšem byl to jen odtrhnutý kousek nějakého chrániče nohy.
Uzbek ale nyní protivníka přechytračil. Chorvata náznakem kopu na hlavu poslal do záklonu a následně mu zasadil rychlý úder. Další úder přidal o pár sekund později a stáhl vedení Chorvata už jen na pět bodů.
Uzbek razantně přidal. Ve třetím kole je extrémně aktivní, ovšem Kanaet zatím parádně kryje. Už vykryl asi čtyři pokusy o kop na hlavu. Sám se zatím do nějakého tlaku nepouští.
Dalšími přesnými zásahy se červený bojovník dostal po druhém kole do výrazného vedení 15:8. Ještě jsou ale před námi celé dvě minuty.
Oba soupeři jakoby ubrali tempo. Nyní to chvíli s nadsázkou připomínalo spíše sumo. Soupeři pořád v klinči, obejmutí.
Na samém začátku druhého kola Chorvat opět navýšil díky skvěle mířenému kopu do vesty.
Kanaet zaznamenal bod za Gam-jeom a úder. Na šest bodů se ale rychle dotáhl i Uzbek, který soupeře trefil nohou do hlavy.
Krásný Dulbon Dollyo v podání Chorvata. Dva dvoubodové kopy do vesty ho rychle posílají do vedení.
Kanaet se snažil z přískoku zvednutou přední nohou trefit hlavu modrého bojovníka. Ten kop ale vykryl a zasadil mu další úder.
Uzbek v modrém setu využil situace a zasadil soupeři tvrdý úder do vesty. A tak se dostává do jednobodového vedení.
Zápas začal a oba soupeři se okamžitě začali okopávat. zatím jednoduše z přední nohy.
O bronz 1: Nikita Rafalovič (UZB) vs Toni Kanaet (CRO)
Před dalším pokračováním ale bude na tatami ještě exhibiční týmový souboj Íránců proti Japoncům.
A nyní už následují souboje o bronz v ženské kategorii.
Vítěz druhé opravy: Richard Andre Odermann
Zápas končí výsledkem 25:10 pro Odermanna, který se popere o bronz.
Mahboubi rychle dává další hlavu a dostává tři body zpět. K tomu ale obdržel další Gam-jeom a vzhledem k trošce zbývajícího času to s ním nevypadá nejlépe.
Výzva červeného kouče neplatí. Naopak modrý kouč s protestem uspěl a kartička se mu vrací. Ten si stěžoval na neplatnou hlavu, a opravdu Maročanovi byly tři body ubrány.
Maročan nyní viditelně kopl do hlavy soupeře, což sudí i uznal. Přitom ale udělil Gam-jeom za postrčení. Oba trenéři si nyní budou stěžovat a pomocí kartičky reklamovat situaci u sudích.
I přes další Gam-jeom Odermann zase navýšil skóre a nyní už vede 30 sekund před koncem o 8 bodů.
Maročan se zlobí, protože mu dle něj nebyl uznán kop do hlavy. Místo toho dostal bod za přesný úder Odermann. Následně Nor soupeře postrčil k zemi a dostal tak Gam-jeom.
Skóre se během další půlminuty nezměnilo. Oba zápasníci chodí hodně do klinče.
Odermann si ale své vedení ještě pár sekund do konce druhé dvouminutovky bere zpět tvrdým úderem a následným Dollyo chagi do trupu.
Nor přidal další Dollyo chagi, tedy obloukový a asi nejčastější kop, na vestu. Mahboubi ale přidal dobrý úder, následně kopl Nora do hlavy a ještě ho donutil ke Gam-jeomu. Vyrovnáno.
Druhé kolo Nor začal okamžitě tvrdým Yop chagi z boku, které ale marocký zápasník skvěle vykryl. Následně jsme měli možnost vidět dlouhou salvu kopů z přední nohy, které žádné body nepřinesly.
Maročan těsně před koncem přidal ještě přesně zasazený tvrdý úder a snížil před první sirénou na 4:2.
Odermann, jenž zápasí v modrém setu využil chvilky nepozornosti soupeře a z přední nohy poslal rychlý kop za dva body.
Nor kopl do trupu Maročana, který mu při tom zasadil úder. 2:1.
Oba zápasníci se spíše oťukávají a jsou hodně v klinči, který sudí rozděluje. Zatím žádné body, půl minuta pryč.
Oprava 2: Richard Andre Ordemann (NOR) vs Achraf Mahboubi (MAR)
Nyní se na tatami opět ukáže ženská kategorie s druhou opravou. Tu můžete sledovat v souběžně psaném onlajnu.
Vítěz první opravy: Toni Kanaet
Tak stejně jako u žen, třetí kolo první opravy nemělo dlouhého trvání. Chorvat kopl soupeře do vesty, ten pak ještě zaznamenal Gam-jeom, takže po pěti sekundách třetího kola zápas končí – 30:10.
Kanaet během čtyřiceti sekund přidal další dva kopy do hlavy a dva údery, celkově osm bodů. A už je kousek od výhry na rozdíl ve skóre. Druhé kolo končí.
Další gam-jeom pro zápasníka v červeném setu. Ten postupně ztrácí.
Sawadogo chtěl soupeři kopnout z přední nohy na hlavu, ten ale šel proti němu a kopem ho odrazil Sawadogo spadl a dostává Gam-jeom.
Na začátku druhého kola si oba Taekwondisté vyměnili kop do vesty, takže se skóre navýšilo, ale rozdíl zůstal stejný.
Krásně se nyní předvedl Kanaet, který v nečekaný okamžik vypálil plnou rychlostí zadní nohu vzhůru a trefil tvrdě hlavu soupeře. Následně ještě před koncem prvního kola helmu Sawadoga zasáhl podruhé a nyní vede 10:6.
Zápasník z Burkiny Faso dokonce stav dalším kopem do vesty otočil.
Chorvat se přestal koncentrovat a vůbec se nekryl! Sawadogo toho využil a kopem z boku, zvaným Yop Chagi soupeři patou zasadil ránu na břicho. Následně nohu rychle stáhnul a kopl ještě z boku.
Kanaet vystřelil přesné Dollyho chagi do boku soupeře a ujal se vedení. Následně stejným kopem navýšil na 4:0.
Oba bojovníci do sebe vlítli sérií krátkých kopů z přední nohy. Chorvat si nekryje hlavu, čehož se snaží jeho protivník využít.
332'
Oprava 1: Toni Kanaet (CRO) vs Faysal Sawadogo (BUR)
Bodování

Vysvětlím vám největší základy bodování. Tedy způsoby, kterými zápasníci získají určitý počet bodů.

Úder na vestu – 1 bod
Kop na vestu – 2 body
Kop na hlavu – 3 body
Kop na vestu z otočky – 4 body
Kop na hlavu z otočky – 5 bodů
Pravidla

V Taekwondu se zápasí tříkolovým systémem po dvou minutách. Mezi koly je krátká přestávka. Bojovníci využívají hlavně kop a technik prováděných nohou. Občas vidíme i údery, ale ne tak často, jelikož údery na hlavu jsou zakázány a údery na vestu jsou obodovány jen jedním bodem. Vyhrává bojovník, jenž má po třech kolech vyšší počet bodů.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám bojového umění, hlavně těm, kdo obdivují tak krásný sport, jakým Taekwondo jednoznačně je. Na programu máme po předchozí části již opravy a boje o medaile. A to souběžně v ženské kategorii do 67 kilogramů a mužské kategorii do 80 kilogramů. V tomto přenosu se zaměříme právě na muže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.