OH - Taekwondo - Nad 67 kg - předkolo, ČF a SF (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   03:00

Nad 67 kg - OF, ČF a SF (ženy)

03:00 Osmifinále - ženy

07:00 Čtvrtfinále - ženy

09:00 Semifinále - ženy

Dnešní program je za námi. Ještě nás tedy čekají opravy a medailové souboje, ale na ty si budete muset počkat do dvanácti hodin.
427'
Známe už i druhou finalistku. Světová trojka Mandićová poslala Laurinovou do bojů o bronz. Rozdíl skóre si zařídila už v prvním kole, kdy vyhrála 7:5. Následující kola dopadly remízami 0:0 a 3:3. Ve finále se tak postaví Lee.
425'
První semifinále nabídlo krásnou ofenzivní podívanou. Zápas Walkdenové, světové jedničky v této kategorii a Lee, bojovnice z kolébky Taekwonda Koreji postupně nabíral gradaci. V prvním kole to bylo 3:1 pro Lee, ve druhém už zvítězila Walkdenová 7:9. Za grandiózní finále zápasu by se dalo označit třetí kolo, které poskytlo dvaceti devíti bodovou podívanou. nakonec tedy postupuje Lee nejtěsnějším možným výsledkem – o jeden bo 25:24.
Semifinále
423'
Aleksandra Kowalczuková se postavila Milice Madićové. První kolo sice vyhrála a ve druhém kole ani jedna bojovnice žádný bod nezaznamenala. Vůbec si ale nepohlídala závěr zápasu a světová trojka z Balkánu ji dala v poslední dvouminutovce devítibodovou lekci. Celkový výsledek – 4:11.
421'
Šu-jin Čeng tahala proti Laurinové celý zápas za kratší konec lana. Vždyť v prvních dvou kolech nezaznamenala ani jeden bod, a to je prostě ve čtvrtfinále nemyslitelné. V posledním kole se sice zvedla, ale i s šesti body ho prohrála a vypadla po výsledku 6:14.
419'
Druhé čtvrtfinále se neslo v poměrně vyrovnaném duchu, minimálně první dvě kola. mírně navrch měla Britka, ovšem i Kazaška zaznamenávala důležité body. Rozhodlo nakonec hlavně třetí kolo, kde měla Denizová dohánět ztrátu, ale místo toho kolo prohrála 0:5. Celkově pak prohrála 7:17.
417'
Čtvrtfinálový zápas číslo jedna byl parádím přehlídkou útočného Taekwonda, tedy hlavně v prvním kole. To skončilo 15:10 pro Korejku. Následně se obě bojovnice trochu zatáhly a v dalších dvou kolech jsme viděli už celkem dohromady jen dvanáct bodů. Postupuje Korejka výsledkem 23:14.
Čtvrtfinále
415'
Opravdu jednostranný byl výsledek zápasu Srbky Mandićové a Keňanky Ogalloové. Srbka vyhrála první dvě kola jasnou převahou, v posledním už ji pak stačil jen jeden bod. Naopak soupeře právě ani ten jeden bod nepovolila a jednoduše postoupila dále.
413'
Mnohem defenzivnější byl nakonec zápas Stewartové a Kowalczukové. Polka dokázala vyhrát první dvě kola, díky čemuž si vytvořila mírný náskok. V posledním kole nikdo nebodoval, Australanka ani v tom prvním. Její jediné body byly za kop z druhého kola. Poměrně méně atraktivní zápas skončil výsledkem 7:2 pro Polku.
411'
Francouzka Laurinová bojovala proti Mexičance Acostové. Zápas byl docela vyrovnaný, čekalo se spíše bránění a vyrovnaný výsledek. Což se potvrzovalo, než nastalo třetí kolo. V něm se Laurinová utrhla ze řetězu a během posledních 50 sekund soupeřku zaplavila nečekanou salvou kopů. Tři kopy na hlavu a tři na vestu. Vynikajících patnáct bodů, a tak o postupujícím nikdo nemohl pochybovat. Konečný výsledek je 3:21.
409'
Ve čtvrtém osmifinále o sobě světová dvojka v této kategorii Šu-jin Čeng dala vědět. První dvě kola vyhrála 7:0 a 4:0 Soupeřka si tak na první bod musela počkat až do třetího kola. Tam ale zaznamenala pouze jeden, zatímco Čeng dokonce 9. Finální skóre je tedy 20:1 pro Číňanku.
405'
Souboj s pořadovým číslem 405 byl velmi těsný. Utkala se světová devítka s osmičkou a zápas skončil o jeden bod. v prvním kole si Kazaška připsala body čtyři, ve druhé dvouminutovce zase inkasovala 10 její protivnice. Třetí kolo se srovnalo a u už to vypadalo, že rozhodne prodloužení. Velkou smůlu ale měla Uzbečka, který nevykryla úder Kazašky jednu sekundu před koncem! A tak Cansel Denizová postupuje po výsledku 10:9.
403'
Ve druhém souboji v rámci osmifinále jsme viděli mnohem lepší Taekwondo. Útočný, aktivní a pohledný souboj zahájila vítězstvím v prvním kole Lee. Jenže v následující dvouminutovce ji soupeřka zaskočila desíti body. Světová pětka si však přece jen vítězství ujít nenechala, v posledním kole nepovolila reprezentantce Pobřeží Slonoviny ani bod, sama jich nasázela sedm a postupuje (17:13).
401'
První osmifinálové kolo bylo velice vyrovnané. Defenzivní Taekwondo potvrzovaly bodové zisky. Za první kolo Kusová získala dva body, soupeřka nic. Za druhé zase Rodriguezová Peguerová jeden a protivnice nic. Po dalším vyrovnaném třetím kole se museli dojít až do prodloužení, kde na zlatý bod vyhrála reprezentantka Dominikánské republiky.
Osmifinále
Nasazení pro osmifinále

Rodriguezová Peguerová (DOM) – Nafia Kusová (TUR)
Dabin Lee (KOR) – Aminata Charlene Traoreová (CIV)
Světlana Osipová (UZB) – Cansel Denizová (KAZ)
Keyla Paola Avilová Ramírezová (HOND) – Šu-jin Čeng (CHN)
Britseida Acostaová (MEX) – Althea Laurinová (FRA)
Reba Stewartová (AUS) – Aleksandra Kowalczuková (POL)
Milica Mandićová (SRB) – Faith Ogallová (KEN)
Bodování

Vysvětlím vám největší základy bodování. Tedy způsoby, kterými zápasníci získají určitý počet bodů.

Úder na vestu – 1 bod
Kop na vestu – 2 body
Kop na hlavu – 3 body
Kop na vestu z otočky – 4 body
Kop na hlavu z otočky – 5 bodů
Pravidla

V Taekwondu se zápasí tříkolovým systémem po dvou minutách. Mezi koly je krátká přestávka. Bojovníci využívají hlavně kop a technik prováděných nohou. Občas vidíme i údery, ale ne tak často, jelikož údery na hlavu jsou zakázány a údery na vestu jsou obodovány jen jedním bodem. Vyhrává bojovník, jenž má po třech kolech vyšší počet bodů.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám bojového umění, hlavně těm, kdo obdivují tak krásný sport, jakým Taekwondo jednoznačně je. Na programu máme dnes souběžně kategorii žen nad 67 kilogramů a mužů nad 80 kilogramů. V tomto přenosu se zaměříme na ženy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.